2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Eveet benim de hepinize bir sorum var. Yanlışlıkla az önce yanlış bir başlığın altına yazmışım. Silemedim de🤦🏼‍♀️ Neyse bildiğimiz üzere catlak kremini göbek belirginlesmeden kullanmaya başlamak gerekiyor. 🤰🏼Yani şu sıralar buldum aldim derken tam zamanı. Duyduğunuz/daha önce kullandığınız temiz içerikli catlak kremi/yağı var mı?🌸
Lierac var ama içeriği temiz değil, incia nin vazelin gibi bir kremi var doğal yağlardan oluşan kardeşim onu kullandi ben ilk gebeligimde sadece nemlendirici kullandım son aya kadar pürüzsüz olan karnım birden çatlamadı resmen yırtıldı 😔 o zaman çok üzülmüştüm ama şimdi önemsemiyorum
Göğüslere de sürecek miyiz çatlak kremini?
Kesinlikle göğüsler de büyüyor
Kızlar çatlak kremi için daha erken değil mi ya ben 3.aydan sonra kullanırım diye düşünüyordum ama siz hemen başlayacak mısınız? Bir de ben şu an sağlıklı besledigim için zaten kilo verdim öğrendiğimden beri 1 kilo civarı yüksek ihtimal 3.aya kadar bı 4 5 kilo gidecek toplamda. Karnımız ne zaman şişmeye başlar ki bilemedim😂
Zaten tavsiye edilen 3. Aydan sonra kullanmaya başlamak
Yani anca göğüsler çok şişmeye falan başlarsa sürülür herhalde ya göğüste o kadar çatlak oluyor mu ben pek bilmiyorum cidden o kadar olmaz diye düşünüyorum
Göğsüne kullanmayı unutan bir arkadasimin göğüsleri catlamisti bence doğumdan sonra da devam etmek gerekiyor göğüse
Uyku hali sizdede varmı kızlar uyudum kalktım yine uyuyasim var bitkin uykulu dolaşıyorum birşey yapasim yok 🙄
Olmaz mı doyamıyorum Ramazan da duzenimi bozdu... Kpss calisiyorum ramazandan beri uyku sorunundan dolayı ders mers iptal...
Ben dün kese ve bebeği gördüm. Kalp atışı da ultrasonda görülüyordu ama duyamadık çok küçük sonra bakalım dedi doktor. Karından baktı vajinal baksa duyulurdu bence ama sorun yok her şey yolunda görünüyor dediği için bende talep etmedim. 6+3tu gittiğimde. İki hafta sonra tekrar gideceğim.
Hayırlı olsun ben de bugün gittim günü ile tam uyumlu kalp atışı da duyuldu
Kızlar doktorlarınız oruç için bir şey söyledi mi?
İlk trimestir da beslenme bebeği etkilemiyor kendini iyi hissediyorsan tutabilirsin.bebim doktorum şeker durumumla alakalı olarak beslenmeme dikkat etmemi tembihledi sabah akşam açlık tokluk kan şekeri ölçümü istedi.sekeri ani yükselten insülini yüksek salgılatan yiyeceklerden uzak durmak gerektiğini söyledi. Yani oruc da tutsan dengeli beslenmeye dikkat etmelisin. Bebek değil kendin için.
Bende insülin direnci yüksek. Şeker ilacı kullanıyordum gebelikle biraktım. Bol su içmem gerektiği için orucu da bırakmamı söyledi doktorum. Ama dediğim gibi benim altta yatan bir sorunum olduğundan bıraktım.
Bende de var ilaç da kullanıyorum ama şunun şurasında ne kaldı deyip tutuyorum. Arada 3 gün tutmadım akşam yemekten sonra şekerim hızla düştüğü için baygınlık oluştu ama aynısı yemek yedikten sonra oruç tutmadigim gün de oldu bu sebeple kendimi yoklayarak kollayarak tutmaya karar verdim. Kötü hissedersem bırakırım
Herkese merhabalar, doktordan çıktım bende hem kese hem kalp atışı gördük çok şükür :dua: dinleyemedim ama daha çok küçük dedi sadece ekranda gösterdi. Şuan haftasiyla uyumluymus. Darısı sizlerin başına inşallah :KK68:
Gözün aydın ben d ebugin gördüm günlerimiz de aynı 😊
Yok yb da boğdular. ciğerine mama kaçırıp erken doğdu. (33 haftalık 1900 gr) 1 yıl bitkisel hayatta kaldı. 1 yaş 10 günlükken cennete geldiği yere uğurladım. :)
Uzun uzun anlatmıyorum her seferinde hikayemiz burada Bir Cennet Kuşu Arya Hikayesi
Ah canım basın sağolsun. Allah sabır versin ve rabbim hiç bir anneyi evladinin sağlığıyla yokluguyla sinamasin.minik kuzunun yasayamadigi günleri yeni bebegine nasip etsin
doktoruma sormadım ama ben öğrendikten sonra tutmadım.. zaten insülin direncim var ve oruç çok halsiz yapıyordu beni. şu an da bol bol su içmeye çalışıyorum

değerlerin çok çok güzel artmış. bir sorun görünmüyor :nazar:
Benim de var. Su içmeye çalışıyorum ama bulantı yapıyor
Ben de söylemedim 😅
Biz de söylemedik mecburiyetten benim ailem öğrendi ama eşimin tarafına söylemedik zira kızım hemen öğrensin istemedik. Bir nol gebelik geçirince 12 haftayı bekleme kararı aldık.

