2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Yazmasamda aylardır takibinizdeyim bilmem belki beni hatırlayanlar çıkar şubat mart topiklerinden... Beş aylık oldum tüm dualarım sizinle her pozitifi göremesemde tabloya bakıyorum bebişleri görünce sizden çok mutlu oluyorum rabbim bu ay hepinizin yüzünü güldürsün ister gönlüm ama biliyorumki herkesin kısmeti başka zamanlarda olacak...
Ufacık Bi kendi özetimi geçeyim size bazılarınızın yılmışlığı varsa iyi gelir 🥰
29 yaşındayım eşimde 31 yaşında... İkimizinde ikinci evliliği
Benim ilk evliliğimden 10 yaşında bir oğlum
Eşimin ilk evliliğinden 4-5 yaşlarında iki oğlu var..
İki sene oldu bu ay evleneli...
İlk evlendiğimizde eşim çocuk diye yanıyordu ben istemedim hemen altı ay gibi bir süre sonrası bende istemeye başladım ama bir not düşmek istiyorum biz hiç korumadık ben istemiyorum derken bile istiyordum aslında olursa olur modundaydım..
Altı ay içinde hamile kalamayınca sorun var diye düşünmeye başladım ama doktora gitmedim bir seneyi devirelim hele dedim çünkü yaşımız genç bir sene olmaması normal diye düşündüm..
Evliliğimizin 8. Ayında kimyasal yaşadım...
Üç dört ay çocuk fikrinden yine uzaklaştım..
Neyse
Seneyi devirdik hala tık yok doktora gittik...
İlk etapta bende birşey çıkmadı eşimde varikosel çıktı buna bağlı olarak sperm kalitesi hızı düşüklüğü vs vs olmuş aynı zamanda başka birşey daha çıktı ama önemli olan varikoseldi ve ameliyatsız üç doktor da imkansıza yakın çocuk olması dedi. Çok beklersiniz dedi...
İki üç ay daha
Erteledik bu bilgiyi biraz hazmettik.. Bir buçuk yıla yaklaştık evliliğimizde ve dedim ki artık tedaviye başlayalım öyle böyle derken belki bir sene geçecek zaman geçiyor otuzu devirmeyeyim 😁
Önce aktara gittik bitkisel tedavi istedim ameliyattan önce..
Aktar orda bana da teşhis koydu şaka gibi ama yumurtalıkların yavaş dedi sorduğu Bi kaç soru ve yüzümdeki sivilcelerden bunu anladı hemen doktora gittim haklı çıktı pco ymuşum meğer ben..
İlk etapta yıkıldım hem bende hem eşimde sorun var biz çocuğu unutalım düşüncesine girdim..
Ama bitkisel takviyeleride kullandık akışına bıraktık taktir Allah'tan dedik... Olursa olur olmazsa doktor tedavisine başlarız dedik.. Bitkisel takviyeler için üç ay gibi bir zaman düşündük...
Neler kullandık sayayım..
Çakşır kökü suyu, ginseng, yaban mersini Ekstraktı, deve dikeni ekstraktı, bunları eşimle ikimiz kullandık kah düzenli kah düzensiz.. Çakşır kökü suyunun ikinci şişesini açtık ilk ayı devirdik
Ben proxyfemin isminde eczanede satılan bir takviye daha aldım yumurtalık çalıştıran özellikle pco olanlara doktorların verdiği bir takviye... Ovulasyon takibi de ikinci ay yaptım...
Bunlara devam ettiğimiz ikinci ayın sonuna doğru pozitifi gördük..
Çocuk olsun diye direttiğimiz o koca bir buçuk yıl içinde hep stres hep görev hissi hep umutsuzluk yaşadım kavgalar bile ettik eşimle birlikte olmak bile zulum geliyordu...
Önce o psikolojiyi attım üzerimden eşimle konuşup görev gibi görmek istemiyorum dedim...
Rahatlayıp birşeyleri kabul edip akışına bırakınca hem daha mutlu bir evliliğimiz oldu hem çabalarımıza görev gibi değilde istek olduğu için devam edince birşeyler fayda etti bize...
Üç doktor eşime ameliyatsız çocuğu unutun ameliyat olmazsan senelerce uğraşırsınız demişti..
Benim e2 hormonum yerlerdeydi...
4. Oğlan geliyor ailemize 🤭😁🤣🤣🤣
Darısı başınıza inşallah 🤲 Allahım en güzel zamanda sizlere de şükür demeyi nasip etsin
Kalbinizdekini versin... Sadece Allaha sığının 🥰🥰🥰

