2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Slm kizlar,ben uzun zamandr girmiyrm cunkü deprem bolgesindeyiz,bebegim 4 aylik olacak
Hic doktora göturemedim
Suanda giysili 6800 giram ama 10 gün oncede ayniydi
Anne sütü veriyrm mama cok nadir veriyrm keyfi yerinde ac gibi degil ama giram almamis,bende bezini taryiyrm bezle birlikte gunlük 500 giram cis yapiyor nasl acaba acmi kaliyor,hic bezini tarttinzmi
Veya evde hassas tartisi olan varsa bir günlük benim icin tartabilirmi
Olmadi doktora göturmeye calisayim
Merhaba Cok gecmis olsun. Yarin tartip size donus yaparim , boyu uzamis olabilir mi ? Bazen kiloya degil boya aliyorlar. Benim kizim da yavas kilo aliyor bu ay , 10 gün kadar süren bir ishali vardi. 6 kg olamadik daha.

Canım atakta da var bu belki aşıya denk geldi. Ben kızımın doğru düzgün ağladığını bilmem ağlayarak uyanmalar sakinleştirememeler başlamıştı bende. Odaklanamıyordu da bana bildiğin uyuyordu aslında. Besleyemiyordum da ne yapacağımı şaşırıyorum. Sakin sakin konuşarak önce kendine gelmesini sağlıyorum. Senin sakin kalman en önemlisi. Aslında kendilerini güvende hissetmeyee ihtiyaçları var sanırım. Ten tene teması dene. Mamayla beslendiğiniz için ten tene teması daha çok yap.
Combo oldu gerçekten. Üst üste olunca sanki kalmak gerçekten zor iş. Ten tene temas hiç yapamadım kış bebeği diye. İnşallah kısa sürer ne diyim canım.
Tek başina okadar zor ki ben annem kendi evine gidince gelsin diye bekliyorum evde birisimin olmasi bile insana guc veriyor benimde eşim hiç yardimci olmuyor zaten cok gec geliyor hemen dinlenmek istiyor
Erkekler öyle malesef. Neysekş anneciğin varmış sevindim canım.
Biz de 3.ayda rotayla menenjiti olduktan sonra uykudan ağlayarak uyanmalar başlamıştı bir hafta sürmüştü. O kadar içli ağlıyordu ki çok üzülüyordum. Ben o zaman aşıya bağlamıştım. O acıyı hatırlıyor rüyasında görüyor herhalde diye düşündüm
Ay bizde acıyı rüyasında mı görüyor diye düşünüyoruz.
Slm kizlar,ben uzun zamandr girmiyrm cunkü deprem bolgesindeyiz,bebegim 4 aylik olacak
Hic doktora göturemedim
Suanda giysili 6800 giram ama 10 gün oncede ayniydi
Anne sütü veriyrm mama cok nadir veriyrm keyfi yerinde ac gibi degil ama giram almamis,bende bezini taryiyrm bezle birlikte gunlük 500 giram cis yapiyor nasl acaba acmi kaliyor,hic bezini tarttinzmi
Veya evde hassas tartisi olan varsa bir günlük benim icin tartabilirmi
Olmadi doktora göturmeye calisayim
Çok geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun canım.

Kızlar yeni güncelleme geldi 😂 gece-gündüz uykusu farketmeksizin uykusunda konuşuyor ağlıyor bağırıyor sağ dönüyor sola dönüyor sonra susup uyumaya devam ediyor. Nerden çıktı bu anlamadım sizlerde de var mı?

Kızlar yeni güncelleme geldi 😂 gece-gündüz uykusu farketmeksizin uykusunda konuşuyor ağlıyor bağırıyor sağ dönüyor sola dönüyor sonra susup uyumaya devam ediyor. Nerden çıktı bu anlamadım sizlerde de var mı?
Bizimki de gece ağlıyor bazen bu ara canım
Atak dönemindeyiz biraz uzun sürecek malesef bu atak dönemimiz
Sabır😝

Kızlar 4 aylık kontrolünde doktorumuz demir ilacına başladı
Ocean marka
Ve 1ml dedi
Sizler ne kadar kullanıyorsunuz
1 ml iki seferde yapıyor damlalık 0.5 ml olduğu için
Biraz fazla geldi bana

Kızlar hamilrlik boyunca pıhtılaşma iğnesi kullandım pıhtılaşma bozukluğu için doğumdan sonra da bacak ağrılarım başladı zaten daha önceden de menisküs yırtıgına yakın bir durumu vardı dizimin mr çekilmiştim ama şuam daha da ilerledi doktor egzersiz verdi bi krem verdi emzirdiğim için başka bir şey yapamadı. Heyet raporu 1 ay verildi sonrasında. Bugün raporumu onaylamayacaklarınu söylüyor müdürüm böyle bir şey olabilir mi ya ?

