Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sabah muayeneden önce ovülasyon testi yaptım hafif pembeydi. Dünden çok az koyu ama normalden baya açık.
Ben de iptal edip yarına randevu oluşturdum.
Canım iptal etmene gerek yok ki zaten Dominat yumurta belli olur ovulasyon 20 üstü olunca gösterir sizin 16 17 falan olabilir size ilişki günü söyler en azından

kesinlikle öyle canım stres en kötü etken.
Doktorumu değiştirdim fakat bende korku kaldı geçmiş muayenemden.
Bugün sabah ovülasyon testim hafif pembeydi. Yarına biraz daha koyulaşacak bende iptal edip yarına randevu oluşturdum. Eğer varsa olgun yumurtayı görebilsin istedim.
Geçen ay regl dönemindeki muayenemde hormon testleri hepsi normaldi. Bir anda klomen ve estrofem vericem rahim duvarın kalınlaşsın vs deyince aklımda soru işaretleri oluştu.
Bu sefer farklı bir doktora yumurtlamada gideyim en azından ne gerekliyse o olsun dedim.
Gereksiz mi endişeleniyorum acaba. Doktora gidicem ve moralim yine bozulacak korkusunu atamıyorum içimden.
Hayır canım sakın morelini bozucak bişey yok doktorlar anlıyo ztn daha büyür diyolar çatlar diyolar vs illa pik gününde diye kasma bosuna bak benim stresten bu ay yumurtalarım geç gelişti ve sadece bir yumurta oldu geç çatladı herşeyim normal ama stres kaynaklı etkileniyor dedi regl olursam bende klomene baslıcam git bence ins güzel haberler alırsın

Canım iptal etmene gerek yok ki zaten Dominat yumurta belli olur ovulasyon 20 üstü olunca gösterir sizin 16 17 falan olabilir size ilişki günü söyler en azından
Anladım canım keşke daha önce sorsaymışım. Randevumu iptal ettiğim için yarına bir saat yakalayabildim.

Hayır canım sakın morelini bozucak bişey yok doktorlar anlıyo ztn daha büyür diyolar çatlar diyolar vs illa pik gününde diye kasma bosuna bak benim stresten bu ay yumurtalarım geç gelişti ve sadece bir yumurta oldu geç çatladı herşeyim normal ama stres kaynaklı etkileniyor dedi regl olursam bende klomene baslıcam git bence ins güzel haberler alırsın
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
Boşuna kasmışım sanırım bugünü iptal etmiş bulundum yarına yeni randevum inşallah güzel geçer.
Doktor faktörü gerçekten çok önemli. Hiç stresim yokken beni aşırı germişti. Çok araştırıp yeni bir doktor buldum.
inşallah güzel haberler alırız hep beraber.

Aynen canım hamile miyim acaba düşüncesi insanın kafasını sürekli kurcalıyor sonra pat kırmızılar 🥲
Bat: beklenen adet tarihi demek.
Burası da Nisan ayında hamilelik planlayanlar için açılmış olan bir grup. ☺️🥰

Sağol canım benm şimdi sıra sizde sizin pozitiflerinizle mutlu olalım inşallah 🙏🥰🥰

Aynen canım hamile miyim acaba düşüncesi insanın kafasını sürekli kurcalıyor sonra pat kırmızılar 🥲
Kizlar ben geldim dün den beri felaket bi regl oluyorum cocuk bezi gece boy pedler bile az kalıyo yaninda sabaha kadar regl agrisi cektim senelerdir böyle olmamistim inanin sabaha kadar agridan döndüm durdum yatakta sabahta cocuklarin genel kan tahlillerine baktirmak icin cocuklari saglik ocağına götürdüm kan aldirdim kendimde kadin dogumda randevum vardi bi sürü tahlil istedi biri bir hafta sonra cikacakmis diğerleri 2 saat sonra cikacakmis bide resimdeki vitamini verdi sadece pcos lular kullanmiyomus kizlar bunu doktor cok methetti yumurta kalitesini cok artiriyo falan dedi cok olumlu dönüşleri var dedi bu ay eger gebe kalamazsam dogal yolla bidaki ay tedaviye basliycaz dedi

Eklentiler

• 8621422A-EE42-4CB7-A5CF-59E9BB5BDEBA.jpeg
    8621422A-EE42-4CB7-A5CF-59E9BB5BDEBA.jpeg
    100,1 KB · Görüntüleme: 48
Kızlaaar günaydın hepinize, dün gece o kadar umutsuz bir test yaptım sonra testim bu şekilde çıktı. Eşim ilk inanmadı ısrarlarımla kan testi vermeye gitti spnucuma bakar mısın🥰 Henüz bir şey söylemek için çok erken ama lütfen dua edin değerimiz sağlıklı bir şekilde artış göstersin :) Bu arada 29 Mart pik günü, 30 Mart ise çatlama günüydü. Yani yumurtlamanın tam 12. günü değer bu şekilde
Canim hayirli olsun bebisin insallah artar degerlerinde🥰

Kızlar bata 2 gün var erken testim saat 5 gibi gelecek tahminimce sizce yarın sabahı mı bekleyeyim yoksa geldiğinde yapayım🤔
Kuzum erken gebelik testimi normal test mi ben seviyorum test yapmayi sende seviyosun eger toplu test aldiysan trendyoldan ben oyle aldim 🙈 aksam yap sabahta yaparsin.. kizima 6 gun kala kaset test yaptim annemlerin orda yapmisytm karşıdan eczaneden alip cikmadi sabah sonra aksam gece 11 falan evde yaptim cook silik bi pozitifdi 🙈

