2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar ya daha öncede sordum galiba ama tüp bebekte gün farkı yaşayan var mı? Kafama takılıyor. 7+2de 6+4 gördük. İkinci kontrole de 3 gün var.

Umarım ikinci kontrol gayet güzel geçer.. kafandaki sorular cevap bulur ve rahat edersin. Benim de tüp bebek ama henüz kontrole gitmedim.. ilk randevum bu cuma...

Ben sürekli açım yemek yemek istiyorum ya şaka gibi böyle giderse 100 kiloyu aşacağım herhalde çok fena durumdayım🙈

Zaten yemeyi severim. Üstüne bir de kortizon kullandığım için şu an taştan yumuşak her şeyin tadı mükemmel geliyor 😂 şeker sorunları nedeniyle bir kaç haftadır zorunlu olarak dikkat ediyorum ama beni bir salsalar dünyaları yerim yeniden 😂😂😂

Tatlıdan ben de tiksiniyorum. Önceki hamileliğimde de tiksiniyordum. İçinizde tatlı yiyebilen var mı 😂 merak ettim
Ben ben ben 😂 Normalde hiç aramam ama hamile kaldigimdan beri hep olsa hep yerim :KK70:
Kızlar ben çok üşüyorum bazen titreme geliyor üzerinde kışlık hırka var bu durumu yaşayan varmı özellikle geceleri üşüyorum
Bende öyleyim, gündüz aşırı değil ama akşam olunca eşim kısa kolluyla geziyor ben battaniye altından çıkamıyorum. Kan değerlerim de normal ama hamilelikte bu da normal sanırım

Ben de fenalardayım. Hafta sonu insüline rağmen sürekli yüksekti. Bir türlü dengeleyemedim. Dün yeni dozları verdiler günde 4 kere vuruyorum artık. Bu yeni hali ile bu sabah açlık ancak 90 çıktı. Bakalım bir kaç gün içinde düzene girer umarım.
Ya benim açlık tokluktan yüksek çıkıyor. Mesela açlık genelde 97 tokluk 85 90 falan.

Ya benim açlık tokluktan yüksek çıkıyor. Mesela açlık genelde 97 tokluk 85 90 falan.

Benim de açlık ve kahvaltı sonrası ilk tokluk yüksek çıkıyor genelde. Ama hafta sonu akşam tokluk da çok yüksekti. Sanırım hepsi insülin direnci ilacından artırdığımız için. Çünkü mantıksız bir şekilde artıyor ve düşüyor. Bir orta yol bulacağız bakalım..

Benim de açlık ve kahvaltı sonrası ilk tokluk yüksek çıkıyor genelde. Ama hafta sonu akşam tokluk da çok yüksekti. Sanırım hepsi insülin direnci ilacından artırdığımız için. Çünkü mantıksız bir şekilde artıyor ve düşüyor. Bir orta yol bulacağız bakalım..
Aşırı diyete dikkat ediyorum. Sadece geçen gün 2 lahmacun yedim söylemesi ayıp şeker 1. Saat tokluk 170 idi. Kafam kalkmadı 2. Saat 160 oldu. Böyle nasıl gidecek bilmiyorum bakalım bana da insülin verirler mi göreceğim

Gunaydın kızlar. 5+5 gunluk benim hamileliğim. Dun bırden oyle sıddetlı kramp ve sancı geldıki düşük yapıyorum sandım. Lekelenme kanama yok. Neyseki yarım saat sonra gectı. Daha oncede ılıskı sonrası boyle bırsey olmustu ama hafifti 🙈
Böyle olunca psıkılojık olarak da belırtılerım girmiş gibi geliyor. Cok rahat geçirmeye çalışıyordum hatta kontrole hemen gıtmem 8. Haftayı bekler kalp atısı ıcın daha rahat gormus oluruz dıyordum. Ne olduysa bırden boyle. Sızde oldu mu boyle ani şiddetli agrılar

Aşırı diyete dikkat ediyorum. Sadece geçen gün 2 lahmacun yedim söylemesi ayıp şeker 1. Saat tokluk 170 idi. Kafam kalkmadı 2. Saat 160 oldu. Böyle nasıl gidecek bilmiyorum bakalım bana da insülin verirler mi göreceğim

Su içip bol bol hareket edeceğiz artık.. başka yapacak bir şey yok ki.. insülin verirler mi bilmiyorum ama sonuçta kontrol altındasın. Vermiyorsa vardır bir bildikleri. Bana vermek zorundaydılar çünkü haftalık ölçümde normal değerim çok azdı.

