2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bebeğim dün 12. Ay aşılarını oldu. Ama biz çok zor atlatiyoruz dünden beri hep ateşli ara ara düşüyor ama sonra yine yükseliyor.37,8 den düşmüyor 39,9 u bulunca acile gittik damar yolu acamadilar serumda alamadım sadece emiyor yemiyor içmiyor susuz kaldı.Gecede dahil hep kucağımda uyuyor. Ateş için önereceğiniz doğal yöntemler var mı? Ilık duş aldı ince kıyafetler giyiyor. Aynı durumu yaşamış olan var mı? Rapor aldım işe gitmiyorum asla bensiz durmuyor 😔

Kızlar bebeğim dün 12. Ay aşılarını oldu. Ama biz çok zor atlatiyoruz dünden beri hep ateşli ara ara düşüyor ama sonra yine yükseliyor.37,8 den düşmüyor 39,9 u bulunca acile gittik damar yolu acamadilar serumda alamadım sadece emiyor yemiyor içmiyor susuz kaldı.Gecede dahil hep kucağımda uyuyor. Ateş için önereceğiniz doğal yöntemler var mı? Ilık duş aldı ince kıyafetler giyiyor. Aynı durumu yaşamış olan var mı? Rapor aldım işe gitmiyorum asla bensiz durmuyor 😔
Geçmiş olsun canım. Ateş için önerebileceğim bir şey maalesef yok. Benım oğlum da yaklasık 3 haftadır hafiften hasta gıbı. Arada bı 38 cıvarı ateslenıyor. Bazen öksürüyor. Burnu her daım akıyor, ben de bu yuDen 12. Ay aşısını neredeyse 1 aydır ertelıyorum😬

Geçmiş olsun canım. Ateş için önerebileceğim bir şey maalesef yok. Benım oğlum da yaklasık 3 haftadır hafiften hasta gıbı. Arada bı 38 cıvarı ateslenıyor. Bazen öksürüyor. Burnu her daım akıyor, ben de bu yuDen 12. Ay aşısını neredeyse 1 aydır ertelıyorum😬
En ağır bu ayki asiymis ebe öyle söyledi yaptırmayın kaçın arkadaşlar çok fena 😔

Ayy çok geçmiş olsun inşallah düzelmiştir. Biz hiçbişey anlamadık aşıdan hatta dedim aşının etkisiyle biraz sakinleşir belki uyur flan diye ama yok anam benimkine 1 yaş aşısı bile etki etmedi😂 Belki gribiyle aynı ana denk gelmiş olabilir mi ? Aşının 39lara çıkaran ateşini senden duydum ama tecrübesiz anneyim ondan da duymamış olabilirim🙈 Ben ateşi yükselmeye başladığı an soyup balkona çıkarıyorum hemen düşüyor normal grip olduğu zamanlarda ama. 1 yaş aşısında da ne olur ne olmaz diye zıbınla yatırmıştım gece uyur kalırım ateşi çıkar anlamam diye

Ne ates ne huysuzluk hic bisey yasamadik cok şükür 🫣sanirim her bebekte baska ilerliyo. Bizi menenjit asisi mahvediyo
Özel olan aşılar değil mi ? Biz de 8.ayda bexero nimenrix birlikte yaptırdık 10.ayda bexero 2.dozu yaptırdık 1 yaş kontrolünde 13.ay nimenrix 2.doz 15.ayda da bexero son doz dedi nimenrix kaç doz olacak diye de soramadım. Tarihler de çok mantıklı gelmedi bana

Selam kızlar. Bu kez biraz kötü havadislerle geldim.
Oğlum salı gecesi havale geçirdi. Sabaha karşı yanımda yatıyordu kasılmasına uyandım. Geceden ateşi vardı ama uykuya yatırdığımda düşmüştü. Zaten 37-38 arası bir ateşle geçirmiş havaleyi. O kasılma, baygınlık anları korkunçtu. Dokunamadım korkumdan babasına verdim allahtan o gerekli müdahaleleri yapabildi. Ben sadece ambulansı aradım. Çok şükür ki yarım saat içinde kendine geldi. Müşahade altında tutuldu. Vücutta enfeksiyon varmış meğer. 3 gündür antibiyotik kullanıyoruz ama tekrarlanan tahlillerde enfeksiyon değeri düşmemiş. 5 günlük bir iğne tedavisine geçildi. Çok stresli korkunç günler geçiriyorum. Aklımdaki senaryoları siz hesap edin. Havalenin ateşli ve kısa süreli olması beni rahatlatıyor ki bu tehlike arz etmeyen çeşidiymiş.
Hepinizden dua bekliyorum. Allah hiç kimseye yaşatmasın bu durumu.
Çok geçmiş olsun, kısa sürede eski sağlığına kavuşur inşallah. 🙏 Sağlıklı günleri hayal et kuzum, oyun oynadığınız, mutlu olacağınız, bu günlerde geçer inşallah.

