2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Merhaba tecrubeli anneler nasilsiniz? Ben su anda hamileyim insallah Mayis’ta gorunuyor dogumum eger vaktiyle gelirse. Su an alisveris yapiyoruz ancak o kadar tecrubesizim ki bebek arabalari markalarini daha yeni ogrendim. Bebek arabamizi hallettik fakat anne yani mi yoksa park yatak mi, ya da tam olarak bu urunlerin hangi marka hangi modeli, tirnak makasi, sac fircasi, bebek bezi, mendili (en dogal olani tercihimdir) vs vs yapmis oldugunuz alisverisler konusunda her turlu sunu al diyeceginiz urunleri soyleyebilir misiniz? Ozellikle de markasi ve modelini de belirtirseniz cok yardimci olur. Simdiden tesekkur ederim
Molfix al,slee hep sızdirdı bizi.biz aldik anne yani hic yatmadi hep ayakta sallandı reflü yataginda yatti.sallanan besikler var kucuk şimdiki aklim olsa ondan alirdim.islak mendil molfix izotonjk sulu yenidogan guzel.sleepy bambu ekolojik guzel.mutlaka alt acma ortusu al 10 lu kullan at surekli alti batiyor kıyafetleri.alt ust kuruvaze takim al ben hic tulum giydiremedim alt surekli degisiyor çunku .bebek corabı al.beyaz zıbinlardan atlet kollu sıfır kollu al yenidoganin kolları hassas oluyor kolay geciyor.kendine korse al.kundak icin müslin ortu al,yenidoğan bel koruyucu var e bebekte omurgası hassas oluyor .emzik al philips bizim bebek 1 aylikken tuttu,philips avet cam biberon al yenidogan,1 numara mama al sma veya hipp,kendine bestlak al süt gelmiyorsa hatta bestlak i cocuk dogar doğmaz kullan.lastigi dar eldiven al.tirnak makasi makas gibi olanlardan al.sling al kucaktan inmiyor bebis,ana kucagi alabilirsin biz 2.ayda kullandik fisher price oyuncakli titreşimlli olanı kullandik.

Evet ya bu aylarda mı böyle oluyor bilmiyorum hepimiz aynıyız sanki.Benimki emdiğinde hemen uyuyor zaten. Gündüzde 2 saat kahvaltı sonrası 2 saat akşam üzeri uyuyor işimi görüyorum çok şükür. Gündüz çok iyiyiz maşalah. Ama gece yarım saatlik ve bir saatlik uykular cok yoruyor insan enerji toplamakta zorlanıyor yere düşecek gibi oluyorum bazen ne diyelim tez zamanda bebişlerimize derin düzenli uykular versin Allahım her gün dua ediyorum 🤲🏼
Maşallah gündüz baya uyuyormuş 🧿 ama o akşamüstü 2 saat uyku gece uyumasını etkiliyor olabilir bizim ne zaman akşamüstü 1 saat uyusa gece sıkıntılı geçer genelde. Biz günde 4-5 uyku yapıyoruz yarım saat 40dk max. Bazen 1 saat yapar o zamanda diğer uykuyu atlar. Birkaç gündür deniyorum gündüz uzun uyumazsa gece güzel uyuyor.

Ahhh nerde ☺️ Daha çok küçükler bence emeklemek için , abisi de hiç emeklemeden ( Emeklemedi yani yapması gereken zamanda) ,doğrudan tutunma ile başlamıştı. Desteksiz otursun zaten önce. Yıkılıyor sağa sola ☺️ Hiç acelemiz yok 😂
Bebek , bebekliğini yapıyor ama esas büyük oğlum çok yoruyor. Hiç dur denmesinden anlamıyor. Okullar da mecburi uzatılınca , çıldırdı çocuk evde. Anaokulu - oyun çocuğu sonuçta , böyle yıkıldı gidemedi diye. Bebeğe öyle yapma , yavaş , incitirsin , dur evladım demekle gün bitiyor. Yani çok küçük değil , laftan anlar , diye düşünüyordum ama hiç alakası yokmuş.😌
Bir kaç gün sonra resmiyette 7 aylık olacak ama düzeltilmiş 5 … işte ben de okuyorum sizin vesilenizle yeni ekolü. Artık daha erken başlatılıyormuş.
Hatta doktorunuzun verdiği listeler varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim ek gıdaya geçişte.

