2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bebeklerinizle hangi aktiviteleri yapıyorsunuz
Hangi oyunları oynuyorsunuz
Bende hep acaba yetiyormu yaptıklarım duygusu🙈
Sizler neler yapıyorsunuz nasıl oynuyorsunuz
Oyun halısı, camdan dışarıyı izleme konuşma, şarkılar kitap okuma bazen bu şekilde ilerliyorum ama farklı şeyleri paylaşırsak hepimize fikir olur🥰
Ben dans ediyorum genellikle aynı şarkıyı açıyorum ve kucagımda oynatıyorum. parmak kukla oyuncakları var onları parmaklrıma takıp konusuyorum onlar gibi birde mesala suratımı okşatıyorum anne cici doğa cici falan gibi sevgi dolu olmasını sağlamaya çalışıyorum bide anne kucagında yemek yapıyorum herseyi ona gösteriyorum bak bunu yaptk beraber bu soğan bu sarımsak vb gibi yardımcı oldu mu bilmiyorum ama

Kızlar aklıma takıldı çok panik oldum bizim bebek 24 ünde beş aylık olacak bacaklarını sürekli yukarı çekiyor birde tam basamıyor internete baktım kötü şeyler yazıyor sizde durumlar nasıl

Aynen ya bende geçen öyle oldum insanlar da sevmek istiyor kucağa almak istiyor bu da çığlık kıyamet bende nasıl kötü hissettim çocuğu yabani ortama sokuyomusum gibi
Benimkife öyle maalesef i. Başka eve gidince kucağımda evş tanıyıyorum oyuncu bir sesle. Başka evde daha bi coşuyor. Mümkünse bu süreçte kendi evimde insanlara kalabalığa alıştırıyorum onu sevmek isteyen olunca önce onun sevdiği bi oyuncakla dokunmadan oynuyorlar sonra kucağa alıyorlar. Ağladığı anda da alıyorum. Bizim insanlarda bi sorun var bebek ağlayınca hemen ver ver diyolar ya bi dur anası var burda:) aman ayıp olmasın demeyelim uygun bi dille orta yolla çocuklara travma yaşatmadan sosyalleştirelim.

Ben dans ediyorum genellikle aynı şarkıyı açıyorum ve kucagımda oynatıyorum. parmak kukla oyuncakları var onları parmaklrıma takıp konusuyorum onlar gibi birde mesala suratımı okşatıyorum anne cici doğa cici falan gibi sevgi dolu olmasını sağlamaya çalışıyorum bide anne kucagında yemek yapıyorum herseyi ona gösteriyorum bak bunu yaptk beraber bu soğan bu sarımsak vb gibi yardımcı oldu mu bilmiyorum ama
Yaa ne güzell🥰🤗
Çok teşekkür ederim canım , çok güzel fikir oldu bana , bende parmak kuklası almıştım çıkarmamıştım daha onları kullanayım bende , birlikte yemek yapma fikrine bayıldım 🤗

Kızlar aklıma takıldı çok panik oldum bizim bebek 24 ünde beş aylık olacak bacaklarını sürekli yukarı çekiyor birde tam basamıyor internete baktım kötü şeyler yazıyor sizde durumlar nasıl
Bunlar kötümü ki bilemedim ben
Bence normaldir
Basması için çok erken değilmi yaa ?

Selam kızlar ❤️ okuyarak geldim ama alintilamayi unutmuşum🤭 biz 4.5 aylık olduk. Son 2 haftada evde tarttigima göre 150 gram civarı almış ama boyu uzadı sanki kiyafetlerden öyle anlaşılıyor, 26 sinda doktor kontrolumuz var bakalım ne diyecek doktor teyzemiz. Ama diş olayımız başladı sürekli herseyi ağzına sokup kaşımaya çalışıyor, emmesi azaldı.
Gün içerisinde eğer atagin etkisinde değilsek, genelde oyun halisinda oyun oynuyor, bu aralar sarkan oyuncakları eliyle değil ayağıyla vurarak oynuyor 😅 dönme işine hız kazandırmaya çalışıyor, oyuncaklar uzağındaysa ekseni etrafında dönerek gidiyor, bazen de cani isterse yüz üstü dönüyor.
Artık karşısında bisey yerken ağzını sapirdatmaya başladı, inşallah ek gıdayı seveceğinin işaretidir bu 🤭
Yemek yaparken eğer uyaniksa ana kucağında yanıma alıyorum bende, hem konuşuyorum yaptıklarımı anlatıyorum, hemde şarkı söyleyip el saklatma, by by gibi şeyleri öğretmeye çalışıyorum.
Bizim en büyük sıkıntımız akşam yemekleri sırasında çılgınlar gibi ağlaması, kaçta yersek yiyelim o ağlamayı yapıyor. Giriş katta oturuyoruz, kapıdan geçen ay bu çocuğu çok dövüyorlar yazikkkk diyordur eminim. Öyle bir ağlama😔

İşkura gitmen lazım canım evrak veriyolar onu dolduruyorsun içine de doğum belgesi izin belgesi vs koyuyorsun işleme alıyorlar , 2 ay sonra da para yatıyormuş
Ucretsiz izindeyim ben şuan canim bunun icin ise baslamk mi lazim peki yani ise donup yarim calisip.kalani iskurdanmi aliyoruz

Çocuğumun kaka yapmasını özledim yahu 10 günde kere yaptı yine 4 gündür yapmıyo normal dendi burda o yüzden takılmıyorum ama çok tuhaf ya

Kızlar bebislerin kilolari ne alemde bizimki 7.5kg ama az mi acaba bilemedim doktor normal dedi de anne yuregi daha sismanalsin tribine girdim sanirim🤣

Arkadaşlar haziranda iş başıyım bebegım emiyor. Süt saklama poşeti aldım biraz stok yapma niyetim var , sağımı ne zaman yapmam lazım?

X