2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Aynen öyle bebeğim zaten orta yaşlı egosu yüksek bir adamdı. Aynı o kafada demek ki hastalar önünde iki büklüm dursun istiyor.

Elektrik elektronik mühendisiyim canım iki şirkette çalıştım, çok ağır çalışma şartlarında dayanamadım ayrıldım.3 yıldır kendi işimi yapıyorum homeofis proje çiziyorum. Çok şükür artık işimi yaparken keyif alıyorum ☺️ Ama hayalim öğretmen olmaktı😍 öğretmen lisesi mezunuyum istediğim üniversiteye çok rahat gidebilecekken annemle babam yazdırmadılar hala içimde uktedir ☺️ Zorla mühendislik yazdırdılar tabi mezun olana kadar çok savaş verdim okulu bırakmak için ama olmadı bende artık kabullendim

Sen ne iş yapıyorsun yavaş yavaş tanıyoruz artık hepimiz birbirimizi ☺️
İnsanın sevdiği bir işle uğraşması kadar güzel bir şey yok. Eğer Allah nasip kısmet ederse bu konuda çocuğuma baskı yapmak istemiyorum. Neye meğili varsa gitsin okusun. Gün sonunda anne babanın istediği bölümü de okusa çocuk, yine de yolunu bulup sevdiği alana yöneliyor. Çok sevindim adına, daha da mutlu ol bebişim 💕

Ben bilgisayar bölümü bitirdim üniversitede. Ancak üniversiteden sonraki 10 yıl sekreterlik, satış danışmanlığı, call center vb. işlerde çalıştım. En sonunda mesleğimi yapabiliyorum. 31 yaşımda radikal bir karar aldım, eşimde ablam da çok destek oldular bu kararımda. İşimden istifa ettim. Yapmak istediğim şey için 1 yıl eğitim aldım kendimi geliştirdim. Çok yıpratıcı bir seneydi ancak değdi. Şimdi homeoffice çalışıyorum. Şirketim İstanbul da ben izmir de. Veri tabanı analisti olarak geçiyorum. Web sitelerindeki yanlışları düzenliyoruz diyim kabaca. İşimi çok seviyorum ve inşallah daha güzel yerlere geliriz hepimiz.

Annem le çok yakın oturuyoruz. Yarın bir gün çocuk olursa ve toplantım falan olursa o gün, o bakarken ben odada işimi yapabilirim rahatça. Sıkıntı da olmaz diye düşünüyorum.

Kızlar bi kısa araya girip bir şey soracağım ya. 4 aydır bebiş denemeleri devam ediyor. Denemeye başlayınca mı dikkatimi çeker oldu bilmiyorum ama her ay yumurtlamaya ve regle yakın sol yumurtalığımda ağrı oluyor sağda olmuyor. Bu iş genelde sırayla olmaz mı ben her ay soldan mı yumurtluyorum, sağ taraf çalışmıyor mu kafama takılmaya başladı 🥺
bunun için mutlaka doktora gidip görün canım, buradan bir şey dememiz çok doğru olmaz, bilemeyiz. Belik bir sıkıntı vardır müdehale edilir. Belki de yumurtluyosundur

Ben internetten almıştım

Surelab var asla gölge çıkartmamıştı bende bugüne kadar. Freely var kenarları mavi olan bunlardan toplam 15 tane var sanırım 😂. 1 tane laboquick ve 1 tane miratech var. Ovulasyon testlerinin yanında hediyeydi onlar da.

