2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Bı de gece uykusu güzel giden anneler yazsa bize, gündüz iki uyku arasi ne kadar uyanık kalıyor, toplam uyku süreleri neler? Destekli mi uyutuyorlar vs. Belki bizlere bı fikir olur🙏🏻
Genelde ilk uyku 1.5 saat arayla oluyo diğeri 2 ile 2 bucuk arasında degişiyor akşam 9 ile sabah 6 6 bucuk arası gunduz uykusu oluyo

Offf off 12 de uyuyan bebegim 2 2.5 larda yatiyo 11 de kalkiyor.tabi 2 saatte bir kalkiyor.Allahim uykusuz geceler.erken kaldirmaya calisiyorum ağliyor gundüz uykularini azaltiyorum agliyor illa onun istedigi olacak.

Kızlar deprem bölgesinden memleketime geldim yanımda saglikocaginin verdiği vegaferon vardı sidefer sipariş etmiştim daha gelmemişti bende vegaferonu gidene kadar vereyim dedim dün geceden sabaha kadar birazda olsa çiş yapardi hiç yapmamıştı sabah bide karnı akşam davul gibi şişti sabah kaka yaptı ama kakasinda nokta nokta kırmızılıklar vardı daha once alerji geçmişi hiç olmadı nete baktım bu damla kakada kan yapabiliyotmus baya herkeste yapmış yarın doktora randevu almıştım 5. Ay kontrolü için doktora yinede soracağım da damladan olmuş tur heralde değilmi ya cok korktum

Olabilir tabi, başka bişey değişmediyse.. ben de bı kez kullandım uyandı yine ama uykuya devam etmesini kolaylaştırdı. Aynı zamana denk gelen bacakta döküntü oldu kestim, iyileşince yeniden deniycem
Damladan değildir umarım. Dene bakalım düzenli kullanınca işe yarar belki

Bizim de alışkanlığa döndü. 20:45 gibi uykuya zorla geçti. Kucaktan bırakınca uyanıyor yanında yatarak savaş verdim
21:30 da uyandı. Emzirdim zorla yeniden uykuya geçirdim fön makinesi ve anakucağı ile. 22:30 da uyandı yeniden uyudu. Sabaha kadar saat başı mahvoluyorum aylardır böyle desem yeri 🥲
Aynen bizde tıpkı böyleyiz 2 aydır. Şuan en azından uyuma saatleri belli diye seviniyorum buna bile. Önceki aylarda hiç uyumuyordu daha da beterdi😕 bir şey sorucaktm sabah güne kaçta başlıyorsunuz ve kaç saatte bir uyuyor? Ne kadar sürelerde?

aynı Ada normal bi uyanma hiç yok hep bi ağlama modu sanki biyerine iğne batırıyolar uyansın diye.bi kesim kırkı çıkınca düzelir dedi bi kesim 3 4 aylık olunca düzelir dedi şimdi de 1 yaştan sonra düzelir diyolar bakalım bu olcak mı😂
Hepsi uydurma bence😅 ne dedilerse olmuyor 😅

Aynen bizde tıpkı böyleyiz 2 aydır. Şuan en azından uyuma saatleri belli diye seviniyorum buna bile. Önceki aylarda hiç uyumuyordu daha da beterdi😕 bir şey sorucaktm sabah güne kaçta başlıyorsunuz ve kaç saatte bir uyuyor? Ne kadar sürelerde?
5-5:30 arası uyanma üzerimize yapıştı kaldı. Nadiren hemen uyutabiliyorum. En kötü 6 da uyuyor 7-8 arası uyanıyoruz.
Sonraki uykuya 10:00 gibi geçiyor. 40dk ile 1 saat arası uyuyor. Şanslıysam tam uyanmadıysa kucakta meme ve sallama ile biraz daha uykuy dalmasını sağlıyorum. Gün içinde de aynı. Yaklaşık 2şer saat uyanık kalıyor.uyku süreleri de 40 dk -1.5 saat arası oluyor.
Uykusu gelince gözleri ovuşturuyor, esneme, kaşlarda kızarma oluyor ve huysuzluk başlıyor. Bana bakıp sürekli ığğğığğğ yapıyor 😁 memeyi çözdü artık gözünü dikip bakıyor. Emziriyorum kucakta uyuyor.
Bu aralar bir de asıl problemimiz kucaktan indirirken çok zorlanıyorum. Aşırı derecede temas bağımlııs oldu. Emmese de dirsek içime dayıyor ağzını.
Az önce yerine bıraktım ağlıyordu, elimi yakalayınca ağzına dayadı öyle zorla uyudu.
Bu yeni bi güncelleme.

