2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar ek gıdaya geçen var mı. Geçen gün iftara gittim kadın etli türlü vardı suyunu minicik bi ekmeğe banıp bizimkine verdi 4ay 1 haftalık farketmeden nasıl carladım kadına biz daha ek gıdaya geçmedik diye 😄
Sizin yine iyi benim bebeğe çikolata vermişler bide ben gelince bi yedi bi yedi çok sevdi çikolatayı biraz daha verelim dedii cok kizdim ama be çare artık yemiş yutmuş
Kızlar ocean demir damlası kullanıyoruz her gün düzenli kaka yapan oğlum kaka yapmadı dünden beri. Kaç güne kadar normal damlayı kessem mi ne yapmalıyım 😞
Bizim de yaptı ben kestim düzeldi
Bende kısa bir süre kullandım kremleri ama bırakınca tekrarlıyor insallah size fayda eder 🙏

Kortizonlu kremleri zor durumda kalınca kullanıyoruz ama asla kalıcı çözüm değil anlık yatistiriyor. Aktarlar gerçekten doğal yollarla tedavi ediyor bebeğinde egzama olanlar bizler aracılığıyla iletişime geçsinler söylediğiniz gibi görüntülü görüşüp ona göre tedavi uyguluyorlar bebisler şifa bulsun bir an önce 🙏 Ben bebeğimi aylarca kucağıma alıp sevemedim yüzünü sürtmekten mahvediyodu kendini çok şükür şifa bulduk 🙏
Hangi aktar?
Selam kızlar , oğlum 6 yaşında anaokuluna gidiyor bu yıl, sürekli hasta çocuğum okula basladi başlayalı, çok kısa sürelerle iyileşiyor sonra maksimum üç hafta sonra tekrar hasta , artık bu sonuncuda üst üste antibiyotik kullanıyoruz o da hem bünyesini zayıflatıyor hem de kilo olarak zayıflıyor 🥺 23 nisan için istenen kıyafetleri erken almıştım , bu sabah giydirdim resmen iki beden büyük gibi geldi , sürekli doktor hastane şurup artık çocukta iyice fobi oldu , var mı bizim gibi olan , çözüm bulan , geçecek diyen 🥺🥺 şimdi bebiş de öksürneye başladı boğazında balgam var gibi yarın sabaha randevu aldım götürecegim , bir kurtulamadik hastalıklardan gerçekten
Artık Sürekli yaz gelsin yaz gelsin diye dua ediyorum . Kızım 6 yaşında anaokuluna gidiyor sadece 15 tatilde iyileşti o kadar ve bebekten uzak dur demekten anlamiyo beraber hasta oluyorlar çok zor oluyor o yüzden artık yaz gelsin istiyorum :KK43:

Canım dediki doktor anne sütü ile beslenen bebeğin kakası altın sarısı ya da sarımsı olur dedi ve içinde yumurta beyazı gibi tanecikler olurmuş en sağlıklı kaka buymuş. Ve aşırı sulu olmayacakmış. Bizimki hafif yeşilimtırak ve suluydu bi de poposuna kakalar yapışıp sünüyorsa o da mukus oluyor. Dediki her bebekte farklı seyreder illa kanlı kaka veya ciltte döküntü olmak zorunda değil sizinki biraz hafif düzeyi dedi. İlçedeki doktor illede kakada kan olacak demişti. Arada doktor değiştirmekte fayda var. Çocuklar arada huzursuz olur atakdir hastadir aşıdır ama hep huzursuzsa bı sıkıntısı var demektir. Bi de bizimde her kakamiz böyle değil zaman zaman düzeldigi oluyordu beslenmeyle alakalı çok dokunacak şeyler yediğimde coşuyor yavrumun hem kakasi hem huzursuzluğu
Merhaba benim bebeğimin de çoğu zaman yeşilimsi oluyor kakası ve hep sulu tanecik flan da olmuyor. Egzamasından dolayı doktora götürmüştüm besin alerjisi olabilir demişti ama üzerinde durmadı cildiyeye yönlendirdi. Öyle huzursuzluğu yok bebeğimin keyifli bir bebek uyku haricinde. Size bir yönlendirme yaptı mı doktorunuz onu ye bunu yeme şeklinde nasıl bir yol izliyorsunuz ? Ona göre başka bir doktora götüreyim olmazsa.

Sizin yine iyi benim bebeğe çikolata vermişler bide ben gelince bi yedi bi yedi çok sevdi çikolatayı biraz daha verelim dedii cok kizdim ama be çare artık yemiş yutmuş

Hangi aktar?