Lierac var ama içeriği temiz değil, incia nin vazelin gibi bir kremi var doğal yağlardan oluşan kardeşim onu kullandi ben ilk gebeligimde sadece nemlendirici kullandım son aya kadar pürüzsüz olan karnım birden çatlamadı resmen yırtıldı 😔 o zaman çok üzülmüştüm ama şimdi önemsemiyorum

Göğsüne kullanmayı unutan bir arkadasimin göğüsleri catlamisti bence doğumdan sonra da devam etmek gerekiyor göğüse

Olmaz mı doyamıyorum Ramazan da duzenimi bozdu... Kpss calisiyorum ramazandan beri uyku sorunundan dolayı ders mers iptal...

İlk trimestir da beslenme bebeği etkilemiyor kendini iyi hissediyorsan tutabilirsin.bebim doktorum şeker durumumla alakalı olarak beslenmeme dikkat etmemi tembihledi sabah akşam açlık tokluk kan şekeri ölçümü istedi.sekeri ani yükselten insülini yüksek salgılatan yiyeceklerden uzak durmak gerektiğini söyledi. Yani oruc da tutsan dengeli beslenmeye dikkat etmelisin. Bebek değil kendin için.

Bende de var ilaç da kullanıyorum ama şunun şurasında ne kaldı deyip tutuyorum. Arada 3 gün tutmadım akşam yemekten sonra şekerim hızla düştüğü için baygınlık oluştu ama aynısı yemek yedikten sonra oruç tutmadigim gün de oldu bu sebeple kendimi yoklayarak kollayarak tutmaya karar verdim. Kötü hissedersem bırakırım

Ah canım basın sağolsun. Allah sabır versin ve rabbim hiç bir anneyi evladinin sağlığıyla yokluguyla sinamasin.minik kuzunun yasayamadigi günleri yeni bebegine nasip etsin

Biz de söylemedik mecburiyetten benim ailem öğrendi ama eşimin tarafına söylemedik zira kızım hemen öğrensin istemedik. Bir nol gebelik geçirince 12 haftayı bekleme kararı aldık.
Sağol canım seninde gözün aydın :KK200:

Merhaba kızlar. Sat 18 Mart. adetim 5 gün geçtikten sonra idrar testi yaptım anında koyu çizgi çıktı hemen özele gidip beta HCG baktırdım 4+2 de 5929 çıktı. Yarın tekrar baktıracağım. Göğüs ağrısı ve adet olacakmış gibi ağrı vardı hala da var 😅 beklenen doğum tarihi 23 Aralık. Yaş 32 İstanbul Bir_Kucuk_Mars Bir_Kucuk_Mars canım benide eklersen sevinirim🥰

Sifonellacım ben de kpss ye çalışıyorum. Daha doğrusu şu sıralar beta değeriymiş kese görünür mü vs derken çalışamıyorum. Atanmam da lazım. Allah yardımcımız olsun evlatlarımız uğurlu gelir inşallah canım❤️

Ben de söylemedim 😅
Biz sadece ailelere söyledik ikimizin de anne baba ve kardeş. Bir de birkaç arkadaş biliyor. Tembihledik herkesi de yayılmasın tehlikeli Allah korusun bir şey olursa başka kimsenin haberi olmasın diye ama kaynanacigim tutamamış kendini sanırım kuzeni gelmiş geçen telefonla konuşurken arkadan hayırlı olsun diyordu duydum😂🤦

Biz sadece ailelere söyledik ikimizin de anne baba ve kardeş. Bir de birkaç arkadaş biliyor. Tembihledik herkesi de yayılmasın tehlikeli Allah korusun bir şey olursa başka kimsenin haberi olmasın diye ama kaynanacigim tutamamış kendini sanırım kuzeni gelmiş geçen telefonla konuşurken arkadan hayırlı olsun diyordu duydum😂🤦
Ah şu kaynanalar

Merhaba kızlar. Sat 18 Mart. adetim 5 gün geçtikten sonra idrar testi yaptım anında koyu çizgi çıktı hemen özele gidip beta HCG baktırdım 4+2 de 5929 çıktı. Yarın tekrar baktıracağım. Göğüs ağrısı ve adet olacakmış gibi ağrı vardı hala da var 😅 beklenen doğum tarihi 23 Aralık. Yaş 32 İstanbul Bir_Kucuk_Mars Bir_Kucuk_Mars canım benide eklersen sevinirim🥰
Oooo değer ne yüksek 😁 ikiz mi dedim

Kızlar sizin de şişkinliğiniz var mı ? Karnım çok şiş affedersiniz devamlı geğirme durumu var. Rahatsız ediyor. Böyle olup bi çözüm bulan var mı ?