Oy maşallah hahahha yap yap bitmez dur bende alayım akşam 🤣💜

Kızlar bana göre bir gün gecikmeliyim, takvime göre adet günüm bugün. Adetim gelmedi. Sabahtan gelir genelde. Testim negatif. Umarım bebişim benimledir. Bana dua edin 😔 kendimi zor tutuyorum çok yıprandım. Öğlene kadar da gelmezse gelmez diye tahmin ediyorum. Hiç öğleden sonra adet olmadım.
inşallah hayırlı güzel haberler

İnsanın sevdiği bir işle uğraşması kadar güzel bir şey yok. Eğer Allah nasip kısmet ederse bu konuda çocuğuma baskı yapmak istemiyorum. Neye meğili varsa gitsin okusun. Gün sonunda anne babanın istediği bölümü de okusa çocuk, yine de yolunu bulup sevdiği alana yöneliyor. Çok sevindim adına, daha da mutlu ol bebişim 💕

Ben bilgisayar bölümü bitirdim üniversitede. Ancak üniversiteden sonraki 10 yıl sekreterlik, satış danışmanlığı, call center vb. işlerde çalıştım. En sonunda mesleğimi yapabiliyorum. 31 yaşımda radikal bir karar aldım, eşimde ablam da çok destek oldular bu kararımda. İşimden istifa ettim. Yapmak istediğim şey için 1 yıl eğitim aldım kendimi geliştirdim. Çok yıpratıcı bir seneydi ancak değdi. Şimdi homeoffice çalışıyorum. Şirketim İstanbul da ben izmir de. Veri tabanı analisti olarak geçiyorum. Web sitelerindeki yanlışları düzenliyoruz diyim kabaca. İşimi çok seviyorum ve inşallah daha güzel yerlere geliriz hepimiz.

Annem le çok yakın oturuyoruz. Yarın bir gün çocuk olursa ve toplantım falan olursa o gün, o bakarken ben odada işimi yapabilirim rahatça. Sıkıntı da olmaz diye düşünüyorum.
Yaaa bende senin adına çok sevindim 😍 emeklerinin karşılığını almışın çok şükür 🤲🏻 Homeoffice çalışmak bir anne için büyük rahatlık bence. Hem annende çok yakınmış ☺️

Bende çocuklarıma baskı yapmıycam. Ömür boyu yapacakları işi kendileri seçsin isterim. Ben yaşadım bunun zorluğunu onlar yaşamasın ☺️

Okuldayken 4-5 tane kodlama dersim vardı inanılmaz zor geçtim. Çok zor ve yetenek isteyen bir mesleğin varmış canım Allah yardımcın olsun işlerin bol bereketli olsun 🤲🏻😍

Kızlar bi kısa araya girip bir şey soracağım ya. 4 aydır bebiş denemeleri devam ediyor. Denemeye başlayınca mı dikkatimi çeker oldu bilmiyorum ama her ay yumurtlamaya ve regle yakın sol yumurtalığımda ağrı oluyor sağda olmuyor. Bu iş genelde sırayla olmaz mı ben her ay soldan mı yumurtluyorum, sağ taraf çalışmıyor mu kafama takılmaya başladı 🥺
Benimde genelde sağda ağrılarım olur doktor olabilir normal demekki sagdan yumurtluyorsun ağırlıkla demişti. Ama yine de görünmende fayda var.
Ben yaptırdım doğum sigortası ama gebelik oluşmadığı için şuan kullanamıyorum ☺️
Ben de doğum sigortası yaptırdım mayıs ayinda inşallah en kısa sürede kullanırız 😍
Kesinlikle katılıyorum. Ben de özel sağlık sigortası kullanıyorum. Bu sene fiyatlar uçtu tabi.
Doğumu karşılamıyor paketim . Doğum paketi olarak ne yapsam ne zaman yapsam düşünüyorum. sağlık sigortalarında hamile olmama teminat süresi ve ne zaman hamile kalırım cevapları olmayınca ne yapacağımı bilemedim.
Doğum ve gebelik için paket ekledin mi ?
Şirketin yaptığı groupama ben axadan doğum paketli ayrı yaptırdım fiyat olarak daha makuldü. İki yıl üst üste yaptirma zorunluluğu vardı mayıs ayinda 2. Başladı ve 1 yıl bekleme zorunluluğu mayısta bitti benim.
Kızlar bana göre bir gün gecikmeliyim, takvime göre adet günüm bugün. Adetim gelmedi. Sabahtan gelir genelde. Testim negatif. Umarım bebişim benimledir. Bana dua edin 😔 kendimi zor tutuyorum çok yıprandım. Öğlene kadar da gelmezse gelmez diye tahmin ediyorum. Hiç öğleden sonra adet olmadım.
Strese girmemeye çalış pozitif düşünelim. Bekleyelim bakalım bugün de geçsin 💛

