2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Biz bugun aile arasinda kucuk bi kutlamayla dogum gunumuzu yaptik norlamde 30kasim ama ablamlar tatildeyken biraz erken kutladik🤗

Eklentiler

• 20231116_182452.jpg
    20231116_182452.jpg
    156,3 KB · Görüntüleme: 74
  • 20231116_182435.jpg
    20231116_182435.jpg
    111,2 KB · Görüntüleme: 75
Kızlar ben kafayı yiycem
Oğlum hep bebek arabasında uyuyot ev içinde. Ben işe başladığım ve anneminde bel sorunu olduğu için taşıyamıyodu rahat etmiştik. Öğle ve gece uylusuna memede geçiyor ara kısa uykuları arabada uyuyordu. büyüdü iyice ve şimdi her uykuya arabada grçmek istiyor. Memede uyumuyor yatağında uyumuyor hep oyuna çeviriyor. 3 gecrdir memede ve yatağında uyumaya zorladım bi şekilde uyudu ama çok ağladı yataktan ürktü kalbim sızladı. Ben ne yapıcam bi akış verin. Acaba arabada uyusun gitsin mi yoksa çok zararlı bi şekilde ağlasa da böyle mi uyutsam

Kızlar bebişleriniz gündüz kaç uyku yapıyor
Benimki 2 uykuya düşmüştü 3 uykudan, şimdi de tek uyku yapıyor, doktor çok erken olduğunu , 15 aylıktan önce tek uyku yapmaması gerektiğini söyledi ama ikinci uykuyu uyumamak için direniyor resmen , uykusu var ama direniyor
Taa 6 da geçiyor zorlayınca da, e ozaman ne zaman kalkacak, akşam uykusu 10.30 u buluyor ozaman🤦🏻‍♀️
Sizlerin düzeni nasıl kızlar
Tek uykuya geçeniniz varmı
2 uyku yapıyor ama arada tek yapıyor bende tek uykuya düşürmesinden çok korkuyorum. 2. Uykuya geçiş ve gece uykuya geçiş çok zor bizde.
Kızlar benim kız 1 haftadır sürekli huysuz.gündüz neredeyse uyumuyor 2 gündür.yemesi azaldı.sürekli ııııııı diye huysuz huysuz ses çıkartıyor.bu nedir anlamadım atak haftası mı diş falan mı geliyor?2 dişi çıktı ama böyle huysuzlanmamıştı
Bizde de aynısı var canım üst diş çıktı ve atak haftasında sanırım.
Bir taş fotoğraf çekimine gittik bu konsept ve harry potter çektik 😂 pastayıda kendim yaptım kızlar
Çok şeker musmutlu yaşları olsun inşallah 🎂🌸
Biz bugun aile arasinda kucuk bi kutlamayla dogum gunumuzu yaptik norlamde 30kasim ama ablamlar tatildeyken biraz erken kutladik🤗
Musmutlu yaşları olsun inşallah 🎂🌸
Kızlar ben kafayı yiycem
Oğlum hep bebek arabasında uyuyot ev içinde. Ben işe başladığım ve anneminde bel sorunu olduğu için taşıyamıyodu rahat etmiştik. Öğle ve gece uylusuna memede geçiyor ara kısa uykuları arabada uyuyordu. büyüdü iyice ve şimdi her uykuya arabada grçmek istiyor. Memede uyumuyor yatağında uyumuyor hep oyuna çeviriyor. 3 gecrdir memede ve yatağında uyumaya zorladım bi şekilde uyudu ama çok ağladı yataktan ürktü kalbim sızladı. Ben ne yapıcam bi akış verin. Acaba arabada uyusun gitsin mi yoksa çok zararlı bi şekilde ağlasa da böyle mi uyutsam
Artık blr yaşına girdiler canım. Bence yatak düzeni olmalı artık küçük kuzunun. Allah kolaylık versin inşallah.