Mama sandalyesinde oturuyor biz yerken, alışsın diye öyle yapıyorum ama hiç oralı değil daha. 😄
Bende öyle emeklemeden hemen yürüyüvermişim 9 aylıkken ne acelem varsa 🙈
Ya iki çocuklulardan hep bunu duyuyorum büyük olan daha bebek oluyor diyorlar 😂 kıskanıyorlar mı acaba davranışları değişiyor
Bizim doktor 6da başlatacaktı aslında ama mamaya çok bıktı kg alması yavaşladı o yüzden 5te geçtik iyikide geçtik artık gündüz hiç mama kullanmıyorum ☺️ liste bunu verdi 5.ay için şimdi 6.ayda yenileri eklenecekmiş aşağıya ekleyeyim canım. Bizim doktor rahat ne zaman yemek isterse ver alışsın dedi alerjik durumumuzda olmadığı için karışık gittik hep anam babam usulü oldu bizim biraz. 😂 Ürün olarakta hipp markasını önerdi. Birde veg&bones ilikli çorbaları içiriyorum onlarıda seviyor tavsiye ederim. Diğer ürünleri makarna lütfen markasından alıyorum hazır toz karışımları falan var organik. Mama sandalyesinde başta çok zor oluyordu eğilip bükülüyor ağzını zor denkliyordum yarısı gıdısına gidiyordu ama yavaş yavaş dikilmeye başladı alışıyor ☺️

Eklentiler

• 5201F330-0E99-4F4F-AEE1-DDD96904487B.jpeg
    5201F330-0E99-4F4F-AEE1-DDD96904487B.jpeg
    227,6 KB · Görüntüleme: 63
  • 735264BB-FB98-4E11-AC18-5159714D9E1C.jpeg
    735264BB-FB98-4E11-AC18-5159714D9E1C.jpeg
    242,6 KB · Görüntüleme: 66
Merhaba sevgili anneler🍀 süt ürunleri diyeti yapan anneler hangi kalsiyum destegini kullaniyor acaba? Gecen haftadan beri diyetteyim bugun de alerjimiz netlesti fakat hocaya sormayi unuttum kalsiyum destegini

Ya iki çocuklulardan hep bunu duyuyorum büyük olan daha bebek oluyor diyorlar 😂 kıskanıyorlar mı acaba davranışları değişiyor
Bizim doktor 6da başlatacaktı aslında ama mamaya çok bıktı kg alması yavaşladı o yüzden 5te geçtik iyikide geçtik artık gündüz hiç mama kullanmıyorum ☺️ liste bunu verdi 5.ay için şimdi 6.ayda yenileri eklenecekmiş aşağıya ekleyeyim canım. Bizim doktor rahat ne zaman yemek isterse ver alışsın dedi alerjik durumumuzda olmadığı için karışık gittik hep anam babam usulü oldu bizim biraz. 😂 Ürün olarakta hipp markasını önerdi. Birde veg&bones ilikli çorbaları içiriyorum onlarıda seviyor tavsiye ederim. Diğer ürünleri makarna lütfen markasından alıyorum hazır toz karışımları falan var organik. Mama sandalyesinde başta çok zor oluyordu eğilip bükülüyor ağzını zor denkliyordum yarısı gıdısına gidiyordu ama yavaş yavaş dikilmeye başladı alışıyor ☺️
Çok makbule geçti inan çok teşekkür ediyorum 🌷🥰

Bebegim 2 gündur ev yogurdu yiyor uykuluykende mama veriyorum baya iciyor kabızlıği gecti her gun kaka yapiyo yogurttan mı acaba?

