2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar merhaba, ben de yemekle ilgili sorun yaşıyorum. Şöyle ki yemek yiyince değil yemeyince aşırı midem bulanıyor. Sürekli bir şeyler yemem gerekiyor. Tatlı dışında her şeyi yiyorum. Sabah 7.30’da yumurta, peynir, zeytin, ceviz, domates, salatalık yedim. 9 da açlıktan kusasım geldi. Sürekli bir şeyler yemek istiyorum. Bir taraftan da korkuyorum çok fazla kilo almaktan. Zaten normalde 65 kiloydum. Aşılama süresinde stresten yedim de yedim 72 kilo ile hamile kaldım. Bir ay geçti henüz artmadı kilom ama Çok fazla kilo almak istemiyorum sağlık açısından. Nasıl bir yol izliyorsunuz acaba hamile diyetisyenine mi gitsem 😀 ona da para vermek istemiyorum ama mecbur kalırsam gidicem acaba öbden mi önlemini alsam
E kilo almamışsın neden telaşlanıyorsun diyetisyen iştahını kesemez ya. Bence biraz rahat olun çok rahat veriliyor doğumdan sonra ben üç ayda 3 kilo aldım üzülmüyorum bebişimden önemli değil tadını çıksrıcam konforunu yaşayacam gebeliğin🐣🤰

Kızımda tık diye kesildi 13. Hafta Sonrası hep psikolojik dedim insanlara olduğunda bir hamile kaldı 39 hafta boyunca kustum
Benim 9. haftanın sonlarına doğru bi anda azaldı herhalde artık olmaz diye düşündüm. 10. hafta bittiği gibi mide ağrılarıyla birlikte daha şiddetli geri döndü kusmalar 🥴 inşaallah kızınızdaki gibi olurum 🤲🏻 Bir de kusmalara rağmen kilo alıyorum nasıl mümkün olabilir anlamıyorum ya. 2,5 kilo aldım

Kahverengi lekelenmem var dedim, o zaman düşük tehliken var dedi. Bilmiyorum ne tahlili 1 hafta sonra gelecekmiş sonuçlar
Ben 3 doktora gittim bu lekelenmelerden korkup sadece bi tanesi öyle dedi diğerleri normal dedi canım progestan içtim inşallah sağlıkla geçer bu sürecimiz
Kızlar ben çok üşüyorum bazen titreme geliyor üzerinde kışlık hırka var bu durumu yaşayan varmı özellikle geceleri üşüyorum
Bende aynı şekildeyim başından beri üşüyorum normalde yanar içim dışım ama hamile kaldığım zamanlardan beri donuyorum resmen

Minik fasulyeyi perinatalogda görmeye gittim tam 45 dk sürdü muayene renkli çıktı verdiler 🤗 çok beğendim doktorumu da.
12. Haftada ayrıntılı yapacağız şayet bir şüphe olursa bir çok test önerdi. Nifty için Ankara'ya giden kanların devamlı kaybolduğu konusunda sıkıntılar olduğunu annelerin stres yaşadığını belirtti. Bu sebeple birşey görmeden ben seni bu testlere yönlendiremem pahalı testler boşuna gerilirsin dedi. Panel testler fetal DNA aminosentez nifty gibi bir sürü seçenek saydı. Daha önceki kızımda yaptırdığımız genetik testleri istedi. Ben bir genetik doktorlarıyla görüşeyim dedi.
Erken doğum öyküsü olanlar için vajinal ultrason yapıyormuş. Çünkü serviks ölçüsü ve rahim ağzı açıklığı karından anlaşılmaz dedi. Benim gibi takıntılı birine takıntılı bir doktor 😂

Bendede var canım o hava 25 derece ben hala kalın patikle çift çorap geziyorum kimisine ter basar bizdede üşüme normal yani 😊

Beeeennnn 🤚🤚🤚🤚🤚🤣🤣🤣

Parça geldiyse hemen doktoruna gitmelisin ya da iletişime geçmelisin düşük riski olabilir hiç vakit kaybetmeyin

Seninle gebeligimiz aynı geçiyor ya aynı şeylerden tiksinmisiz 🤣🤣 soğan ve yumurta ağzıma suremiyorum 😁
Bakalım cinsiyeti de aynı olacak mı 😂

Bugün devlet hastanesine randevum vardı kültür testi yaptırmak için almıştım ultrasyonla baktı siz kalp atışı hızı falan dediniz diye sordum dinletmiyorum ben görüyorum şu an takip ediyorum atışı güzel dedi sayı falan söylemedi yani malum devlet hastanesi ilgisizliği sormadan cevap vermiyorlar Allahtan bu grupta sizlerden öğreniyorum toksoplazmayı bile burda sizden öğrendim gittim devlette yaptırdım kendi doktorum bile maşallah ben demeden hazırlıklı geliyorsun dedi ☺️

Canım belirtin olmak zorunda değil benim de belirtim olmuyor her zaman. Önemli olan kanamanın gelmemesi. Ben bu olayı yaşayınca endişelendim ama baktım kanamam yok sorun yapmadım. 1 hafta sonra dr kontrolüm vardı bekledim o zaman gittim doktor olabileceğini söyledi. Kafana takcak bi durum değil seninki de bence rahat ol
Cok sagol canım yorumun ıcın . Dune kadar cok rahattım kalp atısına bıle ıkı hafta sonraya randevu almışken yıne evham bastı 😬 Bekleyım bende cagırdıgı zamana gıdeyım ekstra bır sorun olmazsa ınsallah.

Size sorum aklıma takılan farklı ultrasyonda günler farklı çıkar mı kendi doktorumda vajinalle iki 3 gün önce 7+1 dim bugün devlet hastanesinde karından 7+2 çıktım 7+5çıkmalıydım

Size sorum aklıma takılan farklı ultrasyonda günler farklı çıkar mı kendi doktorumda vajinalle iki 3 gün önce 7+1 dim bugün devlet hastanesinde karından 7+2 çıktım 7+5çıkmalıydım
Çıkar. Ölçüm cihazın kalitesine göre fark ediyor. Vajinal karından olmasına göre fark ediyor. 12. Haftaya kadar 1/1.5 hafta 12. Haftadan sonra 2 haftaya kadar yanılmalar normal

Minik fasulyeyi perinatalogda görmeye gittim tam 45 dk sürdü muayene renkli çıktı verdiler 🤗 çok beğendim doktorumu da.
12. Haftada ayrıntılı yapacağız şayet bir şüphe olursa bir çok test önerdi. Nifty için Ankara'ya giden kanların devamlı kaybolduğu konusunda sıkıntılar olduğunu annelerin stres yaşadığını belirtti. Bu sebeple birşey görmeden ben seni bu testlere yönlendiremem pahalı testler boşuna gerilirsin dedi. Panel testler fetal DNA aminosentez nifty gibi bir sürü seçenek saydı. Daha önceki kızımda yaptırdığımız genetik testleri istedi. Ben bir genetik doktorlarıyla görüşeyim dedi.
Erken doğum öyküsü olanlar için vajinal ultrason yapıyormuş. Çünkü serviks ölçüsü ve rahim ağzı açıklığı karından anlaşılmaz dedi. Benim gibi takıntılı birine takıntılı bir doktor 😂
Koç üniversitesindekine gittin demi canım bana da bugün dedi 2 hafta sonrası için perinatalog gidip ikili vs testlerini yaptır diye bende mi oraya gitsem acaba diye düşündüm şimdi ☺️ Zaten senin sayende çam sakuradan vazgeçmiştim 🤪

X