2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar heelpp her gün gülücükler dağıtarak uyanan oğlum gitti ağlama krizleriyle uyanan bi bebe geldi hani normal ağlasa neyse dicem öyle böyle ağlamıyo ya meme bile sakinleştirmiyo 5 dakka ağlıyo rahat. Ataktan mı yoksa yavrum sünnetten sonra huy değiştirir demişlerdi ondan mı ki olmasın lütfeenn

Kızlar ocean demir damlası kullanıyoruz her gün düzenli kaka yapan oğlum kaka yapmadı dünden beri. Kaç güne kadar normal damlayı kessem mi ne yapmalıyım

Kızlar ocean demir damlası kullanıyoruz her gün düzenli kaka yapan oğlum kaka yapmadı dünden beri. Kaç güne kadar normal damlayı kessem mi ne yapmalıyım
Demir damlaları kabiz yapabilir canım, normalde 10 güne kadar normal deniyor ama demirden olduğunu düşünüyorsan doktoruna bir danış bence

170 i aramıyorum meşgule düşüyor… emziren anne haklarını sormak istiyordum. Bildiğim kadarı ile günde 1.5 saat emzirme izni, birde mesaiye bırakamıyorlar degil mi bizi

Uykudan aglayarak uyanma bizdede 4.ayda basladi aynen emzirince bile zor sakinlesiyor herhalde ataktan diyorum ben

10gun yapmasa normal deniyor anne sütu alan bebeklerde benimde oglum 6gunde bir yapmaya baslamisti probiyotikle tekrar duzene girdi ocean damlaya probiyotikle birlikte basladik kabizlik yapmadigi icin tercih ediliyor aslinda ama belki sizde yapmistir baska bir damla deneyin istersenz

Ataktan kaynaklı bizde de vardı. Hala uyuyor gibi ama deli gibii ağlıyor ne yapsam sakinleştiremiyordum. İyi haber arkadaşlar geçiyor biz biraz daha huzurlu günlere giriş yaptık sanırım.

Allah yardımcınız olsun . Benim kızım ayın 26 sında 4 aylık olacak. Sadece emziriyorum . 24 saat sonunda bezlerin toplam ağırlığı en fazla 495gr çıktı , diğer günler 400-450 civarı . Minimum 250 Gr çıkması doydugu anlamına geliyormuş . Kızım 2400 Gr, 49 cm doğdu .1 hafta önce 3 buçuk aylık ,üzerinde kısa kollu çıtçıtlı body ve yeni değişmiş bezi ile 5450 Gr , 60 cm geldi. Umarım bu bilgiler işinize yarar

Son düzenleme:
Arkadaslae oglum uykuya dalarken cok aglamaya basladi kulagini sacini tutup cekiyor aglarken acaba kulak iltihabi filan mi vardir ya bebeklerde normalde deniyor fazla huzursuz gibi bu aralar

Arkadaslae oglum uykuya dalarken cok aglamaya basladi kulagini sacini tutup cekiyor aglarken acaba kulak iltihabi filan mi vardir ya bebeklerde normalde deniyor fazla huzursuz gibi bu aralar
Maalesef bu ara benim oğlum da çok ağlıyor ve yüzünü kanatıyor sürekli. Normalde eldivenliydi ama geçen hafta eldivenlerini çıkarmayı öğrendi. Tırnaklarını kesiyorum düzenli ama öyle bir hırsla tırmalıyor ki kanatıyor. Burnu alnı hep tırmık izi oldu.

Canım atakta muhtemelen
Benim bebeğim de öyle
Tanıyamıyorum bu ara
1 ay geçince atak bitecek rahat edeceğiz inşallah
Bizde o damlayı kullanıyoruz canım
Kabızlık yaptığını ben bilmiyodum
Şuan için bizde öyle bir etki olmadı ama takip edeyim bende
Kabızlık olduğunda 1 çay kaşığı zeytinyağı verilebilir demişti doktorum ama sen bi sor istersen rutin gittiğiniz doktorunuz varsa
Canım eldiven hala kullanıyormusun ? önermiyorlar yendioğan ilk dönemi dışında
Artık büyüdüler eldiveni bence hiç kullanma canım tam keşif dönemindeler
Hatta ben yenidoğanken bile takmadım
Elleriyle keşfettikleri için herşeyi
Ben şu meşhur bebek törpülerinden almıştım pilli
Onlar çok rahat oluyor sivrilikleri hemen alıveriyor insan
Tavsiye ederim canım almak istersen

Kızlar benim bir kaç gündür sezeryan yerimin etrafı yanıyor ağrıyor
Hiç böyle bişey yoktu neden oldu acaba
Bebeğim hep kucakta uyuyor ondan mı oldu acaba
İç dikişlermi zarar gördü diye korkuyorum
Tam da bayrama denk geldi
Bayram bitince bi gideyim hemen
Sizlerde varmı kızlar böyle bişey

Bu zamana iyesmemis midir onlar ya kalır mı kas agrisi falan olabilir mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…