2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Günaydın kızlar. Aşının 3.günü bugün. Dün gece aralıksız 2 saat ağladı. Öncesinde dolaştırdık halbuki uyudu. 20 dk sonra ağlayarak bir uyandı uyanış o uyanış. Valla aşı mı atak mı bilmem yazık bu yavrulara ☹️
Canım atakta da var bu belki aşıya denk geldi. Ben kızımın doğru düzgün ağladığını bilmem ağlayarak uyanmalar sakinleştirememeler başlamıştı bende. Odaklanamıyordu da bana bildiğin uyuyordu aslında. Besleyemiyordum da ne yapacağımı şaşırıyorum. Sakin sakin konuşarak önce kendine gelmesini sağlıyorum. Senin sakin kalman en önemlisi. Aslında kendilerini güvende hissetmeyee ihtiyaçları var sanırım. Ten tene teması dene. Mamayla beslendiğiniz için ten tene teması daha çok yap.

Kızlar bebeğiniz bir yere odaklanmışken seslendiğinizde dönüyor mu? Ben bugün kızımı bebek arabasıyla gezdirmeye çıkarmıştım, etrafı seyrediyordu kuzenim seslendi falan eline dokundu hiç dönmedi bile o tarafa doğru. Babasına falan da bazen dönmüyor bakmıyor. Normal mi bilmiyorum😞
Çok uykusu geldiğinde de kitliyor bebişler kendilerini. Arada bakmadığında endişelenme. Baktığı zamanlar var demek ki onlara odaklan. Daha çok küçükler. Bugün kızım 4 aylık hayatında ilk defa 6 saat uyanık kaldı. Gözlerini babasına kitledi hiç bir şekilde dikkatini çekemedik 😄 dikkatini daha fazla çeken bişey varsa da tepkş vermiyoe mesela tvye arkasını çevirip koyduk reklam çıkınca iki büklüm oldu arkasındda ki tv yi izledi ne yaptıysak baktıramadık kendimize. Normal zamanlarda oyuncak takip ediyor mu ya da sizi ona bakın. Tepki veriyor mu yaptıklarınıza ona bakın.

Bakar canım sen merak etme, biz Aslan'la çok konuşuyoruz oda etken eminim. Gözlemlerime göre çok diyalog kurulan bebeklerin algıları daha açık oluyor. Benim oğlumda ağıt abi, dışarıya somurtkan ama bize çok güleç, kahkaha atar o derece.

Acaba aşıdan mı korktu bu çocuklar atlatamıyorlar. Bana yardımcı kimse yok, çok yalnızım, tek başıma mücadele ediyorum. Akşamları biraz eşim yardımcı o kadar.
Tek başina okadar zor ki ben annem kendi evine gidince gelsin diye bekliyorum evde birisimin olmasi bile insana guc veriyor benimde eşim hiç yardimci olmuyor zaten cok gec geliyor hemen dinlenmek istiyor

Canım atakta da var bu belki aşıya denk geldi. Ben kızımın doğru düzgün ağladığını bilmem ağlayarak uyanmalar sakinleştirememeler başlamıştı bende. Odaklanamıyordu da bana bildiğin uyuyordu aslında. Besleyemiyordum da ne yapacağımı şaşırıyorum. Sakin sakin konuşarak önce kendine gelmesini sağlıyorum. Senin sakin kalman en önemlisi. Aslında kendilerini güvende hissetmeyee ihtiyaçları var sanırım. Ten tene teması dene. Mamayla beslendiğiniz için ten tene teması daha çok yap.
BIzde aynilarini yasiyoruz gözleri kapali sanki uyuyor ama agliyor ve sakinlesmiyor gözunude acmiyor emzirmeyi deniyorum istemiyorda cok zor sakinlesiyor sonra bisey yokmus gibi gülmeye oynmaya basliyor bu ay basladi hepsi🤯

BIzde aynilarini yasiyoruz gözleri kapali sanki uyuyor ama agliyor ve sakinlesmiyor gözunude acmiyor emzirmeyi deniyorum istemiyorda cok zor sakinlesiyor sonra bisey yokmus gibi gülmeye oynmaya basliyor bu ay basladi hepsi🤯
Bizdr o ağlama krizleri kısa sürdü umarım sizde kolaylıkla atlatırsınız. Şu uyku gerilemelerini de atlattık mı daha güzel olur inşallah 😄😄 ben aşıdan kaynaklandığını düşğnöedim çünkü bizim aşıdan 5 gün sonra başladı ağlama krizlerimiz yaklaşıkta 1 hafta sürdü sanırım

Biz de 3.ayda rotayla menenjiti olduktan sonra uykudan ağlayarak uyanmalar başlamıştı bir hafta sürmüştü. O kadar içli ağlıyordu ki çok üzülüyordum. Ben o zaman aşıya bağlamıştım. O acıyı hatırlıyor rüyasında görüyor herhalde diye düşündüm