Uyku eğitimi ile ilgili bi şeyler okudum yerine koyun ağlarsa sakinleştirin yine koyun filan diyorlar ama geçen akşam denedim imkansız bi şey 😁

Genelde ilk uyku 1.5 saat arayla oluyo diğeri 2 ile 2 bucuk arasında degişiyor akşam 9 ile sabah 6 6 bucuk arası gunduz uykusu oluyo
Bizde 7 ile 7.30 arası güne başlıyoruz. 2 saat sonra ilk uyku, 40. Dk sonra uyansa da uzatıyorum 1.5 saate yakın uyuyor, 2.5saat sonra yine en az 1 saat uyuyor, son uykuyu uzatmiyirum o da 40 dk kadar sürüyordum. Son gündüz uykusu maksimum 18.30 da bitiyor. Gece uykusuna ise 3 saatten önce nadir geçiyor o da 20.40 ile 21.30 arası oynuyor. Geceleri ise berbat 12 ye kadar saat başı yada daha kısa sürelerde uyanıyor. Sansliysan iki saatlik blok yapıp yine saat başı uyanıyoruz. Uyanmalar ağlama ile başlıyor gözler bazen açık bazen kapalı, illa ki ayağa kalkıp sallamam gerekiyor artık yatakta pışpışla gecistiremiyorum. Sabah 6 daki uyanmada daha zor dönüyor uykuya..

5-5:30 arası uyanma üzerimize yapıştı kaldı. Nadiren hemen uyutabiliyorum. En kötü 6 da uyuyor 7-8 arası uyanıyoruz.
Sonraki uykuya 10:00 gibi geçiyor. 40dk ile 1 saat arası uyuyor. Şanslıysam tam uyanmadıysa kucakta meme ve sallama ile biraz daha uykuy dalmasını sağlıyorum. Gün içinde de aynı. Yaklaşık 2şer saat uyanık kalıyor.uyku süreleri de 40 dk -1.5 saat arası oluyor.
Uykusu gelince gözleri ovuşturuyor, esneme, kaşlarda kızarma oluyor ve huysuzluk başlıyor. Bana bakıp sürekli ığğğığğğ yapıyor 😁 memeyi çözdü artık gözünü dikip bakıyor. Emziriyorum kucakta uyuyor.
Bu aralar bir de asıl problemimiz kucaktan indirirken çok zorlanıyorum. Aşırı derecede temas bağımlııs oldu. Emmese de dirsek içime dayıyor ağzını.
Az önce yerine bıraktım ağlıyordu, elimi yakalayınca ağzına dayadı öyle zorla uyudu.
Bu yeni bi güncelleme.

Uyku eğitimi ile ilgili bi şeyler okudum yerine koyun ağlarsa sakinleştirin yine koyun filan diyorlar ama geçen akşam denedim imkansız bi şey 😁
Ya bizde böyleyiz aslında 1,5 2 saate bir hem gündüz hem akşam uykusu geliyor gözler kaşınıyor ve direnmiyor uyuyoruz beyaz gürültü ve salıncak ile (çok sallamıyorum hemen dalınca bırakıyorum, uyanma sorunumuz yok şükür) geceleri salıncak istemiyor emme desteği ile uyuyor emmeden uyumuyor her 40 dk bir saate bir kalkıp emiyor uyuyor bizim sorunumuz sürekli uyanıp emmeden uyumama😌🫤 sabaha kadar böyle kalkıp emip uyuyor niye derin uykuya geçmiyor 2-3 saat anlamıyorum 🤷🏻‍♀️😣

Kızlar deprem bölgesinden memleketime geldim yanımda saglikocaginin verdiği vegaferon vardı sidefer sipariş etmiştim daha gelmemişti bende vegaferonu gidene kadar vereyim dedim dün geceden sabaha kadar birazda olsa çiş yapardi hiç yapmamıştı sabah bide karnı akşam davul gibi şişti sabah kaka yaptı ama kakasinda nokta nokta kırmızılıklar vardı daha once alerji geçmişi hiç olmadı nete baktım bu damla kakada kan yapabiliyotmus baya herkeste yapmış yarın doktora randevu almıştım 5. Ay kontrolü için doktora yinede soracağım da damladan olmuş tur heralde değilmi ya cok korktum
Valla o damla bize yaramadı kullanmıyorum.kusturdu huysuzlaştırdı bi daha kullanmadım

Valla o damla bize yaramadı kullanmıyorum.kusturdu huysuzlaştırdı bi daha kullanmadım
İşte bende kullanmıyordum bı kullanayım dedim karnı akşam davul gibiydi sabahta kan görünce çok korktum ya damladan oldu bence daha önce hiç olmamıştı direk çöpe atacam gitsin ne bu ya bebeklerimize ne verdiriyorlar boyle

