2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Asıl sen nasılsın bebiş nasıl 💜
Ben uykusuz günler geçiriyorum.😂 Gece olunca huzursuz bacak sendromu yaşıyorum. Sabaha karşı 5 gibi falan yorgunluktan sızıp kalıyorum bir yerlerde.
Bebiş çok iyi çok şükür. Dün kontrolümüz vardı. 2530 gr olmuş. Haddinden fazla hareketli bir cimcime. Günün 20 saati falan içerde dans ediyor diye düşünüyorum. Doktor ölçüm için cebelleşiyor resmen.😂 Haftamıza göre ileriyiz ama sağlık sorunu yok şükür, şeker vs de yok. İri bebek olacak dedi. Ben de 5850 gr doğmuşum. Sanırım anasına çekecek.😂

Günaydın dayak yemiş gibi uyanan bi tek benmiyim 😬
Günaydın tatlım. Hepimiz sıra dayağına geçirmiş o dayağı kim atıyorsa gece 😂😂😂
Selam aleyküm hayırlı sabahlar herkese hiç fırsatım olmuyor girmeye hepinizde bebislerde. İyidir inşallah
Aleykum selam canım Hamdolsun sen nasılsın 🤗

Bebekle ilgili çok şükür herşey yolunda ben ssvd istiyordum onun için çok araştırdım doktorumuda buldum tabiki yapabilirsin demişti baya umutlandim dün evet yapabilirsin yapan çok kişi var daha önce böyle bişey yaşamadık ama yasamiycaz anlamında gelmiyor her zaman rızk var tekrardan sezeryana alınabilir filan dedi iyice gözum korktu
Canım ben ssvd yaptım. Sormak istediğin bir sey olursa bana sorabilirsin
Bende sana sorayım
Sezeryan kaç yıl oldu olalı?
Doktorun kim nerde?
Daha önce ssvd yaptırmış mı?

Ayrıca korkmanı gerektirecek bi şey dememis ki, sadece olası riskleri söylemiş.
E sezeryanın risklerini biliyor musun? 😉
Bende ssvd düşünüyorum. Evet risk her zaman var sezeryanda olsa var o söylemek zorunda bunları tabi bide
Hoşgeldin canım senin doktorun kim ve kaç yıl oldu sezeyan olalı
Bende ss2vd bekliyorum işte inşallah nasipse 🤗

Bende sana sorayım
Doktorun kim nerde?

Ssvd olan biriyle konuşmak iyi gelcek nasıl geçti canım sezeryan yerin zorlanmadı dimi benim 6 yıl olcak senin ne kadar ara vardı ya aslında herşeyde de rızk var ama 6 yıl olmuş şimdi kaynamistir sanıyordum birden duyunca korktum

2ciye allahımm nasip etsin kuzu😘
Ay amiiin 😊
Zaten canım her doktor yapmıyor bende çok araştırdım doktorumuda buldum ama öyle bir riski beni korkuttu yani doktorum destekliyor yapabilirsin diyor eve geldim kafam baya karıştı
Ya doktorlar söylemek zorunda riskleri sen duanı et Allaha emanet miniklerimiz😊
Evettt oyleymiş ya benim yengemde zor geçirdi ölü gibiydii
Zor görünüyo cidden 😬

Bende sana sorayım
Doktorun kim nerde?

Hahahah alemsin ya😂

Ben uykusuz günler geçiriyorum.😂 Gece olunca huzursuz bacak sendromu yaşıyorum. Sabaha karşı 5 gibi falan yorgunluktan sızıp kalıyorum bir yerlerde.
Bebiş çok iyi çok şükür. Dün kontrolümüz vardı. 2530 gr olmuş. Haddinden fazla hareketli bir cimcime. Günün 20 saati falan içerde dans ediyor diye düşünüyorum. Doktor ölçüm için cebelleşiyor resmen.😂 Haftamıza göre ileriyiz ama sağlık sorunu yok şükür, şeker vs de yok. İri bebek olacak dedi. Ben de 5850 gr doğmuşum. Sanırım anasına çekecek.😂
Oy maşallah kııız tontirik bir bebek olucak kaç haftalıksın sen kuzu

• Beğen
Reactions: Jou

Bende sana sorayım
Doktorun kim nerde?