Kuzum erken gebelik testimi normal test mi ben seviyorum test yapmayi sende seviyosun eger toplu test aldiysan trendyoldan ben oyle aldim 🙈 aksam yap sabahta yaparsin.. kizima 6 gun kala kaset test yaptim annemlerin orda yapmisytm karşıdan eczaneden alip cikmadi sabah sonra aksam gece 11 falan evde yaptim cook silik bi pozitifdi 🙈
Erken gebelik canım aynen trendyoldan söyledim çok seviyorum test yapmayı negatif çıkınca da çok moral bozmuyorum dün normal testten yaptım sadece hafif bir beyazlık oldu erken testi sabırsızlıkla bekliyorum gelir gelmez yapmaya karar verdim fazla fazla var nasıl olsa🤣

Kızlar merhabalar.
Doktor kontrolünde yumurta takip edenlere danışmak istiyorum. Bugün sabah randevum vardı ama 14. gün olmasına rağmen ovülasyon testim açık pembeydi (13. günden çok az daha koyuydu)
Bende yarına randevu oluşturup bugünü iptal ettim. Olgun yumurta varsa görebilsin istiyorum.
Süreç hakkında çok da bilgi sahibi değilim.
Yumurta çatlarsa ölçüm yapabilir mi?
Pikten önce yumurta boyutunun olgun olup olmadığını görebilir mi?

henüz pike var diye düşünüp moralim bozulmasın diye gitmedim açıkçası. Bu konuda biraz tedirginim geçen ay kötü bir muayene tecrübem oldu bu sefer doktorumu değiştiriyorum.
Vajinal ultrasonda hepsi belli olur. Dominant olup gelişeni görür illa yumurtlama günü gitmen gerekmiyor gittiğinde 16mm ise ortalama 1-2 güne yumurtlama olur diyebilir( genelde yumurta günde 1-2mm büyür) ya da çatladıysa yumurtanın formu değişmiş olarak görünür. Etrafı tırtıklı gibi gözüküyor diyebilirim kabaca. O yüzden o güne denk geldi mi randevum gelecek mi diye endişelenme

Kizlar ben geldim dün den beri felaket bi regl oluyorum cocuk bezi gece boy pedler bile az kalıyo yaninda sabaha kadar regl agrisi cektim senelerdir böyle olmamistim inanin sabaha kadar agridan döndüm durdum yatakta sabahta cocuklarin genel kan tahlillerine baktirmak icin cocuklari saglik ocağına götürdüm kan aldirdim kendimde kadin dogumda randevum vardi bi sürü tahlil istedi biri bir hafta sonra cikacakmis diğerleri 2 saat sonra cikacakmis bide resimdeki vitamini verdi sadece pcos lular kullanmiyomus kizlar bunu doktor cok methetti yumurta kalitesini cok artiriyo falan dedi cok olumlu dönüşleri var dedi bu ay eger gebe kalamazsam dogal yolla bidaki ay tedaviye basliycaz dedi
İlacın içeriğine bakılınca anlaşılıyor zaten bebiş olması için ile yarayacak vitaminler var hep siz kaç aydır deniyorsunuz canım inşallah Mayıs ayı uğurlu gelir ve bebiş haberi alırsın ama olmazsa da tedaviye başlarsınız tabi

İlacın içeriğine bakılınca anlaşılıyor zaten bebiş olması için ile yarayacak vitaminler var hep siz kaç aydır deniyorsunuz canım inşallah Mayıs ayı uğurlu gelir ve bebiş haberi alırsın ama olmazsa da tedaviye başlarsınız tabi
Canim biz aslinda 3 aydir deniyoruz ama dogum kontrol ilacinin etkileride var vucuttan anca cikti yani belki beklesem dogal yolla bile gelecek bebek ama ben 32 esim 40 yasinda cocuklar 11 ve 8 yasinda daha ileriye uzasin istemedim bir nevi önlem amacli testlerimi falan vermek istedim cunku 8 senedir korunuyorum hormonlarim ne duzeyde bilmiyorum yazdim doktoruma dönüş yapar testlerim cikmis amh testi bidaki hafta cikacakmis total testesteron hormonu sinirin bi tık üstü cikmis tsh sinirin bi ustu cikmis bide demir 7 cikmis sinirin baya altinda digerleri normal görünüyor suanlik

Erken gebelik canım aynen trendyoldan söyledim çok seviyorum test yapmayı negatif çıkınca da çok moral bozmuyorum dün normal testten yaptım sadece hafif bir beyazlık oldu erken testi sabırsızlıkla bekliyorum gelir gelmez yapmaya karar verdim fazla fazla var nasıl olsa🤣
Bende kaset test aldim dun geldi onun oncesi erken gebelik testi aldim 6 tane ondan 1 tane kaldi😅 ama sana bisi diyimmi kaset testler daha guvenilir oluyor erken gebelik testleri cok yaniltici bide hangi marka aldin

Bende kaset test aldim dun geldi onun oncesi erken gebelik testi aldim 6 tane ondan 1 tane kaldi😅 ama sana bisi diyimmi kaset testler daha guvenilir oluyor erken gebelik testleri cok yaniltici bide hangi marka aldin
Prodoctor aldım hatta yaptım onu akşama doğru predictor early gelcek onu da yarın yaparım artık 🥰

Prodoctor aldım hatta yaptım onu akşama doğru predictor early gelcek onu da yarın yaparım artık 🥰
Haber ver etiketle benide hayalet cizgi falan cikarsa 🥰 canim amh testi 3 gun sonra cikar dedi bana doktor sesli msj atmis diger sonuclarim gayet iyi sadece sinirda cikmis tsh hormonum onun icin bi gorus doktorla dedi ama ben zaten emzirme doneminde ilac kullanmstm bu degerlerde birakmisti doktor beni bana gore normal belki bi dahiliyeyle tekrar gorusurum

X