2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Çok geçmiş olsun canım ya inşaallahh bundan sonrası güzel haber alırsın

Epey sıkı bir diyete mi girmiştiniz peki? Şekerden dolayı bana da diyet verilmisti, hatta hemşire bu süre zarfında kilo da verebilirsin hiç önemli değil önemli olan diyete uy demisti. Açıkçası bebeğin tam gelisim çağında bu söylediği (kilo verebilirsin kısmı) bana biraz saçma gelmişti. Bu süreçte şekerli gıdalardan uzak durmamız ve glisemik indeksi düşük gıdalarla beslenmemiz yeterli oluyor gayet. Sirf kilo vermemek adina kepekli makarna, tam bugdayli ekmek gibi kalorili şeyleri de yemeye özen gösteriyorum ben mesela. Eğer tedirgin olup günlük kalori alımınızdan epey düştüğünüz için olduysa doktorunuzun da onayıyla normal kalori alımınıza geri dönün bence.

Aynen ne güzel kilo aldırmıştım bebeğe şimdi bu diyetle çok az karbonhidrat aldığım için kilo almadı günde 4 kere ölçüm yapıyorum onlar yüksek çıkarsa da insülin vermesinden korkuyorum bakalım haftaya tekrar bakacaklar

Anladım çok haklısın canım ben de olsam değiştiremezdim.
Bir arkadasım medicanada dogum planlıyor ona 10bınden normal dogum başlıyor sezeryanda ortalama 18 gibi demişlerdi.
Ozaman sizin doktor medicanada dogum olursa fiyatı hastaneyle nasıl anlaşmalıysa ona göre değişiyor sen peki medicanayı dusunuyormuydun hastane olarak. Baska hastaneye gitseniz sadece kendisine alacağı ücret biraz yüksek Prof dr mu o rakamlara proflar giriyor dıyebılıyorum yada ekıbı olan doktorlar esın bı konussun bişeyler yapabilir sonuçta hastasınıda ortada bırakacağını zannetmiyorum özel olarak gidiyorsunuz hastane doktoru değil sonuçta biraz insiyatif kullanabilir umarım. Ayrıca bu sene zaten herseyin fiyatı sürekli katlıyor hastaneler %40 zam yaptı hazirandan sonra 2. zammı yapıcaklarmış en azından 2. zamdan etkilenmeyeceğiz

Geçmiş olsun canım sağlığı açısından bi problem yoksa üzülme ne kadar şuanki kilosu peki

Ya nasıl kilo verilicek saçmalıyo bazı doktorlar ben bu ay hiç doğru düzgün yemediğim halde 3 kilo almışım mümkünmü kilo vermek mutfağın kapısından geçsem kilo alıyorum

Maşallah büyüyorlar artık iki haftada bir çağırması gerekmiyor muydu acaba

Oy maşallah kız bu nst ye topikte çoğu kişiyi bağladılar acaba neye göre bağlamadılar bana hiç bişey de demedi gerçi

Girmeyecek zamanı bulmuşum diye boşuna demiyorum
Benim de anlayamadığım bir ağrım var 1-2 saattir, hayırlısı bakalım..
Sonu güzel olsun da inşallah minnoşlarımızın

Maşallah kuzuya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…