2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar benim bebeğimde çok huzursuz ağlayan bir bebekti önce gaz dönemi dedik sonra atak dönemi dedik ama hala gecmeyince ben alerjiden şüphelendim doktor değiştirdik süt alerjisiymis kakasindan anladı doktor hafif düzeyde dedi ama yinede yavrumu çok huzursuz ediyor ahh kıyamam onca zaman neyle uğraşmış kuzum artık süt diyeti yapıyorum yeterki iyi olsun ama cikolata ve peynir yiyememek cok zor aynı durumda olan var mi?

Doktorumuz bebeklerde persentil bakılmaz her bebek kendi gelişiminde değerlendirilir demişti. Benim kızım bu grubun en minyonu olabilir. 5 aylık 5700 boyu da 63. Ama doğum kilosu da düşüktü 49 cm 2740 doğdu.
Kızım zayıf doğmuştu aslında her ay iyi de kilo almıştı ama görünüşü minyondu şimdi de öyle uzun ince. Oğlum 6 aya kadar kilolu geliyordu bize zayıfa alışmışız😂 sonra o da zayıfladı. Bu oğlum maşaallahı var bakalım o ne kadar tosun kalacak. Ama hepside persentil aralığında ne kadar geniş skalaysa

Sabah en gec 7 de uyanmali ve son gunduz uykusundan da aksam saat 6da uyanmali. Oyoe oldugunda erken gecer gece uykusuna. Buyuk oglum 3 yasina kadar sabah 6 7 arasi kalkar aksam 7 8 arasi gece uykusuna gecerdi. Asiri rahat bi duzen. Bu bebegimde de yavas yavas bu duzeni oturtmaya basliyoruz.

Ne zaman gececez acana buyuge. Sanki arrik kucuk gelmeye basladi gibi hissediyorum

Gecmis olsun canim. Doktorunuz faydali bilgiler vermekle beraber biraz da abartmis sanki. Muhtemelen her anne o ilk dusus korkusunu yasacak 😁 allah korusun yavrulsrimizi. Ben alt degistirken ust degistirken her seyi yanima alip oyle geciyorum yataga. Ama arrik daha dikkatli olmaliyix. Bu arada juno ney 🙈
Öyle ama işte bazen hesap tutmuyor işte uyku saatleri konusunda. 7'de uyanan bebeğim 8'de tekrar uyumak istiyor mesela. Uyutuyorum tabiki. Sonra saatler kayıp gidiyor.

Kolay gelsin canım. Bebeğine kim bakıyor. Benim işe başlamam seneye şubat ayı olacak gibi duruyor ama şimdiden strese giriyorum düşündükçe çalışan anneler nasıl yapıyor ediyor diye. Özellikle instagramda hiç çalışan anne yok ve bize hep eğlenceli iyi yanları onları görünce hiç gelmiyor işe dönmek içimden😅
Cok tesekkurler canim😊 annem bakıyor. Cok haklisin ben de onlari gordukce sinir oluyorum ama o kadar kpss calistim istifa edemem😀 bir sure sonra ucretsize ayrılacağım sonra son ana kadar kizimin yaninda olacagim insallah

Aslında biz de 8.30 gibi uyanmış oluyoruz. Sizin nasıl bir düzeniniz var? Gündüz kaç uyku uyuyor mesela. Benimki illa 4 uykuyu yapacak. Diyelim akşam 18'de uyandı. 8'de gece uykusuna geçirmek istesem geçmez. Yarım saat uyur uyanır sonra gece 12'yi buluyoruz.
Evet evet Bizimki de ayni. Illa 4 uyku ve gece uykusuna geç geçiş

merhaba kızlar. Aranızda bebişinizin diş çıkan var mı. 5 ay 7 günlüğüz. Belirtilerimiz bizim o yönde
Benim oğlumun yumuşamış diş etleri ve üst iki köpek dişi bembeyaz olup şişmiş sanırım ilk onları çıkaracak gerçi belli de olmazmış

Kızlar benim bebeğimde çok huzursuz ağlayan bir bebekti önce gaz dönemi dedik sonra atak dönemi dedik ama hala gecmeyince ben alerjiden şüphelendim doktor değiştirdik süt alerjisiymis kakasindan anladı doktor hafif düzeyde dedi ama yinede yavrumu çok huzursuz ediyor ahh kıyamam onca zaman neyle uğraşmış kuzum artık süt diyeti yapıyorum yeterki iyi olsun ama cikolata ve peynir yiyememek cok zor aynı durumda olan var mi?
Canısı Nasıl anladı kakası nasıldı oğlanda huzursuz doktor alerjisi olsa cildinde kabarmalar kızarıklıklar olur dedi bi kaç kez kakasını yapmışken temizlemedim doktora gittiğimizde sordum böyle olur zaten normal demişti bize belki bizde de vardır yardımcı olmak için tarif edebilir misin süreci

