2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bana doktor sadece tadım yaptır. 3 gün kuralıyla 2-4-6 kaşık olacak şekilde ver, o gün vereceğin şey harici bir şey verme dedi.
Ama bebeğin sağı solu belli olmuyor. Aç mı tok mu, uykusu mu var, yeyip yemeyeceğini anlamıyorum.
Ben mesela sabah muz verdim. İlk defa bugün yedi. 2 kaşıktan fazlaydı. Uyuyup uyanınca çeyrek elma rendeleyip bir kaşık yoğurtla karıştırdım. Yarısını yedi. Şimdi de birer dilim kabak havuç elma haşladım, suyunu iyice çekti, suyuyla ezdim, uyanınca onu vercem.
Bi de su içmek istemiyorsa mamasına suyunu azıcık fazla koyuyorum, ordan su takviyesi olsun diye. 2 ml falan fazla. Emzirme çok azaldı artık bizde. Bi de ısırmaya başladı, hiç istemiyorum bu sıcaklarda da.

Kızlar merhaba, sizin de bebekleriniz böyle kendine vuruyor mu? Benim bebeğim arada karnına ya da otururken diz, kalça vs taraflarına vuruyo… normal ml?
Evet canım benim kızım çok yapar. Artık çak yapıyorum o harekete başlayınca.

Kızlar, kavanoz mamalar tavsiye edilme durumu nasıl, hero baby 125gr meyve kavanoz mamasi vardı bende zorda kaldım denemek istedim.

Bu arada diş hâlâ çıkmadı 3 4 gün demisti bazı kızlar. Bir hafta oldu sanırım. Bi sıkıntı var mi bu durumda cikmamasinin hala batma büyüklüğünde?

Kızlar, kavanoz mamalar tavsiye edilme durumu nasıl, hero baby 125gr meyve kavanoz mamasi vardı bende zorda kaldım denemek istedim.

Bu arada diş hâlâ çıkmadı 3 4 gün demisti bazı kızlar. Bir hafta oldu sanırım. Bi sıkıntı var mi bu durumda cikmamasinin hala batma büyüklüğünde?
Kavanoz mamanın birini aldım içeriğine baktım şeker vardı ama hangi markaydı hatırlamıyorum. Zorda kalınca verilebilir bence. Ben kaşık mamasını çok kullanmıştım. Çünkü irmikli falan bişey yapılabileceğini bilmiyordum. 🤦‍♀️

Kızlar oto koltuk olarak hangi markayı ve hangi özellikli olanı aldınız.
Ben maxicosi 360 dönenden istiyorum eşim de besafe istiyor. İkisinin de puanlarını incelemek lazım. Eşim adac puanına göre puan esas alıyor.

Eklentiler

• IMG_9835.png
    IMG_9835.png
    213,3 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_9834.png
    IMG_9834.png
    186,9 KB · Görüntüleme: 36

Ben sürekli veriyorum şeker yok içinde iyi bence birde evde kendim yapıyorum aynısı gibi canım

8 günü. Bulması normal. Kemik yapısı gereği farklılık gosteriyormus. 4 gün ortalama bir rakam. 12 aya kadar hiç çıkmaması sorun teşkil ediyormuş.
Ben hazır mama kullanıyorum. Içinde şeker var ama şeker doğal şeker meyve özü vs gibi.
Normal yapınca ağzına durmuyor ama günde 80 gr sebze 90 gr meyve yiyor+ tadım ve bir tane çiğneme refleksi gelişsin diye çocuk cipsi yiyoruz . Sebzelerin içinde tavuk cuscus makarna gibi karbonhidratta var. Oradaki markaları bilmiyorum ama bizim büyüme gelişmemiz hızlandı çok şükür.
Doktor günlük süt miktarı 15-20 arasında olduğu sürece mama yemesinde sorun yok dedi. Ins bir sorun çıkmadan atlatiriz. Blw için kaldı 1 ay. 37 hafta doğdu diye 8 de başlamam gerekiyormuş.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    163,2 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Kızlar bi bdv sayfasında birisi böyle bir sey yazmış bu ne demek ikidir soruyorum ama internette bulamadım
Öğretmenlik kanununda geçen sene 3 yaş altı çocuğu olan öğretmenin ders programı ayarlanır diye bir ibare eklenmişti. Hatta nöbet tutmama da yanlış hatırlamıyorsam 2 yıla çıkmıştı. Demek ki aynı düzenleme memurlar için de ayarlanmış olabilir

Canım, alman marka kavanoz mamaları iyi, doktorlarda ha sen yapmışsın ha hazır mama almışsın, belki daha bile iyi diyenler var, özellikle almanyada 😅

Bu tarifi denicem yarın 😊kayısılı muzlu da kombinleyebılırız

Ben hiç blenderdan çekmiyorum, hep çatalla eziyorum. Onun için mi sebzeleri çıkarıyor acaba? Pek istemiyor.
Bi de bugün muz yedi. Akşam sarı kaka içinde yeşil ipçikler vardı. Yarın muz yedirmiyim mi demek bu?

Ben hiç blenderdan çekmiyorum, hep çatalla eziyorum. Onun için mi sebzeleri çıkarıyor acaba? Pek istemiyor.
Bi de bugün muz yedi. Akşam sarı kaka içinde yeşil ipçikler vardı. Yarın muz yedirmiyim mi demek bu?
Ben de hep catalla ezdim, şu ana kadar kı tadımların hıc bırınde blender kullanmadım.. Kabak ne kadar ezsem de baya pütürlü kaldı, hatta en cok da kabak sevdı benim kız..Bi de sebzeyi sade mi veriyorsun hep? Ben yogurt sevdıgı ıcın yogurtla verdım hep
Muz lifli ve baya koyu cıkarıyor kakayı.. Valla her cesıt kaka oluyor bılemıyorum kı, ben vucudu a bakıyorum hep isilik, kızarıklık var mı dıye .
Bugun yarım avakado yedı, ceyrek muz ıle karıstırdım cok guzel oldı tadı..

İlk olduğunuz gün normal adet gibi mi oldunuz şimdi kırmızı geldi az az ama öyle aman aman değil leke leke az az geliyor
Benım ılk adetim cok asırı yogundu ped dayanmıyordu. 2.daha normale yakındı.. Pat diye geldi benımkı, leke falan olmadı.. Bı kere leke oldu, onunda devamı gelmedi, 3bucuk ay cıvsrıydı sanırım

X