Gunaydın kızlar. 5+5 gunluk benim hamileliğim. Dun bırden oyle sıddetlı kramp ve sancı geldıki düşük yapıyorum sandım. Lekelenme kanama yok. Neyseki yarım saat sonra gectı. Daha oncede ılıskı sonrası boyle bırsey olmustu ama hafifti 🙈
Böyle olunca psıkılojık olarak da belırtılerım girmiş gibi geliyor. Cok rahat geçirmeye çalışıyordum hatta kontrole hemen gıtmem 8. Haftayı bekler kalp atısı ıcın daha rahat gormus oluruz dıyordum. Ne olduysa bırden boyle. Sızde oldu mu boyle ani şiddetli agrılar

Günaydın;
Gaz nedeniyle olabilir mi acaba ? Sancı kramp gibi ağrı genelde o zaman oluyor sanki.

Yemek konusunda da benden alın bi o kadar. İştahım çok açık; midem boş kalınca bulanmaya başlıyor ben de bastırsın diye sürekli atıştırma halindeyim. Deliler gibi kahvaltı edip 2 saat sonra üstüne ara öğün gibi sarma yiyorum. Ve evet ben de kilo aldığımı düşünüyorum. Ödem şişkinlik ve kilo. Kıyafet konusu tam bir fiyasko zaten. Dikkat etmeliyimm.

Yemek konusunda kendimi ne kadar sınırlamaya çalışırsam o kadar fazla canım bişeyler istiyor. Hamile kalmadan önce 25 kilo verdim ve geri almak hiç istemiyorum ama alıyorum malesef. Kendimi bebeğim sağlıklı olsunda yine veririm bir şekilde diye teselli ediyorum artık :KK43:

Yemek konusunda ben bi farklıyım herhalde çoğu şeyden tiksiniyorum 😔 domates salatalık yiyorum kahvaltıda. Midem çoğu şeyden bulanıyor baharatlı ve sulu yemekten özellikle. Izgara yemek yiyorum. Soğandan özellikle bi tiksintm var. Valla bıraksalar sabahtan akşama yoğurtlu makarna ve çubuk kraker yerim.

Ben de bu sefer olmaz diye hayal etmiştim🥲
seninde mi ilkte olmamıştı?
Benimki hafiflemeye başladı akşamları biraz oluyor o kadar 10 ncü haftaya giricez koku hassasiyetimde hafiflemeye başladı
bu mesaja çoook sevindim :rolleyes:
6. Haftada başlamıştı bulantım sonra 10. Haftada baya azaldı herşeyi yiyebiliyorum şükür.
ahh bu mesajda beni çok mutlu etti.. darısı başıma :KK49:
Tatlıdan ben de tiksiniyorum. Önceki hamileliğimde de tiksiniyordum. İçinizde tatlı yiyebilen var mı 😂 merak ettim
tatlıyı çook severim ama hamileliğimi öğrendiğimden beri hiç yiyemedim.. sürekli ekşi meyveler yiyorum.. zaten bulantım çok. tatlı bulantıyı iyice artırıyor. :110:

Canım ben buraya da yazmıştım daha önce öyle şiddetli kramp yırtıcı bi ağrı yaşadım ki 2 büklüm oldum gözümden yaşlar geldi üç dört dk da sürdü üatelik. Kanama lekelenme olmadı tabi. Doktora sordum olabilir öyle şeyler dedi. Daha sonra 2 kez kpntrole de gittim hiçbi şey yok her şey normal

Kızlar merhaba, ben de yemekle ilgili sorun yaşıyorum. Şöyle ki yemek yiyince değil yemeyince aşırı midem bulanıyor. Sürekli bir şeyler yemem gerekiyor. Tatlı dışında her şeyi yiyorum. Sabah 7.30’da yumurta, peynir, zeytin, ceviz, domates, salatalık yedim. 9 da açlıktan kusasım geldi. Sürekli bir şeyler yemek istiyorum. Bir taraftan da korkuyorum çok fazla kilo almaktan. Zaten normalde 65 kiloydum. Aşılama süresinde stresten yedim de yedim 72 kilo ile hamile kaldım. Bir ay geçti henüz artmadı kilom ama Çok fazla kilo almak istemiyorum sağlık açısından. Nasıl bir yol izliyorsunuz acaba hamile diyetisyenine mi gitsem 😀 ona da para vermek istemiyorum ama mecbur kalırsam gidicem acaba öbden mi önlemini alsam

seninde mi ilkte olmamıştı?

bu mesaja çoook sevindim :rolleyes:

ahh bu mesajda beni çok mutlu etti.. darısı başıma :KK49:

tatlıyı çook severim ama hamileliğimi öğrendiğimden beri hiç yiyemedim.. sürekli ekşi meyveler yiyorum.. zaten bulantım çok. tatlı bulantıyı iyice artırıyor. :110:
Yok benim ilk hamileligimde de cok bulanmıstı

X