2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
küf sorunu oluyor. bi küf çeşiti var kanserojen. o çeşit açısından en riskli şey fıstıkmış. ben de yemiyorum da yedirmiyorum da.

ben onu anlamadığım için kızdığında anlamaya ve istediğini yapmaya çalışıyorum. bağımsız olmak için bağırdığında da ellemiyorum. ama ama olmayacak bişeyi istediğinde ağlasan da yapamayız diyorum. mesela yere atıyor kendini, sen bilirsin annecim diyorum, orda bırakıp gidiyorum, arkamdan tıpış tıpış geliyor, gelince sarılıyorum :)

ayy benim oğlum da öyle. kameradan izliyorum uslu uslu oynuyor tek başına. ben iki tabak yıkamaya çalışırken bacağıma yapışıp iş yaptırmıyor 🤦🏼‍♀️ üzücü ama ya hissediyor demekki yabancı olduğunu 😔

geçmiş olsun canım ya 😔 geçer inşallah hemencecik.
çok teşekkür ederim canım inşallah biraz toparladım şükür

hissetmezlermi yavrular ya

Ay iyi bari ya masallah, baya huyu suyu degistir cocuumun bu ara

Eveet ondan izinsiz ya da kandirmadan ya da daha guzel bisey verip ilgisini cekmeden elinden biseyi alirsan vayyy haline 🤣

Aynen dikkat dagitmak lazim da bnmki uyanik kandiramiyormki cocugu, bi de numara yaptigimi anliyo ya 🤣

Emmek istediginde atistirmalil teklif et, bak bugun de ayni kriz geliyodu, gel kraker veriyim gel uzum veriyim diye atlattm, cok yemedi yine bir iki yedi birakti ama en azindan uyurken emdi, uyku disinda cok mecbr kalmadikca emzirmiyorm ama uykuda da bagimli suan onu nasi birakcam bilmiyorm

Ben baskasiyla ilgilenince ona sinirlendigini farkettm ben babasini yolunca 🤣 seninki de oyle mi acaba ya

Of gecmisolsn insallah hemen iyilesirsi , bugun hastanelerdeydik biz de insallah biseyler kapmamisizdir

Evt o yolunca isirinca bende acidi diyorm birakip opuyo ama baska zaman tekrar yapiyo, bazen de deniyo ne tepki vercem diye, daha 2 yas olmadik ama ya haksizlik bu 🤣
çok teşekkürler canım

Benimde 18 aylık kızım . Son 4/5 gündür uyuduktan 1 saat sonra ağlayarak uyanıyor.o an etrafına bakıp bakıp ağlıyor 10 dakika sona normale dönüyor ama geri uykuya dalamıyor yatınca ağlamaya başlıyor uykusuzluktan bayılıyor resmen ne yapacağım bilmiyorum.Bu uyku terörü mü sİzcd
Gece teröründe çocuk uyanık değil, gözler kapalı ya da boş bakıyor ve tiz bir şekilde başlıyor bitince de kaldığı yerden uyumaya devam ediyor. Sizin anlattığınıza pek benzetemedim ben. Rüya görüyor olabilir mi? Ya da diş? Bir de tek gündüz uykusuna düştüyse fazla yoruluyor olabilir

Gece teröründe çocuk uyanık değil, gözler kapalı ya da boş bakıyor ve tiz bir şekilde başlıyor bitince de kaldığı yerden uyumaya devam ediyor. Sizin anlattığınıza pek benzetemedim ben. Rüya görüyor olabilir mi? Ya da diş? Bir de tek gündüz uykusuna düştüyse fazla yoruluyor olabilir
gece emzirmesini kestin mi kuzu
benim kız maşallah iki gecedir çok sık uyanmıyor rahat ettim iki gün :KK70:

gece emzirmesini kestin mi kuzu
benim kız maşallah iki gecedir çok sık uyanmıyor rahat ettim iki gün :KK70:
Canım öncelikle çok geçmiş olsun. Tez vakitte iyileşirsin insallah.
Ben de artık başa çıkamıyorum. Geceleri meme meme diye uyanması yetmiyor bir de 3 saate yakın uyanık kalıyor. Ailecek içinden çıkılamaz bir hal aldı biz de geceler🤦‍♀️ biz de uyku danışmanından destek almaya karar verdik haftaya başlayacağım. Öyle odada bırakıp ağlatmak yok dedi daha soft bir yöntemmiş. Deneyimleyeyim sizinle gelişmeleri yine paylaşırım.

Ben de artık başa çıkamıyorum. Geceleri meme meme diye uyanması yetmiyor bir de 3 saate yakın uyanık kalıyor. Ailecek içinden çıkılamaz bir hal aldı biz de geceler🤦‍♀️ biz de uyku danışmanından destek almaya karar verdik haftaya başlayacağım. Öyle odada bırakıp ağlatmak yok dedi daha soft bir yöntemmiş. Deneyimleyeyim sizinle gelişmeleri yine paylaşırım.
Ay ben bunu merakla bekliyorum insallah guzelce sonuclanir bizimle de paylas sureci mutlaka cok merak ve caresizlik icindeyim

hayırlı olsun canım inş çözülür ve güzel deneyimlerini bizimle paylaşırsın
uyanık kalması bitti ama geceler sık uyanıyor

ay bravo ya nasıl başardın kuzu
Azalta azalta ilerledim canım. Önce gündüz emmelerini seyrelttim. Meme diye gelince oyunla falan unutturdum. Sonra geceye geçtim burda biraz direndi. Kurulmuş saat gibi 1 saat geçti mi ağlıyordu meme diye, kucakladım burdayım hadi su içelim falan dedim, bazen içti yattı bazen vurdu suluğa bana falan, çok uzarsa ağlaması babasına verdim o kucakladı konuştu sakince falan derken derken 10 güne doğru alışmaya başladı. Şimdi uyansa da su içip yatıyor ve daha uzun uyuyor şükür. Nisan gibi de tamamen sonlandırmak istiyorum emzirme sürecini 😌

Kizlar bisey soracam.siz bebeklerinizi kac ayda bir kontrole goturuyosunuz,biz 1 yaşindan sonra hic doktora gitmedik.goturmeli miyim yaa bilemedim.1 bucukta bisey bakiyolar mi,kan degerleri vs..aşiyi yaptirdik gecen gün tabi.ama kontrole gitmiyoruz

Kizlar bisey soracam.siz bebeklerinizi kac ayda bir kontrole goturuyosunuz,biz 1 yaşindan sonra hic doktora gitmedik.goturmeli miyim yaa bilemedim.1 bucukta bisey bakiyolar mi,kan degerleri vs..aşiyi yaptirdik gecen gün tabi.ama kontrole gitmiyoruz

1 yaşından sonra sadece 1.5 yaşında götürdüm aşı yaptırmadan önce kontrolünü ve kan tetkiklerini yaptırdım. Birde 2 yaşında götürürüm diye düşünüyorum

canım bizde en son 1 yaşta götürdük haftaya cumartesi son doz menenjit var onun için gideceğiz.

X