2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Çatlamaya yakın anlamında oluyor dimi 😂 ilk defa bu işlere girdim. Sperm kalitesi çok iyi değil o yüzden 1 dolu 1 boş daha mantıklı olmaz mı? 🤔
Aynen öyle, yumurtlamaya başladın aslında, ancak bu süreç 3 günü de bulabilir. Yani 3 gün pik gören oluyor burada ve sonra silikleşiyor.

Ve silikleştiğinde yumurtlamış oluyorsun gibi düşünebilirsin, unutmamalısın yumurtladıktan sonra (buna çatlama diyoruz) yumurtanın yaşama süresi 12-24 saat arası geçiyor. Ancak doktorlar diyor ki pikten sonraki silişkleşme hemen yumurtlama olmayabilyor bazı kadınlarda. Bu yüzden pik görünce 1 hafta 1 dolu 1 boş devam.

BEn de 1 dolu 1 boş taraftarıyım. Hem sperm daha fazla biriktiği için kanallara ulaşma ihtimali de artıyor. İlişkiden sonra bel altına yastık koyup 1 saate yakın bekleyebilirsen bekle.

ayy kizlar midem cok bulaniyo ama bogazlarimda sis sanirim bogazlarimdan dolayi bulaniyo cünkü bat a daha 7 gün var daha.. off ilac da almak istemiyorum resmen sürünüyorumm :mad: ah bebegim ah sen bi gel bak ben seni nasil yicem bunlarin acisini seni öpe öpe cikarcam :emir_bebek::KK73:

ayy kizlar midem cok bulaniyo ama bogazlarimda sis sanirim bogazlarimdan dolayi bulaniyo cünkü bat a daha 7 gün var daha.. off ilac da almak istemiyorum resmen sürünüyorumm :mad: ah bebegim ah sen bi gel bak ben seni nasil yicem bunlarin acisini seni öpe öpe cikarcam :emir_bebek::KK73:
Ayy çok geçmiş olsun. İlaç alma bence de. İnşallah dilediğin gibi olur bu günlerin acısını öğe öğe çıkartırsın🙏

Bol su tüket. Ihlamur içebilirsin, hamilelikte doktorlar ıhlamur içebilirsiniz diyorlar. İçine bir kaç damla limon. Boğazını yatıştırır. Mide bulantısı bu kadar erken belli olmuyormuş aslında. Genelde 5. 6. haftalarda başlarmış. Sen belli ki üşütmüşsün 💕 inşallah hemencecik toparlarısn.

size bir şey sormak istiyorum. 1.5 yıldır gebelik istiyoruz ama henüz elde edemedik. bu süreç çok yıpratıcı. bazen o kadar olumsuzluğa düşüyorum ki... sonra umutlanıyorum. pcosluyum o yüzden olmuyor. sabah uyanıyorum aklımda takviyerini içmeyi unutma, işe geliyorum ovulasyon testi saatini kaçırma. gün içinde sürekli instagramımda hamile haberleri karşıma çıkıyor. ben çok zorlanıyorum kızlar. siz nasıl bunlarla başa çıkıyorsunuz? yoksa siz de benim gibi misiniz? yardımınıza ihtiyacım var.

Kızlar dün saat 12’de vuruldum çatlatma iğnesini. Şimdi öylesine bi ovu testi yapayım dedim. Sanırım tam pik, T çizgisi C çizgisinden daha koyu, buda maximumda şuan anlamına geliyor dimi? Yani daha çatlamadı dimi? :)) akşama doğru ilk ilişki olacak sonra gün aşırı.

Eki Görüntüle 3263675
Ben de dün vuruldum canım bana da aynı şekilde söylendi

size bir şey sormak istiyorum. 1.5 yıldır gebelik istiyoruz ama henüz elde edemedik. bu süreç çok yıpratıcı. bazen o kadar olumsuzluğa düşüyorum ki... sonra umutlanıyorum. pcosluyum o yüzden olmuyor. sabah uyanıyorum aklımda takviyerini içmeyi unutma, işe geliyorum ovulasyon testi saatini kaçırma. gün içinde sürekli instagramımda hamile haberleri karşıma çıkıyor. ben çok zorlanıyorum kızlar. siz nasıl bunlarla başa çıkıyorsunuz? yoksa siz de benim gibi misiniz? yardımınıza ihtiyacım var.
Kesinlikle yalnız değilsin. Bir kere bu yola girince o düşünmemek, akla getirmemek gibi şeyler maalesef olmuyor. Ancak bizi yıpratıcı bir boyuta geldiyse o zaman ya ara vermelisin, ben 2 ay ara verdim ve kendimi toparladım her şeyden uzak kalıp. Ya da olabidiğince kafanı dağıtacak farklı meşgaleler bulmalısın. Ben spora verdim kendimi mesela. Spor sırasında asla düşünmüyorum. Odağım o egzersiz programını bitirmek sadece. Akşamları dizi-film açarız eşimle kafamız dağılır. Gün içinde iş güç çalışıyoruz. Ancak bunları yapıyor olsak bile ister istemez aklımıza geliyor elbette. Ama dediğim gibi olabildiğince az düşünmeye çalışıp az stres olmak.

canim benim kizimdan önce bizde iki yil kadar ugrasmistik ovulasyon testleri vs. 3 kere asilama yapmaya gitmistim ve sonuc hep hüsrandi.. sonra tüp bebek icin görüsmeye gitmistik ve ben acikcasi biraz korkmustum ve o ay karar vermistim artik istemmiyorum böyle diye rabbimin vardir bi bildigi diye.. o ay kendimi spora vermistim diyet yapmistim hic aklima bile getirmemistim ve sadece 1 kere esimle beraber olmustuk.. ve o ayin sonunda hamile kaldigimi ögrenmistim.. yani aslinda anahtar kelime stress.. okadar cok düsünüyoruzki.. sende kendini biraz birakmaya calis baska seyler düsün.. bebek konusunu biraz rafa kaldirin.. rabbim en hayirli zamanda nasip edecektir ondan sonra insallah

X