2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Benimkide 22 nisan görünüyor ay 23 nisanda beraber doğurmamız yok mu😍😍😍 ben çok beğendim dr banuyu şuanlık halini bile gösteriyor🥹 bi de happy mom var 35 günlükten sonra sebze meyve görünümü çıkacakmış ay çok heyecanlı😅 benimde dün çok yoktu akşam gelmiş biraz bugünde yok öyle rahatsız edecek kadar 🥰 ben yine ağır falan kaldırmayayım dimi ay okul öncrsi öğretmeniyim çocukları bazen servise inip binmesine yardımcı oluyorum riske atmak istemiyorum kendimi🥹 bendede artimed 3 tane 1 tane erken gebelik var
Valla seninle tüm kontrollerimiz çoğu şeyi öğrenmemiz falan da birlikte olacak galiba. 🥰 Allahım nasip etsin o günleri inşallah. Haş haş tohumu büyüklüğünde diyor şimdi 😂
Bence çok dikkat etmelisin. Ağır kaldırma yukarı falan uzanmaya çalışma. İyice tutunsunlar 🥰

Merhaba bende de pcos var benim doktorum da inofolicombi verdi adetin üçüncü klomene başlıyorum 5 gün içiyorum çatlaması için iğne yaptırıyorum vs ama infolicombi aralıksız kullandığım bi folik asit sadece ikinci iğnemde gebelik yakalamıştım folidays a geçebilirsin demişti ama bebeği kaybedince inofolicombiye devam. Yumurta destekleyici folik asit gibi bişey hatta bu ay klomen almadan günde 2 kere inofolicombi kullandım yumurtam klomendeki gibi büyüdü
Geçmiş olsun canım Aa baya iyiymiş o zaman bende alayım inofolic hangisini aldın birde sabah aksam mı kullandın aç karnına mı tok karnına mı nasıl

Topik başkanımız hamişse mecbur hamile kalıp arkasından gitmemiz lazım. İnanırmısınız hiç eylül topigine gitmicek gibi hissediyorum anneler kulubune transfer olma hissiyatı var içimde sanki şuan bile kendimi hamile gibi hissediyorum acaba bu iki yumurta beni oyuna mu getirdi 😂😂😂
Bebeğim çatladığı gün buraya gelip bence ben hamileyim yazmıştım 🥰 hissettirdi Allahım şükürler olsun. Belki sana da hissettiriyordur 🥰🙏
Ben hala anneler grubuna gitmedim 😂

A Afratafrac canım bence aksi bir durum olmadıkça 2 hafta sonra gitmen en güzeli, sadece bu aşamada folik asit veriyor doktor. Ben 6 haftalıkken gitmiştim biliyorsun ve içmiyordum, deprem sonrası bırakmıştım. İçiyor musun dedi yok dedim yazalım dedi yazdı. Ve kan testleri yaptırıyorlar o zaman. Hatta 2 hafta sonra sağlık ocağında kanntestlerini verip gidebilirsin...
Benimde migrenim var ama hamileliklerde zorlamıyor beni çok şükür, belki senin de sakin geçer🤲
Valla demin acilden geldik. Sabah uyandığımdan beri başım ağrıyo. Soğuk duş aldım, kafama soğuk uyguladım, nane kokladım ve sürdüm, eşim sabahtan beri kaç defa başımı boynumu omuzlarımı ovdu, uyudum biraz ama nafile geçmiyor geçmiyor. en son sinir geldi atladık gittik. Dedim ben majezik içmenin eşiğindeyim 😂 gözleirni açtı sakın içme dedi. Günde 4 taneye kadar parol içebilirsin sıkıntı yok dedi. Hatta çok şiddetliyse aynı anda nadir de olsa 2 parol içebilirsin dedi. Bir de migrosta satılan migren bandını önerdi. Yapıştırdım şimdi alnıma inşallah iyi gelecekler.

Anladım kuzum. Tamamdır aile hekimliğinde tüm değerlere bakılıyorsa orada yaptırırım o zaman kan testini, sonucu alır öyle giderim.