Selam kızlar
Eğer bu 4.ay atakları bir an önce bitmezse ben biteceğim sanırım🤣
Taakatim ve gücüm kalmadı emekliye ayrılmak istiyorum🤪
Aynıyız kardeşlik gel sarılalım 🫶
Çok huzursuz çok yoruldum atak mı onuda tam bilmiyorum inş öyledir yoksa başka bi şeye böyle tepki veriyorda anlamıyorsam kahrolurum
eş dostta kızıyor bana sen deli misin niye kendini yoruyorsun kayınvalidene bırak bebeği diyorlar kocamda bi yerden sonra hazırla çocuğu anneme götüreyim diyor hep saçmalama bu bizim sorumluluğumuz dedim vermedim
Bana ihanet ediyormuşum gibi geliyor bu süreçte bana ihtiyacı var başımdan atıyormuşum gibi hissediyorum hiç en ufak bi kriz anında ee sıkıldım al bunu demek bence çok üzücü
Aşı olduğunda ateşi çıktığında da aynısı oluyor sen yat ben bakarım diyo tamam çok iyi bi niyet ama benim o durumda huzurla uyumam mümkün değil ki
Bilmiyorum belki ben yanlışım

Canısı Nasıl anladı kakası nasıldı oğlanda huzursuz doktor alerjisi olsa cildinde kabarmalar kızarıklıklar olur dedi bi kaç kez kakasını yapmışken temizlemedim doktora gittiğimizde sordum böyle olur zaten normal demişti bize belki bizde de vardır yardımcı olmak için tarif edebilir misin süreci
Canım dediki doktor anne sütü ile beslenen bebeğin kakası altın sarısı ya da sarımsı olur dedi ve içinde yumurta beyazı gibi tanecikler olurmuş en sağlıklı kaka buymuş. Ve aşırı sulu olmayacakmış. Bizimki hafif yeşilimtırak ve suluydu bi de poposuna kakalar yapışıp sünüyorsa o da mukus oluyor. Dediki her bebekte farklı seyreder illa kanlı kaka veya ciltte döküntü olmak zorunda değil sizinki biraz hafif düzeyi dedi. İlçedeki doktor illede kakada kan olacak demişti. Arada doktor değiştirmekte fayda var. Çocuklar arada huzursuz olur atakdir hastadir aşıdır ama hep huzursuzsa bı sıkıntısı var demektir. Bi de bizimde her kakamiz böyle değil zaman zaman düzeldigi oluyordu beslenmeyle alakalı çok dokunacak şeyler yediğimde coşuyor yavrumun hem kakasi hem huzursuzluğu

Kızlar 4 no beze kaç kg da geçtiniz
Benimki 6,5 kg.3 le devam ediyorum.4 numara bez 7 kg dan başlıyor.7-14 sanırım.7 kilo olsak bile çok büyük olur diye düşünüyorum.sızdırabilir.3 numara bez 9 kg ya kadar.8,5 kg dan sonra o da sıkar ben 8 kilo civarı olunca 4 e geçerim.daha 2-3 ay gider 3 numara.ucuzlayınca alıyorum hemen

Aynıyız kardeşlik gel sarılalım 🫶
Çok huzursuz çok yoruldum atak mı onuda tam bilmiyorum inş öyledir yoksa başka bi şeye böyle tepki veriyorda anlamıyorsam kahrolurum
eş dostta kızıyor bana sen deli misin niye kendini yoruyorsun kayınvalidene bırak bebeği diyorlar kocamda bi yerden sonra hazırla çocuğu anneme götüreyim diyor hep saçmalama bu bizim sorumluluğumuz dedim vermedim
Bana ihanet ediyormuşum gibi geliyor bu süreçte bana ihtiyacı var başımdan atıyormuşum gibi hissediyorum hiç en ufak bi kriz anında ee sıkıldım al bunu demek bence çok üzücü
Aşı olduğunda ateşi çıktığında da aynısı oluyor sen yat ben bakarım diyo tamam çok iyi bi niyet ama benim o durumda huzurla uyumam mümkün değil ki
Bilmiyorum belki ben yanlışım
Oy canım gel sarılalım yaa gerçekten🤗
Valla öyle yoruldumki aynaya bakıyorum bu benmiyim diyorum😅 ya da telefondaki hamilelik ve öncesi resimlerime😁
Hergün atak hesaplamadan bakıyorum kaç gün kalmış diye , kendimi avutmaca🙈
Aslında bakacak bir yardımcın olması ne güzel canım, kayınvaliden güzel bakıyorsa arada bence nefes almak için baktırabilirsin
Benim öyle bir şansım olmuyor hem anne hem kayınvalide çalışıyor , hep tek hep yek ben😄

