2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kizlar sizin bebiklerse vurma isirma ciglik atma durumlari var mi?
Benim kızda dün başladı bu vurma durumları
Kızınca vuruyor
Hayır görende biz onu dövdükte biliyor sanacak
Nerden öğreniyor bu sıpalar bunları yaa

Isırma yaklaşık 2 aydır var. Ama nedense sadece annemi ısırırdı bize dokunmazdı 😀
Şimdi bizide ısırıyor
Üstelik annem onu öylede sevmiyor.

Ama ağlayarak istediğini yaptırma 1.5 - 2 aydır var.
Bu düşük tehlikesi yüzünden ben değil ailem bakınca herkese ayrı nazlandı.
Herkesi parmağında oynattı.
Artık kimseye göndermiyorum 1 haftadır ben bakıyorum ipleri yeniden elime almanın vakti geldi

Çok iyi yapmışsınız zamanla erkene çektikçe uyanma saatini oturacak düzeniniz. Tabiki robot değiller zaman zaman kaymalar olabilir ama aşağı yukarı aynı saatler oluyor çoğunlukla. İlk uyku aktif uyku oluyor derin uykuya geçmeden önce, aşırı yorgun olunca bizim de 2-3 saat bağırmalar oluyor gece terörü var ama benim oğlumda. Sizin henüz çok minnok, daha da düzelecek zamanla
Benimde 18 aylık kızım . Son 4/5 gündür uyuduktan 1 saat sonra ağlayarak uyanıyor.o an etrafına bakıp bakıp ağlıyor 10 dakika sona normale dönüyor ama geri uykuya dalamıyor yatınca ağlamaya başlıyor uykusuzluktan bayılıyor resmen ne yapacağım bilmiyorum.Bu uyku terörü mü sİzcd

Fıstık ezmesi kullanmıyorum ben ya. Fıstık ezmesine karşı bişeyler demişlerdi tam hatırlamıyorum ama🙊

Aaaa tadı da güzel yaa ahsen kaşığı yalıyor 😂😂😂
küf sorunu oluyor. bi küf çeşiti var kanserojen. o çeşit açısından en riskli şey fıstıkmış. ben de yemiyorum da yedirmiyorum da.
Bizim de yeni bikac haftadir istemedigi bisey olunca vua bagirma herseye itiraz etme isirma yolma falan cikti, oyun da yapmiyo baya sinirlenip yapiyo, nasil davranmal gerekiyoki uyariyorum duzeltiyorum ama birakmadi henuz
ben onu anlamadığım için kızdığında anlamaya ve istediğini yapmaya çalışıyorum. bağımsız olmak için bağırdığında da ellemiyorum. ama ama olmayacak bişeyi istediğinde ağlasan da yapamayız diyorum. mesela yere atıyor kendini, sen bilirsin annecim diyorum, orda bırakıp gidiyorum, arkamdan tıpış tıpış geliyor, gelince sarılıyorum :)
bugün bakıcı ablamızın işi var bu yüzden annem bakacak 3 saat kadar
akşam abla diyorki güneş allahtan çok uysal kendi kendine oynar bana hiç yük olmaz dedi
içimden dedim benim çocuğumdan mı bahsediyor
bakıcı ile büyüyen çocukların bunu hissedip nazlanmaması kendi kendine oyalanmaması ne kadar tuhaf değil mi
oğlumda da böyleydi
ayy benim oğlum da öyle. kameradan izliyorum uslu uslu oynuyor tek başına. ben iki tabak yıkamaya çalışırken bacağıma yapışıp iş yaptırmıyor 🤦🏼‍♀️ üzücü ama ya hissediyor demekki yabancı olduğunu 😔
ay kızlar çok dikkat edin kendinize salgın var hastanelik oldum
mide bulantısı halsizlik titreme inş çocuklarıma geçmez
geçmiş olsun canım ya 😔 geçer inşallah hemencecik.

Bizim de yeni bikac haftadir istemedigi bisey olunca vua bagirma herseye itiraz etme isirma yolma falan cikti, oyun da yapmiyo baya sinirlenip yapiyo, nasil davranmal gerekiyoki uyariyorum duzeltiyorum ama birakmadi henuz
ay buna eksik cevap vermişim. deniz de ısırmaya başladı. acıdığını anlatmaya çalıştım. uff oldu çok acıyo, hadi öp filan dedim. bıraktı.
kendilerini anlatamayınca, yada işlerine karışınca yapıyolar. şımarıklıktan yapmadıkça bence inatlaşmamak, anlamaya çalışmak lazım.
nur topu gibi 2 yaş sendromumuz başladı 😅

Ahsen inat bi çocuk normalde ama bişeyi istedi vermedim ya kısa sürer öyle inat etmez o konuda. Ama hayır dediğim şeyi de vermiyorum yapmıyorum alışmasın diye. Arada dediğin gibi de istediğini yapıyorum
Ay iyi bari ya masallah, baya huyu suyu degistir cocuumun bu ara
evet hepsi var
geçen abisinin yüzüne vurdu elinin içine vurdum abiye vurmak yok dedim abisi de onu uyuz etmeye bayılıyor o çığlık attıkça oda gülüyor kaos :KK70:

