2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Eşimde falan uyurdu önceden şimdi asla uyumuyor ya çok zorlanıyorum
Aynısını dün gece biz yaşadık, saat 12 de uyandı 2 ye kadar neredeyse ağla ağla… bi eşim aldı bi ben aldım, mama veriyoruz almıyor, en sonunda yoruldu mamayı da içerken uyudu… ama aralıksız 1,5-2 saat ağladı…

Kızlar kızım uykusu gelince sürekli eliyle gözünü oynuyor ben de müdahale edip elini tutuyorum.acaba müdahale etmemek mi gerekiyor bir gelisim basamagı mi bu? Gözüne zarar vermesin diye müdahale ediyorum
Yok müdahale etme canım, uykuları gelince gözlerini oyalamaları bebeklerin hep yaptığı şeyler…

Bunu mutsuz bir şekilde ağlayarak yapıyorsa gazı oluyor karnı ağrıyor oluyor. gözümün içine yaklaşıp aaa diye bağırıyor. beni kurtar der gibi
Mutluyken gülerken de oynuyor. yüzümü kafamı da yemek istiyor.
tepkilerine göre
Bazen sevindiğinde falan da yapıyor mesela dün parka götürdüm çocukları izlerken çığlık attı. Battaniyesini geçirdiğim zaman dışarı çıkacağını anlıyor apartmanda da çığlıklar atıyor. Ya da ben kucağına aldığım zaman çığlık atıyor seviniyor sanırım. Bazen huysuzken de yapıyor evet duruma göre değişiyor açıkçası sadece ellerini kasarak çok fazla sinirleniyor kendini yıpratıyor gibi hissediyorum. Her zaman yapmasa da bazen yapıyor bunu. Ellerini kasıp ıkınıyor. Evet gazi olabilir ama bana sanki huysuzluk yapıyor gibi geliyor genelde gazini çıkartıyorum çünkü. Ya da çıkarttığımı sanıyorum.

Kızlar kızım uykusu gelince sürekli eliyle gözünü oynuyor ben de müdahale edip elini tutuyorum.acaba müdahale etmemek mi gerekiyor bir gelisim basamagı mi bu? Gözüne zarar vermesin diye müdahale ediyorum
Benim oğlumda uykusu gelince aynı şekilde gözüyle oynuyor burnuyla oynuyor bazen kulaklarını cekistirmeye çalışıyor. O zman anlıyorum zaten iyice uykusu geldiğini. Ellerini çekmiyorum zaten bi iki yapıp bırakıyor uyutuyorum hemen. Gelişim basamağı olduğunu sanmıyorum ama ben de çok müdahale etmemeye çalışıyorum.

Kızlar n11 de 54 tl lik uç uç kuponum var.her ay bosuna gidiyor kuponlarim unutuyorum simdi aklima geldi ne alabilirim?

Bez değiştirirken beybin kalkıp gidiyor mu? O zaman yapıştır külot bezi 😂 ben kızım emeklemeye başladığında almıştım, çok rahat ettim. 4 numaraya geç geçmiştik, hep külot bez kullandım.
Henüz gidemiyor ama deniyor yavaştan o zaman şu 3 ler bitsin bakalım o zamana kadar giderse yapıştırırım bende kilot bezi 🤣🤣

Benim kızda öyle ben de ara ara çok zorluyorsa çekiyorum elini (yoksa kızarıyot) hemen uyku moduna (memeye) alıyorum elini tutuyorum pış pış vuruyorum koluna unutup uyuyor. (Tabi her zaman değil )

Kızıma yeni güncelleme geldi bebek arabasında durmuyor agliyor 😭yürüyüs yapamadik bugün de agladi allahtan babasiyla cikmistik kucagina aldi eve döndük.puseti mi sevmiyor acaba artik ins oyledir.bebek arabasinin koltuguyla denicem bir de yarin

Kizlar bebeginizin vucuduna kac faktörlük gunes kremi kullaniyorsunuz? Doktorumuz 30 dedi ama mustelada 30 yok.50 lik alsam sıkıntı olur mu ki

Kizlar bebeginizin vucuduna kac faktörlük gunes kremi kullaniyorsunuz? Doktorumuz 30 dedi ama mustelada 30 yok.50 lik alsam sıkıntı olur mu ki
İstanbulda ilk defa bugün tişört şort giyme günü desem yeridir. 50 faktörlük sebamed baby aldım ama büyük olan kızımın yanakları çok fena oldu. Dermatolog güneş kremi alerji yapmış dedi. Mustela kullanın dedi. Kız için hiç güneş kremi kullanmayın, şapka taksın sürekli dedi. Şimdi de kolları kıpkırmızı, napcam bilmiyorum. Çocuk uzun kollu da giymez ki.

İstanbulda ilk defa bugün tişört şort giyme günü desem yeridir. 50 faktörlük sebamed baby aldım ama büyük olan kızımın yanakları çok fena oldu. Dermatolog güneş kremi alerji yapmış dedi. Mustela kullanın dedi. Kız için hiç güneş kremi kullanmayın, şapka taksın sürekli dedi. Şimdi de kolları kıpkırmızı, napcam bilmiyorum. Çocuk uzun kollu da giymez ki.
Yanıyor ortalık çok sıcak İstanbul aynen bebeğim sırılsıklam evde 😂 sabahtan beri kaçıncı kıyafet

X