Kızlar hamilrlik boyunca pıhtılaşma iğnesi kullandım pıhtılaşma bozukluğu için doğumdan sonra da bacak ağrılarım başladı zaten daha önceden de menisküs yırtıgına yakın bir durumu vardı dizimin mr çekilmiştim ama şuam daha da ilerledi doktor egzersiz verdi bi krem verdi emzirdiğim için başka bir şey yapamadı. Heyet raporu 1 ay verildi sonrasında. Bugün raporumu onaylamayacaklarınu söylüyor müdürüm böyle bir şey olabilir mi ya ?
Onaylamasında yesin cezayı. Onaylamadıklarına dair belge iste sgk ya git canım. Raporu teslim etmekle yükümlüsün eğer getirmedi haberimiz yok derlerse sana ceza gelir. Çok geçmiş olsun, Allah şifa versin inşallah.

Kızlar 4 aylık kontrolünde doktorumuz demir ilacına başladı
Ocean marka
Ve 1ml dedi
1 ml iki seferde yapıyor damlalık 0.5 ml olduğu için
Biraz fazla geldi bana
Bizede kilo basi 2 damla dedi 10 damla saydim 8 9 damla 1 ml yapiyor öyle veriyorum bende

Benim de kızımın kafası hep çok sıcak olur emzirirken falan baya terler. Korktum doktora sordum normal dedi bebeklerin başı daha sıcak olur dedi

Kızlar bebeklerinizle hangi aktiviteleri yapıyorsunuz
Hangi oyunları oynuyorsunuz
Bende hep acaba yetiyormu yaptıklarım duygusu🙈
Sizler neler yapıyorsunuz nasıl oynuyorsunuz
Oyun halısı, camdan dışarıyı izleme konuşma, şarkılar kitap okuma bazen bu şekilde ilerliyorum ama farklı şeyleri paylaşırsak hepimize fikir olur🥰

Merhaba Cok gecmis olsun. Yarin tartip size donus yaparim , boyu uzamis olabilir mi ? Bazen kiloya degil boya aliyorlar. Benim kizim da yavas kilo aliyor bu ay , 10 gün kadar süren bir ishali vardi. 6 kg olamadik daha.
Cok tesekkurler Allah razi olsun
Sizede cok gecmis olsun,sizdemi tek anne sütü veriyorsunz,ben daha ek baslamadim 20simde 4 bitecek insallah,kiloda almayinca acaba süt yetmiyormu diye düsunmeye basladim,birde suanda kendi evimdede degilim bazen emmek istemiyor bende ugrasamiyrm birakiyrm
Siz bana kac gram bezleri donersen bi fikir olur benim icin cok tesekkur ederim
Bu arada sizin bebek ne kadar

Combo oldu gerçekten. Üst üste olunca sanki kalmak gerçekten zor iş. Ten tene temas hiç yapamadım kış bebeği diye. İnşallah kısa sürer ne diyim canım.

Erkekler öyle malesef. Neysekş anneciğin varmış sevindim canım.

Ay bizde acıyı rüyasında mı görüyor diye düşünüyoruz.

Çok geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun canım.
Cok tesekkur ederim canm

Cok tesekkurler Allah razi olsun
Sizede cok gecmis olsun,sizdemi tek anne sütü veriyorsunz,ben daha ek baslamadim 20simde 4 bitecek insallah,kiloda almayinca acaba süt yetmiyormu diye düsunmeye basladim,birde suanda kendi evimdede degilim bazen emmek istemiyor bende ugrasamiyrm birakiyrm
Siz bana kac gram bezleri donersen bi fikir olur benim icin cok tesekkur ederim

Yok bir de ben mama ile besliyorum maalesef . Bugün 3 ay 3 haftalık olduk
Bu arada sizin bebek ne kadar

X