Artık Sürekli yaz gelsin yaz gelsin diye dua ediyorum . Kızım 6 yaşında anaokuluna gidiyor sadece 15 tatilde iyileşti o kadar ve bebekten uzak dur demekten anlamiyo beraber hasta oluyorlar çok zor oluyor o yüzden artık yaz gelsin istiyorum :KK43:
Ben de yazı dört gözle bekliyorum, bir de geçen kulak burun boğaz doktoruna götürdük büyük olanı, sürekli geniz akıntısı öksürük oluyor diye meğerse geniz eti varmış çocukta kıyamam, şurup ve fıs fıs verdi onlarla küçülebilirmis küçülmezse alınacak, çok sık hasta oluyorya allerjik de olabilir dedi Dr aklinizda bulunsun

Ben de yazı dört gözle bekliyorum, bir de geçen kulak burun boğaz doktoruna götürdük büyük olanı, sürekli geniz akıntısı öksürük oluyor diye meğerse geniz eti varmış çocukta kıyamam, şurup ve fıs fıs verdi onlarla küçülebilirmis küçülmezse alınacak, çok sık hasta oluyorya allerjik de olabilir dedi Dr aklinizda bulunsun
ne zaman doktora götürsem boğaz enfeksiyonu deyip antibiyotik veriyor artık gitmek istemiyorum ama kulak burun boğaza muayene olsak iyi olur aslında dediğin gibi . Keşke hiç hasta olmadan büyüselerrrr :KK6:

Benim ve kardeşimin vardı şimdi kızımda da var hem alnında heem göz kapaklarında. Bizde gül diyorlar. Biraz sıkınca kendini zorlanınca daha da bir kızarır. Endişe etmenize gerek yok 🥰 öyle 1-2 ayda geçmiyorama geçiyor. Kardeşimde hala belli belirsiz var.
Aynen tam tarif ettiğiniz gibi göz kapaklarında da var. Neden oluyor ki acaba? Geçecek olmasına sevindim teşekkür ederim 🌸

Siz eğer uykularında yardımcı olursanız onlar düzene daha kolay giriyorlar. Ben hiç uyku saatlerine bakmadım ne kadar uyuması gerekir diye ama sonra baktığımda kendiliğinden o düzende uyuduğumuzu farkettim. Sabah 6-8 arası uyanıyor 9 da ilk uykumuzu yapıyoruz yaklaşık 1.5 saat 12-1 arası 2. Uykumuz oluyor yaklaşık 2. 5 saat sonra 4 gibi üçüncü uykumuzu uyuyoruz. Bunu bebeğim kendisi talep ediyor. Ve gece 12 de zor uyuttuğum bebeeğim 8-9 gibigece uykusuna geçmeye başladı kendiliğinden. İlk başlarda çok zorlandık ama 45 dk altında felaket uykusu dedikleri uykular vardı sadece. Uyandığında ilk uyuttuğum yöntemle uykuya geri döndürdüm. Yaklaşık 2 hafta gibi bir süre ısrarcı olduktan sonra kendiliğinden düzene giriyor. Size de tavsiyem 45 dk uykularında tekrar uykuya döndürmeye çalışın aynı uyutma metodunuzla. Gündüz uykusu verimli olduğunda gece de daha huzurlu uyuyorlar.
Ben de çoğu zaman uykuya geri döndürüyorum. Ama düzene giremedik bir türlü. Gece de çok sık uyanıyor ve şiddetli biçimde ağlamaya başlıyor. Artık bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. Daha doğrusu bir sorun var ve ben bunu sadece uyuyamamak olarak görürüm ihmal ederim diye korkmaya başladım. Kendimce bazı önlemler almaya başladım bu hafta da hayırlısıyla sünnet olacak inşallah biraz daha düzene girer. burda arkadaslar sünnet sonrası bebeklerin rahatladığından bahsetmişti.

ne zaman doktora götürsem boğaz enfeksiyonu deyip antibiyotik veriyor artık gitmek istemiyorum ama kulak burun boğaza muayene olsak iyi olur aslında dediğin gibi . Keşke hiç hasta olmadan büyüselerrrr :KK6:
Ya aynen ben de hep çocuk doktoruns götürüyordum, boğazi kızarmış üst solunum yolu enfeksiyonu diye sürekli antibiyotik her defasında,çünkü ateşi de yükseliyor, ins bundan sonra daha iyi olurlar🙏

Ben de çoğu zaman uykuya geri döndürüyorum. Ama düzene giremedik bir türlü. Gece de çok sık uyanıyor ve şiddetli biçimde ağlamaya başlıyor. Artık bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. Daha doğrusu bir sorun var ve ben bunu sadece uyuyamamak olarak görürüm ihmal ederim diye korkmaya başladım. Kendimce bazı önlemler almaya başladım bu hafta da hayırlısıyla sünnet olacak inşallah biraz daha düzene girer. burda arkadaslar sünnet sonrası bebeklerin rahatladığından bahsetmişti.
Eğer gece ağlamaları dönemsel başladıysa muhtemelen ataktandır. Bizde ciddi sarsıldık atak dönemi. Hatta ataktan sonra tam anlamda düzene oturdu onun öncesi bizimde biraz sorunluydu. 5. Ay itibariyle sizde biraz gözlemleyin. Umarım herhangi bir sorun yoktur altında.