Benimki 6,5 kg.3 le devam ediyorum.4 numara bez 7 kg dan başlıyor.7-14 sanırım.7 kilo olsak bile çok büyük olur diye düşünüyorum.sızdırabilir.3 numara bez 9 kg ya kadar.8,5 kg dan sonra o da sıkar ben 8 kilo civarı olunca 4 e geçerim.daha 2-3 ay gider 3 numara.ucuzlayınca alıyorum hemen
Canım ben geçtim çok büyük bi fark yok arada , bacakları iz oluyordu.. 6.450 kg ama iyi oldu yani

Oy canım gel sarılalım yaa gerçekten🤗
Valla öyle yoruldumki aynaya bakıyorum bu benmiyim diyorum😅 ya da telefondaki hamilelik ve öncesi resimlerime😁
Hergün atak hesaplamadan bakıyorum kaç gün kalmış diye , kendimi avutmaca🙈
Aslında bakacak bir yardımcın olması ne güzel canım, kayınvaliden güzel bakıyorsa arada bence nefes almak için baktırabilirsin
Benim öyle bir şansım olmuyor hem anne hem kayınvalide çalışıyor , hep tek hep yek ben😄
Güzel bakıyor bakmaz mı işte ne bilim benim düşünce şeklim mi garip oğlanı bırakıp eve gelsem saatlerce ağlarım muhtemelen 😂
Çok uzun süre sonra bi mucize oldu benim için çok değerlendi lazerlerle korunan bi odada fanusta sergiliyorum sadece şu ara 😂😂

Kızımın kaşlarının ortasında kırmızı leke gibi bişey vardı doğduğunda. Doktor geçer zamanla demişti hala geçmedi böyle lekesi olan var mı?
Benim ve kardeşimin vardı şimdi kızımda da var hem alnında heem göz kapaklarında. Bizde gül diyorlar. Biraz sıkınca kendini zorlanınca daha da bir kızarır. Endişe etmenize gerek yok 🥰 öyle 1-2 ayda geçmiyorama geçiyor. Kardeşimde hala belli belirsiz var.

12'de uykuya dalan çocuğu 10'da uyutmaya başlamak bize eziyet oluyor ya ben de bazen bir ihtimal öyle yapıyorum. Ama benim oğlum net bir sekilde 4 uyku uyuyor günde. İlk ikisi uzun denilir 1-1,5 saat. Son ikisi de 45 dk kadar. Son uykusundan en geç 17.30'da uyandırın diyorlar. Bizimki son uykusundan 19.30'da uyanıyor😅 ne bileyim ya değişiyor. Şu an daha çok ufaklar bir düzen oluşturmaya calısmak saçma mı acaba diye düsünüyorum bazen de.
Siz eğer uykularında yardımcı olursanız onlar düzene daha kolay giriyorlar. Ben hiç uyku saatlerine bakmadım ne kadar uyuması gerekir diye ama sonra baktığımda kendiliğinden o düzende uyuduğumuzu farkettim. Sabah 6-8 arası uyanıyor 9 da ilk uykumuzu yapıyoruz yaklaşık 1.5 saat 12-1 arası 2. Uykumuz oluyor yaklaşık 2. 5 saat sonra 4 gibi üçüncü uykumuzu uyuyoruz. Bunu bebeğim kendisi talep ediyor. Ve gece 12 de zor uyuttuğum bebeeğim 8-9 gibigece uykusuna geçmeye başladı kendiliğinden. İlk başlarda çok zorlandık ama 45 dk altında felaket uykusu dedikleri uykular vardı sadece. Uyandığında ilk uyuttuğum yöntemle uykuya geri döndürdüm. Yaklaşık 2 hafta gibi bir süre ısrarcı olduktan sonra kendiliğinden düzene giriyor. Size de tavsiyem 45 dk uykularında tekrar uykuya döndürmeye çalışın aynı uyutma metodunuzla. Gündüz uykusu verimli olduğunda gece de daha huzurlu uyuyorlar.

Arkadaşlar bebeğim gece uyanıyor emiyor ve bırakmak istemiyo ve ben yatağa aldım bikac defa yanımda yatıp sürekli emerek uyuyo. Galiba alışkanlık oldu memeyi çektiğim an uyaniyo sürekli meme ağzında olsun istiyo. Emzik oldum resmen büyüdükçe bozuldu benimki 🙈 nasıl geri vazgeçirebilir fikri olan var mı,?
Aynı sorundan muzdaribim 😢 umarım geçici birşeydir.

X