Soda içtim fayda etmedi.

Kızlar sizin de şişkinliğiniz var mı ? Karnım çok şiş affedersiniz devamlı geğirme durumu var. Rahatsız ediyor. Böyle olup bi çözüm bulan var mı ?

Soda içtim fayda etmedi.
Ben öyleyim canım karnım aşırı şiş geçen hamileliğimde de böyleydim ve herhangi bir çözüm bulamamıştım geğirme durumu yok ama benim de aşırı gazım var🙈

Merhaba, hamileliğimi 4 nisanda kan testimle öğrendim testim 993tü. 6 nisanda artışı görmek için yaptırdığımda 2688 olmuştu. Tüp bebek tedavisi gördüğüm için keseyi görmeden ve kalp atışını duymadan dahil olamadım gruba. bugün kese ve kalp atışı için doktor randevum vardı. Çok şükür keseyi gördük, kalp atışını duyduk, 6Hafta 1 günlükmüş bebişim. Beni de gruba ekler misiniz? 35 yaş, Eskişehir, sat 28 Şubat, tahmini doğum tarihi 11 aralık, belirtiler: uyku hali ve transferin 6.günü yerleşme kanaması, bulantılar da yeni başladı.
Aramıza hoş geldin, bebişin hayırlı olsun canım
Merhaba sonunda aralık grubu açılmış gerçi ilk doğumum erken doğumdu bu sebeple ne zaman doğum olacağı şüpheli ama Kasım grubu çok önden gidiyordu bari burada daha yakın haftalarda oluruz. 8. haftamdayım.
Hayırlı olsun bebişin canım.
Ben de cuma günü ögrendim silik çizgiyle tahmini 3 haftalik.
Benim de kaybim var doktoruma mesaj attim detaylari yazdim.
Önlem olarak sulandiriciya bana da başlatacak doktor.
Hemen gelmemi söyledi.
Yarina randevu aldim gidecegim insallah.
Aramıza hoş geldin, bebişin hayırlı olsun canım.

Ben öyleyim canım karnım aşırı şiş geçen hamileliğimde de böyleydim ve herhangi bir çözüm bulamamıştım geğirme durumu yok ama benim de aşırı gazım var🙈
Aynen benim kızımda da böyleydi. Geçmiyor. Mide gazı ama karnım şişti. Çorbaya kimyon koydum. 2 çorap giydim ayağıma da. yok geçmiyor :işsiz:

Aramıza hoş geldin, bebişin hayırlı olsun canım

Aramıza hoş geldin, bebişin hayırlı olsun canım.
Hos gördum canim hayirli olsun hepimize.
Bu sabah saglik ocaginda tahlil vermistim ,tahlil sayfasindan baktim sonucu onaysiz yaziyor ama beta degeri yukari ok şeklinde yüksek gorünüyor ama deger girilmemiş sonuç onaysiz diyor. Ne zaman onaylanir bu ya ?

Aynen benim kızımda da böyleydi. Geçmiyor. Mide gazı ama karnım şişti. Çorbaya kimyon koydum. 2 çorap giydim ayağıma da. yok geçmiyor :işsiz:
Büyük ihtimal tüm hamilelik böyle geçecek canım pantolonlarım öyle sıkıyor ki göbeğim yüzünden çok zorlanıyorum bütün gün okulda😔

Hos gördum canim hayirli olsun hepimize.
Bu sabah saglik ocaginda tahlil vermistim ,tahlil sayfasindan baktim sonucu onaysiz yaziyor ama beta degeri yukari ok şeklinde yüksek gorünüyor ama deger girilmemiş sonuç onaysiz diyor. Ne zaman onaylanir bu ya ?
Canım ertesi gün çıkıyor tahlil sonuçları sağlık ocağında ben de bugün verdim yarın çıkar ancak

Canım ertesi gün çıkıyor tahlil sonuçları sağlık ocağında ben de bugün verdim yarın çıkar ancak
Sonuclardan baktim ama yanda bazilari dusuk bazilari yüksek gösteriyor ama sonuc kismina deger girmemişler 😬
Özelden attim sana nasil göründügünü 😬
Çok gerildim 😅

Kızlar benim ciddi kronik kabızlık sorunum var, hamile olmadan önce de sürekli hastane hastane doktor doktor gezdiğim bir konu. Bugün 2 doktor da kabız olmaman ıkınmaman lazım dedi ancak ben ıkınmadan asla tuvaletimi yapamıyorum daha şimdiden böyleyim ve korkuyorum. Bmyle problemi olan var mı?

X