Çok uykusu geldiğinde de kitliyor bebişler kendilerini. Arada bakmadığında endişelenme. Baktığı zamanlar var demek ki onlara odaklan. Daha çok küçükler. Bugün kızım 4 aylık hayatında ilk defa 6 saat uyanık kaldı. Gözlerini babasına kitledi hiç bir şekilde dikkatini çekemedik 😄 dikkatini daha fazla çeken bişey varsa da tepkş vermiyoe mesela tvye arkasını çevirip koyduk reklam çıkınca iki büklüm oldu arkasındda ki tv yi izledi ne yaptıysak baktıramadık kendimize. Normal zamanlarda oyuncak takip ediyor mu ya da sizi ona bakın. Tepki veriyor mu yaptıklarınıza ona bakın.
Evet evet kartlarla oynuyoruz takip ediyor, insanları da takip ediyor odadan çıkınca vs. Tv benimkinin de aşırı dikkatini çekiyor arkası dönük koyuyorum hep bakmak istiyor gerçekten. Çok fazla açmamaya çalışıyorum o uyanıkken.

Kızlar bi sorum var. Hani alttan çıtçıtlı badiler var ya uzun kollu. E onu giydirince altına alttan çıtçıtlı atlet te giydiriyorum iki çıtçıtlı üstüste mi olacak bu kıyafet nasıl giyiliyo ya hu😊😂

Hayır yararlanamazsınız.analık izni biter bitmez kullanabilirsiniz.önce bunu kullanın sonra rapor vs alın
Peki bunun için nasıl başvuru yaptınız? Keşke daha önce öğrenseydim ilk çocuk olunca her şey katakuliye geliyor kimse de bizi uyarmıyor. Analık iznim 1 martta bitti o tarihten beri izin rapor ala ala bir hal oldum.

Kızlar bi sorum var. Hani alttan çıtçıtlı badiler var ya uzun kollu. E onu giydirince altına alttan çıtçıtlı atlet te giydiriyorum iki çıtçıtlı üstüste mi olacak bu kıyafet nasıl giyiliyo ya hu😊😂
Ben iki kat rahatsiz ediyo gibi geldi bana hep o yuzden giydirmedim onlari hiç hediye alinmisti zaten güzel havalarda bir iki kere yanlizca uzun kollu olarak giydirip üstune pantolonuju giydirdim 😃

Özelde çalışan anneler İşkur üzerinden ilk çocukta 2 ay yarım maaş alabiliyoruz.rapor bitimini 30gün geçmeyecek şekilde dilekçe verin yazık olmasın o paraya

Siz bizsiniz 🥴 iki gün önce iftara davet edildik. Gittiğime gideceğime pişman oldum insanların yüzüne baktı baktı ağladı. Yan oda da oturduk tüm akşam. 😄
Aynen ya bende geçen öyle oldum insanlar da sevmek istiyor kucağa almak istiyor bu da çığlık kıyamet bende nasıl kötü hissettim çocuğu yabani ortama sokuyomusum gibi

Kızlar şu an ben hiç vitamin vs kullanmiyorim , d vitaminine devam et demişti Dr ama o bile aklıma gelmiyor gün içindeki yoğunluktan, ama enerjim baya düştü sürekli halsizlik ve yorgunluk halindeyim, uykusuzluk emzirme vs derken vücudum halsiz düştü, saç dokulmesi zaten hat safhada, hemen hepimiz boyleyizdir diye düşünüyorum sizin kullandiginiz hepsi bir arada vitaminlerden var mı memnun musunuz ben de almak istiyorum

Slm kizlar,ben uzun zamandr girmiyrm cunkü deprem bolgesindeyiz,bebegim 4 aylik olacak
Hic doktora göturemedim
Suanda giysili 6800 giram ama 10 gün oncede ayniydi
Anne sütü veriyrm mama cok nadir veriyrm keyfi yerinde ac gibi degil ama giram almamis,bende bezini taryiyrm bezle birlikte gunlük 500 giram cis yapiyor nasl acaba acmi kaliyor,hic bezini tarttinzmi
Veya evde hassas tartisi olan varsa bir günlük benim icin tartabilirmi
Olmadi doktora göturmeye calisayim

Peki bunun için nasıl başvuru yaptınız? Keşke daha önce öğrenseydim ilk çocuk olunca her şey katakuliye geliyor kimse de bizi uyarmıyor. Analık iznim 1 martta bitti o tarihten beri izin rapor ala ala bir hal oldum.
Dilekçe verdim ben kanunun şu maddesine istinaden 4 ay yarı zamanlı kullanmak istiyorum diye

İşkura gitmen lazım canım evrak veriyolar onu dolduruyorsun içine de doğum belgesi izin belgesi vs koyuyorsun işleme alıyorlar , 2 ay sonra da para yatıyormuş
Kuzum şimdi senden öğrendim şubatta bitti benim raporum hakkımı kaybetmiş mi oluyorum

X