2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Herşey kokuyor mutfak yoluna bile yürümüyorum anneme geldim o bakıyor bize saolsun çok kötüyüm ilaç da fayda etmiyor
Ya ben kızımla ilgilenemiyorum. Okula bırakıp alıyorum ama arabada kusmak üzere oluyorum. Gercek bir kabus . Anneme gitmem yakındır benim de

İyi akşamlar kızlar maşallah herkes öğretmen, öğretmenler odası gibi olmuş burası.
O zaman sorayım bakalım doğum izni bittikten sonra nasıl bir yol izleyeceksiniz? Ortalama mart ayı içinde bitiyor izinler. Kalıyor 2,5 ay. Ara tatildi bayramdı derken yine 2 ay denilebilir. Ben çok kararsızım çalışmaya da ihtiyaç var ama bebeğimi de bırakmak istemem. Erken belki karar vermek düşünmek için ama gerçekten rahatça bebeğime bakabileceğim bir durumda olmayı da çok istiyorum.

Bu benim de en büyük soru işaretim dediğin gibi çalışmak gerekiyor kredi ödemelerimiz bolca ama bebeği o kadar erken bırakabilir miyim sanmıyorum şartları zorlayıp 2-3 ay ücretsiz izne ayrılırım herhalde idare ederiz o kadar

Ben de ücretsiz izin düşünüyorum. 3 aylık bebeği bırakmaktansa 9 aylığı bırakıp eylülde başlamak daha iyi olur sanırım hem bizim hem bebek için. Yoluna girer ama ya o zamanın şartlarına göre pozisyon alırız diye umut ediyorum:) Ama da keşke çalışmak zorunda olmayan şanslı kesimde olsaydık.
Bu arada hzlsel sen branş öğretmeni misin haftaiçi boş günün oluyor mu çalıştığın kurumda? ben şu an doğudayım burada dışardan gelen çok olduğu için ders saati uygunsa izindi tatildi kolaylık olsun diye bol bol boş gün var mesela ben 3 gün gidiyorum arkadaslarım dönüşümlü okula programıyla büyütüyorlar çocuklarını resmen. Ama ben şartlar gereği bu yıl istanbula tayinciyim inşallah. Okula yine 3 gün gitsem çok güzel döndürüm çocuğu anneyle kayınvalideyle ama okul programı sıkı ve dağınık olursa diye de tedirginim açıkçası
ay ne uzun yazdım. okuyan herkese teşekkür ederim

Kuzum sıcak su torbası biraz sakıncalı bence dikkatli kullanmak lazım
Gebelikte sıcak banyo filan önerilmiyor pek kan basıncını düşürdüğü için Allah korusun düşüğe sebep oluyor diye biliyorum
İstersen dahiliyeye git muhtemelen demir eksikliği var ondan üşüyorsun yada başka bi vitaminden de olabilir

Yok kuzucum demir kan ve diğer vitamin değerlerim hep çok güzel hamile kalmadan önce de düzenli olarak baktırırdım hep. Gerçekten hamile kaldıktan sonra bende gereksiz bi üşüme oldu neden bilmiyorum sürekli polar sabahlıklayım zaten ayağımı hep battaniue ile sarıyorum gören de beni ocak ayındayız sanır karna koymak iyi gelmez ama ayak altına sakıncalı olduğunu bilmiyordum uyardığın içim teşekkür ederim canım

kimisine sıcak basar kimisi çok üşür hepsi gebelikte normal sanırım
Bende bi öyle bi böyleyim
Canısı sıcak su torbası gebelikte kullanırken belirli bi sıcaklık derecesi vardır muhtemelen çok bilmiyorum bende bununla ilgili uzman görüşü nette bulursun sanırım sen daha iyi bilirsin
vucüdun böyle tepki verdi belkide gebeliğe
Doktoruna danıştın mı o bi şey önerdi mi

Karnına değil zaten canım ayaklara koydugun surece sıkıntı olmaz

Bizim okul ikili eğitim canım eşimle aynı okuldayız sabahtan eşim bakacak öğleden sonra da ben bakacağım 2-3 sene filan bu şekilde idare edip sonra bebişi doğru kreşe yollayacağımbranş öğretmeniyim Türkçe 1 gün boş gün oluyor bizim de İstanbul’da hangi yakaya geleceksin canım

Valla sormadım ya kesin hamilelikte herkes yaşıyodur bunu diye düşündüm herkeste değil ama yine de yaşayan var sanırım bünyeden bünyeye değişen belirtilerden biri belki de psikolojiktir. Doktora söylesem muhtemelen üşüyosan örtün değerlerin normal der o yüzden sormadım

Aay canısı çok korkuyorum ben böyle şeylerden
Düşüklerim var şuanda çok stresli bi gebelik geçiriyorum yanlış anlamayın korkudan benim mesajım
rabbim hepinizi sakınsın inş
Asla yanlis anlamam canim 2 gün yaptım bugunde yanıyorum mesela esime dedim yanaklarim yaniyor diye benim de bi dusugum var progestan ve coraspirin verdi ama çarpıyor beni onlarda ya . Bugunde coraplari falan çıkartıp evin icinde dolandim stres yapma canim Rabbime emanetler namazlarımda elim karnimda hep sana emanet Rabbim diyorum elden baska bir sey gelmez

havalar ısınıyor zaten inş sıkıntısız geçirirsin hamileliğini
Belkide dediğin gibi psikolojik sadece

Bende çok üşüyorum canım. Polar eşofmanlarla geziyorum. Bı ısınamadım gitti.

Bende çok üşüyorum canım. Polar eşofmanlarla geziyorum. Bı ısınamadım gitti.
Ay eşim bi yerde çok üşüyen gebenin oğlu olur diye duymuş koca karı lafı tabi ama, cinsiyetler açıklanınca üşüyenler olarak özellikle birbirimizi bulalım allah o günleri göstersin de Polar sabahlıkka gezmeler , çorapla yatmalar…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…