Yine bi oohh çektiğim msj, sağol kuzum içim ferahlıyor okudukça. kendi doktorum doğal yolla olabileceğini söylüyor. Üstelik geçmişte kendisi de tüp bebek yapıyormuş, tecrübeli yani. Bana bekle diyor. Sağolsun rahatlatıyor o da. Ben sanırım yaşımın ileri olması ve sürenin git gide uzamasından dolayı panik olmaya başladım ama sağlıklı bile olsak sperm ve yumurtanın birleşmesinin ne kadar zor olduğunu unutuyorum, unutuyoruz. Tüp bebekteki süreç de zor. Aynen sanki ilk denemede olacak gibi bir algı var ama o da bi süreç. Ve zor bi süreç. Tamam güçlüyüm güçlü. Ağlamadım bakın ağlamadım 🤗🥰🙏
Doktor normal yolla olur diyorsa denemeye devam canım yaşım benim daha ileri emin ol :) bana da normal yolla olur dedi 🙏

Bende dusukten sonra duzenim cok bozulmustu kist vs olmustu hic pik gorememistim benimde tam pikti bu ay 30 temmuzda, 31 i siliklesti, insallah bu ay hamile kaliriz 💕 belirtin olursa haber ver😊
Aynı benimde 30 unda çok pikti, yalnız benim sol kasığımda ağrı var ara ara bugün çok yürüdüm başladı mesela acaba kist filan mı oluştu , hamilelik belirtisi olamaz daha

