2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhaba kızlar, hastaneden geliyorum. Artış için tekrar kan verdim.

Merak edenler için oxapara reçeteli 50 lira falan ödedim. Rapor çıktığı zaman ücretsiz olacakmış. İçinde 10 enjektör var.

Tsh için 50 mg başladık. Ayrıca reçeteye progestan da yazmış, kanama lekelenme vs yok niye yazdı o ilaç çok sarsıyor beni. 😔
Banada yazdi progestan ne olur ne olmaz diye kanama olursa gunde bir tane alirsin dedi belki evde dursun diyedir.

Canım bende kullanıyorum iğne oksapar, benim de bazen kan çıkyıgı oluyor normal durum ben hatta iğne yanında coraspin de kullanıyorum (9.haftada kalp atışı duran bir kaybım var ondan dolayı kullanıyorum)
Yaa cok gecmis olsun 🥺 bende coraspin kullaniyorumm, simdi bana 12. Haftaya kadar devam edicez ama bu hikayeleri duyunca insan korkmuyo degil kalp atisi durdugunu filan 🥺 siz nezamana kadar devam ediceksiniz?

Hayır şuan kullanmıyorum. Lekelenmeden sonra hem coraspini hem de iğneyi kesti doktor. Bi kaç gün önce coraspini 2 günde 1 kullanmaya başladım.
İğneyi çıkardıktan sonra karnını sıkma hemen gevşet, o da kanamaya neden olabilir. Bir de yukarda iğnenin havasını almaktan bahsetmişsiniz. Eczacı bana iğnenin havasını almadan kullanmamı söylemişti
Banada demediler havasini al diyee ama uzun zamandir oyle yapiyorum daha kolay ve acisiz oluyor sanki 😅

Canım hangi hastaneye gidiyorsun ben de ankara o yüzden sordum
Henüz karar veremedim ama 4 ay önce düşük yaptım ve miyomum vardı. Miyomum hala var aldırmadım. Düşük yaptığım gebeliğimde Keçiören VM Medicalpark hastanesinden paket almıştım. Ancak riskli bir durumda hiç faydası olmuyor doktorum devlet hastanesinde de takipli ol diyip sorumluluğu devlet hastanesine atııyor açıkçası. Yani hem özele o kadar para verip bir yandan da şehir hastanesine gidiyordum. Pişman oldum yani orayı tavsiye etmiyorum . Sizin var mı doktor tavsiyeniz

Yaa cok gecmis olsun 🥺 bende coraspin kullaniyorumm, simdi bana 12. Haftaya kadar devam edicez ama bu hikayeleri duyunca insan korkmuyo degil kalp atisi durdugunu filan 🥺 siz nezamana kadar devam ediceksiniz?
Canım kaybından sonra özel hastane de ki tetkikler sonucu pıhtı sorunum anlaşıldı, o nedenle 2. Gebeliğim de gebeliği öğrenir öğrenmez başlamıştık doğuma birkaç gün kalaya kadar devam ettik çok şükür sağlıklı 4.5 yaşında kızım var, içini ferah tut canım herşey olacağına varıyor biz elimizden gelen önlemleri alıyoruz gerisi takdiri ilahi (eski insanlar sadece hamile oldugunu öğrenince doktora giderlermiş yada sadece doğum için hastaneye gidermiş bizim elimizde bu kadar imkan var ama bizim nesiller yediklerimizden içtiklerimizden midir nedir hep bir sıkıntı çıkıyor)

Merhaba kızlar, hastaneden geliyorum. Artış için tekrar kan verdim.

Merak edenler için oxapara reçeteli 50 lira falan ödedim. Rapor çıktığı zaman ücretsiz olacakmış. İçinde 10 enjektör var.

Tsh için 50 mg başladık. Ayrıca reçeteye progestan da yazmış, kanama lekelenme vs yok niye yazdı o ilaç çok sarsıyor beni. 😔
Canım benimkine hemen rapor çıkardı doktor 3tl fark ödedim hatta çok şaşırdım 2016-2017 yıllarında 3 paket cleaxen iğne alıyordum o zamanlar raporlu olmasına rağmen her defasında 54tl fark ödüyordum, bu sene artık 200tl falan öderim diye düşünürken fark bu kadar az çıkınca çok şaşırdım bende 🤭