İşte bende kullanmıyordum bı kullanayım dedim karnı akşam davul gibiydi sabahta kan görünce çok korktum ya damladan oldu bence daha önce hiç olmamıştı direk çöpe atacam gitsin ne bu ya bebeklerimize ne verdiriyorlar boyle
gerçekten öyle bi de bizim doktorumuz ısrarla kullan kullan sosyal medyada yazanlara bakma dedi (ki bakmamıştım bile) . Sonra başka bi çocuk doktoruna danıştım. Bazı demir damlalarının yan etkisi zaten kusma, kabızlık vb. Dedi. O günden sonra kullanmadım. Başka damla alıcam

gerçekten öyle bi de bizim doktorumuz ısrarla kullan kullan sosyal medyada yazanlara bakma dedi (ki bakmamıştım bile) . Sonra başka bi çocuk doktoruna danıştım. Bazı demir damlalarının yan etkisi zaten kusma, kabızlık vb. Dedi. O günden sonra kullanmadım. Başka damla alıcam
Nette çok kişinin bebeğinde kakada kan olmuş da bizdede böyle bı etki yaptı sanırım karnında davul gibi bu damladan oldu sanırım. Çünkü değişik bişey yemedim hiç 5 aydır bı alerji çıkmamıştı damladandir değilmi ya

Bizde 7 ile 7.30 arası güne başlıyoruz. 2 saat sonra ilk uyku, 40. Dk sonra uyansa da uzatıyorum 1.5 saate yakın uyuyor, 2.5saat sonra yine en az 1 saat uyuyor, son uykuyu uzatmiyirum o da 40 dk kadar sürüyordum. Son gündüz uykusu maksimum 18.30 da bitiyor. Gece uykusuna ise 3 saatten önce nadir geçiyor o da 20.40 ile 21.30 arası oynuyor. Geceleri ise berbat 12 ye kadar saat başı yada daha kısa sürelerde uyanıyor. Sansliysan iki saatlik blok yapıp yine saat başı uyanıyoruz. Uyanmalar ağlama ile başlıyor gözler bazen açık bazen kapalı, illa ki ayağa kalkıp sallamam gerekiyor artık yatakta pışpışla gecistiremiyorum. Sabah 6 daki uyanmada daha zor dönüyor uykuya..
Nasıl uzatıyorsunuz?
Bizde Uykuyu uzatmak da iyice zorlaştı. Dediğin gibi yatakta sallamak filan da kesmiyor artık. Ayakta sallanıyoruz uzun uzun ritmik şekilde. Şanslıysam uzuyor ama genelde işe yaramıyor..
Ya bizde böyleyiz aslında 1,5 2 saate bir hem gündüz hem akşam uykusu geliyor gözler kaşınıyor ve direnmiyor uyuyoruz beyaz gürültü ve salıncak ile (çok sallamıyorum hemen dalınca bırakıyorum, uyanma sorunumuz yok şükür) geceleri salıncak istemiyor emme desteği ile uyuyor emmeden uyumuyor her 40 dk bir saate bir kalkıp emiyor uyuyor bizim sorunumuz sürekli uyanıp emmeden uyumama😌🫤 sabaha kadar böyle kalkıp emip uyuyor niye derin uykuya geçmiyor 2-3 saat anlamıyorum 🤷🏻‍♀️😣
Peki mama alıyor mu? Doyduğundan emin misiniz yani. Ben arada doymadığı için sık uyandığını düşünüyordum🫠
Benimki de emerek uyuyor sürekli. Ayakta durup sallarken bile meme vermezsem ağlamaya devam ediyo. Gerçekten açıyorum elleri dua ediyorum çözüm bulamadım artık
Yorulduk be hanımlar valla zor işmiş bebek büyütmek

Nasıl uzatıyorsunuz?
Bizde Uykuyu uzatmak da iyice zorlaştı. Dediğin gibi yatakta sallamak filan da kesmiyor artık. Ayakta sallanıyoruz uzun uzun ritmik şekilde. Şanslıysam uzuyor ama genelde işe yaramıyor..