Kızlar benim kız 1 haftadır sürekli huysuz.gündüz neredeyse uyumuyor 2 gündür.yemesi azaldı.sürekli ııııııı diye huysuz huysuz ses çıkartıyor.bu nedir anlamadım atak haftası mı diş falan mı geliyor?2 dişi çıktı ama böyle huysuzlanmamıştı
Dişler olabilir . Bizim Alt iki diş çıkarken sorunsuz çıktı ama üst 2 çıkarken aynı sizin ki gibi hep huysuzdu ve gece ağlayarak uyaniyordu

Arkadaşlar uyku eğitimi veren var mı? Eşim en sonunda dedi ki parası neyse verelim 😂😂😂😂 yenidoganke bu kadar sık uyanmıyordu ve ben çalışıyorum gerçek anlamda çok yorucu oluluyor
Ben verdim 15 gün surdü. Son zamanlarda yarım saate düşen uyanmalar olunca artık kafayı yicek duruma geldim. Sabaha kadar ayağımda sallıyorum. Ya da memede beraber sabaha kadar öyle uyurduk ve ben genelde o şekilde uyuyamazdım. Eğitimi verdim çok yeni sayılır daha 1ay filan oldu. Ağlamalar tam olarak bitmiş değil ama ciddi anlamda düzelme oldu. Gündüzleri odaya bırakıp çıkıyorum en fazla 5-10 dk mızıranma şeklinde ağlıyo uyuyor gece ise artık korkuları olduğu için yanında ama uzakta oluyorum bırakıp çıktığımda birkaç kez beni bırakmak istemediğini farkettim ve böyle bir yol aldım o zaman daha rahat uykuya geçiyor baktım ben yanındayken de ağlıyorsa salona götürüp oynatıyorum biraz sonra tekrar rutinleri yapıp uyutuyorum. Ben bu şekilde yol alıyorum şuan umarım zamanla bu 5-10 dk lık mızıranmalar da geçer ama başlarda salladığımda bile çok şiddetlilerini yaşadığım oldu.
Arkadaşlar uyku eğitimi veren var mı? Eşim en sonunda dedi ki parası neyse verelim 😂😂😂😂 yenidoganke bu kadar sık uyanmıyordu ve ben çalışıyorum gerçek anlamda çok yorucu oluluyor

Canım atak haftasındasınız muhtemelen çünkü seninle aramızda çok az bir zaman vardı
Atağın bitmesine az kaldı bizim sizin de düzelir yakında
Son 15 gundur filan kesinlikle 2.uykuyu uyumuyor sabah ilk uykusunda 1bucuk en fazla 2 saat uyuyor 12 gibi uyaniyor gece 20.30 a kadar uyku yok cok yoruluyor cok huysuz oluyor bu seferde ilk uykusunda 1 saat uyutup uyandirdim belki 2.uykuyu yapar diye yine yapmadi
Bebin.oglumun uykuyla hic arasi olmadi zaten sabahta en gec 7 de kalkiyo sabaha kadarda uyaniyo en zoruda cok zar daliyor uykuya bazi geceler 2 saat ninni soyluyorum yaninda cok yoruldum😴
Bu dönemlerde uyku reddi olabilir ama bu atak yani sıçrama dönemi geçince eskisine dönecektir dedi doktorumuz bize canım
Az kaldı sabır hepimize💜

2 uyku yapıyor ama arada tek yapıyor bende tek uykuya düşürmesinden çok korkuyorum. 2. Uykuya geçiş ve gece uykuya geçiş çok zor bizde.

Bizde de aynısı var canım üst diş çıktı ve atak haftasında sanırım.

Çok şeker musmutlu yaşları olsun inşallah 🎂🌸

Musmutlu yaşları olsun inşallah 🎂🌸

Artık blr yaşına girdiler canım. Bence yatak düzeni olmalı artık küçük kuzunun. Allah kolaylık versin inşallah.
Bu dönemde uykuya direnme olabilirmiş canım ama az kaldı bu sıçrama dönemi bitince 14-15 aylık olana kadar iki uykuya devam eder dedi doktorumuz

Kızlar bebişleriniz gündüz kaç uyku yapıyor
Benimki 2 uykuya düşmüştü 3 uykudan, şimdi de tek uyku yapıyor, doktor çok erken olduğunu , 15 aylıktan önce tek uyku yapmaması gerektiğini söyledi ama ikinci uykuyu uyumamak için direniyor resmen , uykusu var ama direniyor
Taa 6 da geçiyor zorlayınca da, e ozaman ne zaman kalkacak, akşam uykusu 10.30 u buluyor ozaman🤦🏻‍♀️
Sizlerin düzeni nasıl kızlar
Tek uykuya geçeniniz varmı
Benimki de tek uykuya gecti yaklasik 1 haftadır ve gece uykusuna da dalmakta çok zorlanıyor, gece 7-8 defa uyanıyor. Bir defa gece yatmadan dis jelini sürdüm, o gece diger gecelere nispeten daha huzurluydu. Muhtemelen yeni disler geliyor🫠

