2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Evet doktor başlatıyor ben gitmeden önce telefonla iletişime geçmiştim o zamanda vermişti ama ben vitamini gebelik öncesi kullanıyordum

Arkadaşlar birazda yeme içme düzeninizden bahsedelim mi? Nasıl bir rutin oluşturacaksınız, nelere dikkat edeceksiniz? Kullandığınız takviyeler var mı?
Ben folik asite (Folidoce) başladım ilk öğrendiğim gün. Oruç tutamıyorum şu anda açlık çok baş ağrısı yapıyor bir de ilk üç aya dikkat etmek istedim Allah nasip ederse bebeğimi kucağıma aldıktan sonra kazalarımı tutarım.
Sabah işe gitmeden önce 2 haşlanmış yumurta, peynir, ekmek kahvaltımı yapıyorum iş yerinde öğlende kuru incir, kayısı, ceviz ,çiğ fındık, çubuk kraker atıştırıyorum oruçluların yanında yemek yiyemiyorum maalesef. Eve geldiğimde kefir içiyorum.
Akşam da sebze ya da bakliyat yemeği yiyorum genelde.
Haftada bir gün et bir gün de balık günü yapıyorum. Tavuk çok katkı maddeli olduğu için yemeyi düşünmüyorum bu süreçte.
Çok abur cubur ve tatlı seven biriydim şimdi sadece sağlıklı atıştırmalıklar yiyorum. Yatmadan önce de süt içiyorum 1 bardak.

Maşallah arkadaşım seni örnek alalım bence

Merhabalar herkese inşallah hepimiz sağlıklı çok güzel hamilelik geçirip sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız benim sat 9mart 4+0 ız şuan tam. Kese ve kalp atışı için çok heyecanlanıyorum. Kese beta hcg kaçta görülüyor bilen var mı?

Çiğ kuruyemiş yemek gerekiyormuş. Ben de sabahları 2 yumurtadan omlet yapıyorum. Biraz peynir biraz ekmek açık çay. Çayı kahveyi çok içmemek lazımmış. Çay severim o yüzden sadece kahvaltıda bir bardak içiyorum başka içmiyorum. Öğlen muz galeta. Akşam da sebze et vs. Doktorlarımızın tavsiyesiyle menülerimizi zenginleştiririz

Merhaba hoşgeldiniz hayırlı olsun beta 1000-3000 iken kese gorunuyormus vajinal ultrason ile

Arkadaşlar birazda yeme içme düzeninizden bahsedelim mi? Nasıl bir rutin oluşturacaksınız, nelere dikkat edeceksiniz? Kullandığınız takviyeler var mı?
Bol su içmeye dikkat ediyorum. Folat kullanıyorum. D3k2 çinko ve c vit kullanıyorum. Acaba doktorlar ne verecek omega vs almak da gerekiyor galiba

Merhaba hoşgeldiniz hayırlı olsun beta 1000-3000 iken kese gorunuyormus vajinal ultrason ile
Hoşbulduk teşekkür ederim sizin de hayırlı olsun Ayy vajinal istemiyorum dün doktora gittim beta hcg artışı için.doktor görünmez ama bakalım dedi. Baktı karından görmedi. Dedi alttan bakalım ay yok dedim bakmayalım

Karından görünmesi 6. Haftayı buluyormus belki 7 bende baktım yorumlara ilk üç ay genelde vajinal ultrason ile bakılmış daha net göründüğü için

Hoş geldin, bebişin hayırlı olsun canım. Yaşın, şehrin ve hamilelik belirtilerini de yazabilir misin?

Vajinal ultrasonda bir sorun yok emin ol. Ucundan azıcık değdirip görüyor zaten. ilk aylarda görüntülenme zor bir de doktorun cihazı çok yeni değilse. En azından insanın içi rahatlıyor kese oluşmuş diye.

Ya daha önce yaptırdım ama sevmiyorum şimdi nasıl olsa görünmeyecek diye istemedim çok erken çünkü. Kese görülme zamanı vajinal olması gerekiyorsa yaparız artık ne yapalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…