2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Kedi varsa kumuna yaklaşma bile canım eşin ilgilensin
Evet çok haklısın canım biz korunmayı bıraktıktan sonra kumu hep eşim temizliyor ne olur ne olmaz diye. Ben kesin toxoplazma geçirmişimdir diye düşünmüştüm yıllardır bir sürü sokak hayvanıyla haşır neşir oldum çok kaka temizledim 🤦🏼‍♀️ ama ellerimi çok fazla yıkadığım için bulaşmadı herhalde. Değişik bi şey

Çok ilginç canım. Kediyle temas etmeden nasıl çıkabiliyor. Acaba test mı yanlış. Bir daha mı versen. Bir arkadaşımda böyle olmayan birşey çıkmıştı tekrar test verdi negatifti.
Canım genelde akla kedi geliyor ama bilinmedik et ve iyi yıkanmamış sebzeden de geçebiliyormuş. O yüzden hamilelikte yenen ete ve salatalara filan çok dikkat etmek lazım. Ben henüz hamile değilim ama yine de dışarda salata filan yemeyi kestim nasıl yıkandığını hiç bilmediğim için. Tabii düşük ihtimal ama yine de dikkat etmek lazım.

Yok asla kedi beslemem ama bahçede sokak kedileri var millet bakıyor
Şöyle de olabilr. Dışarıdayken bir yeri elleyip o an ağzına burnuna götürdüysen de olabilir. Ya da bu rahatsızlık bulaşıcı bişise kedi besleyen bir tanıdığından geçmiş de olabilri.

Canım genelde akla kedi geliyor ama bilinmedik et ve iyi yıkanmamış sebzeden de geçebiliyormuş. O yüzden hamilelikte yenen ete ve salatalara filan çok dikkat etmek lazım. Ben henüz hamile değilim ama yine de dışarda salata filan yemeyi kestim nasıl yıkandığını hiç bilmediğim için. Tabii düşük ihtimal ama yine de dikkat etmek lazım.
Aaa bak bu çok önemli bir bilgi. Belki de gerçekten kediden geçmedi, bu şekilde geçti.

Aaa bak bu çok önemli bir bilgi. Belki de gerçekten kediden geçmedi, bu şekilde geçti.
Evet canım burda bile okumuştum hatta, bir hanımefendiye doktoru demiş dışarda salata yediysen ordan bulaşmış olabilir diye. Benim doktorlarım kum temizleyebilirsin evdeki kediden geçmez iç dış parazitleri tamsa dediler ama yine de ne olur ne olmaz boşver eşin yapsın dediler :) ama iyi pişmemiş ete ve sebze yıkanmasına çok dikkat edilmeli. Ve el temizliği… diyorum ya ben belki 15 senedir çooook fazla kedi dışkısıyla muhatap oldum belki bir veteriner fakültesi öğrencisi kadar. Ama ellerimi çok yıkadım, dışarda kedi sevdiğim an ellerimi gacır gucur yıkadım :) bugüne kadar geçirmemiş olmama çok şaşırıyorum

Dikey Süpürge istiyorum şimdi dayson istedim ama fazla abartıldığını düşünüyorum ve aşırı pahalı şimdi ona müadil uygun fiyatlı dik Süpürge arayışına girdim 🤭
Cnm 15 gun once elektrolüx marka şarjlı dıkey süpürge aldık
Bn phılıps istıyordum, satıcı kız öyle övdüki..
Geldik eve şarjı hemn btıyo, 50 dk dediler 20 dk da btıyor, ev yarım kalıyor
Gttık, bataryada sorunmu var dıye geri iade talep ettık, sorun gozukmedi.
Ama şarjı yetmıyor, istemıyorum
Dün akşm yıne gttık, Allahtan o markanın 60 gune paranız iade dıye avantajı çıkmış
Onu arastırıcaz
Eski tip philips maraton alacagım
Şarjlı süpürgemi asla
Bu bnım tavsıyem cnm, tabi sen bılırsın

Cnm 15 gun once elektrolüx marka şarjlı dıkey süpürge aldık
Bn phılıps istıyordum, satıcı kız öyle övdüki..
Geldik eve şarjı hemn btıyo, 50 dk dediler 20 dk da btıyor, ev yarım kalıyor
Gttık, bataryada sorunmu var dıye geri iade talep ettık, sorun gozukmedi.
Ama şarjı yetmıyor, istemıyorum
Dün akşm yıne gttık, Allahtan o markanın 60 gune paranız iade dıye avantajı çıkmış
Onu arastırıcaz
Eski tip philips maraton alacagım
Şarjlı süpürgemi asla
Bu bnım tavsıyem cnm, tabi sen bılırsın
Bebeğim nasıl gidiyor hamilelik 🥰

O ay kalmadım kuzum bıdahakı ay kaldım oğlumda , suankı hamılelıgımde de iki ay kullandım biri kimyasal olduğu ilk aydı kuzum
Anladım kuzum zaten kafam karıştı Şuan. İnofolic kullandım ya ben ara vermeden. Yumurtlamayı öne çekip adetken olmuş olma ihtimali var mı ya? Onu kafaya taktım şimdi. Öyle bir şey olsa doktor ultrasonda görmez miydi? Bugün gece 3 te uyudum oğlum zor uyuyunca. Ama çok defa da uyandım. Sabah ateşim 36.4 çıktı bir ölçtüm 36.5 çıktı. Dün daha 36.2 ydi. 36.5 olursa riskli benim yumurtlama sonrası yükselişe geçiyor demek oluyor. Ama sanmıyorum ya şu inşallah korktuğum başıma gelmez

X