2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Oooo sen baya baya büyükleride aldın kızzzz benimde şifon büyük aldık
Bende bugün e bebekten 6 tane body aldım 3 ay olarak benimkide baya önden gidiyor çünkü geçen perşembe gittim doktora 1750 gram olmuş ama günlükta o zaman 1600 dü mesela
Ben gerçekten abartmış olabilirim boyutları.😂🙈
E bebekte geçen hafta kampanya vardı 250ye 50 TL. 4 bin liralık bebek bezi aldı. 800 lira hediye kuponu ile 9-12 ayda giyeceği ne varsa tamamladım dün. Şimdi yıkanıyorlar.😂 Eşim de park yatağı kuruyor odasında. Varis çorabı dışında alınacak her şeyi aldık hazırladık bekliyoruz artık.
O zaman senin de çok hareketli mi? Ben uykudan zıplıyorum resmen. Hareketsiz olduğu zaman dilimi toplamda 4 saat ya var ya yok. Sürekli aşırı aktif Maşallah. Hareketleri de çok sert. Günde en az 4-5 kez çığlık attırıyor zilli.😂 Dün doktor ölçüm yapana kadar illallah dedi. “Arpası bol geliyor bunun, vitaminleri azaltalım.” diye dalga geçti. 🥰

İnsanı çileden çıkarıyolar yav dünyanın en güzel şeyi geliyo başımıza neden özleyelim hamileliği😂
Demi yaaa yok bide çocuğu olanlar diyor o güzel duyguyu tatmışsınız yani. Her şeyde zorluk var kolay olan ne ki. Çocuk bakmak da tabi ki zorlayacak uykusuz kalcaz yeri gelcek. Ama öyle demeleri garip geliyor.

Bunlar şey tayfa evlenip de evlenme evlilik hiç iyi değil diyen😂

E bebekte geçen hafta kampanya vardı 250ye 50 TL. 4 bin liralık bebek bezi aldı. 800 lira hediye kuponu ile 9-12 ayda giyeceği ne varsa tamamladım dün. Şimdi yıkanıyorlar.😂 Eşim de park yatağı kuruyor odasında. Varis çorabı dışında alınacak her şeyi aldık hazırladık bekliyoruz artık.
O zaman senin de çok hareketli mi? Ben uykudan zıplıyorum resmen. Hareketsiz olduğu zaman dilimi toplamda 4 saat ya var ya yok. Sürekli aşırı aktif Maşallah. Hareketleri de çok sert. Günde en az 4-5 kez çığlık attırıyor zilli.😂 Dün doktor ölçüm yapana kadar illallah dedi. “Arpası bol geliyor bunun, vitaminleri azaltalım.” diye dalga geçti. 🥰
Oooo sen baya baya büyükleride aldın kızzzz benimde şifon büyük aldık
Bende bugün e bebekten 6 tane body aldım 3 ay olarak benimkide baya önden gidiyor çünkü geçen perşembe gittim doktora 1750 gram olmuş ama günlükta o zaman 1600 dü mesela
Şifoniyer bu. İkea malm diye geçiyor yanlış hatırlamıyorsam.

Eklentiler

• 385AA07C-6ACE-4917-9E14-72308CE1992F.jpeg
    385AA07C-6ACE-4917-9E14-72308CE1992F.jpeg
    29,1 KB · Görüntüleme: 28
  • Muhteşem
Reactions: Jou
Sevgili Haziran anneleri ❤️
Kız bebişlerinizin isimlerini öğrenebilir miyim 🤗
Biz asla karar veremiyoruz 😭 Ece ve Selin isimlerini beğeniyoruz. En kötü ihtimalle Ayşe koyalım bitsin diyoruz 🤭
Sizden ricam, sizin seçtiğiniz isimleri öğrenmek. Oğlunuz olacaksa bile, kız olsa ne koyardınız diye merak ediyorum.
Ece ve Selin çok hoş. Ece ve Ecem çok hoşuma gidiyor benim.
Ahsen koycam ben. İnci seçenekler arasındaydı bir de🥰

İnşallah hayırlısıyla kucağına alırsın zor ama coook da güzel bişey hele o göğsüne koyup emzirdinmi o kokusunu içine cektinmi çok güzel bişey Rabbim o duyguyu isteyen herkese nasip etsin inşallah
Ayy amin sen öyle diyince şimdi nasıl canım bebek çekti 😂
İnan bende sanmıyorum bana da diyorlar da🤭
Diyolar işte 😂
Demi yaaa yok bide çocuğu olanlar diyor o güzel duyguyu tatmışsınız yani. Her şeyde zorluk var kolay olan ne ki. Çocuk bakmak da tabi ki zorlayacak uykusuz kalcaz yeri gelcek. Ama öyle demeleri garip geliyor.

