2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhaba kızlar ben de Aralık annesi olacağım inşallah konunun olması da çok güzel olmuş, ellerine sağlık açan arkadaşın.
Hepimize bu süreçte sağlık, sıhhat dilerim inşallah hayırlısıyla bebeklerimizi kucağımıza alırız.
Benim SAT 1 Mart'tı. Gebeliğimi de adet gecikmesinin 4. gününde idrarda öğrendim bir yıldır o kadar çok adet öncesinde test yaptım ki bu sefer kendime gün koymuştum sabrettim ve çok şükür pozitif çıktı. Belirti olarak da alnımda minik minik bir sürü sivilce çıktı, hafif bir göğüs ağrım oldu o kadar. Tahmini doğum tarihi 6 Aralık 2022 inşallah.
Öğrendiğimde 4+3 gösteriyordu program. Ertesi gün test yaptırdım 1133 çıktı beta 2 gün sonra da 2265 çıktı sonra da tekrar yaptırmadım. Şu anda 5+1 olduk bugün. Herhangi bir ağrı, bulantı, kanama vs olmadı çok şükür.
Henüz doktora da gitmedim 16 Nisan Cumartesi günü gitmeyi planlıyorum hem kese hem kalp atışı birlikte görebilmek için, umarım sabredebilirim.

Kuzum bata 9 gun var simdi test yaptim erken gebelik baksana
9 günde cikmazki çok erken benim kan degerimde bile bata 6 gün kala verseymisim çok düşük çıkacakmış idrar testlerinde hiç gozukmesmis..Adetine 1 kala yap ya da adet gününde erken test bile olsa

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Bu arada yaş 32 - Bursa

9 günde cikmazki çok erken benim kan degerimde bile bata 6 gün kala verseymisim çok düşük çıkacakmış idrar testlerinde hiç gozukmesmis..Adetine 1 kala yap ya da adet gününde erken test bile olsa
Canim kizim 8 yasinda ben 9 sene once kizima hamileligimi normal kaset testle adetime 6 gun kala ogrenmistim bu sekilde hayalet cizgiyle

Hoşgeldin, Hayırlı olsun bebişin canım. Ekledim, belirtilerini de bizimle paylaşırsan şahane olur.

Hoş geldin, bebişin hayırlı olsun canım. Güzel sözlerin için grubumuz adına teşekkür ederim. Hamilelik gerçekten sabır işiymiş. Çok tez canlı ve heyecanlı bir insanım kendimi zapt etmek ne zor geliyor bir bilsen. Listeye ekledim bize yaş ve şehrini de eklersen sevinirim.

Hoş buldum canım gerçekten sabır işi öğrendiğim günden beri sanki geçmek bilmiyor zaman.
Yaşım 29, İstanbul'dayım

Arkadaşlar birazda yeme içme düzeninizden bahsedelim mi? Nasıl bir rutin oluşturacaksınız, nelere dikkat edeceksiniz? Kullandığınız takviyeler var mı?
Her sabah süt, yumurta, ceviz, fındık, zeytin sabit menüm olucak tatlı şeylerden ve hamur işlerinden uzak durmayı düşünüyorum açıkçası ne kadar beceririm bilmiyorum Su sıralar et ve tavugu yerken tiksinme geliyor yiyemiyorum geçerse devam meyveyle aram yoktu ama artık yemek zorundayım öğle aralarında yerim..Az ama sık yemeye calisicam.. Vitamin olarak İmom OMEGA kullanıyorum canim sen nasıl ilerliceksin

Düşükle sonlanan hamileliğimde, hiç bir şey yiyip içemiyordum bu yüzden bir rutinim olmamıştı. Şu an henüz bir bulantı gibi bir şey başlamadı. Kan yapsın diye sabah suyumu içtikten sonra pekmez yiyorum. Sabah klasik kahvaltıya ceviz eklerim herhalde. Meyve olarak faydası olan meyvelerden alacağım. Et,süt ürünleri ve baklagiller çok faydalıymış dikkat etmeye çalışırım. Ama gün içinde su içmeye gayret edeceğim çünkü idrar yolları enfeksiyonuna en açık dönem başıma da gelmişti ona dikkat etmeye çalışıyorum. Folik asit dışında aldığım bir takviye yok ama sizlerin deneyimlediği takviyelerden bende alırım diye düşünüyorum bakalım.

Evet araştıralım maydanoz yenilmemesi gerek onu biliyorum da hurmayı bilmiyordum
Maydanozun zararı yok diye biliyorum kür seklinde yapıldığında fazla t
Arkadaşlar birazda yeme içme düzeninizden bahsedelim mi? Nasıl bir rutin oluşturacaksınız, nelere dikkat edeceksiniz? Kullandığınız takviyeler var mı?
Bende her kahvaltıda köy yumurtası ve avakado özellikle tüketiyorum. Bebisi öğrendikten sonra 3 lt su içmeye özen gösterdim D3 K2 oncedende düzenli alıyordum devam ediyorum ve folik asite başlamıştım. Doktora gidince gerekirse takviye verir şimdilik başka bir şey almıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…