Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım doktorundan memnun değilsen değiştir yumurtan küçük olsa dahi ben iki aydır doktor kontorlünde ilerliyorum mesela yumurtan kucuk bile olsa 3 gün sonra tekrar gel diyor kucuk olan yumurta catlamaz o yüzden biraz daha büyüdüğü an tekrar gidiyosun sonra sana ölçümünü söylüyor veya o ana kadar çatladıysa da yumurtan catlamıs diyor her ay yumurtlama günü değişiyor illa 14. Ünde olcak diye bişey yok sen yeterki stres yapma stres yumurtaların büyümesini engelliyor

Kızlar hayırlı sahurlar adetime 4 gün kaldı ve Ovülasyon testim bu şekilde yorum yapabilir misiniz sizce hamilelik olabiliyor mu ?
Ovulasyon testinde en erken hamilelik 5 haftalıkken gözüküyor canım oda kesin değil
Şüpen varsa gebelik testi yap istersen yada adet günü kan ver bu pozitif bi ovulasyon testide değil
Ama şunu söyleyim ben adetime yakın yaptığım zaman benimde hep koyu çıkıyordu böyle heralde adete yakın LH hormonu yikseliyor

Aay maşallah test belli ki çok güzel değer bu kadar düşükten bile nasıl göstermiş
İnş herşey yolunda gider sağlıkla kucağına alırsın bebişini

Hayırlısı olsun canım benim.. bu ay da biz alırız güzel haberler inşallah

Tebrik ederim sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Bu kadar erken değer yakalayan ilk kez görüyorum test hangi marka 7 yi dahi göstermiş çok iyi. Bat ne zamandı peki?
Kuzum sen ne yaptın var mı bir gelişme? Senin bata da az kaldı. Ben bugün bir test patlattım negatif maalesef ( zaten benim bu aydan hiç umudum yoktu

Kuzum sen ne yaptın var mı bir gelişme? Senin bata da az kaldı. Ben bugün bir test patlattım negatif maalesef ( zaten benim bu aydan hiç umudum yoktu
Bende de tık yok. bembeyaz testler. Her gün yapıyorum ama. 15 nisan bat. En son dün gece 3.30 da yaptım negatifti.
Keşke bizi şaşırtsa da pozitifler görünse ya

Hayırlı olsun canım değerlerin bol bol artış göstersin

Kızlar bata 2 gün var erken testim saat 5 gibi gelecek tahminimce sizce yarın sabahı mı bekleyeyim yoksa geldiğinde yapayım

Tebrik ederim sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Bu kadar erken değer yakalayan ilk kez görüyorum test hangi marka 7 yi dahi göstermiş çok iyi. Bat ne zamandı peki?
Çok teşekkür ederim. Bat 7 nisandı ama adetim düzensiz olurdu en 30-32 gün aralıklarla olurdum. 29 Mart yumurtlama görmüştüm 7nisan da olabilitem vardı bekliyordum aslında ama olmadım :) Comfort days erken gebelik testi sipariş ettim trendyoldan hep onlarla deniyorum ilk kez bu kadar mutlu etti

kesinlikle öyle canım stres en kötü etken.
Doktorumu değiştirdim fakat bende korku kaldı geçmiş muayenemden.
Bugün sabah ovülasyon testim hafif pembeydi. Yarına biraz daha koyulaşacak bende iptal edip yarına randevu oluşturdum. Eğer varsa olgun yumurtayı görebilsin istedim.
Geçen ay regl dönemindeki muayenemde hormon testleri hepsi normaldi. Bir anda klomen ve estrofem vericem rahim duvarın kalınlaşsın vs deyince aklımda soru işaretleri oluştu.
Bu sefer farklı bir doktora yumurtlamada gideyim en azından ne gerekliyse o olsun dedim.
Gereksiz mi endişeleniyorum acaba. Doktora gidicem ve moralim yine bozulacak korkusunu atamıyorum içimden.

Kızlar merhabalar.
Doktor kontrolünde yumurta takip edenlere danışmak istiyorum. Bugün sabah randevum vardı ama 14. gün olmasına rağmen ovülasyon testim açık pembeydi (13. günden çok az daha koyuydu)
Bende yarına randevu oluşturup bugünü iptal ettim. Olgun yumurta varsa görebilsin istiyorum.
Süreç hakkında çok da bilgi sahibi değilim.
Yumurta çatlarsa ölçüm yapabilir mi?
Pikten önce yumurta boyutunun olgun olup olmadığını görebilir mi?

henüz pike var diye düşünüp moralim bozulmasın diye gitmedim açıkçası. Bu konuda biraz tedirginim geçen ay kötü bir muayene tecrübem oldu bu sefer doktorumu değiştiriyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…