Kızlar nasılsınız bebeklerimiz artkl 1 yaşına giriyor şaka gibi hepsinin upuzun sağlıklı ömürleri olsun ☺️ ben birşey sorucam size benim kızım bu cumartesi 1 yaşına girecek yaklasık 1 haftadır çok sinirleniyor herseye oyuncaklarını fırlatıyor sinirlenince yada istediğini yapamayınca kendini geriye dogru yere bırakıyor küt diye çarpıyor başlıyor ağlamaya öncesinde böyle bir sorun yoktu çok üzülüyorum nasıl engellicem bilmiyorum akıl verebilecek olan var mı ? 🙄

Kızlar nasılsınız bebeklerimiz artkl 1 yaşına giriyor şaka gibi hepsinin upuzun sağlıklı ömürleri olsun ☺️ ben birşey sorucam size benim kızım bu cumartesi 1 yaşına girecek yaklasık 1 haftadır çok sinirleniyor herseye oyuncaklarını fırlatıyor sinirlenince yada istediğini yapamayınca kendini geriye dogru yere bırakıyor küt diye çarpıyor başlıyor ağlamaya öncesinde böyle bir sorun yoktu çok üzülüyorum nasıl engellicem bilmiyorum akıl verebilecek olan var mı ? 🙄
Daha birkac gun once ben de ayni dertten yakindim. Burdaki bircok arkadasin da bebisleri ayni sekildeymis😄 Donemseldir diye dusunduk ayni zamanlara denk gelmesi sebebiyle. Engelleme konusuna gelince, ben dikkatini dagitmaya calisiyorum. Ise de yariyor gercekten. O an neye sinirlendiyse hosuna gidecek herhangi bir sey gosteriyorum, o ilgisini cekmezse balkonda bir hava aldiriyorum. Boyle boyle unutturmaya calisacagiz artik😊
Sinirli halleri de bir tatli oluyor ki yer cucelerinin😄

Daha birkac gun once ben de ayni dertten yakindim. Burdaki bircok arkadasin da bebisleri ayni sekildeymis😄 Donemseldir diye dusunduk ayni zamanlara denk gelmesi sebebiyle. Engelleme konusuna gelince, ben dikkatini dagitmaya calisiyorum. Ise de yariyor gercekten. O an neye sinirlendiyse hosuna gidecek herhangi bir sey gosteriyorum, o ilgisini cekmezse balkonda bir hava aldiriyorum. Boyle boyle unutturmaya calisacagiz artik😊
Sinirli halleri de bir tatli oluyor ki yer cucelerinin😄

Aynen çok tatlış oluyorlar 🤭

Bugun dişaridan eve soktum diye kendini yerlere atarak bagira bagira agladi kesinlikle sakinlesmedi iyice inatlasmaya basladi istedigi hersey olsun istiyor heryerde tutturuyor agliyor sinirden agliyor bide cok ilginç🙄