Yazmasamda aylardır takibinizdeyim bilmem belki beni hatırlayanlar çıkar şubat mart topiklerinden... Beş aylık oldum tüm dualarım sizinle her pozitifi göremesemde tabloya bakıyorum bebişleri görünce sizden çok mutlu oluyorum rabbim bu ay hepinizin yüzünü güldürsün ister gönlüm ama biliyorumki herkesin kısmeti başka zamanlarda olacak...
Ufacık Bi kendi özetimi geçeyim size bazılarınızın yılmışlığı varsa iyi gelir 🥰
29 yaşındayım eşimde 31 yaşında... İkimizinde ikinci evliliği
Benim ilk evliliğimden 10 yaşında bir oğlum
Eşimin ilk evliliğinden 4-5 yaşlarında iki oğlu var..
İki sene oldu bu ay evleneli...
İlk evlendiğimizde eşim çocuk diye yanıyordu ben istemedim hemen altı ay gibi bir süre sonrası bende istemeye başladım ama bir not düşmek istiyorum biz hiç korumadık ben istemiyorum derken bile istiyordum aslında olursa olur modundaydım..
Altı ay içinde hamile kalamayınca sorun var diye düşünmeye başladım ama doktora gitmedim bir seneyi devirelim hele dedim çünkü yaşımız genç bir sene olmaması normal diye düşündüm..
Evliliğimizin 8. Ayında kimyasal yaşadım...
Üç dört ay çocuk fikrinden yine uzaklaştım..
Neyse
Seneyi devirdik hala tık yok doktora gittik...
İlk etapta bende birşey çıkmadı eşimde varikosel çıktı buna bağlı olarak sperm kalitesi hızı düşüklüğü vs vs olmuş aynı zamanda başka birşey daha çıktı ama önemli olan varikoseldi ve ameliyatsız üç doktor da imkansıza yakın çocuk olması dedi. Çok beklersiniz dedi...
İki üç ay daha
Erteledik bu bilgiyi biraz hazmettik.. Bir buçuk yıla yaklaştık evliliğimizde ve dedim ki artık tedaviye başlayalım öyle böyle derken belki bir sene geçecek zaman geçiyor otuzu devirmeyeyim 😁
Önce aktara gittik bitkisel tedavi istedim ameliyattan önce..
Aktar orda bana da teşhis koydu şaka gibi ama yumurtalıkların yavaş dedi sorduğu Bi kaç soru ve yüzümdeki sivilcelerden bunu anladı hemen doktora gittim haklı çıktı pco ymuşum meğer ben..
İlk etapta yıkıldım hem bende hem eşimde sorun var biz çocuğu unutalım düşüncesine girdim..
Ama bitkisel takviyeleride kullandık akışına bıraktık taktir Allah'tan dedik... Olursa olur olmazsa doktor tedavisine başlarız dedik.. Bitkisel takviyeler için üç ay gibi bir zaman düşündük...
Neler kullandık sayayım..
Çakşır kökü suyu, ginseng, yaban mersini Ekstraktı, deve dikeni ekstraktı, bunları eşimle ikimiz kullandık kah düzenli kah düzensiz.. Çakşır kökü suyunun ikinci şişesini açtık ilk ayı devirdik
Ben proxyfemin isminde eczanede satılan bir takviye daha aldım yumurtalık çalıştıran özellikle pco olanlara doktorların verdiği bir takviye... Ovulasyon takibi de ikinci ay yaptım...
Bunlara devam ettiğimiz ikinci ayın sonuna doğru pozitifi gördük..
Çocuk olsun diye direttiğimiz o koca bir buçuk yıl içinde hep stres hep görev hissi hep umutsuzluk yaşadım kavgalar bile ettik eşimle birlikte olmak bile zulum geliyordu...
Önce o psikolojiyi attım üzerimden eşimle konuşup görev gibi görmek istemiyorum dedim...
Rahatlayıp birşeyleri kabul edip akışına bırakınca hem daha mutlu bir evliliğimiz oldu hem çabalarımıza görev gibi değilde istek olduğu için devam edince birşeyler fayda etti bize...
Üç doktor eşime ameliyatsız çocuğu unutun ameliyat olmazsan senelerce uğraşırsınız demişti..
Benim e2 hormonum yerlerdeydi...
4. Oğlan geliyor ailemize 🤭😁🤣🤣🤣
Darısı başınıza inşallah 🤲 Allahım en güzel zamanda sizlere de şükür demeyi nasip etsin
Kalbinizdekini versin... Sadece Allaha sığının 🥰🥰🥰
Bir başarı ve motivasyon öyküsü 😍 paylaşımın için teşekkür ederiz canım. Bizlere de nasip olur umarım. Sağlıkla kucağına al inşallah bebişini 😍 bahsettiğin vitamini de duymuştum. Favorilerime ekledim şimdi tekrardan 🙏

Aynı benimde 30 unda çok pikti, yalnız benim sol kasığımda ağrı var ara ara bugün çok yürüdüm başladı mesela acaba kist filan mı oluştu , hamilelik belirtisi olamaz daha
Benim yumurtlamadan beri ara ara sol kasigimda agri var, sag kasigimda daha hafif bi cekme gibi oluyor. Bugunde cok karnim agriyor regl olacak gibi. Hamilelik icin erken belki usutmusuzdur🥲

Benim yumurtlamadan beri ara ara sol kasigimda agri var, sag kasigimda daha hafif bi cekme gibi oluyor. Bugunde cok karnim agriyor regl olacak gibi. Hamilelik icin erken belki usutmusuzdur🥲
Evet erken ama yumurtlama belirtileri de uzun sürdü benim çatladıktan sonraki günler daha çatlayacakmış gibiydi yani test yapmasak bilemiycez 👱🏼‍♀️😊

Ben yapınca daha rahat oluyorum. Diğer türlü adeti beklerken çok hevesleniyorum, adetim gelince de baya ağlıyorum. O da hep işyerinde geliyor meret. Milletin içinde ağlıyorum. Sebep de gösteremiyorum, çok kötü bi his. Onun için önceden yapmak beni rahatlatıyor. En azından negatife hazır olmaya çalışıyorum. Tabi sen hangisiyle daha rahatsan öyle yap canım.
Yaptın mı kuzum sen? O ağlama krizleri bana da geliyor ara ara. Aşırı duygusallarımızın regl dönemlerinde. Ama ağlayınca da rahatlıyorum

