2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
oyy maşallah güzel kilo almış sezaryen olunca 38 de alıyorlar genelde benimde mayısın son haftasını gecmez diye düşünüyorum geceleri artık zor geciyor dönmemekten felan
Benim de öyle akşam olmasın diye dua ediyorum. Sabah iyiiyim akşam mide sorunları uykusuzluk anam ağlıyor resmen
Canım senin haftan geç değilki neden bu kadar üzülüyorsun. Bak bu haftada bitti. Hem belki biraz daha tutarlar bebeği içerde. Kendini üzme senin elinden ne gelir.
Oyyyy vaktiyle gelsin kuzumm niye öyle diyonn helee ne güzell işteee kilo almış sıpa maşaallahh sübhanallahhhh
Kız sorma jou anası gibi ömrü diyetle geçicek heralde yavrumun
Allah razı olsun benim yerime de koklayın yavrunuzu hakkınızı helal edin
Canım benim Allah sabırlar versin. Herşey bizler için seninle aynı durumda olan o kadar kadın var ki hepsi de günün sonunda mutluluğu yakaladı. Sen de eminim öyle olacaksın
Valla bana gülerek 3 kişi zor çıkartırız bunu dedi boyu da uzun Allahtan. Gerçi ben bu ölçümlere çok da inanmıyorum ama ben sezeryan istiyordum zatenn( linçlemeyin )

Doktor kontrolünden çıktım kızlar bebişim 1500 gram olmuş, plesentam Rahime daha da yaklaşmış bana %99 sezeryan görünüyor şu an için ama acil sezeyandansa böyle planlı olmasını tercih ederim
Canım seninki yukarı çıkmamış mıydı ya benimki de sınırda dedi doktor iki gün önce devlet hastanesindeki doktorda önde dedi rabbim kolay doğumlar nasip etsin inşallah

Ay çok güldüm 3 kişi zor çıkartırız ne ya

Bu kadar detaylı bilmiyodum bak

Hahahahah allah cezanı sesli güldümm
Bende haftaya girişicemm biguzell
Boşver silme pişman olursun
Kolay gelsin çok iyi etmissn, ben de bebişin her şeyini yıkadım hurcladm oğlusun odasınin işi bitince kizinkileerini de dolaba yerlestrcem inşallah ütüye de sonra baslarm
Ütüde en son herşey yıkanınca artık
Ahahah bende de aynısı olur
Sinir oldum
Sen ne zaman gittin doktora kuzu Zaten şuan 2 kg olmaları 4 ü garantiliyo biraz bence.. kız niye gülelim bende sezeryana aklım yatmaya başladı niyeyse
gecen hafta camları sildim tabi toz bulutunu felan pek önemsemedim bi kaç gün sonra camur yağıp camlarım daha kötü oldu bayrama kadar daha da elimi sürmicem
Hahahah. Sende benim gibi her seferinde küsüp bi daha yapıyosun

Canım seninki yukarı çıkmamış mıydı ya benimki de sınırda dedi doktor iki gün önce devlet hastanesindeki doktorda önde dedi rabbim kolay doğumlar nasip etsin inşallah
Valla bana doktor çıktı demişti bu gün ayrıntılı baktırdım 2 doktorda çıkmamış dedi 4mm yakınındaydı rahim ağzının 1.2mm yani daha da inmiş ama yapacak bir şey yok

Lumix ne yaptn canım durumun nasıl
Geldim eve simdi, bebek iyi cok sukur ve kafa asagi duruyo, rahim agzi uzunlugu 2bucugun altina dusmus 2.2cm ölctü, suanlik durum cok korkuluck bi durum degil ama erken dogum riskine isaret eder dedi, proluton igne ve progesteron ilac verdi, bide dinlenmem gerekiyomus
Son 1 haftadir cok bisey yapmamama ragmen ayakta kaldim yoruldum egildm kalktm falan, kizlar nolur dikkat edin kendinize valla is mis yapmayin, cok acil bisey olmasa bile insanin canini sıkıyo ya bisey olursa diye

İyi olmanıza sevindim. Dinlen bol bol. Gerçekten dikkat etmek gerekiyor bişey olmaz diye önemsemiyoruz ya

Rahim Ağzı bu sebeplerden mi kısalmış kuzu ,eğer öyleyse biz de dikkat edelim ya
Çok geçmiş olsun sana da

İyi olmanıza sevindim. Dinlen bol bol. Gerçekten dikkat etmek gerekiyor bişey olmaz diye önemsemiyoruz ya
Evt evt ben agrim yok fln diye herseye atliyodum egil kalk poset bosalt bulasik topla fln siradan isler gibi geliyodu yaptiktan sora pesinden agri fln da olmuyodu aslinda ama bebekler agirlastikca dikkat etmek gerekiyo demekki
Rahim Ağzı bu sebeplerden mi kısalmış kuzu ,eğer öyleyse biz de dikkat edelim ya
Çok geçmiş olsun sana da
Her insanda farklidir tabi ama dikkat etmekte fayda var, bazi hamileler kosturuyo butun hamileligi boyunca benim normalde yapamadigim isleri yapanlar var masallah, biraz da yapi meselesi iste bana fazla geldi demekki yaptigim isler, bide kustum fln ya sbhtan o da asagi ittirmistir belki dedi, dinlenince articagini dusunuyo her olcumde farkli cikabiliyomus ztn
Ben de kendimi yoruyorum ya korktum simdi
Özellikle egilip kalkmaktan bahsetti, doguma hazirlikta egilip kalkma ve pilates topunda ziplama hareketleri öneriyolar ya, çömelmemeye çalisin mümkün oldugunca
Korkmayin kizlar herkeste farkli seyler oluyor ama tedbiri de elden birakmayin hic

Şimdi kızlar Analık hali sigortası diye bir şey var.
Bu geçici iş göremezlik ve emzirme ödeneği olarak geçiyor.

Geçici iş göremezlik ödeneği için 4a veya 4b üzerinden doğumdan önceki 1 yıl içinde en az 90 gün sigorta primi yatırılmış olması gerekiyor. (YANİ BUNU ÇALIŞANLAR ALACAK)
Bunu alabilmek için o süre zarfında iş yerinde çalışmıyor olmak gerek. Yani bu 32-37. hafta muhabbeti bu.
Bir de iş yeri sigortanı yatırmak zorunda izne ayrılınca çıkış vermemeli.
Çalışmadığınız her gün için ödenir bu. (Doğumdan önceki 8 hafta ve doğumdan sonraki 8 hafta bu da 112 gün ödeme alınacak demek)
Bunun için dilekçeye falan gerek yok. Sadece 32. haftada alacağınız çalışır veya çalışamaz raporunu muhasebeye bildirmek gerek.

Emzirme Ödeneği
Emzirme ödeneği, doğum yapması halinde sigortalı kadına veya sigortalı olmayan karısının doğum yapması halinde sigortalı erkeğe verilir. (YANİ BUNU HERKES ALACAK) 2022 yılı için 316 TL ödeme yapılacak.

Doğum Yardımı
Canlı doğan birinci çocuğu için 300 TL, ikinci çocuğu için 400 TL, üçüncü ve sonraki çocukları için 600 TL doğum yardımı yapılır. (YANİ BUNU DA HERKES ALACAK)

Canım canım bol bol yat dinlen. Sakın iş falan yapayım deme rahim uzunluğu bi anda düşebiliyor hiç belli olmuyor çok dikkat et geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…