2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Canım bat'a 5-6 gün kala yapılabiliyor en erken öyle biliyorum ben. Belki daha vardır
Bilemedim ki canim regle 7-8 gün kala yaptım.Erken gebelik testi olduğu için belli belirsiz de olsa silik çizgi çıkardı diye düşünüyorum.Yumurtlama dönemi tek ilişki oldu zaten.Tutacagini sanmıyorum pek.Iliskinin üzerinden de 9 gün geçti.🤷‍♀️

Kafaya takma olayına da çok inanıyorum ben de Mart ayında buraya amaan bı salmislik geldi arkadaşlar demiştim ne olacaksa olsun demiştim o sıra hesabımda sorunlar oluştu giremedim buraya sonra da hamile olduğumu öğrendim. Belki de her şey psikolojik saldım desem de takıyor muyum anlamadım🥺
En azından kendindeki problemi cozmussun belki tekrar aynısı olacak. Biraz rahat bırak kendini☺️ Zaten olacağı varsa değiştiremeyiz. O son cümlene ben de katılıyorum. Rahatım dediğim ay aklıma yine geliyor. Takmıyoruz diyen arkadaşlar acaba gerçekten aklına hiç gebe olma ihtimalini getirmiyor mu.. sonuçta yıllardır uğraşıyoruz 1 ay içinde nasıl unutayim

En azından kendindeki problemi cozmussun belki tekrar aynısı olacak. Biraz rahat bırak kendini☺️ Zaten olacağı varsa değiştiremeyiz. O son cümlene ben de katılıyorum. Rahatım dediğim ay aklıma yine geliyor. Takmıyoruz diyen arkadaşlar acaba gerçekten aklına hiç gebe olma ihtimalini getirmiyor mu.. sonuçta yıllardır uğraşıyoruz 1 ay içinde nasıl unutayim
Ben takmıyorum dediğim ay motivasyonum Nisan ayında oruç tutucaz daha temiz beslencem beslenmemi duzeltirsem belki daha saglikli olur yumurtlamamdi. Bir de o zaman eşimle tartismistik aman ne olacaksa olsun dedim pik günü ilişki oldu sonra olmadı. Geçtiğimiz ay da pik günü olmustj tutmamisti. O yüzden hiç umudum yoktu aynısı oldu bu ay zaten tutmaz ama en azından diğer ay zayıflarım sağlıklı beslenirim diyordum. Sanırım zaten olmayacak kafasında olduğum için tuttu. Test yaptım mi yaptim ama negatif görünce zaten yine tutmadi zaten diye salmistim sonra da pozitif oldu

Geçmiş olsun canım tedavi olup mu gebelik düşünsen acaba? Fıtık başlangıcı varsa gebelik seni biraz zorlar sanki
Sagol canim.Şimdi böyle ağrı çekince korktum ben de.Gebelik yoksa insallah ilk iş tedavilerimi olmak olacak.Bu aya kadar çok uzun süredir belimde ağrı yoktu.Disimi de doktor ta Ramazan ayında demişti çekelim diye.Ramazan çıksın öyle cektireyim diyordum ihmal ettim.Ikisi de bu aya denk geldi.Ertelememek gerekiyor tedavileri bunu anladım.

Seni anlayamam tabi ki ama bil ki sadece senin eşin böyle değil. Çok var etrafta bu düşüncede olan.
Mesela ben de şeye şaşırıyorum, diyorsunuz ya eşim nazlaniyor falan. Erkekler çok istekli olur genelde, hatta o gün ben istekli olsam havalara uçuyor.
Benim eşimde ilk sene istemedi anlayışla karşıladım. Bu düşüncede olan birinden çocuk yapma fikri mantıklı gelmiyordu. Ama sonradan çok çok istemeye başladı.
Eşine biraz zaman tanısan? Veya düşüncelerini tam anlamak için oturup konuşsan.. Böyle olunca yıpranabilirsin, üzülme ama erkekler bizim gibi duygusal bakmıyor bazı şeylere. Kendini üzme, ne kadardir deniyorsun bilmiyorum ama ona örnekler verebilirsin uzun süre korununca işlerin daha da zorlaştığını ve bazen tedavilere gerek kaldığını.
Eşime 1.5 sene zaman tanıdım ve artık o da olur dedi.Ama olur dediği haliyle bile halen istemiyor gibi davranıyor.Şakaları da çok kırıcı oluyor.Ama dediğin gibi onların kafa yapısı çok farklı.Bazn-en eşime hamile olduuğumu söylesem sevinmez gibi hissediyorum o videolarda gördüğümüz gibi.Senin eşin ne güzel maşallah senden daha çok istemeye başlamış ama benimki istiyorum diyor ama beni kırmamak için ikna olmuş gibi.Anlamıyorum sanki eskiden erkekler daha çok çocuk isterdi devir değişti.Artık ben de kafaya takmamaya karar verdim,oturup konuşmayı çok denedim ama maalesef beni anlamıyor.Ben de o isteğimi sevincimi hayal kırıklıklarımı içimde yaşıyacam çünkü bu konuda yanımda olmayı beceremiyor

Sagol canim.Şimdi böyle ağrı çekince korktum ben de.Gebelik yoksa insallah ilk iş tedavilerimi olmak olacak.Bu aya kadar çok uzun süredir belimde ağrı yoktu.Disimi de doktor ta Ramazan ayında demişti çekelim diye.Ramazan çıksın öyle cektireyim diyordum ihmal ettim.Ikisi de bu aya denk geldi.Ertelememek gerekiyor tedavileri bunu anladım.
Evet kesinlikle ertelenmemeli özellikle gebelik düşünüyorsan ☺️

