2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Telefon değiştiedim şiftemi de unutmuşum yenileyene kadarr ne çektim yaa
Kıxlwr bebeğim 5.5 aylık oturunca fik duemuyor öne eğiliyor yaşayan var mı nr yapmam lazm yaa normal mi acaba
Bizimki 5 ay 4 günlük. Dediğin gibi öne düşüyor. Doktor bugün normal dedi. Destekli oturtun dedi. Mama sandalyesine koyuyorum ben. Koltukta falan oturmak istemiyor atıyor kendini.

Bizimki çok ileri seviye değildi doktoru sebebini araştırmadı o yüzden, beyaz tenli olur dedi. Benim de kulak arkalarım hep egzamadır bebem de benim gibi beyaz normal geldi 😅 ama peynir türleri azdırıyor egzamayı. Kızımın çok ileri seviye olmayınca ben de diyet yapmak istemedim alışsın diye. Konak için de bunun şampuanını önerdi. Bu krem göz kapağına da sürülüyor göz kapağında hafif vardı kulak göz kullanınca geçti.

Doktor 45 derece oturt demişti ama kuduruk dik oturuyor öne eğiliyor kendi isteğiyle ya da dik duramayıp öne eğiliyor normal bence. Hala destekli oturuyoruz
Ayy rahatladım artık normalmış demekk teşekkür ederim

Bizimki 5 ay 4 günlük. Dediğin gibi öne düşüyor. Doktor bugün normal dedi. Destekli oturtun dedi. Mama sandalyesine koyuyorum ben. Koltukta falan oturmak istemiyor atıyor kendini.
Bende dün ilk defa mama sandalyesine koydum ama kemerler olmasa öne kapanacak durmadı dik ordan snra korkmaya baikadım bende sordum geri dönüşlerde normalmişş rahatladım teşekkür ederim

Bende dün ilk defa mama sandalyesine koydum ama kemerler olmasa öne kapanacak durmadı dik ordan snra korkmaya baikadım bende sordum geri dönüşlerde normalmişş rahatladım teşekkür ederim
Sağına soluna ekstra ince yastık koydum ben, önünde de masa var, sıkışıyor. Yastığı da yiyebilir ama dikkat edin.

Eklentiler

• IMG_3202.jpeg
    IMG_3202.jpeg
    81,6 KB · Görüntüleme: 48
Kızlar havalar çok sıcak bebeler su kaybediyor. Benimki bırakın 3 -4 saatte bir nerdeyse saat başı meme istiyor susuzluktan. Bu havalarda sık emzirmek/ek gıdaya geçenler için su vermek gerekiyormuş. Doktorlarımıza sorup sulayalım çocukları 😢 kuzenim yeğenime az su içirdiği için böbreklerinde sıkıntı var taş oluyormuş. ben 8inde doktora gidicem bakalım ek gıda ve su için ne diyecek. Tadım yapıcaz sanırım bu ay

Kızlar havalar çok sıcak bebeler su kaybediyor. Benimki bırakın 3 -4 saatte bir nerdeyse saat başı meme istiyor susuzluktan. Bu havalarda sık emzirmek/ek gıdaya geçenler için su vermek gerekiyormuş. Doktorlarımıza sorup sulayalım çocukları 😢 kuzenim yeğenime az su içirdiği için böbreklerinde sıkıntı var taş oluyormuş. ben 8inde doktora gidicem bakalım ek gıda ve su için ne diyecek. Tadım yapıcaz sanırım bu ay
Biz ek gidaya basladik 5 ayda 1 ay oldu su veriyorum yuzunu eksitiyor napacagim hic bilemiyorum

Ben tadımdan once vermeye basladim suyu
Zaten cpk ıcmıyor..aventın alıstırma bardaginı aldım, ondan ıcmeyi pek beceremedi, normal biberonla verıyorum sımdılık, bır de pıpetlı bardaklar var ondan da alıcam bı tane, bugun havucun arkasına cok guzel su ıctı

Ben tadımdan once vermeye basladim suyu
Zaten cpk ıcmıyor..aventın alıstırma bardaginı aldım, ondan ıcmeyi pek beceremedi, normal biberonla verıyorum sımdılık, bır de pıpetlı bardaklar var ondan da alıcam bı tane, bugun havucun arkasına cok guzel su ıctı
Ben de munchkinin söyledim, bir de chicconunkini alırım diyorum. Pipetten içebilir mi bilemedim

Eklentiler

• IMG_9599.png
    IMG_9599.png
    216 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_9600.png
    IMG_9600.png
    189,2 KB · Görüntüleme: 33
Kızlar sizin bebekler, havucu sevdı mı? Hanı biraz şekerlidir diye patatesten once havuc vereyım dedım. 1 ck yediremedim bıle. Arada su vererek ittirdik herhalde 5 6 parca mideye
Bende ilk havucu denedim bence kabak ve patatesi daha çok sevdi havucu tek yemek istemiyor ben artık hepsini denettiğim için karışım olarakta veriyorum o şekilde yiyor.