Valla seninle tüm kontrollerimiz çoğu şeyi öğrenmemiz falan da birlikte olacak galiba. 🥰 Allahım nasip etsin o günleri inşallah. Haş haş tohumu büyüklüğünde diyor şimdi 😂
Bence çok dikkat etmelisin. Ağır kaldırma yukarı falan uzanmaya çalışma. İyice tutunsunlar 🥰
Gerçekten öyle ay çok heyecanlı inşallah olumsuzluk yaşamadan hepsini görelim 😍 hangi uygulamada haşhaş tohumu dedi ya happy mom da daha yazmıyor 🥰

Valla Nisan anneler gurubuna bir girip baktım da gideyim mi gitmeyim mi gerçekten bilemedim. Çok olumsuz yorumlar var.
İster istemez daha önce yaşanılan olumsuz deneyimlerin korkusunu yaşıyorlar ve sürekli dillendiriyorlar. Ki onlar da haklı, içlerini döküp destek görmek istiyorlar ancak artık ben de hamileyim ve düşünmem gereken bir bebeğim ve yüksek tutmam gereken bir moralim var. 🥰
Beni negatif etkileyeceğini düşünüyorum. Bir süre kendi kendime takılabilirim belki. Aklıma takılan soru oldukça girebilirim. Bilemedim.

Topik başkanımız hamişse mecbur hamile kalıp arkasından gitmemiz lazım. İnanırmısınız hiç eylül topigine gitmicek gibi hissediyorum anneler kulubune transfer olma hissiyatı var içimde sanki şuan bile kendimi hamile gibi hissediyorum acaba bu iki yumurta beni oyuna mu getirdi 😂😂😂
Oyun değil bu değil inan yemin ederim aynı hissiyat bende de var hatta ben oğluma da ağustos atında hamile kalmıştım ağustosta yani son adetimi olmuştum uzun süredir içimde su var acaba bu da mı bu ay gelecek😍 anneler grubuna transfer olacağımızın hissiyatı bende de var yaaaaa topik başkanımızı yalnız göndermeyelim😍😍😍

Gerçekten öyle ay çok heyecanlı inşallah olumsuzluk yaşamadan hepsini görelim 😍 hangi uygulamada haşhaş tohumu dedi ya happy mom da daha yazmıyor 🥰
Happy Mom da yazıyor canım, görmemişsin demekki. 😊

1691865269606.png

Valla demin acilden geldik. Sabah uyandığımdan beri başım ağrıyo. Soğuk duş aldım, kafama soğuk uyguladım, nane kokladım ve sürdüm, eşim sabahtan beri kaç defa başımı boynumu omuzlarımı ovdu, uyudum biraz ama nafile geçmiyor geçmiyor. en son sinir geldi atladık gittik. Dedim ben majezik içmenin eşiğindeyim 😂 gözleirni açtı sakın içme dedi. Günde 4 taneye kadar parol içebilirsin sıkıntı yok dedi. Hatta çok şiddetliyse aynı anda nadir de olsa 2 parol içebilirsin dedi. Bir de migrosta satılan migren bandını önerdi. Yapıştırdım şimdi alnıma inşallah iyi gelecekler.

Anladım kuzum. Tamamdır aile hekimliğinde tüm değerlere bakılıyorsa orada yaptırırım o zaman kan testini, sonucu alır öyle giderim.
Çok geçmiş olsun canım ya. Migren atağı geldi mi insanın kellesini koparası geliyor. Kafanı sık bir bez parçasıyla karanlıkta kapat gözlerini geçer inşallah.

Çok çok geçmiş olsun canım, sağlık ocakları yapıyor, zaten sisteme düşünce takip için seni çağırıyorlar.

Çok geçmiş olsun canım ya. Migren atağı geldi mi insanın kellesini koparası geliyor. Kafanı sık bir bez parçasıyla karanlıkta kapat gözlerini geçer inşallah.
Ay şu an çoook şükür allahıma daha iyiyim. 1 parol daha içtim. Yemek yersen tülbentle başımı bağladım.Sonra migren bandımı taktım, çok güzel icatmış. Hamişlere tavsiye ederim migreni olan varsa. Rahatlatıyor.

X