Bunlar şey tayfa evlenip de evlenme evlilik hiç iyi değil diyen😂
Yani sürekli bol bol uyu bunlar iyi günlerin çok uykusuz kalıcaksın sanki şimdi uyuyup depolayabiliyoruz ileriye dönük😂

Tamam da canım doktor sana risksiz dese doğru olmaz ama dimi? E hayat hep risk zaten öyle değil mi? O sadece söylemiş riski sen niye gerildin ki gereksiz yere?

Benim büyük oğlum 13 yaşında 2008de gereksiz cehaletten sezeryan oldum
Sonra 7 yıl sonra 2015te ikinci oğlumu ssvd için beklemeye başladık. Bizde stres olduk, olmadık değil yani. Ama 2 gün sancı çektim, üstüne bebeğim tam açıklıkta çok yukarıdaydı ve 3 saat aralıksız ıkınmak zorunda kaldım. Aşırı yorucuydu ama sonrası rahatlık kuzum hiç dert etme..
Heee şu var bak;
Nst ile sürekli bebeği takip ediyorlar, onun sağlığında, kalp atışında en ufak bir olumsuz gelişme olursa hemen sezeryana alınıyor. Yani illa normal diye ısrar etmemek de lazım. Ben doktoruma bırakmıştım. Ben ve bebeğin sağlığı yerinde olduğu sürece devam demiştim. Ama siz ne zaman sezeryan gerek derseniz bana sormanıza bile gerek yok demiştim. Ona rağmen 2 gün boyunca sürekli sordu emin misin hâlâ devam etmek istiyor musun diye 🤭
Bende hep dedim o iş sizde ben bilmem doktorum bilir.
Normal doğum taraftarıyım ama asla takıntılı değilim. Sağlıkla gelsin de ister normal ister sezaryan :emir_bebek::KK76::rapci:
Canım ikinci doğumun ssvd olmuştu bundada düşünüyorsun ya hangi hastaneye doktora gidiyorsun bide bundada ikincisi gibi azda olsa rızkı varmı yoksa birkere yalsadinmi bişey olmadıysa ikincisi aynı şekilde doktor hastane önemli mi yoksa herhangi ber hastanede normal doğum yapabilirmisin

Uuuu kızz bizde geçen gün aynenn 500 lirayla çiktık 100 lira çek verdi o çekle body aldım bide kendime boxer hamile sortu aldım
Bebek bezi 4binliramı leee okadar ne doldurdunuz bakalım bebe sevcekmi o bezii anaaaa 😂
Sen ne var ne yoh e bebeği herşeyi toplamışsın getirmişsin eve 😂😂 güle güle giysin inşaallahh o ayrı
Benimkide oyle fena hareketlii markete gittik bugün içimde kıpırkıpır resmen bide ayağı alt tarafımda nereme vuruyor anlamıyorum ama acayip kramp giriyo bian geriliyorum resmen aşağıdaydı kafası şimdi yukarı çıkmış 🤭
Gecede öyle ama gece sakin ya sabah 8 den sonra tepiniyor içerde bide sertleşiyor yurüyünce çok acayip yani 😂

Yenidoğan ile 0-3 ay az almıştım Allah’tan. Aldıklarımın çoğu 6 ay, 9 ay. 3 yaşa kadar olan kıyafetleri indirim vs. Denk geldikçe topladım.😂 şifoniyerim oldukça geniş diye elime geçeni aldım. Dolabına sadece kışlık mont vs astım. Geri kalan kısımlarında bez, ıslak mendil ve pamuk depoladım. Sanırım 1 yaşına kadar bez vs almama gerek kalmayacak.
Aynı ben sadece bez de durdum sleepy sızdırıyor dedikleri için 😂😂 dolap ağzına kadar doldu yazlıklarla kışlıklar da sandık var onun içinde full dolu😂

• Komik
Reactions: Jou
X