2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Canım biz bu ayda bekleyeceğiz ek gıda için ama destekli oturtmalara başlayın dedi ufak ufak onu zorlamadan yapıyorum

Valla mesajı okurken başta komik ifade bırakacaktım sonra üzgünüme döndü bu bebişler bizimle dalga geçiyor gerçekten bizim de çarşamba kontrolümüz ben de merakla bekliyorum doktor ne diyecek. Ek gıdaya başlasak ne güzel olur kızım çok meraklı biz bişeyler yerken ağzının suyu akıyor

Serum fizyolojik denediniz mi burun yıkayınca daha rahatliyor sanki
Elbette kullanıyorum sonrasında aspiratörle çekiyorum. Nezle olmuştu oğlum hastalığı geçti ama burnu hala geceleri hırıl hırıl. Sürekli eli burnunda nasıl yapsam bilemiyorum.
Gerçekten o minnak burunlarında bu ne kadar sümük, bizde de durum aynı. Bir de geçen hafta nezle olmuştu hala hırıl hırıl.
Bizim doktorumuz elektronik aspiratör kullanın dedi ama ben artık ciğerini mi çekeceğim çocuğun diyerek kullanmaya yanaşmadım. artık manueli de çok kullanmıyorum serum sıkıp sırtına patpatla ne kadar çıkarsa. çok fazla çekmek de tamamen kurutuyor burunlarını.

Bizde de o mevzu 2 haftadır var. 4. Ay kontrolünde doktor ek gıdaya 6. Ay gibi başlanır dedi anne sütüyle besleniyor bebeğim ve kilosu 7700'dü en son. beslenme şekline ve kilosuna göre değişiyor ek gıda konusu. Oturma konusunda bir şey demedi ama bir egzersiz kitabı verdi onları yaptırın dedi. keyfi yerindeyse yapıyoruz. O kadar

Kızlar bebeme yeni güncelleme geldi. Kollarından tutup oturtma hareketi yaparken kendini geri atıyor vücudunu arkaya doğru geriyor oturmicam diyor halbuki çok hevesliydi oturmaya. Başka bu güncellemesi gelen var mı
Bizde iki gundur bu hareketler varrr sanki birak beni yurucem der gibii bi atiyo kendinii

Aslan'da bakıyor yemek yerken ağzına verir gibi yaptıpımda tepki vermiyor, bilmiyor daha küçük kuşum. Mama ile beslendiği için ufak ufak belki deneyin der doktor merakla bekliyorum. Oturma konusu ise neredeyse 3 haftadır oturmaya çalışıyor kendi kendine çok meraklı.

Bizde iki gundur bu hareketler varrr sanki birak beni yurucem der gibii bi atiyo kendinii
Ya gerçekten her güncellemede hayretler içerisinde kalıyorum. Ne yaşıyorlar neler oluyor çok acayip gerçekten
Benimki ağzını açıyor hatta muz değdirdim bir kere yalanıp durdu iştahlı olacak galiba bizim doktor da 4.ay bitince oturma demişti ama bizimki de 3 haftadır oturmaya çalışıyor

günaydın hanımlar ben işe başlamadan önce süt sağıp biraz depo yapmak istiyorum siz emzirmeden önce mi yoksa sonra mı sağıyorsunuz

Merhaba güzel anneler ve minik bebişler. Bugün hamile olduğumu öğreneli ve grubumuzu kuralı bir yıl oldu. Tam bir yıldır ufak ufak bir araya geldik ve yavrularımızla kocaman bir aile olmayı başardık. Heyecan, merak, sevinç, üzüntü her anımızı ve duygularımızı burada paylaştık. Sizler olmasaydınız annelik maceramda çok yalnız ve bilgisiz kalırdım eminim. sizler kaybettiğim aile büyüklerime olan destek yoksunluğumu azalttınız. Birbirimizi görmeden ama her zaman yürekten destekle bu güzel yolda yürümeye devam ediyoruz. Sizleri ve yeğenlerimi çok seviyor ve kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. İyi ki varsınız

Gerçekten iyi ki kurmuşsunuz tam bir yıl oldu zaman çok hızlı

Hamilelikte her gün yürüyüş yapıyordum şimdi her gün fırsat olmuyo tabiki ondan mı acaba?

Kakasi nasil mukus yada kan oldumu cildinde bide kuru döküntü ler varsa alerji olabilir
Benim oğlumda mukus kan vs. Yok ama aşırı kuru döküntülü cildi var cildiyeye götürdüm egzama dedi 2 krem verdi 1i kortizonlu geçirmedi. Mustela kullandık o da etki etmedi bepanthol sipariş ettim atopik ciltliler için olanı bakalım o işe yarayacak mı çok üzülüyorum ya kaşınıyodur kesin

Gözyaşım pıt gerçekten çok faydalı oldu bu grup hem kafa dağıttık hem dert paylaştık deneyimlerimizi aktardık. İyi ki kurmuşsun kuzum teşekkürler başta sana sonra diğer annelerimize

Canım gerçekten grubun o ilk günleri dün gibi.. İyi ki bu grup var iyi ki sizler varsınız. Buradan o kadar çok şey öğrendim ki.. Grubun en başından beri okumadığım tek bir sayfa bile yok. Bu yolu beraber yürümek çok güzeldi. Bütün ailem sizleri biliyor hep bizim kızlar şöyle bizim kızlar böyle diye anlatıyorum

Alerji ile ilgili bisey söyledi mi doktor

Kızlar dün işe başladım ama benim bebe biberon tutmuyor öğürüp bağırmaya başlıyor , siz nasıl çözüm buldunuz 2 saatte bir eve geliyorum

Sen de iyi ki varsın canım bizim bir araya gelmemizi sağlamış oldun

Canimmm sende iyiki varsin iyiki aralik anneleri var bizlerde senii cook seviyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…