dün gece oldu mesala yatacak eline almasın dedi yutar boğazında kalır babası aldı elinden çığlık kıyamet ağlama krizi kafasını vurma bu arada artık yere vurmuyor canı acıdığı için koltuğa yumuşak yere vuruyor :KK70:
Eveet ondan izinsiz ya da kandirmadan ya da daha guzel bisey verip ilgisini cekmeden elinden biseyi alirsan vayyy haline 🤣
bana göre dikkatini dağıtmak gerekiyor ben öyle yapıyorum
ama kocam da tam tersi inadına hayır diyip gözünün içine bakıyor bu sefer ağlama krizlerine giriyor
hayırı bilsin diyor inatlaşıyor zıtlaşıyor kocayla
Aynen dikkat dagitmak lazim da bnmki uyanik kandiramiyormki cocugu, bi de numara yaptigimi anliyo ya 🤣
Cok kötü 5 dk emen kızım yarımsaat bırakmıyo 2saat iyi sabrettin artık cok kötüyüm ya emzirmek ayrı dert emzirememek ayrı dert akşam dogru düzgünde yemiyo yese istemicek gece belkide ondan acıkıyo ne istediğinide bilemiyoruzki
Emmek istediginde atistirmalil teklif et, bak bugun de ayni kriz geliyodu, gel kraker veriyim gel uzum veriyim diye atlattm, cok yemedi yine bir iki yedi birakti ama en azindan uyurken emdi, uyku disinda cok mecbr kalmadikca emzirmiyorm ama uykuda da bagimli suan onu nasi birakcam bilmiyorm
Benim kızda dün başladı bu vurma durumları
Kızınca vuruyor
Hayır görende biz onu dövdükte biliyor sanacak
Nerden öğreniyor bu sıpalar bunları yaa

Isırma yaklaşık 2 aydır var. Ama nedense sadece annemi ısırırdı bize dokunmazdı 😀
Şimdi bizide ısırıyor
Üstelik annem onu öylede sevmiyor.

Ama ağlayarak istediğini yaptırma 1.5 - 2 aydır var.
Bu düşük tehlikesi yüzünden ben değil ailem bakınca herkese ayrı nazlandı.
Herkesi parmağında oynattı.
Artık kimseye göndermiyorum 1 haftadır ben bakıyorum ipleri yeniden elime almanın vakti geldi
Ben baskasiyla ilgilenince ona sinirlendigini farkettm ben babasini yolunca 🤣 seninki de oyle mi acaba ya
ay kızlar çok dikkat edin kendinize salgın var hastanelik oldum
mide bulantısı halsizlik titreme inş çocuklarıma geçmez
Of gecmisolsn insallah hemen iyilesirsi , bugun hastanelerdeydik biz de insallah biseyler kapmamisizdir
ay buna eksik cevap vermişim. deniz de ısırmaya başladı. acıdığını anlatmaya çalıştım. uff oldu çok acıyo, hadi öp filan dedim. bıraktı.
kendilerini anlatamayınca, yada işlerine karışınca yapıyolar. şımarıklıktan yapmadıkça bence inatlaşmamak, anlamaya çalışmak lazım.
nur topu gibi 2 yaş sendromumuz başladı 😅
Evt o yolunca isirinca bende acidi diyorm birakip opuyo ama baska zaman tekrar yapiyo, bazen de deniyo ne tepki vercem diye, daha 2 yas olmadik ama ya haksizlik bu 🤣

küf sorunu oluyor. bi küf çeşiti var kanserojen. o çeşit açısından en riskli şey fıstıkmış. ben de yemiyorum da yedirmiyorum da.

ben onu anlamadığım için kızdığında anlamaya ve istediğini yapmaya çalışıyorum. bağımsız olmak için bağırdığında da ellemiyorum. ama ama olmayacak bişeyi istediğinde ağlasan da yapamayız diyorum. mesela yere atıyor kendini, sen bilirsin annecim diyorum, orda bırakıp gidiyorum, arkamdan tıpış tıpış geliyor, gelince sarılıyorum :)

ayy benim oğlum da öyle. kameradan izliyorum uslu uslu oynuyor tek başına. ben iki tabak yıkamaya çalışırken bacağıma yapışıp iş yaptırmıyor 🤦🏼‍♀️ üzücü ama ya hissediyor demekki yabancı olduğunu 😔

geçmiş olsun canım ya 😔 geçer inşallah hemencecik.
Evet evet öyle bir şey geçen yine gördüm 🤭

Ay iyi bari ya masallah, baya huyu suyu degistir cocuumun bu ara

Eveet ondan izinsiz ya da kandirmadan ya da daha guzel bisey verip ilgisini cekmeden elinden biseyi alirsan vayyy haline 🤣

Aynen dikkat dagitmak lazim da bnmki uyanik kandiramiyormki cocugu, bi de numara yaptigimi anliyo ya 🤣

Emmek istediginde atistirmalil teklif et, bak bugun de ayni kriz geliyodu, gel kraker veriyim gel uzum veriyim diye atlattm, cok yemedi yine bir iki yedi birakti ama en azindan uyurken emdi, uyku disinda cok mecbr kalmadikca emzirmiyorm ama uykuda da bagimli suan onu nasi birakcam bilmiyorm

Ben baskasiyla ilgilenince ona sinirlendigini farkettm ben babasini yolunca 🤣 seninki de oyle mi acaba ya

Of gecmisolsn insallah hemen iyilesirsi , bugun hastanelerdeydik biz de insallah biseyler kapmamisizdir

Evt o yolunca isirinca bende acidi diyorm birakip opuyo ama baska zaman tekrar yapiyo, bazen de deniyo ne tepki vercem diye, daha 2 yas olmadik ama ya haksizlik bu 🤣
Kuzum gündüz hicbir sıkintı yok hep öyle ediyorumm şu sıra gece 🤷‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

X