Ek gıdaya başladığımdan beri veriyorum ben ama henüz alışamadı bir yudum çekiyorsa 3 yudum dışarda munchkinin pipetli suluğu var ama ısırıyor pipeti daha anlayamadı. Aventini ki kullanıyorum bende bazen de bardakla veriyorum bardakla daha çok içiyor 😂

Sabaha kadar cocugu cevırmekten uyku uyuyamıyorum ben de, sürekli dönüyor bazen kafası tam yanda oluyor o zaman ızın verıyorum bıraz uyusun diye.. Bı de ben sureklı yatakta cocuk arıyorum emzırmeyı bırakalı 1 ay oldu, esım senın psikolojin bozulmus dıyo. Gece bu yuzden de uyanıyorum sureklı, yorganı falan kaldırıyormusum
Hâlâ yenidoğan gibi hissediyoruz bence, yüzüstü tehlikeli bilgisi bilinçaltımızda. Çok iyi anlıyorum seni, eşim üstümü örtmek için yorgan vs çekince ben de direkt kalkıp çocuğa bakiyormusum. Uykular sürekli bölününce de hiç dinlenmiş kalkmıyor insan.

6.ayda baslicaz biz ek gıdaya.ek gıdaya baslayinca baslarsın suya ihtiyacı yok su an dedi doktor

Ben ikinci aydan beri çok katı diyet yapıyorum, çok uzun zamandır da kanlı kaka görmedik çok şükür. Ama hep deneye deneye kendimiz bulduk alerjenlerini. Evet, küçük oldukları için testte yüzde 70-80 oranında alerjisi yokmuş gibi görünüyor, biz yüzde 20'lik olasılığı her ihtimale karşı görmek için yaptırdık özellikle anafilaksi riski sebebiyle. Çoğu alerjik bebekte inek sütü, yumurta vs alerjisi kesin varsa bile negatif çıkabiliyor, bizde testte direkt çıktı. Onların da seviyeleri düşük dedi doktorumuz, anafilaksi riski de çok şükür ortadan kalktı böylece. Bizde hiç ciltte kendini göstermedi alerji, hep kakada mukus-kan, huzursuzluk, sancı, aşırı gaz ve idi. Zaten proktokolit teşhisi aldı, bağırsak alerjisi dedi doktor. Şanslıysak bir, değilsek iki yaşında geçen bir alerji.
Bu testleri deride mi çıktı pozitif kandaki antikor testlerinde mi çıktı bizim ikisindede negatif ama bende neredeyse 2. Aydan beri diyetteyim diyet açma kısmı da iyi gidiyordu ama vücutta kırmızı döküntüler olmaya başladı malesef neye tepki verdi kaçak mı yaptım farkında olmadan bilemiyorum

Ev tadilatı ne kadar masraflıymıs kızlar 1 milyonu geciyor 🥴 bu ara gündemim bu tasinmali miyim yerimde kalmali miyim 😬😁
Şu an olduğun yerden memnun musun? Taşınman hayat standardını yükseltecek mi? Ben daha geniş ve daha aydınlık bir eve taşınıyorum. Senin böyle bir artın olacak mı? Aynıysa çok gerek yok bence. Ama tedbili mekanda ferahlık vardır ☺️

Şu an olduğun yerden memnun musun? Taşınman hayat standardını yükseltecek mi? Ben daha geniş ve daha aydınlık bir eve taşınıyorum. Senin böyle bir artın olacak mı? Aynıysa çok gerek yok bence. Ama tedbili mekanda ferahlık vardır ☺️
Şu an oturdugum evde yaşam standartım daha yüksek site ve lüks ama aidat kira yüksek haliyle.benim evimin kirası burayı karsilamiyor.ben daha küçük bir eve tasınıcam ama icini lüks bir hale getirirsem ama fiyatlar ürkütücü.iki farkli mimarla kesif yaptik fjyat aldık durum bu.baska bir mimara yazdım simdi hala arastıriyorum.karsima reklam olarak bir de armut cikti.acaba mimara yaptiracagim icin mi yüksek bu fiyatlar? Armut gibi yerlere güvenilir mi bir fikriniz var mı

X