2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Biİm doktorda yoğurta başlattı … ben hacta da iki gün de az tarhana veriyorum tadımlık

cok tesekkurler kimyon alip bunuda deneyecegim dün aksam poposunu zeytinyagiyla uyarinc biraz yapti cıvik kakasi aslinda kabizlik durumu yok ama neden yapmiyor bilmiyorum
Benim kızım 14 gün yapmadı. Cerrah fln baktı bağırsak problemi yoktu. Lavmanla yaptı. O günden sonra kuzuma polifenolü yüksek zeytinyağı ve probiyotik ..bende probiyotik kullanmaya başladım hamdolsun yapıyor bir şekilde. Ayrıca olmamasına rağmen inek sütü üeünlerini kullanmıyorum

Biz dogdugumuzdan beri probiyotik kullaniyorduk bitti arrtik almayayim dedim ama o gündne beri yapmamaya basladi bende yeniden baslicam ogluma , zeytinyagi icirdim bende ama hepsini kustu midesini bulandirdi

Dün bizde öyleydik biranda baslayan ne yapsam susturamadagim bi aglama krizine girdi ilk yenidogan gaz sancisi cektigi dönemlerdeki gibi emmekde istemedi emdigini deli gibi uyumadida kustu kakasini yapamamisti ben ondan herhalde diye düsundum ama 4.ay atagindada olabilir sanki

Biz dogdugumuzdan beri probiyotik kullaniyorduk bitti arrtik almayayim dedim ama o gündne beri yapmamaya basladi bende yeniden baslicam ogluma , zeytinyagi icirdim bende ama hepsini kustu midesini bulandirdi
Zyagını direk kaşıkla vermeyi önermiyorlar biberonla mama veya süte katabilirsin öyle olunca daha rahat içiliyor

Aynı biz , baştan aşağı soyundurup kontrol ettim saç falan mı bi yerine dolandı ya da pişik mi oldu diye çünkü gazı vs yoktu karnı tok altı temizdi , ama normale döndü ertesi gün demek ki ataktaymışız

Kızlar burun tıkanıklığını nasıl çözüyorsunuz? Aspiratörle çeke çeke tükendik artık bir çaresi de olmuyor. Oda sıcaklığı nemi her şeyi ayarlı ama gece 4-5 kez uyanıyor.

Ravla Kids zeytinyağı var , onu öneririm. Ben yarım çay kaşığı olacak şekilde iki kere veriyorum o zaman tükürme ve kusma olmuyor. İnşallah yapsın hemen çok zor oluyor.

Geçmiş olsun. Nasıl oldu kuzucuk canım?
Kızlar burun tıkanıklığını nasıl çözüyorsunuz? Aspiratörle çeke çeke tükendik artık bir çaresi de olmuyor. Oda sıcaklığı nemi her şeyi ayarlı ama gece 4-5 kez uyanıyor.
Valla bende bıktım. Yatmadan serumla yıkıyor ve çekiyorum. Odada buhar makinesi çalışıyor. Sabah burnunu çeke çeke uyandırıyor kendini uyanınca yine yıkıyorum bir okka sümük. Gün içinde damla olanlardan sıkıyor çekiyorum bi bitmedi bu sümük

Arkadaşlar bebeğimin yüzü egzama gibi oldu sanırım eli hep ağzında ve yüzü sürekli ıslak oluyor o yüzden olduğunu düşünüyorum. Kuru tutmaya çalışıyorum ama olmuyo zeytinyağ falan sürsem iyi gelir mi acaba?

normalde az mıydı mama kullanacak kadar. Benim öyle mesela
Başta az değildi 40 gün sonunda adet oldum ve inanılmaz azaldı mama kullanacak kadar azaldı ama kullanmadım buzluk sütlerimi devreye soktum sonra takviyeleri kullanınca düzeldi çok şükür. Çocuk sürekli aranıyordu sağdığım da iki göğüsten toplam 20 ml çıkıyordu çok şükür takviyelerle düzeldi

Takviye ne kullaniyosun canim benimde azaldi gibi sutumm, oncelerde gunluk bir litre sGiyordumm artik anca 500/600 cikiyor

Aay inş belki öyle bi sorunu var tabi anlamıyorum hiç ne derdi var Buda ayrıca deli ediyor insanı ister istemez
Ya tabii atak haftasında olabilir bakalım inş daha sakin günlere geçeriz çaresiz hissediyorum kendimi öğlene kadar çok iyiydi uyuması gereken zaman başladı yaygaraya bakalım inş toparlarız bi sağlık sorunu olmasın hiç bebişlerimizin inş

Ya bu kadar fazla yıkamak ve aspiratör kullanmak doğru mu? Bazıları az diyor bazıları çok diyor bu konu kafamda hiç oturmadı. Yapıyorum ama doğru mu yapıyorum yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Ben sadece damla gibi olanları kullanıyorum. Genelde günde bir kere yapıyorum. Sıkınca sümükler kaybolursa çekmiyorum da.. tıkanıklık vs olmuyor bence. Ama aspiratör ile görünmeyen gerideki sümükler de toplanıyor deniyor bilemiyorum. Kızım zaten çok huylu hiç sevmiyor bir çok bebek gibi burnunun kurcalanmasını. Serum fizyolojik sorun değil de sonrasında sümükleri çekmek için burnunu kurcalamak onu sinir ediyor bir çok bebek gibi

Bizim doktor la roche posay kuru ve atopik ciltler için olan kremini vermişti iyi geldi gibi vücuduna ama ağzı bizimde islak hep o yuzden cok surmuyorm agız bölgesine gece uyurken sürüyorm iyi geliyor deneyebilirsin

Ben de yapmıyorum, sayılı yapmısımdır . arada kurumuş küçük parçalar oluyor , selpakla içeride bir çevirme işlemi yapıyorum. Ona takılıyor zaten .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…