2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Yine iyi vermişin canim ben hiç veremedim.
Günde tek ögün yiyorum bazen o halde kilom sabit kaldi.
Benim seker de duşmuyor ilac vermiyor doktor.
Kaçinci aydan sonra şeker bebege zarar veriyor acaba ?
20. Haftadan sonra etkiliyor. Bana da ilaç vermediler hamilelik öncesi kullanıyordum öğrenince kestik. Şimdi 20 ye kadar açlığı 92 altına düşürmem gerekiyormuş.

Bu arada tek öğün beslenmek açlık şekerini arttırıyor aklında bulunsun. Ben çiğ fındık ve çiğ badem yiyorum akşam ara öğün olarak. Öğlen de ceviz meyve yiyorum çok aç kalmıyorum.

Acikinca mi seker yükseliyor , ben acikmiyorum o yuzden tek ögün yapiyorum bazen.
Kendimi zorluyorum ozellikle sabahlari hic istahim olmuyor , bir tane haslanmis yumurta, peynir ve sütle kahvalti yapip kalkiyorum.
Gün icinde meyve çerez domates salatalik tarzi seyler yiyorum, aksam yemegini de et ve sebze agirlikli yiyorum.

Allahım inşallah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım bol bol yat dinlen

Benim acıkınca yükseliyor açlık şekerim tokluktan yüksek. O yüzden takip yapılıyor. Ben de sabah yulaf yoğurt çilek yiyorum bazen peynir 1 dilim ekmek zeytin domates salatalık yiyorum. Öğlen 3 galeta ve labne yiyorum. Sonra akşam yine beyaz ekmek yasak 1 dilim ekmek yiyorum. Sebze ya da et yiyorum. Diyetisyene gidiyorum bu arada ben. Ailede şeker hastalığı var benim. Önceki hamileliğimde şeker yüklemesinde tespit etmiştik. Şimdi öncesinde çözmeye çalışıyoruz

Ben neden ve nasil yükseliyor hic bilmiyorum.
Gebelik öncesinde tahlil yaptirmistim normaldi gebelikle birlikte şekerle tanistim
Haftalik takip istedi benden de doktor.
Yediklerime cok dikkat ediyorum liste verdi zaten doktor onlara uymaya calisiyorum.

Şeker suyu fazla yapıyor bebeği iri yapıyor. Benim kızım erken doğdu ama doğumundaki haftasından neredeyse 2 hafta ileri doğdu. Ama merak etme 24. Haftaya kadar bebeği etkilemiyor çok. Son haftalar bebek irileştiği için daha dikkat ediliyor. Çözeriz merak etme

Aslinda sakindim ama bu aralar çok huzursuzum.
Bu bayram bana çok agır geldi aşiri duygusallastim.
24.haftaya kadar sorun olmuyorsa sakinleseyim dikkat ederiz, ne gerekiyorsa yapariz yeterki iyi olsunlar.
Insallah ikimizde sorunsuz dünyaya getiririz yavrularimizi ❤

şeker yüzünden bu hafta korkma. Sadece önlem. Şu anda bebişler sadece kan akımı ile besleniyor. Yediklerimizden bile etkilenmiyor. :) Sıkma canını diyemiyorum geçmiş korkularımız var biliyorum. Ama sakın kendini yıpratma bu süreçte en çok bebişi etkileyen şey stres. Allah yardımcımız olsun. Bu dünyada gülecek yüzleri yiyecek ekmekleri olsun.

Kızlar benim belirtiler bıçak gibi kesildi bu beni korkutuyor
canım telaş yapma kötü bir şey olsa vücudunda durmaz, düşer. Allah korusun düşmeyip kalbi dursa daha çok miden bulanır vücudun atmaya çalışır çünkü. belirtiler değişiyor.dün ilaca rağmen kıvrandim durdun bulantidan bugun ilaç içmedim gayet iyiyim. her gun aynı olmayabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…