2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhabalar kızlar iyi aksamlar
Kan sayımı yaptırıp demir düşüklüğü olduğunu öğrenen var mı ? 4 müş hemoglobin 6
Bizim de b12 30larda,demir yerlerde hemoglobin de 9 idi.acil 3 günde yarım doz iğneyle başladik ilk beş tanesi bu şekilde bitti.bu haftadan itibaren de haftada bire geçtik.ignelerden sonra kızımın neşesi yerine geldi.demir için ferrum önerdi ayrıca d3 vitamini verdi.

Bizim de b12 30larda,demir yerlerde hemoglobin de 9 idi.acil 3 günde yarım doz iğneyle başladik ilk beş tanesi bu şekilde bitti.bu haftadan itibaren de haftada bire geçtik.ignelerden sonra kızımın neşesi yerine geldi.demir için ferrum önerdi ayrıca d3 vitamini verdi.
İğnelerden önce takviye kullanıyor muydunuz? Daha önce paylaştıysanız kaçırmış olabilirim kusura bakmayın.

Kızlar ben uykunun düzeleceğine inancımı tamamen kaybettim bizim dönem bebeklerinin uykuları, düşkünlükleri, agresiflikleri bitmeyecek. Kış geliyor ayvayı yedik bence😁
Bende tam uykuyla ilgili biseyler yazmak icin girmistim ki sen yazmissin bende hergun daha ne kadar kötu olabilir ki diyorum dişlerden diyorum diş cikiyo yine duzelmiyo ben anlamadim gece uyanmalari bizde hic bitmedi zaten 3 4 kez uyaniyor bide uykuya dalamiyor bir türlu en az 30dakika bazen 1 saat yanindayim ninni söyluyorum homur homur söyleniyor bir turlu dalamiyor

B
Bizim de hgb 9.6 hct 28.3 cikti cok duzenli kullanamamistim damlayi doktor kullanmaya devam et dedi sadece ocean kullaniyodum bu sefer bestiron aldim bakalim daha iyi diye yorumlar okumustum

İğnelerden önce takviye kullanıyor muydunuz? Daha önce paylaştıysanız kaçırmış olabilirim kusura bakmayın.
Yok kullanmiyorduk.ek gıdaya geçerken hemoglobin 13tü gayet iyi bı seviyeydi bizim için.bu sebeple kabızlığa neden olduğundan ferrumu kullanmadik.kustugu için de pedia d3 ü kullanmadık.doktorumuz gerek de görmedi.hersey bir iki ayda gelişti.devamli huysuz ve huzursuz ,panik ve kucağımda yapışık bir bebekle hayatımızi akıtmaya ugrasiyoduk.rutin kontrolumuzde gelişim degerleri en alt seviyede olunca tüm tahlilleri yaptırdık.onun acil iğneye başladık.hamdolsun şifasina vesile oldu Allah'ın izniyle ..buraya da o sebeple hemen yazmıştım aynı durumda olan varsa bı baktiriverin diye.hersey musbet manada iyileşiyor.cok şükür ki herşeyin bir çaresi var..

Yok kullanmiyorduk.ek gıdaya geçerken hemoglobin 13tü gayet iyi bı seviyeydi bizim için.bu sebeple kabızlığa neden olduğundan ferrumu kullanmadik.kustugu için de pedia d3 ü kullanmadık.doktorumuz gerek de görmedi.hersey bir iki ayda gelişti.devamli huysuz ve huzursuz ,panik ve kucağımda yapışık bir bebekle hayatımızi akıtmaya ugrasiyoduk.rutin kontrolumuzde gelişim degerleri en alt seviyede olunca tüm tahlilleri yaptırdık.onun acil iğneye başladık.hamdolsun şifasina vesile oldu Allah'ın izniyle ..buraya da o sebeple hemen yazmıştım aynı durumda olan varsa bı baktiriverin diye.hersey musbet manada iyileşiyor.cok şükür ki herşeyin bir çaresi var..
Benim bebeğimde gece çok sık uyanıyor acaba değerleri düşük olduğu için olabilir mi?

Çok şükür iyi olmasına sevindim. Sormamdaki sebep bende kullanmıyorum. 🫣 olmadı bende bir tahlil yaptırayım teşekkür ederim.

Karnini doyurup altını değiştirip yatagina yatırıp odadan cikma fikrine okey olmaya başladım artık fikren . Öğrenilmiş çaresizlik yaşatıyoruz derdim eskiden öğrensin canım ne var hayatta herseyin çaresi yok zaten .
Mesela uyuman için yorgun bir yetişkinin gece 12 ye kadar sana şebeklik yapması çare değil mesela . Ay çok sinirliyim 😄

Merhaba.5 haftalık tahmij eder misiniz

Eklentiler

• IMG_20230922_104157.jpg
    IMG_20230922_104157.jpg
    122,5 KB · Görüntüleme: 28
Kızlar bızım de uykularımız artık bölük pörçük. Çok zorlanıyorum. Eşım doğru düzgün evde durmuyor dursa da bir ile yaradığı yok ortalık dağıtmaktan başka. Dün büyük oğlumla beraber banyoya gırdık bıraz oynayalım dıye. Ben banyoda su sesının altında küçüğün ağladıgını duyup çıktım da kendısı salondan duymadı çocuğun sesını. 3 kere cıktım tam banyodan. Bugün veli toplantısı var mecbur ıkı çocukla beraber gıdecem bırakacak kimse yok. Çok mutsuzum.

Gecmiş gitmiş olsun .bizim ki iğne gerektirecek derecede değilmiş demir ilacı verdi newvit ama dişinde leke yaptı 4ay daha kullanacakmışız 😒bizimse neşemiz yok uykuları berbat belki de bu yüzden 🤷🏻‍♀️

Çok şükür iyi olmasına sevindim. Sormamdaki sebep bende kullanmıyorum. 🫣 olmadı bende bir tahlil yaptırayım teşekkür ederim.
Teşekkür ederim.
Yani...hayat daha iyi olabilir takviye alınca hem bebek hem anneler için..ben de hep ek gidayla alır her vitaminini diye düşünüyordum,doğalciydim açıkçası ama her iğneden sonra farkedince durumu musbet manada, çok kızdım kendime bunca zaman niye akıl edip de yaptirmadigimiza.

X