2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar benim bir kaç gündür sezeryan yerimin etrafı yanıyor ağrıyor
Hiç böyle bişey yoktu neden oldu acaba
Bebeğim hep kucakta uyuyor ondan mı oldu acaba
İç dikişlermi zarar gördü diye korkuyorum
Tam da bayrama denk geldi
Bayram bitince bi gideyim hemen
Sizlerde varmı kızlar böyle bişey
Ara ara oluyo aynini düşünüyorum bende

Kızlar oyun halısı fisher prise mmtavsiyw ediyor musunuz. Yoksa da daha ekonomik bisy alicam çok bi numarası yoksa
Canısı bende bundan var gayet yeterli oldu bizim için oynama süresi şu sıralar çok kısa zaten ondanda oturmak istiyor yatmak istemiyor

Eklentiler

• C90963AF-CADB-4947-BAAB-41B670B8388F.jpeg
    C90963AF-CADB-4947-BAAB-41B670B8388F.jpeg
    151,1 KB · Görüntüleme: 53
Maalesef bu ara benim oğlum da çok ağlıyor ve yüzünü kanatıyor sürekli. Normalde eldivenliydi ama geçen hafta eldivenlerini çıkarmayı öğrendi. Tırnaklarını kesiyorum düzenli ama öyle bir hırsla tırmalıyor ki kanatıyor. Burnu alnı hep tırmık izi oldu. 🥺🥺🥺
Eldiveni çıkar artık 1.5 aylıkken çıkardım ben .uzmanlarda önermiyor eldiven
Kaç aylık olduku hala eldiven oluyor mu eline ?
.Ellerini keşfetmesi lazım.Agzina götürecek sürekli bakacak.oyuncaklari kavrama yeteneği kazanacak ver eline çıngırak filan ilk önce bilinçsiz sonra bilinçli tutar.

Kızlar allah aşkına bana bir el atın. Normalde geceleri 3 saat en az aralıksız uyuyan oğlum 3 gecedir 40 dakikada uyanıyor. Uyku döngüleri 40-50 dakika biliyorum ama bu döngü genelde gündüzleri uyanmasına sebep oluyordu. Şimdi gece de başladı. Geçici bir şey olduğunu bilsem endişe etmeyeceğim ama kestiremiyorum da. Atak döneminin bitmesine 5-6 gün kaldı. bu uyanmalar kalıcı olur diye korktum açıkçası. sürekli huzursuz bir sekilde gözler kapalı ağlama modunda. bazen emzirerek bazen de kucakta pışpışlayarak uykuya geri döndürüyorum ama bir an önce sorunu tespit edip çözmem gerekiyor gibi bir düşüncem oluştuz 4. Aydaki uyku gerilemesi kalıcı olabiliyor falan tarzı şeyler okudum:/

Allah yardımcınız olsun . Benim kızım ayın 26 sında 4 aylık olacak. Sadece emziriyorum . 24 saat sonunda bezlerin toplam ağırlığı en fazla 495gr çıktı , diğer günler 400-450 civarı . Minimum 250 Gr çıkması doydugu anlamına geliyormuş . Kızım 2400 Gr, 49 cm doğdu .1 hafta önce 3 buçuk aylık ,üzerinde kısa kollu çıtçıtlı body ve yeni değişmiş bezi ile 5450 Gr , 60 cm geldi. Umarım bu bilgiler işinize yarar 💐
Yaaa cok tesekkur ederim
Doktorunuz gelisimine iyi dedimi peki
Bende Allahtan birsey olmazsa önümızdeki ay kalca ultrasonu icin gidecegim bakalim ne diyecek
Peki bezlerin 250 gram olmasi gerektigini doktormu soyledi size

Yaaa cok tesekkur ederim
Doktorunuz gelisimine iyi dedimi peki
Bende Allahtan birsey olmazsa önümızdeki ay kalca ultrasonu icin gidecegim bakalim ne diyecek
Peki bezlerin 250 gram olmasi gerektigini doktormu soyledi size
Rica ederim. Ben de bir ara çok takmıştım doyuyor mu doymuyor mu diye . İlk iki ay 1300-1200 civarinda aldı , 3. ay 600 Gr alınca paniklemistim ama Dr 3-4 .aylarda kilo alımının azalacağını söyledi , minimum alması gerekeni almış ama doktor " anne sütü ile alacağı 500 gr'i mama ile alacağı 1000 Gr a tercih ederiz " dedi , bebek keyifli huzurlu ve uykuları düzenli ise , yeterli sayıda cisli bezi varsa doyuyordur dedi.
Bezlerin toplam minimum 250 Gr olmasını Facebook ta " emzirme akademisi " diye bir grup var , orda ki emzirme danışmanları söylüyor . Üye olursanız emzirme ile ilgili sıkıntılarda ücretsiz yardımcı da oluyorlar grupta .