Kızlar size bir soru.dışarı çıktığınızda uzun kaldığınızda bebeğinize ne yediriyorsunuz.çocuk aç kalacak diye uzun süreli dışarı gidemiyorum:yanıma termosla çorba alsam dışarda yer mi döke saça nasıl olur, termosla çorba taşınır mı bilemedim.meyve falan alsam doymaz.anne sütü alsam ısıtmam dert.siz nasıl yapıyorsunuz Allahaşkına?ben mama ve sıcak su alıyorum en kolayı o ama o da uzun süre tok tutmuyor illaki yemek istiyor
Hipp kavanoz mamaları var ondan alıyorum sıcak suya oturtup azıcık ılıtıyorum.
Kızlar merhaba,bebislerinz günde kac kez emiyordur,benimki gündüz ve gece toplamda 5 defa oluyor genelde
Cok azaldi gibi,ama ekde cok cok az yiyor nasl acikmiyor anlamiyrm,agzini kasiga kitliyor cogu zaman cok zor bisey ya
Benimki memeyi bırakma noktasında. Gündüz hiç emmiyor, geceleri uyanırsa emiyor. Hiç mama emmedi anne sütü ile beslendi, ek gıdadan sonra memeye düşkünlüğü inanılmaz azaldı.
Kızlar merhabalar hangi sulukları kullanıyorsunuz .Bebek su içerken sürekli öksürüyor ben Philips avent tek delikli bol geliyor onu bıraktım yazabilirmisiniz alayım bugün
Wee baby kullanıyorum
Kızlar selam herkese benim bir sorum var aslında sorunum kızlar bebekleriniz uyku düzeni nasıl uyku eğitimi veren var mı benım kızım uyumamak için doğmuş gibi sabah 7 de kalktı öğlen 12 de 40 dk uyudu saat 20.20 de zorla uyuttm yarım saat uyudu uyandı uyumak istemiyor bizde eşimle arabayla uyuttuk bakalm ne zaman uyanacak önce diş dedim atak dedim ama o dönemler geçince de düzelmiyor bitkisel ilaç falan asla kullanmayı düşünmüyorum sorun bende mi bilmiyorum artık fikrinize ihtiyacım var
Sabah 6:30 7 uyanış. İlk uyku 10:30 11:40 arası ortalama, ikinci uyku 15-16:30 arası. Akşam 20:30 21 gibi kapanış. Tabi zaman zaman farklılıklar sarkmalar oluyor.
İyigeceler kızlar bu ay adetim gecikti test yaptık dün akşam pozitif çıktı.10 yıl sonra tüp bebekle hamile kaldım.Şimdi kendiliğinden belki okurlar diye yazıyorum demek neymiş her şey psikoloji .
Ayyy inanmıyorum ❤️ hayırlı olsun
Arkadaslar 1 yasina giren bebislerimizden dogum gunu yapan oldu mu nasil bi konsept yaptiniz fikir olsun bizlere bebisler huysuzda olsa biz cok yorgunda olsak 1 yas partisi vakti geldi 😀
Benim 29 kasım. Sade sofra konsept yapacağım şuan instagramda trend olanlardan
Kızlar denk gelip cevaplarsanız çok sevinirim benim kız 11 ocak doğumlu emekleme yok tüm işini yuvarlanarak yapıyor ama asıl merak ettiğim kalkmak için de hiç bir çabası yok, koltuk altından tutsam bile yere basmıyor bende zorla yapmıyorum ama sizde de basmayan yada geç basan oldu mu yere
Kuzu benimki 2-3 haftadır emekliyor.
Selam kizlar, sizin bebekler kac Aylik oldu? Soyledikleri kelimeler veya anladiklari kelimeler var mi. Varsa hangileri?
Nenene babbaa mama abba ga ga ga. Ancak anlamlı kullanmıyor.
Kızlar cocuklar yumurtadan silikdilar yemek istemiyorlar kahvaltı konusunda tıkandım iyice ne verebilirim
Omlet veya tost ekmeği ile yumuşak tost
Kızlar havalar soğudu bebişler yerlerde sürünüyo nasıl koruyosunuz soğuktan
Halı altı ısıtıcı sipariş verdim

Hipp kavanoz mamaları var ondan alıyorum sıcak suya oturtup azıcık ılıtıyorum.

Benimki memeyi bırakma noktasında. Gündüz hiç emmiyor, geceleri uyanırsa emiyor. Hiç mama emmedi anne sütü ile beslendi, ek gıdadan sonra memeye düşkünlüğü inanılmaz azaldı.

Wee baby kullanıyorum

Sabah 6:30 7 uyanış. İlk uyku 10:30 11:40 arası ortalama, ikinci uyku 15-16:30 arası. Akşam 20:30 21 gibi kapanış. Tabi zaman zaman farklılıklar sarkmalar oluyor.

Ayyy inanmıyorum ❤️ hayırlı olsun

Benim 29 kasım. Sade sofra konsept yapacağım şuan instagramda trend olanlardan

Kuzu benimki 2-3 haftadır emekliyor.

Nenene babbaa mama abba ga ga ga. Ancak anlamlı kullanmıyor.

Omlet veya tost ekmeği ile yumuşak tost

Halı altı ısıtıcı sipariş verdim
Ama tutunup ayağa kalkması var demi

X