2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Arkadaşlar bebeğim gece uyanıyor emiyor ve bırakmak istemiyo ve ben yatağa aldım bikac defa yanımda yatıp sürekli emerek uyuyo. Galiba alışkanlık oldu memeyi çektiğim an uyaniyo sürekli meme ağzında olsun istiyo. Emzik oldum resmen büyüdükçe bozuldu benimki 🙈 nasıl geri vazgeçirebilir fikri olan var mı,?

Sabah kaçta kalkıyorsunuz? Ben kızımla sekiz-sekiz buçuk gibi uyanıyorum. Son gündüz uykusunu 5:30-6 gibi bitiriyor. Akşam 8-8:30 gibi de gece uykusuna yatıyor
Aslında biz de 8.30 gibi uyanmış oluyoruz. Sizin nasıl bir düzeniniz var? Gündüz kaç uyku uyuyor mesela. Benimki illa 4 uykuyu yapacak. Diyelim akşam 18'de uyandı. 8'de gece uykusuna geçirmek istesem geçmez. Yarım saat uyur uyanır sonra gece 12'yi buluyoruz.
Mevlid işte varsa kollu elbisen sade hoş olur canım. Gömlek, pantolonda giyen var. Şık bir terlik ya da ayakkabı ve mevlid örtüsü olmazsa olmazı☺️
elbise insanı değilim sanırım dolabımda uygun elbise bulamadım 😅 pantolonla gömlek kombini yaparım standart, teşekkür ederim canım🫶🏻

Kızlar ya ayaklarım ve ayak bileklerim çok ağrıyo tabanlarım iğneleniyo sabah kalkınca üstüne basamıyorum alt bacağım da aynı şekilde. Acaba bebek taşımaktan mı oluyo ki sizlerde var mı böyle bi durum
Benim de sol ayağımda tarak kemiğimin üst kısmı çok ağrıyor.daha da beterdi de terlikten mi diye terliği değiştirdim şimdi daha iyi ama biraz ayakta durayım hemen sızlamaya başlıyor.ne bu böyle anlamadım.doktora da gidemiyorum. Gitsem röntgen isteyecek sütten dolayı röntgen çektirmek de istemiyorum.krem sürüyorum kas gevşetici ödem sökücü

Kulak arkasi sut alerjisi belirtisi olabiliyo demisti doktorumuz bi gidin baktirin ben 3 aydir sut urunu diyetindeyim ama baya yorucu
Ben diğer 2 çocukta da diyet yaptım bir buçuk yaşında geçti alerjileri. Bunda da var hassasiyet ama çocuk dru aşırı tepki vermezse başlama diyete dedi. Diğerlerinde rota ve demir damlası dokunmuştu vermiyorum. Daha iyi gibi. Kilo alımı fln da güzel

5.ay kontrolüne gittik bizde. Dedim çıldırıyor bu çocuk her şeyi bozuldu. Doktor 4.ay ve 2. Yaş atağı en ağırıdır dedi. Dişlerine baktı henüz bir şey yok ama kaşınıyor. İdrarı yine kokuyor gibiydi doktorda onayladı yarın kültür vereceğiz inşallah enfeksiyon yoktur. Perşembe izmir nefrolojide ultrasonu vardı birde. En azından tahlilde yapılmış olur. 9.100 kg 66 cm olarak ölçtüler. Boyda neredeyse 1 aydır aynı. Gerçi 66 cm izmir demişti. Belki ilk ölçtüleri yanlıştır bilemiyorum.
Bizim sağlık ocağındaki hemşirelerden biri hep kısa ölçüyor diğer çocuklarda da ona gelirsem o ay kısa ölçüyordu😬. Avuç içini kafasına koyup çukur şekilde parmağından ölçüyordu düzlüyorum diyordu. Çocuğumun kafasını düzleyip ölçüyor. Bir defasında drla arasında 5 cm fark etmişti.

Benim de sol ayağımda tarak kemiğimin üst kısmı çok ağrıyor.daha da beterdi de terlikten mi diye terliği değiştirdim şimdi daha iyi ama biraz ayakta durayım hemen sızlamaya başlıyor.ne bu böyle anlamadım.doktora da gidemiyorum. Gitsem röntgen isteyecek sütten dolayı röntgen çektirmek de istemiyorum.krem sürüyorum kas gevşetici ödem sökücü
Kremlerin prospektüslerine baktınız mı bir çok krem ilaç kullanılmıyo süt verme döneminde

X