Kızlar benim tahammülüm bitmiş durumda sürekli kendimi sinirlenirken buluyorum .uykusu yemesi içmesi her şeyi sıkıntı sizde durumlar nasıl ? Sonrasında vicdan yapıyorum kendime öfkeleniyorum ama yemediği ya da uyumadığı anlarda kendimi çıldırmış buluyorum

Kızlar benim tahammülüm bitmiş durumda sürekli kendimi sinirlenirken buluyorum .uykusu yemesi içmesi her şeyi sıkıntı sizde durumlar nasıl ? Sonrasında vicdan yapıyorum kendime öfkeleniyorum ama yemediği ya da uyumadığı anlarda kendimi çıldırmış buluyorum
+1. Ben 😥

1 yaş kan testleri yapıldı kızlar sonuçlar çok oynak fikri olan var mı. Ferritin 2.5 çıktı nötrofil aşırı düşük lenfosit yüksek yarına kadar sabredemedim size sorayım dedim

Eklentiler

• Screenshot_20240107_022755_Chrome.jpg
    Screenshot_20240107_022755_Chrome.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_20240107_022716_Chrome.jpg
    Screenshot_20240107_022716_Chrome.jpg
    51,6 KB · Görüntüleme: 42
Canım hasta olabilir mi? İsterseniz test yaptırın, influenza salgını var şu an. Biz olduk ordan biliyorum. Eğer öyleyse bir ilacı var onu veriyor doktor.

Arkadaslar merhaba bugun oglum herzamanki gibi evde yururken düstu ve aglamasi bi turlu durmadi kolunu kaldirinca daha cok agladini farkettim hemen acile gittik ve kolu çıkmiş cok üzuldum doktor yerine oturttu ama bi kere cıkti mi artik daha kolay cikabilir dikkatli olun dedi ne yapabilirim ki yeni yuruyor surekli dusuyor nasil engel olcam bilmiyorum😔

ah ah bugün tükrnmiş durumdayken buraya gireyim dedim ve bu yorumda kendimi gördüm
öyle zor zamanlar geçiriyorumki artık insanlıktan çıktım diyorum eşime
atak haftasındayız 8 gün kaldı bizim ya sabırrr diyorum

Arkadaslar merhaba bugun oglum herzamanki gibi evde yururken düstu ve aglamasi bi turlu durmadi kolunu kaldirinca daha cok agladini farkettim hemen acile gittik ve kolu çıkmiş cok üzuldum doktor yerine oturttu ama bi kere cıkti mi artik daha kolay cikabilir dikkatli olun dedi ne yapabilirim ki yeni yuruyor surekli dusuyor nasil engel olcam bilmiyorum😔
Canım çok geçmiş olsun.farketmişsin iyi ki.bence bu konuyu doktoruna sor ne yapabilirim diye.çocuk bu yapma etmeden de anlamaz

Kızlar benim kızım da yılbaşı haftası hastalandı.5 gün ateşliydi 6. Gün artık acile götürdüm influenza testi negatif çıktı kan aldılar crp 19 çıktı bişey vermeden eve gönderdiler.evde akşam 7 de ateş 39.7 oldu yine gittim acile.kavga dövüş antibiyotik yazdırdım başladım hemen.ertesi gün ateşi geçti bir daha çıkmadı.aynu hafta oğlumun da kulağına tüp taktılar.geldi mi üst üste geliyor herşey.bu domuz gribinden çok korkuyorum.kızın ateş uzun sürüyor hastalanınca en az 1 hafta ateşleniyor perişan oluyor yavrum.şu kış kabusum oldu resmen

En ağır bu ayki asiymis ebe öyle söyledi yaptırmayın kaçın arkadaşlar çok fena 😔
Bir ay aşısı karma aşı değil mi? 2 koldan ve 1 bacaktan vurulan. Çok önemli aşılarmış ve çok kolay atlattı benim oğlum. Hatta oğlumun hastalığı sebebiyle biraz geç vurdurduk. Ebe sürekli arayıp çok önemli aşılar olduğunu söyledi

+1
Çok geçmiş olsun canım. Küçükken benimde çıkmıştı 2 kez sonrasında hiç olmadı. Doktor öyle dedi diye şartlama kendini. Bazı bebeler daha aktif ve sonucunda bu tarz yaralanmalar olabiliyor. Kafaya takıp hayatını zindan etme.

+1

Çok geçmiş olsun canım. Küçükken benimde çıkmıştı 2 kez sonrasında hiç olmadı. Doktor öyle dedi diye şartlama kendini. Bazı bebeler daha aktif ve sonucunda bu tarz yaralanmalar olabiliyor. Kafaya takıp hayatını zindan etme.
Cok tesekkurederim evet cok hareketli oglum 1 dakika oturmuyoe ÿurumüyor koşuyor evde heryere surekli dusuyoruz tabi insallah bidaha olmaz ortopedi doktoruna göturdum bidaha olursa nasil oturtacagimi gösterdi korkma basit bisey dedi ama insallah olmaz ben yapamam😔
Birde tesadufen oglumun ayaginda panduf vardi arkadaslar doktor 7yasina kadar giydirmenin zararli oldugunu ice basma ve yanlis sekillenme olabilecegini söyledi panduf patik yüzunden cift corap giydir üsuyorsa dedi

X