Maalesef bu ara benim oğlum da çok ağlıyor ve yüzünü kanatıyor sürekli. Normalde eldivenliydi ama geçen hafta eldivenlerini çıkarmayı öğrendi. Tırnaklarını kesiyorum düzenli ama öyle bir hırsla tırmalıyor ki kanatıyor. Burnu alnı hep tırmık izi oldu. 🥺🥺🥺
Bizimki basinda 10 gunluktu cikardik eldivenleri bu zamana.kadar iyi tutmussun kuzum cikar artık oyuncaklarını kavramayi tutmayi ogrensin

Acaba kasiniyor olabilirmi yoksa oylesine mi kanatiyor? Oglumda egzama cikti. Ben 4ay hic eldiven takmadim yeni dogdugunda bile su an bir aydir eline corap takmak zorundayim kendini parcaladigi icin. Artik sadece gece takiyorum ve gun icinde genelde yanliz birakinca sapka takiyorum. Doktor kasintiyi onleyecek krem verdi ve hormon kremi verdi iki gundur kasinti yok gibi ama tam duzelmeden ellere corap gecirmeye devam.

Bende eldivene karsiyim aslinda cocugun gelisimini engelledigi icin (neyse ki oglum herseyi kavriyor ve ellerini cok iyi kullaniyor) ama bir gece uyanip heryerini kan icinde bulmaktansa kendini parcalamasindansa boyle olmasi daha iyi.

IMG_1288.jpeg

IMG_1287.jpeg

Rica ederim. Ben de bir ara çok takmıştım doyuyor mu doymuyor mu diye . İlk iki ay 1300-1200 civarinda aldı , 3. ay 600 Gr alınca paniklemistim ama Dr 3-4 .aylarda kilo alımının azalacağını söyledi , minimum alması gerekeni almış ama doktor " anne sütü ile alacağı 500 gr'i mama ile alacağı 1000 Gr a tercih ederiz " dedi , bebek keyifli huzurlu ve uykuları düzenli ise , yeterli sayıda cisli bezi varsa doyuyordur dedi.
Bezlerin toplam minimum 250 Gr olmasını Facebook ta " emzirme akademisi " diye bir grup var , orda ki emzirme danışmanları söylüyor . Üye olursanız emzirme ile ilgili sıkıntılarda ücretsiz yardımcı da oluyorlar grupta .
Anladim ,bende bu surecte danisamayinca bebegimde cok almayinca ayni sizin gibi doymuyormu acaba dedim,ama söylediginz gibi huzursuz degil ac gibi degil,cişide biraz az gibi gelince tarttim ama onunla ilgili hiz yazi bulamadim netten buraya yazdim o yuzden,cok ok tesekkurler
Hayirli bayramlar bu arada 😊💐

Acaba kasiniyor olabilirmi yoksa oylesine mi kanatiyor? Oglumda egzama cikti. Ben 4ay hic eldiven takmadim yeni dogdugunda bile su an bir aydir eline corap takmak zorundayim kendini parcaladigi icin. Artik sadece gece takiyorum ve gun icinde genelde yanliz birakinca sapka takiyorum. Doktor kasintiyi onleyecek krem verdi ve hormon kremi verdi iki gundur kasinti yok gibi ama tam duzelmeden ellere corap gecirmeye devam.

Bende eldivene karsiyim aslinda cocugun gelisimini engelledigi icin (neyse ki oglum herseyi kavriyor ve ellerini cok iyi kullaniyor) ama bir gece uyanip heryerini kan icinde bulmaktansa kendini parcalamasindansa boyle olmasi daha iyi.

Eki Görüntüle 3236549

Eki Görüntüle 3236550
ben ona kiyamam cok üzuldum görunce kasiyarak kendisi mi kanatti öyle insallah biran önce gecer iyilesir😔

Eki Görüntüle 3236549

Eki Görüntüle 3236550
Oy kuzum benim
Cok gecmis olsun , egzamanin nedeni olur mu bilmiyorum ama doktorlar bir sey dedi mi ?

Bu zamana iyesmemis midir onlar ya kalır mı kas agrisi falan olabilir mi
Bilmiyorumki canım
Aslında bende iyleşmiştir diye düşünüyorum
Hiç de yoktu bu ağrı ve acı
Yeni olmaya başladı
Gidicem bi bayram geçince
Ara ara oluyo aynini düşünüyorum bende
Yaa sende de mi oluyo canım
Acaba neden ben anlamadım bebekleri kucağımızda taşımaktan mı zorlanıyormu bilemedim

Bilmiyorumki canım
Aslında bende iyleşmiştir diye düşünüyorum
Hiç de yoktu bu ağrı ve acı
Yeni olmaya başladı
Gidicem bi bayram geçince

Yaa sende de mi oluyo canım
Acaba neden ben anlamadım bebekleri kucağımızda taşımaktan mı zorlanıyormu bilemedim
Puseti kaldir bebegi almaya egil kalk ondan herhalde bende korktum ama doktorum bu zamana ic dikis sorun yasatmaz cok bi travma olmadikca dedi ilk zamanlar acilma yapiyoms dikisler genelde

ben ona kiyamam cok üzuldum görunce kasiyarak kendisi mi kanatti öyle insallah biran önce gecer iyilesir😔
Aynen kendi yapiyor oyle😫
Oy kuzum benim
Cok gecmis olsun , egzamanin nedeni olur mu bilmiyorum ama doktorlar bir sey dedi mi ?
Egzema bende oldugu icin genetik olarak geciyor cocuga maalesef. 6ay surer dedi doktor gecmesi. Kremlerini suruyorum simdilik duzeldi baya umarim bidaha olmaz ☺️

X