Merhaba benim bebeğimin de çoğu zaman yeşilimsi oluyor kakası ve hep sulu tanecik flan da olmuyor. Egzamasından dolayı doktora götürmüştüm besin alerjisi olabilir demişti ama üzerinde durmadı cildiyeye yönlendirdi. Öyle huzursuzluğu yok bebeğimin keyifli bir bebek uyku haricinde. Size bir yönlendirme yaptı mı doktorunuz onu ye bunu yeme şeklinde nasıl bir yol izliyorsunuz ? Ona göre başka bir doktora götüreyim olmazsa.
Süt ve süt ürünlerini tüketme dedi bende paketli gıdalar dahil tüketmeyi kestim. Bizde huzursuzluk ve ağlama çoktu ve kakasini yapınca sakinlesiyordu o yüzden götürdüm. Ama hala geçmedi bizimki yani huzursuzluk çok çok azaldı ama kaka aynı hatta bugün kan bile vardı yazdım doktora bakalım ne diyecek. Tavuk ve ete de mi var bilmiyorum şimdi onları yemeyi de kesicem galiba umarım artık geçer 🤲

Kızlar nasılsınız topiğe yazmayalı yıl olmuş sanki ya 😂 inşallah hepiniz ve bebişler iyidir 🙏 bizimki gece iki üç saat kesintisiz uyuyabiliyordu ama özellikle son birkaç gündür gece saat başı uyanıyor emmediği zaman da ciyak ciyak bağırıyor. Başına gelen var mı, nasıl bir yol izliyorsunuz? Tam her şey yoluna girmişken yine her şey bozuldu

Aguline doktor tavsiyesiyle mi kullanıyorsun canım. Baktım anason flan da var içinde uyku için kullansam mı acaba
Üstünden o kadar zaman geçmiş ki çok özür dilerim inan girip çoğu zman bakmaya bile fırsatım olmuyor, şu an ihtiyacın kalmamıştır diye umut ediyorum ama yazayım hemen🙈🙏 bir abla tavsiye ettim doktorum da onaylayınca kullandık. Tadi kokusu baharatlı, kimyon gibi çocuk içince aktar gibi kokuyor 😂😂 ilk zamanlar uyku yaptı sonra alışınca bana mısın demedi, her bebek farklı tepki vermiş canım
Kızlar benim bebeğimde çok huzursuz ağlayan bir bebekti önce gaz dönemi dedik sonra atak dönemi dedik ama hala gecmeyince ben alerjiden şüphelendim doktor değiştirdik süt alerjisiymis kakasindan anladı doktor hafif düzeyde dedi ama yinede yavrumu çok huzursuz ediyor ahh kıyamam onca zaman neyle uğraşmış kuzum artık süt diyeti yapıyorum yeterki iyi olsun ama cikolata ve peynir yiyememek cok zor aynı durumda olan var mi?
Ben değil ama arkadaşımın bebeğinde alerji çıktı, şüphe ettiler ama kakada kan yoksa önemli değil demişler mukus tek başına yeterli bir sebep değilmiş en son kan görünce diyete nasladi. Uzunca bir süre diyet yaptı şu an ek gıda almaya başladı kakasında mukus bitmiş. Alerji çok zor hele ki boğazdan kısmak zorunda kalınca
Kızlar 4 no beze kaç kg da geçtiniz
Sleppy bio natural kullanıyorum canım kızım yaklaşık yedi kilo olmuşken geçtim, üç sıkıyordu dört de büyük ama daha rahat etti

Hangi aktar?

Bayramda eşimin babanneside cikolata vermis agzina bakayim ne yapacak diye merak ettim diyor tabiyki yiyecek ne yapacak cok sinirlendim ama olan olmustu tabi 😔

Bayramda eşimin babanneside cikolata vermis agzina bakayim ne yapacak diye merak ettim diyor tabiyki yiyecek ne yapacak cok sinirlendim ama olan olmustu tabi 😔
Arttırıyorum dondurma vermişler🤦🏻‍♀️ geldim ki ne göreyim çocuğun yüzü üstü hep dondurma cinnet getirdim

Kızlar nasılsınız topiğe yazmayalı yıl olmuş sanki ya 😂 inşallah hepiniz ve bebişler iyidir 🙏 bizimki gece iki üç saat kesintisiz uyuyabiliyordu ama özellikle son birkaç gündür gece saat başı uyanıyor emmediği zaman da ciyak ciyak bağırıyor. Başına gelen var mı, nasıl bir yol izliyorsunuz? Tam her şey yoluna girmişken yine her şey bozuldu
Welcome to 4.ay atağı🤦🏻‍♀️😂 huni sipariş etmiştim istersen sana da vereyim kuzum😂

Hangi aktar?

Merhaba Ankara Ulusta "İstanbul baharat" Online da yardımcı oluyorlar

X