Peki mama alıyor mu? Doyduğundan emin misiniz yani. Ben arada doymadığı için sık uyandığını düşünüyordum🫠
Benimki de emerek uyuyor sürekli. Ayakta durup sallarken bile meme vermezsem ağlamaya devam ediyo. Gerçekten açıyorum elleri dua ediyorum çözüm bulamadım artık
Yorulduk be hanımlar valla zor işmiş bebek büyütmek
Ypk canım mama almıyor. Çişli bezi o kadar cok ki doyuyor diye düşünüyorum. Ve gündüzleri falan oynuyoruz ediyoruz bu kadar emmiyor geceleri böyle oluyor. Alışkanlık gibi 😵‍💫 emzik önceden 2 aylığa kadar emerdi. Şimdi uyurken emzikte istemiyor oyalayamıyorum. Mecbur emziriyorum o da hep öyle uyumak istiyor 😣 uyumasına uyuyor ama hiç 2 saatlik uykusu yok cok garip

Ypk canım mama almıyor. Çişli bezi o kadar cok ki doyuyor diye düşünüyorum. Ve gündüzleri falan oynuyoruz ediyoruz bu kadar emmiyor geceleri böyle oluyor. Alışkanlık gibi 😵‍💫 emzik önceden 2 aylığa kadar emerdi. Şimdi uyurken emzikte istemiyor oyalayamıyorum. Mecbur emziriyorum o da hep öyle uyumak istiyor 😣 uyumasına uyuyor ama hiç 2 saatlik uykusu yok cok garip

Annesi destekli şekilde emerek uyumaya alışmış,40 dk lik blok uykudan sonra derin uyku geçişi yapamıyor çünkü emerek uykuya geçtiği için bakıyor ağzı boş meme yok hoop sil baştan oluyor. Destekle uyuyan bebekler kendileri uyumayı bilmediği için uyku arası uyanınca ne yapacağını bilemez ve uykuya geçiş yapamaz. Bu yüzden de uyurken ki desteği isterler sürekli bu da tabi anneler de ister istemez aşırı yorgunluk ve bitkinlik yapar.Allah yardımcımiz olsun inşaallah hepimizin güzel anneler🙏🌺

Allah kolaylık versin 🥲🥲🥲 işimiz zor ama öyle böyle nerdeyse 6 ay geçti diyip dişimi sıkıyorum 🥹
Bizde de emzik de yok mama da🥹

Kızlar biz 5.5 aylığız dr 20damla önerdi. (Max 30a kadarda çıkabilirsin dedi.) ilk gün bizimde güzel uyudu denk geldi sanıyorum çünkü dr 10 gün kullanım istedi düzenli kullanımda etki edecek bir şeymiş. Dozaj konusunu siz doktorunuza danışın olur mu her bebek aynı değil ve bazı doktorlar kullanmayı önermeyebilir.Bizim sorunumuzda yatağında sürekli uyanmaya başlaması ve sallanmak istemesi ben zombi gibi oldum artık. Kucakta çok güzel uyur mesela asla uyanmaz. Yarın bir haftamız dolacak bakalım şu anda bir etki yok henüz 😒 15 gün deneyeceğim eğer değişen bir şey olmazsa bırakırım bende. Bu damla genelde uykuya dalamayanlar içinmiş sanırım yorumlarda öyle okudum bizim uyku devamlılığı için çare olacak mı beklemedeyim. 🤷‍♀️
Bizde mart 14 de 6 aylık olcaz . Genelde evet uyku ya dalmak için kullanılıyor. Çocuklarda malesef gece uykuya dalma sorunu var kızımın abisi ablası hala öyleler arada onlara veriyorum 20 damla veriyorum 3 yaşa bebeğe fazla olmazmı diye düşünmeye başladım. İnşallah etkisini görürsün. Yinede şunu anladım uyku sevmeyen çocuk sevmiyor galiba 😏

Bende öylemi acaba diye düşünüyorum ama uykusu gelince uyuması gerekli diye araştırdım uyutmamak uzun süre de uykuyu direnmeyi öğrenip yorgun yorgun da diğer uykuya dalmayı zorlaştırıyormuş. Ya da ben akşam üzeri uyku süresini mi kısaltsam yani uyutmamak yerine kısaltmak🤔 birde akşam 8 civarı yarım saat şekerleme yapıyor sonra gece uykusuna geçmesi 23.00 buluyor. Yat kalk yaptığımızdan sabaha kadar sabahta güne 10-10.30 gibi başlıyoruz ama yarım saat bir saat sürekli uyanıp emiyor.😵‍💫🫠 ben o yüzden anca ayılıyorum erken kalkamıyorum😣
Çok zor.. anlıyorum sizi.. artık akşam olurken bu gece neler olacak diye düşünüp duruyorum.. akşam 8.30-9.00 gibi uykuya geçiyor.. 12 civarı uyanır gibi olup meme istiyor.. emzirip yatırıyorum.. sonra saat 2de uyandığında yeniden uykuya döndüremiyorum bir türlü.. dün gece, sabah 6'ya kadar daldıramadım uykuya.. sonra bir saat uyudu, yeniden uyandı.. gündüz uykuları da yarım saati geçmiyor.. başım çok ağrıyor artık uykusuzluktan..

X