Merhaba sevgili anneler🍀 süt ürunleri diyeti yapan anneler hangi kalsiyum destegini kullaniyor acaba? Gecen haftadan beri diyetteyim bugun de alerjimiz netlesti fakat hocaya sormayi unuttum kalsiyum destegini
Merhaba, calcimax kullanıyorum. Alerjiniz kanda mi netleşti? Mama konusu ne oldu peki? Alerjik mama verildi mi?

nasıl yani gündüz hep yiyecekmi yiyor sadece gecemi mama

Merhaba, calcimax kullanıyorum. Alerjiniz kanda mi netleşti? Mama konusu ne oldu peki? Alerjik mama verildi mi?
Evet kanda netlesti malesef. Yumurta beyazi ve sarisi negatif ama surlt pozitif cikti. Anne sutune devam ettigimiz icin mama verilmedi. Sagarak beslemeye calisiyorum biraz daha iyi sutun durumu. 6 ay bitene kadar boyle dedi hoca. 6 ay bitince sut urunu disindakilerin tadimina basliycaz. Umarim alerji yelpazesi gebis olmaz🙏Calcimax aliyim ben de cok tesekkur ederim

Merhaba tecrubeli anneler nasilsiniz? Ben su anda hamileyim insallah Mayis’ta gorunuyor dogumum eger vaktiyle gelirse. Su an alisveris yapiyoruz ancak o kadar tecrubesizim ki bebek arabalari markalarini daha yeni ogrendim. Bebek arabamizi hallettik fakat anne yani mi yoksa park yatak mi, ya da tam olarak bu urunlerin hangi marka hangi modeli, tirnak makasi, sac fircasi, bebek bezi, mendili (en dogal olani tercihimdir) vs vs yapmis oldugunuz alisverisler konusunda her turlu sunu al diyeceginiz urunleri soyleyebilir misiniz? Ozellikle de markasi ve modelini de belirtirseniz cok yardimci olur. Simdiden tesekkur ederim
*sleepy evet sızdırıyor ilk zamanlar neyse de sonra sızdırıyor. Bez stok yapma , beden değişebiliyor, memnun kalmayabiliyorsun elinde kalmasın
*şimdiki aklım olsa ana kucağını paraya kıyar elektrikli kendi dönenlerden alırdım. Arkadaşımda gördüm büyük rahatlık
*kesinlikle kundak yapmanı öneriyorum. Uykusu daha uzun sürüyor. 3-4 ay yaptım
*** bestlak damlayı bende şiddetle öneriyorum. Süt yapıyor🧿
*molfix izotonik sulu mendilden bende çok memnun kaldım
*şapkayı çok alma. Bizimki gibi şapka sevmeyen bi bebek olursa elinde kalır.
*ben anne yanı kullanıyorum park yatak nasıldır bilemedim.

Evet kanda netlesti malesef. Yumurta beyazi ve sarisi negatif ama surlt pozitif cikti. Anne sutune devam ettigimiz icin mama verilmedi. Sagarak beslemeye calisiyorum biraz daha iyi sutun durumu. 6 ay bitene kadar boyle dedi hoca. 6 ay bitince sut urunu disindakilerin tadimina basliycaz. Umarim alerji yelpazesi gebis olmaz🙏Calcimax aliyim ben de cok tesekkur ederim
Bizim spesifik testlerin tümü negatifti mesela, Total alerji testi pozitif çıkmıştı ama bariz bir alerjimiz var aslında, her zmn pozitif cikmayabiliyor. Sütün durumuna sevindim🤍 Calcimaxı aile hekimine düzenli olarak söyleyip yazdiriyorum, aklınızda olsun

