2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Atesimiz düstü canim cok sükür.antibiyotik mahvetti ama cok ishal oldu,dısına tasırıyordu, sürekli kıyafet degistirdjm.ishal olunca kestim antibiyotigi dogru mu yaptim bilmiyorum doktorumuza yine ulasamadim 🤦‍♀️
Öksüruk kaldi bir de burun tikanikligi.ins bogazi gecmistir ona doktor bakmadan bilemem tabi.valla sükrediyorum.atesi atlattik ya 🙏
Çok geçmiş olsun 😘 Doktor konusunda açıkçası ben çok sinirlendim. Böyle bir zamanda ulaşamayacaksak peki ya daha kötü olsaydı. Sonuçta normal zamanda her doktora ulaşmak mümkün özel takibinde olan bebişi keşke bu kadar zor durumda bırakmasaydı.

Emin değilim ama öğretmenlik meslek kanununda ibare olarak vardı. Hatta eğer okula başlarsam bu maddeyi yazarak ders programım için istekte bulunmayı düşünüyorum.
Şunu da merak ediyorum
Eğer nöbet tutmama 2 yıla çıktı ise (ki fark etmez 1 de olabilir) Bu süre doğumdan itibaren mi saylıyor. Ücretsiz iznin bitiminden mi?
Dogumdan itibaren

Çok geçmiş olsun 😘 Doktor konusunda açıkçası ben çok sinirlendim. Böyle bir zamanda ulaşamayacaksak peki ya daha kötü olsaydı. Sonuçta normal zamanda her doktora ulaşmak mümkün özel takibinde olan bebişi keşke bu kadar zor durumda bırakmasaydı.
Acikcasi biraz ben de kizdim.bayram diye bakmiyor muhtemelen,bir gün sonra dönüyor mesajima.bugün dönmüs antibiyotigi 1 hafta kullanalim diye ben coktan biraktjm cvp vermeyince napim

Acikcasi biraz ben de kizdim.bayram diye bakmiyor muhtemelen,bir gün sonra dönüyor mesajima.bugün dönmüs antibiyotigi 1 hafta kullanalim diye ben coktan biraktjm cvp vermeyince napim
Karışmak istemem ama bu durumdan rahatsızlık duyduğunu belirtebilirsin. Çünkü bu çok acil bir durum. Doktorum elim ayağım benim ona sormadan hiçbirşey yapmıyorum ya yanlış yapıyorsam diye. Ben belki doktorumu değiştirirdim sonuçta uzun bir süreç acil durumda ulaşmam gerekiyor.

Karışmak istemem ama bu durumdan rahatsızlık duyduğunu belirtebilirsin. Çünkü bu çok acil bir durum. Doktorum elim ayağım benim ona sormadan hiçbirşey yapmıyorum ya yanlış yapıyorsam diye. Ben belki doktorumu değiştirirdim sonuçta uzun bir süreç acil durumda ulaşmam gerekiyor.
Doktoru da yeni degistirmistim 🤦‍♀️

Losyon ne kullanıyorsun? Ben şu an her sabah mustelanın güneş kremini her yerine sürüyorum, denize gidiyoruz çünkü. Akşam da yine mustelanın cold kremli losyonunu sürüyorum, kızarıklıkları hemen geçiriyor.
Bi de bacaklarını sinek ısırmış, kocaman kocaman kızarmıştı, hamazinc sürdüm, hemen geçti.
Bioderma kullaniyorum ben surekli suruyorum ama tekrarliyor sonra

Ben komşumla anlaştım saati 100 TL ben yarım gün gidiyorum işe dört saat 400 TL veriyorum bazen beş gün gitmiyorum işe çoçukları doktora kontrole götüreceğim zamanlar oluyor yani aylık sekizbin lira yapıyor bir ay sonra kız kardeşim gelecek ozamana kadar bakıcı anlaşmam şimdi de memlekete gitti pazartesi dönecek iznide ücretsiz bende eşimin çalıştığı şirkette kreş var sıfır yaş alıyor gidip gördümde oraya versemmi diyorum annem ben bakarım küçükler olmaz diyor çok kararsızım
Anneanne bakabiliyorsa en iyisi o bence de iste her zaman mumkun olmuyor 😕

Kızlar Ankara, İstanbul ve İzmir’deki anneler için eğitimli bakıcı desteği programı var. Bu illerdeki SGKlı yani 4a’lı anneler başvursun. E devletten yapılıyor. Haberin ayrıntısını şöyle buldum;

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar bebeği 5.30 da uyanan var mı ya bu ara 5.30 da uyanıyor 2 saat nasıl oyalayacağımı şaşırıyorum bi gözüm açık bi gözüm kapalı 😂🥺

Ben de bir deniyim dedim 4b’li olmuyormuş 😢. Özelde çalışan arkadaşlar vardır sağlarlar aslında.
Kızlar bebeği 5.30 da uyanan var mı ya bu ara 5.30 da uyanıyor 2 saat nasıl oyalayacağımı şaşırıyorum bi gözüm açık bi gözüm kapalı 😂🥺
Kaçta gece uykusuna yatırıyorsun? Ondan mı acaba erken uyanması

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz memlekete taşındık, evi yerlestiremedigimiz için hâlâ annemde kalıyoruz. Normalde karanlık odada yatmaya alışık bizimki, annemin perdeler beyaz ve erken hava aydınlanıyor. Aynı saatinde yatmasına rağmen 4 buçukta uyandi birkaç sabah, koyu renk perde bulup astık şimdi 6 buçuk 7 arasında uyanıyor.

X