Ateş kaç olmalı şimdi acaba hiç anlamıyorum bende ateşten, mesela yumurtlamadan 5 gün sonra kaç olmalı 😀 bugün gebelik testlerim geldi ☺️
Ateş şu olmalı bu olmalı diye bir şey yok bununla ilgili çok ayrıntılı bir açıklamalı yorum bırakmıştım tablomu bırakarak açıklamıştım burda ateş olayını😅 herkesin ateşi kendine özeldir mesela benim yumurtlamadan önce ateşi. 36.3 36.4 36.2 oluyor yumurtlama günü en düşük ateşten ertesi gün birden ateş yükselişe geçiyor o ara yumurta çatlamıs oluyor yumurtlama sonrası ateşim mesela 36.6 36.7 36.8 36.9 oluyor adet zamanına bir iki gün kala düşmeye başlarsa hamile değilsin demek. Ya da adet günü düşerse. Benim adet ateşim 36.4 ve aşagısı. Gördüğüm gün adet olacağımı biliyorum. Ama dediğim gibi herkesin ateşi kendine özgü. Mesela senin en düşük ateşin 36.6 olabilir en yüksek ateşin 37 olabilir. Bunu her gün sabah aynı saatte yataktan çıkmadan dil altından ölçerek çözebilirsin. Ben sabahları 7 de ölçüyorum. Tablomu sana bırakıyorum bak 14-15. Günlerde yumurtlamam oldu. Adet zamanı düştü

Eklentiler

• IMG_7633.jpeg
    IMG_7633.jpeg
    128,8 KB · Görüntüleme: 40
Ateş şu olmalı bu olmalı diye bir şey yok bununla ilgili çok ayrıntılı bir açıklamalı yorum bırakmıştım tablomu bırakarak açıklamıştım burda ateş olayını😅 herkesin ateşi kendine özeldir mesela benim yumurtlamadan önce ateşi. 36.3 36.4 36.2 oluyor yumurtlama günü en düşük ateşten ertesi gün birden ateş yükselişe geçiyor o ara yumurta çatlamıs oluyor yumurtlama sonrası ateşim mesela 36.6 36.7 36.8 36.9 oluyor adet zamanına bir iki gün kala düşmeye başlarsa hamile değilsin demek. Ya da adet günü düşerse. Benim adet ateşim 36.4 ve aşagısı. Gördüğüm gün adet olacağımı biliyorum. Ama dediğim gibi herkesin ateşi kendine özgü. Mesela senin en düşük ateşin 36.6 olabilir en yüksek ateşin 37 olabilir. Bunu her gün sabah aynı saatte yataktan çıkmadan dil altından ölçerek çözebilirsin. Ben sabahları 7 de ölçüyorum. Tablomu sana bırakıyorum bak 14-15. Günlerde yumurtlamam oldu. Adet zamanı düştü
Teşekkür ederim canım gayet güzel açıklanmışsın ozaman adet günü bile düşüyorsa erken anlama şansı çok kalmıyor gebeliği, ama yumurtlama için çok iyi 😉😌

Ay kızlar öyle yoruldum ki. Tüm ev pırıl pırıl oldu ama. Bir Cumartesi aktivitesi, temizlik. Şimdi yeni duştan çıktım ayaklarımı uzattım artık keyif yapıyorum. Ayy temiz ev gibisi yok ya. Hele temiz çarşaflarda uyumak gibisi 🥰 Kışın yorgan geçirme olmasa gözümde büyümeyecek yatak çarşaflarını değiştirmek. Yazın aklıma yatak çarşaflarını değiştirme fikri geldiği gibi değiştiriyorum. Kışın mental açıdan 2-3 gün o yorgan yüzünü değiştirmek için kendimi hazırlıyorum xdcfvgbhnjm

X