Bizim spesifik testlerin tümü negatifti mesela, Total alerji testi pozitif çıkmıştı ama bariz bir alerjimiz var aslında, her zmn pozitif cikmayabiliyor. Sütün durumuna sevindim🤍 Calcimaxı aile hekimine düzenli olarak söyleyip yazdiriyorum, sanirim
Yenidogan doneminde Ig E lerin titresinin yuksek cikma ihtimali daha dusuk oluyor sanirim. Bu da yanilma payini arttiriyor. Neyseki siz farketmissiniz . Ben aslinda kakada mukus goruyordum ama takip eden dr umuz olabilir diyordu. Yanaklarda kizarma gunde 4-5 sivi kaka meme reddi hepsi birer isaretti. Neyseki sonunda alerji uzmanina gittik. Calcimax i yazdirabildigimize cok sevindim. Yarin aile hekimine gidiyim hemen🙏 ek gida da sıkıntı yasamadiniz degil mi . Siz diyet acmaya ne zaman baslicaksiniz henuz erken sanirim 7-8 ay deniliyor Ig E oranina gore

Öneriniz var mı bugün alsam hemen
*Saçı, enseyi, göğsü, karnı sıcak tut. Emdi terledi zıbını değiştir, değiştirmesezsen de saç kurutma makinesinden yardım alabilirsin mutlaka kurut.
*Nemli zıbını değiştirmek önceliğin olsun.
*Soğana karanfil batır baş ucuna koy
*Öksürüyorsa-burnu tıkalıysa başını bir tık yüksek tut yastık ile
*Evi her akşam yatmadan önce havalandır
*Serum fizyolojik nebülizatöre koy solut
*Burnunu açık tutmaya çalış
*Evdeki hasta kişiler maske taksın.
*Emiyorsa bol c vitamini ve ıhlamur iç, limon tüket. Süte geçsin.
*Gece sırtına ağız bezlerinden koyabilirsin.
*Sık sık emzir
Yenidogan doneminde Ig E lerin titresinin yuksek cikma ihtimali daha dusuk oluyor sanirim. Bu da yanilma payini arttiriyor. Neyseki siz farketmissiniz . Ben aslinda kakada mukus goruyordum ama takip eden dr umuz olabilir diyordu. Yanaklarda kizarma gunde 4-5 sivi kaka meme reddi hepsi birer isaretti. Neyseki sonunda alerji uzmanina gittik. Calcimax i yazdirabildigimize cok sevindim. Yarin aile hekimine gidiyim hemen🙏 ek gida da sıkıntı yasamadiniz degil mi . Siz diyet acmaya ne zaman baslicaksiniz henuz erken sanirim 7-8 ay deniliyor Ig E oranina gore
Sıvı kaka bizde de var, mukuslu bazen. Calcimax nedir?

Maşallah gündüz baya uyuyormuş 🧿 ama o akşamüstü 2 saat uyku gece uyumasını etkiliyor olabilir bizim ne zaman akşamüstü 1 saat uyusa gece sıkıntılı geçer genelde. Biz günde 4-5 uyku yapıyoruz yarım saat 40dk max. Bazen 1 saat yapar o zamanda diğer uykuyu atlar. Birkaç gündür deniyorum gündüz uzun uyumazsa gece güzel uyuyor.
Bende öylemi acaba diye düşünüyorum ama uykusu gelince uyuması gerekli diye araştırdım uyutmamak uzun süre de uykuyu direnmeyi öğrenip yorgun yorgun da diğer uykuya dalmayı zorlaştırıyormuş. Ya da ben akşam üzeri uyku süresini mi kısaltsam yani uyutmamak yerine kısaltmak🤔 birde akşam 8 civarı yarım saat şekerleme yapıyor sonra gece uykusuna geçmesi 23.00 buluyor. Yat kalk yaptığımızdan sabaha kadar sabahta güne 10-10.30 gibi başlıyoruz ama yarım saat bir saat sürekli uyanıp emiyor.😵‍💫🫠 ben o yüzden anca ayılıyorum erken kalkamıyorum😣

X