Doktorumuda Betül büyükkaya Alptekin daha önce ssvd yaptığım çok hasta var çok şükür öyle bişey yaşamadık dedi ama öyle bir ihtimal var dedi

Ooooo maşaallahhh kızzzzzz
Kaçhaftalıkken bu pekii
Ayyy iyi bebişte iyi 🥲

Ssvd olan biriyle konuşmak iyi gelcek nasıl geçti canım sezeryan yerin zorlanmadı dimi benim 6 yıl olcak senin ne kadar ara vardı ya aslında herşeyde de rızk var ama 6 yıl olmuş şimdi kaynamistir sanıyordum birden duyunca korktum
Doktorumuda Betül büyükkaya Alptekin daha önce ssvd yaptığım çok hasta var çok şükür öyle bişey yaşamadık dedi ama öyle bir ihtimal var dedi
Tamam da canım doktor sana risksiz dese doğru olmaz ama dimi? E hayat hep risk zaten öyle değil mi? O sadece söylemiş riski sen niye gerildin ki gereksiz yere?

Benim büyük oğlum 13 yaşında 2008de gereksiz cehaletten sezeryan oldum
Sonra 7 yıl sonra 2015te ikinci oğlumu ssvd için beklemeye başladık. Bizde stres olduk, olmadık değil yani. Ama 2 gün sancı çektim, üstüne bebeğim tam açıklıkta çok yukarıdaydı ve 3 saat aralıksız ıkınmak zorunda kaldım. Aşırı yorucuydu ama sonrası rahatlık kuzum hiç dert etme..
Heee şu var bak;
Nst ile sürekli bebeği takip ediyorlar, onun sağlığında, kalp atışında en ufak bir olumsuz gelişme olursa hemen sezeryana alınıyor. Yani illa normal diye ısrar etmemek de lazım. Ben doktoruma bırakmıştım. Ben ve bebeğin sağlığı yerinde olduğu sürece devam demiştim. Ama siz ne zaman sezeryan gerek derseniz bana sormanıza bile gerek yok demiştim. Ona rağmen 2 gün boyunca sürekli sordu emin misin hâlâ devam etmek istiyor musun diye 🤭
Bende hep dedim o iş sizde ben bilmem doktorum bilir.
Normal doğum taraftarıyım ama asla takıntılı değilim. Sağlıkla gelsin de ister normal ister sezaryan :emir_bebek::KK76::rapci:

• Beğen
Reactions: Jou
Tamam da canım doktor sana risksiz dese doğru olmaz ama dimi? E hayat hep risk zaten öyle değil mi? O sadece söylemiş riski sen niye gerildin ki gereksiz yere?

Benim büyük oğlum 13 yaşında 2008de gereksiz cehaletten sezeryan oldum
Sonra 7 yıl sonra 2015te ikinci oğlumu ssvd için beklemeye başladık. Bizde stres olduk, olmadık değil yani. Ama 2 gün sancı çektim, üstüne bebeğim tam açıklıkta çok yukarıdaydı ve 3 saat aralıksız ıkınmak zorunda kaldım. Aşırı yorucuydu ama sonrası rahatlık kuzum hiç dert etme..
Heee şu var bak;
Nst ile sürekli bebeği takip ediyorlar, onun sağlığında, kalp atışında en ufak bir olumsuz gelişme olursa hemen sezeryana alınıyor. Yani illa normal diye ısrar etmemek de lazım. Ben doktoruma bırakmıştım. Ben ve bebeğin sağlığı yerinde olduğu sürece devam demiştim. Ama siz ne zaman sezeryan gerek derseniz bana sormanıza bile gerek yok demiştim. Ona rağmen 2 gün boyunca sürekli sordu emin misin hâlâ devam etmek istiyor musun diye 🤭
Bende hep dedim o iş sizde ben bilmem doktorum bilir.
Normal doğum taraftarıyım ama asla takıntılı değilim. Sağlıkla gelsin de ister normal ister sezaryan :emir_bebek::KK76::rapci:
Anladım canım ceevabin için teşekkürler bilmiyorum biraz vesveseli bir insanım çok kararsız kaldım daha düşünmek için vakit var bakalım hakkımızda hayırlısı neyse Rabbim onu nasip etsin inşallah

Ben yarıda bırakılan tüp bebek tedavisinden kendiliğinden hamile kaldım bir hafta iğneleri kullandım artık opu olacaktım kist çıktı doktor böyle devam edemem iptal dedi yıkıldım resmen o kadar iğne para boşa gitti gelecek ay tekrar başlayalım dedi tüm ilaçları tekrar aldım o kadar ağladım ki rabbim bana muzizemi gönderdi 😍
😍🙏🏼☺️yaa ne kadar güzel canım işte tam Ümit kesilmişkenn Allah nasipte olanı gönderiyo. Çok şükür

X