Canım kaybından sonra özel hastane de ki tetkikler sonucu pıhtı sorunum anlaşıldı, o nedenle 2. Gebeliğim de gebeliği öğrenir öğrenmez başlamıştık doğuma birkaç gün kalaya kadar devam ettik çok şükür sağlıklı 4.5 yaşında kızım var, içini ferah tut canım herşey olacağına varıyor biz elimizden gelen önlemleri alıyoruz gerisi takdiri ilahi (eski insanlar sadece hamile oldugunu öğrenince doktora giderlermiş yada sadece doğum için hastaneye gidermiş bizim elimizde bu kadar imkan var ama bizim nesiller yediklerimizden içtiklerimizden midir nedir hep bir sıkıntı çıkıyor)
Evet yaa eskiden ne doktor ne bisey vardi, cok inaniyorum yediklerimizden ictiklerimizden oldugunu okadar artti ki 🙁 Allahim hepimizin yardimcisi olsun insaAllah..

Canım benimkine hemen rapor çıkardı doktor 3tl fark ödedim hatta çok şaşırdım 2016-2017 yıllarında 3 paket cleaxen iğne alıyordum o zamanlar raporlu olmasına rağmen her defasında 54tl fark ödüyordum, bu sene artık 200tl falan öderim diye düşünürken fark bu kadar az çıkınca çok şaşırdım bende 🤭
Valla ben de internette yazan fiyatları görünce korkmadım değil. Neyse ki 50 tl ile hallettik 😂

Kese ve kalp atışı gördükten sonra rapor çıkarırız dedi doktorum

Yaa rapor nasil cikartiyoruzkii, ben valla full odeme yapiyorum surekli butun ilaclarima 😩 tup bebek ozel biyerde yaptirdim o yuzden mi raporlu olmuyor acaba? 😩pozitifi aldiktan sonra haftalik ilaclarima 1000₺ oduyorum hemen hemen ( serumda kullaniyorum)

Benimde 3.95 çıktı bişey vermedi yönlendirmedide tehlikelimiymiş bebek üzerinde neye sebebiyet veriyor
Üniversitede asistan bişi olmaz yiaa modunda takıldı. Sağlık ocağındaki doktorum çok ciddiye aldı ilaç yazdı hemen. Ben de gerek yoksa boşuna kullanmayayım diye Endokrine gittim o da ciddiye aldı ilaç başladı. Sağlık ocağındaki aynı ilacı yazdı ama bir doz yüksek. 1 ay sonra kontrol dedi. İstersen sen de sağlık ocağına gidip bir kan ver, en azından 25mg başlar. Tam olarak ne zararı var bilmiyorum ama gebelikte 2,5 altında olması gerekiyormuş.

Eryamandayım ben liv hastanesine gitmeyi düşünüyorum
Ben de eryamandayim ara
Sabah 9 gibi yaptırırsanız öğle 12.30 en geç 13.30 da çıkıyor. Barkodunuzdan takip edersiniz. E nabıza geç

Sabah 9 gibi yaptırırsanız öğle 12.30 en geç 13.30 da çıkıyor. Barkodunuzdan takip edersiniz. E nabıza geç düşüyor.
Canim bn sabah verdim bugün ama verdikleri barkod no hata veriyor ne yazsam yanlış çıktı

Yaa rapor nasil cikartiyoruzkii, ben valla full odeme yapiyorum surekli butun ilaclarima 😩 tup bebek ozel biyerde yaptirdim o yuzden mi raporlu olmuyor acaba? 😩pozitifi aldiktan sonra haftalik ilaclarima 1000₺ oduyorum hemen hemen ( serumda kullaniyorum)
Onunla ilgisi yoktur diye düşünüyorum
Mesela benim elimde heterozigot 5 miydi tam ismini hatırlamıyorum yapılan araştırma sonucu bu değerde sıkıntı çıktı elimde bununla ilgili belge var, keseyi gördükten sonra iğneye başlarız diyordu zaten doktorum o nedenle yanımda götürmüştüm keseyi görünce de hemen rapor çıkardı, sende de benim gibi pıhtılaşma sorunumu var yoksa tedbir amaçlı mı iğne verdi doktor

Ben de kullanıyorum hanımlar raporlu 9 kutu aldık yani üç aylık 400 lira fark ödedik

Kan sulandırıcı iğneler çok pahalı raporsuz dokuz ay boyunca altından kalkamaz insan herhangi bir özel hastane ya da devlet Hastanesi'nde kadın doğumdan muayene oluşturup cikartira biliyorsun

X