Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benimde 2 nisann hadi bakalim
Hadi inşallah uğurlu gelsin nisan ayi🥰ben yarın doktora gideceğim yetisebilirsem.Gecen sene nisan ayında çok küçük bir miyomun var demişti doktor,tekrar da gitmedim.Onu kontrol ettirmek istiyorum.Gecenlerde eşimle beraber olurken bir baskı hissettim.Miyom büyüdü mü diye telaş yaptim.

Hadi inşallah uğurlu gelsin nisan ayi🥰ben yarın doktora gideceğim yetisebilirsem.Gecen sene nisan ayında çok küçük bir miyomun var demişti doktor,tekrar da gitmedim.Onu kontrol ettirmek istiyorum.Gecenlerde eşimle beraber olurken bir baskı hissettim.Miyom büyüdü mü diye telaş yaptim.
Benimde miyomum var 1 senedir ayni boyitta duruyor doktorum gebelige engel bir yerde degil dedi ama bilemiyorum bebis olmadi

Benim doktorum değil de eşimin üroloğu dediki geçen gün.. gün aşırı bütün ay ilişki mi olur yahu delirmeyin insanda ne heves ne can kalır 🤣🤣 çatlamadan da önceki 3-4 gün gün aşırı yapmanız lazım, çatladıktan sonra yapmanız çok etkili değil dedi.. kafalar karıştı tabiki.. çok çok iyi bir doktor bu arada.. bu arada şu test diyorum, o testlere güven olmaz diyo bu test diyorum boşver onu diyo 🤣🤣🤣 araştırmalardaki ufacık oranları doğru kabul ediyorsunuz dedi 🤣 varikoselin sperm kalitesini bozduğu bile yüzde yüz ispatlanmış değil dedi 🤣🤣 ay kafayı yiyicem valla biz şok olduk çıktık 🤣 ama benim doktorla ortak dil birliği yapmışcasına hemmmeeen tüp bebek hiç zaman kaybetmeyin sonra daha çok uğraşırsınız dedi 😬 yaşımızı duyunca tıp dünyası tüpte hem fikir 🤣
Evet çatlamadan sonra gün aşırı ilişkinin bi önemi yok o net ☺️ bize de doktor bütün ay günaşırı demiyor zaten, anlamı da yok. Adetten sonra gün aşırı başlayın, iğneden 1 gün önce ve iğneden 1 gün sonra diyor. Bir de sonradan gelişen yumurta ihtimaline karşın 1-2 ilişki daha diyor. Biz burda tıbbı hangi noktaya getirdik bi görseler aydınlanma yaşarlar 🤣 bizim yaşlar da fena sayılmaz ama bizim ilk evliliklerden çocuk olunca devlet ilaçları bile karşılamıyor. O yüzden biz o işe girişemeyiz zaten. İnşallah sizin için de gerek kalmaz be kuzum, sizin de ciddi bir engeliniz yok doğal olması için. Hayırlısı diyoruz ne diyelim

Evet çatlamadan sonra gün aşırı ilişkinin bi önemi yok o net ☺️ bize de doktor bütün ay günaşırı demiyor zaten, anlamı da yok. Adetten sonra gün aşırı başlayın, iğneden 1 gün önce ve iğneden 1 gün sonra diyor. Bir de sonradan gelişen yumurta ihtimaline karşın 1-2 ilişki daha diyor. Biz burda tıbbı hangi noktaya getirdik bi görseler aydınlanma yaşarlar 🤣 bizim yaşlar da fena sayılmaz ama bizim ilk evliliklerden çocuk olunca devlet ilaçları bile karşılamıyor. O yüzden biz o işe girişemeyiz zaten. İnşallah sizin için de gerek kalmaz be kuzum, sizin de ciddi bir engeliniz yok doğal olması için. Hayırlısı diyoruz ne diyelim
Ahhahaa valla bildiğin doktor olmasak da danışman olacak kıvamdayız 🤣🤣 biz de epeeey bi batacağız ki testler aşılamalar falan zaten 3 ayda dünya para gitti.. bazen diyorum valla bu yaşa kadar gezip tozduk bu paraları vericez artık hakettik biz bunu 🤣🤣 ciddi bir sorun yok ama bir ayda hamile kalma şansım %3-5.. sıfır değil elbet olabilir her an herşey, ama oluruna bırakırsak çok zaman geçer.. kesicem harçlıklarından yaa kafaya koydum 🤣

Kız bu 1, 2 nisanlar nerde anacım yokmu belirtiniz melirtiniz bişeyiniz bizim daha geç biz çatlıyoruz burda 🤣🤣🤤
Benim bat 1 Nisan (ama 13. Gün yumurtladım o yüzden beklediğim bat 31 Mart) vallahi günler geçmek bilmiyor 😄

Yumurtlama üzerinden 8 gün geçti. Bugün ilk defa rahimde batmalar hissediyorum. Bugüne kadar hiçbir belirti hissetmedim de şimdi karıncalanma ve bir batma hissiyatı var. Bir sağ, bir sol bir aşağıya böyle geziyor bu his.

Ben burdayım hatta benim 30 mart bile olabilir bat ama test almadım alasım vardı ama bu ay 2 gün yumurtlama değerlendirebildik sadece saçmalama sakin ol ve o testi bırak dedim 😁😁😁 belirti de yok göğüsler de his bile yok 😁😁😁
Yumurtlama ne zamandı ? Bende bu ay erken bekliyorum reglimi.
7 gün kaldı tahminimce. 2 gün gecikmeden test yapmıcam dedim ama beklemek zor gerçekten de

Onlardan biri benim😊Her ay belirtiler yaşayıp sonra negatifi görünce artık aman yoktur moduna girdim.Tabiki 3 gündür ayakta kalınca başlayan ve kesintisiz devam eden bel ağrımı,karnimdaki değişik sanci gibi gerilme gibi hissi,göğsümün hassaslasmasini belirti diye düşünüp heveslendiğimin dakikalar yine oluyor🤣
Hepsi çok güzel belirtiler 🌼
Güzel sonuçlar görelim inşallah bu ay

Benim bat 1 Nisan (ama 13. Gün yumurtladım o yüzden beklediğim bat 31 Mart) vallahi günler geçmek bilmiyor 😄

Yumurtlama üzerinden 8 gün geçti. Bugün ilk defa rahimde batmalar hissediyorum. Bugüne kadar hiçbir belirti hissetmedim de şimdi karıncalanma ve bir batma hissiyatı var. Bir sağ, bir sol bir aşağıya böyle geziyor bu his.
Ooo en erken gebemiz sen olcaksın o zaman belirtide başladıysa hadi bakalım güzel haberlerini test yağtıgındada testini bekliyoruz 😍

Kizcelerim ya benim hiç bir yerimde bişey yok yumurtlama da sakin geçti belirti açısından. İki üç güne adet belirtilerim başlar sanırım ama ben onları gebeliğe yorarim azıcık eğleniriz 🤣🤣🤣
Bata yaklaştıkça hissedersin inşallah canım
Aslında beklediğimiz belirtilerin çoğu battan sonra oluşuyor sanırım.
Benim 7 gün var bata ama ister istemez dinliyorum kendimi sürekli.

Biz şey yaptık bu ay adet bitimi ilişkiyle başladık 10 gün boyunca 1 boş 1 dolu gittik. Çatlamadan sonra 2 daha devam ettik ve durduk şimdi regliye 9 gün kaldı keyfi takılıyoruz 🤣

X