2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar sıcaklardan mıdır acaba bebeğim az çiş yapmaya başladı. Bezleri çok az ıslanıyor. Sizlerde durum nedir?

Chıcconunkı avent gıbı, ıcemedı onu, gerı tukuruyor
Arkadaşım munchkini önermişti (burda da önerdiler diye hatırlıyorum) bardak gibi daha kullanışlı demişti ama sever sevmez tek biberona bağlı kalma başka tarz da denesin deyip chicconunkini de önerdi. Baktım pipetliler +12 ay diyor. Bardakla vermeyi dene eğer severse munchkini alırsın :KK66:

Şu an oturdugum evde yaşam standartım daha yüksek site ve lüks ama aidat kira yüksek haliyle.benim evimin kirası burayı karsilamiyor.ben daha küçük bir eve tasınıcam ama icini lüks bir hale getirirsem ama fiyatlar ürkütücü.iki farkli mimarla kesif yaptik fjyat aldık durum bu.baska bir mimara yazdım simdi hala arastıriyorum.karsima reklam olarak bir de armut cikti.acaba mimara yaptiracagim icin mi yüksek bu fiyatlar? Armut gibi yerlere güvenilir mi bir fikriniz var mı
Onu bilemiyorum canım. Biz hep tanıdık eşe dosta yaptırıyoruz. Çocuk büyüdükçe site bir nimet oluyor ama. Ben annemlerde kıza hiç bakmıyorum. Kendi girip çıkıyor, arkadaşlarıyla oynuyor. Apartmanda o imkan yok. Çocuk bekliyor hadi parka gidelim diye.

Onu bilemiyorum canım. Biz hep tanıdık eşe dosta yaptırıyoruz. Çocuk büyüdükçe site bir nimet oluyor ama. Ben annemlerde kıza hiç bakmıyorum. Kendi girip çıkıyor, arkadaşlarıyla oynuyor. Apartmanda o imkan yok. Çocuk bekliyor hadi parka gidelim diye.
Bana antalyada tanidik bulun 🤣 mimarlar iyi para kazanıyor 😃

Bu testleri deride mi çıktı pozitif kandaki antikor testlerinde mi çıktı bizim ikisindede negatif ama bende neredeyse 2. Aydan beri diyetteyim diyet açma kısmı da iyi gidiyordu ama vücutta kırmızı döküntüler olmaya başladı malesef neye tepki verdi kaçak mı yaptım farkında olmadan bilemiyorum
Deri testinde çıktı, küçük oldukları için alerji olsa bile negatif çıkıyor büyük olasılıkla. Bizim pozitif verdi. Vermese bile vardı zaten, kesindi. Doktorunuzla yediğiniz şeylerin üstünden geliyorsanız o daha net bir şey söyler ama not alıyorsanız zaten yediğiniz içtiğinizi siz de fark edersiniz. Mesela bana çiğ domates de yasak ama testte sadece kazein, inek sütü ve yumurta(sarısı -beyazi) çıktı.

Kızlar havalar çok sıcak bebeler su kaybediyor. Benimki bırakın 3 -4 saatte bir nerdeyse saat başı meme istiyor susuzluktan. Bu havalarda sık emzirmek/ek gıdaya geçenler için su vermek gerekiyormuş. Doktorlarımıza sorup sulayalım çocukları 😢 kuzenim yeğenime az su içirdiği için böbreklerinde sıkıntı var taş oluyormuş. ben 8inde doktora gidicem bakalım ek gıda ve su için ne diyecek. Tadım yapıcaz sanırım bu ay
Dün kontrolde sormayı unutmuştum, mesaj attım ek gıdadan sonra kaşıkla teklif edin, ihtiyacı varsa içer dedi. Tatlı kaşığıyla birkaç kaşık verdim, iştahla içti vallahi.