Zaten bu işte asıl erkek hazır olmayınca olmuyor gibi geliyor bana. Spermlerine bile yansıyor bence. Bence bu konu bizim için çok hassas bir konu ve hemen kırılmaya müsaitiz. Onlara göre "ne var şaka yapıyorum" oluyor. Kadınların alın yazısı resmen erkeği alttan almak, bişileri görmeyip duymamak. evlilikler devam ediyorsa kadınların rolü çok büyük. Sen bundan sonra ona pik deme. Kışın eşime pik diyince adama bir haller oluyordu böyle tuhaflaşıyordu. Sen pik olduğunu görünce evde iç çamaşıryla gezmeye başla bırak o sana gelsin peşinden koşsun 😂
tamam bir de öyle deneyim:KK70: kendimi tutmam lazım ,ağzımda bakla ıslanmalı:KK70:

Ben takmıyorum dediğim ay motivasyonum Nisan ayında oruç tutucaz daha temiz beslencem beslenmemi duzeltirsem belki daha saglikli olur yumurtlamamdi. Bir de o zaman eşimle tartismistik aman ne olacaksa olsun dedim pik günü ilişki oldu sonra olmadı. Geçtiğimiz ay da pik günü olmustj tutmamisti. O yüzden hiç umudum yoktu aynısı oldu bu ay zaten tutmaz ama en azından diğer ay zayıflarım sağlıklı beslenirim diyordum. Sanırım zaten olmayacak kafasında olduğum için tuttu. Test yaptım mi yaptim ama negatif görünce zaten yine tutmadi zaten diye salmistim sonra da pozitif oldu
Bilemiyorum canim ben hiç iradeli değilim takmama konusunda 🙁 32 ay oldu. İki gün önce çok ağladım ilk defa eşim de benimle ağladı. Üzüldüm sonrasında, üzüldük boş yere diye. Artık ilişki de doktor da istemiyorum kendini hazır hissettiğinde tüp bebek yapmaya gidelim dedim.
Belki de anne baba olmak nasibimizde yoktur deyip uyuduk sabah gözlerim balon gibiydi. Aklıma geldikçe üzülüyorum suan bile gözümden yaş düştü 😪 ama güçlü olmaya da çalışıyorum hayatımızdaki herşey 4/4lük olacak diye birşey yok. Bir yerden imtihan edilecektik diye düşünüyorum. Hayırlısı olsun inşallah hepimiz icin🤲🏻

Kuzum benim eşimde çocuk istiyordu ama böyle sık ilişki vs ona saçma geliyordu. Zorla oluyor gibi oluyor diyordu nazlanıyordu hep. Kırmayıp oluyordu genelde ama ben ufacık bi şey dese de kırılıyordum. Sonra ben dedim ki ben bırakıyorum ilaç da içmiyorum yumurta da takip etmiyorum çocuk istiyorsan sen uğraş biraz da. Sonra o gelmeye başladı hep hadi hadi diye. Biz söyleyince baskı mı hissediyorlar bilmiyorum ama kaçan kovalanır sözü geçerli bence
Sanırım benim de öyle yapmam lazım,ben kafaya taktıkça ona yansıtıyorum o da böyle nazlanıyor yada soğuyor.Sanırım önce kendimde biraz değişiklik yapmam lazım.Çok teşekkür ederim bu arada bana destek olduğunuz derdimi dinlediğiniz için A Afratafrac Gul220 Gul220

Bilemiyorum canim ben hiç iradeli değilim takmama konusunda 🙁 32 ay oldu. İki gün önce çok ağladım ilk defa eşim de benimle ağladı. Üzüldüm sonrasında, üzüldük boş yere diye. Artık ilişki de doktor da istemiyorum kendini hazır hissettiğinde tüp bebek yapmaya gidelim dedim.
Belki de anne baba olmak nasibimizde yoktur deyip uyuduk sabah gözlerim balon gibiydi. Aklıma geldikçe üzülüyorum suan bile gözümden yaş düştü 😪 ama güçlü olmaya da çalışıyorum hayatımızdaki herşey 4/4lük olacak diye birşey yok. Bir yerden imtihan edilecektik diye düşünüyorum. Hayırlısı olsun inşallah hepimiz icin🤲🏻
Vakti zamanı geldiğinde sen hiçbir şey yapmasanda hamile kalacaksın canım. Rabbim kucağımıza alacağımız sağlıklı gebelikler nasip etsin 🤲🏻 Bazen dualarıma şunu ekliyorum belki hata ediyorum. Rabbim eğer daha çok varsa anne olmama içimden bu isteği al lütfen diyorum

Canim sakın üzme kendini sonuçta bu bebislerin yazıldığı bı zaman var biz elimizden geleni yapalım gerisi takdiri ilahi. İnşallah rabbim en kısa zamanda bu güzel duyguyu tattirsin size 🙏 ben de çok ağlamıştım daha yeni deniyorduk ama ben kolay olcak sanmıştım hemen bir ay olmadı diye ağlamistim bilmiyordum böyle ugrasildigini. O ay oldu ama nasip olmadi. Şu an artık zamanı olduğunu düşünüyorum ne yaparsak yapalim bazı şeyler bizim elimizde değil. Gecikiyorsa güzelleşiyordur 🌸

öyle valla bende tamm takmıyorum diyorum ama bir bakmışım aklıma gelivermiş :)

X