Hop testçi başınız geldiiii 🤣 ben hiçbir şey göremedim gören olursa helal olsun 🤭

Eklentiler

• IMG_3200.jpeg
    IMG_3200.jpeg
    98,4 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_3204.jpeg
    IMG_3204.jpeg
    297 KB · Görüntüleme: 79
Aynen öyle bebeğim zaten orta yaşlı egosu yüksek bir adamdı. Aynı o kafada demek ki hastalar önünde iki büklüm dursun istiyor.

Elektrik elektronik mühendisiyim canım iki şirkette çalıştım, çok ağır çalışma şartlarında dayanamadım ayrıldım.3 yıldır kendi işimi yapıyorum homeofis proje çiziyorum. Çok şükür artık işimi yaparken keyif alıyorum ☺️ Ama hayalim öğretmen olmaktı😍 öğretmen lisesi mezunuyum istediğim üniversiteye çok rahat gidebilecekken annemle babam yazdırmadılar hala içimde uktedir ☺️ Zorla mühendislik yazdırdılar tabi mezun olana kadar çok savaş verdim okulu bırakmak için ama olmadı bende artık kabullendim

Sen ne iş yapıyorsun yavaş yavaş tanıyoruz artık hepimiz birbirimizi ☺️
bende hep oğretmen olmak istemişimdir özellikle sınıf öğretmeni ama olmadı muhasebe okudum çok yogun bi kamu kurumunda şef olarak görev yapıyorum herkesin işi düştüğü için sürekli aramaları işimi çok sevmeyişime de neden olsada insanlara yardımcı olmak işlerini halletmek ve hayır duası almak cok hoşuma gidiyor 😅

Anladım canım, sen yarın sabah ilk idrar ile dene bakalım tekrar. Belki geç yumurtladın, ağrı olması o an yumurtladık anlamına gelmiyo bazen, yumurta sonradan da salabiliyo kendini. Belki öyle olmuştur.
Cnm test yaptım yine negatif fakat adet yok sıfır belirti hayatımdan ilk defa böyle bir durum yaşıyorum belirsizlik de çok tuhaf elimde test kalmadı hepsini kullandım bugünde adet olmazsam yarın sabah sağlık ocağına gidip kan vericem

Yaaa bende senin adına çok sevindim 😍 emeklerinin karşılığını almışın çok şükür 🤲🏻 Homeoffice çalışmak bir anne için büyük rahatlık bence. Hem annende çok yakınmış ☺️

Bende çocuklarıma baskı yapmıycam. Ömür boyu yapacakları işi kendileri seçsin isterim. Ben yaşadım bunun zorluğunu onlar yaşamasın ☺️

Okuldayken 4-5 tane kodlama dersim vardı inanılmaz zor geçtim. Çok zor ve yetenek isteyen bir mesleğin varmış canım Allah yardımcın olsun işlerin bol bereketli olsun 🤲🏻😍
Bende bu konuda baskı yapmam..annem bana çok yaptı mesela zorla beni pianocu etmek istiyordu kendisi piyanoya gitdi amma annesini erken kayb etdiği için sona kadar devam edemedi..ondan hep dedi kızım olursa pianocu olucak..tabi ben sınavlardan geçtim öğretmenler bayılıyordu bana ama ben onları sevmiyordum😅sabah öğlen akşam evde piano sesi resmen bıkmıştım🥴en sonda babam dedi kızım istemiyor mecbur ediyorsun ve oldum hemşire😍

X