Bu testleri deride mi çıktı pozitif kandaki antikor testlerinde mi çıktı bizim ikisindede negatif ama bende neredeyse 2. Aydan beri diyetteyim diyet açma kısmı da iyi gidiyordu ama vücutta kırmızı döküntüler olmaya başladı malesef neye tepki verdi kaçak mı yaptım farkında olmadan bilemiyorum
Mama alıyor mu?

Ek gıdaya başladığımdan beri veriyorum ben ama henüz alışamadı bir yudum çekiyorsa 3 yudum dışarda munchkinin pipetli suluğu var ama ısırıyor pipeti daha anlayamadı. Aventini ki kullanıyorum bende bazen de bardakla veriyorum bardakla daha çok içiyor 😂
Ben de pipetliden iciremedim isiriyor sadece nasil ogretilir ki bu?Aventi de genzine kaciriyor..

Şu an oturdugum evde yaşam standartım daha yüksek site ve lüks ama aidat kira yüksek haliyle.benim evimin kirası burayı karsilamiyor.ben daha küçük bir eve tasınıcam ama icini lüks bir hale getirirsem ama fiyatlar ürkütücü.iki farkli mimarla kesif yaptik fjyat aldık durum bu.baska bir mimara yazdım simdi hala arastıriyorum.karsima reklam olarak bir de armut cikti.acaba mimara yaptiracagim icin mi yüksek bu fiyatlar? Armut gibi yerlere güvenilir mi bir fikriniz var mı
Eger ilerde evini satma planin varsa mimara yaptırma derim.Çünkü mesela mimarla çalıştın eve 1 mio harcadın diyelim o harcaman evi satarken eve 1 mio fiyat katmıyor.Zamaninda boyle bir hata yaptik.Eski eve cok para harcayip yeniledik apartmandaki diger dairelerden bir tik fazla fiyatlayabildik.Simdiki aklim olsa evi satip icinu yeniledigim masrafi da katip yeni ev alirdim. Ama evin muhiti vs herseyi icine siniyor ben burda uzun yillar otururum diyorsan mimara yaptir gonlunce gule gule otur😊

Eger ilerde evini satma planin varsa mimara yaptırma derim.Çünkü mesela mimarla çalıştın eve 1 mio harcadın diyelim o harcaman evi satarken eve 1 mio fiyat katmıyor.Zamaninda boyle bir hata yaptik.Eski eve cok para harcayip yeniledik apartmandaki diger dairelerden bir tik fazla fiyatlayabildik.Simdiki aklim olsa evi satip icinu yeniledigim masrafi da katip yeni ev alirdim. Ama evin muhiti vs herseyi icine siniyor ben burda uzun yillar otururum diyorsan mimara yaptir gonlunce gule gule otur😊
Saol canim evet satma planim var dedigin cok mantıkli bu kadar para verirsek biraz gereksiz harcama olmus olacak.dedigin gibi mimar degil daha uyguna bulursak yaptirmak mantikli olabilir, yoksa da oldugum yerde kalayim ☺️

Ben de pipetliden iciremedim isiriyor sadece nasil ogretilir ki bu?Aventi de genzine kaciriyor..
Instagram da gördüm cam pipete biraz su çekiyorsun bi tarafını parmağınla tutuyorsun su içinde kalıyor çocuğun ağzına veriyorsun parmağı çekince çocuk çekmeye başlıyor emme gibi aslında ve su ağzına akıyor bu şekilde çekmeyi öğreniyorlarmış ben denedim benim oğlana ama hala ısırıyor 😂 bence biraz daha zamanı var

Ben tadımdan once vermeye basladim suyu
Zaten cpk ıcmıyor..aventın alıstırma bardaginı aldım, ondan ıcmeyi pek beceremedi, normal biberonla verıyorum sımdılık, bır de pıpetlı bardaklar var ondan da alıcam bı tane, bugun havucun arkasına cok guzel su ıctı
Evet ben de aldım şu ağıza çizgi gibi olan mı Ay evet ağzıma götürüyor da yani ne bileyim içmiyor ya da suyun tadını görünce yüzüne işitiyor

X