2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Canım emzik kullanıyor musununuz? Aslanda ağlıyor emzik veriyorum arkasından susuyor.

4. ay atağı muhtemelen bizimki çok değişik bir ağlama stili geliştirdi gözü kapalı eee eee diyerek

Kızlar Aslan'ın ayak baş parmağında tırnak batması olmuş. Kızarıklık ve şişlik var. Başına gelen deneyimli anneler var mı? Ne yapmak lazım acaba?
yağ ile masaj gibi bişey okumuştum orayı yumuşatıyormuş tırnakta çıkıyormuş ama net hatırlamıyorum bi araştırın isterseniz

Canım emzik kullanıyor musununuz? Aslanda ağlıyor emzik veriyorum arkasından susuyor.
Emzik kullaniyordu canım ancak büyüdükçe atmaya başladı birkaç kez emiyor süt gelmeyince diliyle itiyor emzik olarak tamamen beni kullanıyor çok yoruluyorum annemler hala benimle kalıyor oyalamaya çalışıyoruz ancak yine soluğu memede alıp susuyor
Akabinde yine kusma, alt üst değiştirme ve yine emme gün böyle geçiyor başka bir şey yapmaya da halim kalmıyor tek çocukla böyle 2 3 tane olana Allah yardım etsin

Bugün arkadaşım geldi bebeği bizden 1 gün sonra doğdu. Şapır şupur emiyor. Çok özendim ya ağlayasım geldi

Gunde kac kez kac ml veriyorsunuz acaba ben emziriyorum sadece gece uyurken mama veriyorum sma ,
90 ml veriyorum 3 aylik daha fazlası için ağlıyor ama çok olur diye vermek istemiyorum
Merhaba benim bebeğim anne sütü alsa da mama ağırlıklı gidiyor. 4 ay 2 günlük 120 cc veriyorum her öğünde. Günde 4-5 öğün oluyor. 3 aylıkken 90 cc den 120 cc ye terfi etmiştik. Bebeğin ağlıyorsa doymamıştır bence miktarı artırmalısın. Miktarı artırırken çekinmeni çok iyi anlıyorum çünkü aynı endişelerden geçtim ama bebeğinin açlıktan ağlamasından daha zor değildir eminim.
Mama biter bitmez bizimki de ağlıyor ama sonrasında mutlaka gazını çıkartmasını sağlıyorum. Gazı çıkarken bazen hırsından kusuyor bazen kusmuyor. En az 15 dk dik tutuyorum hemen yatırmıyorum. Gazı çıktığı halde ağlıyorsa doymamıştır ek mama veriyorum yoksa o öğünü başarıyla bitirmiş oluyoruz
Bugün arkadaşım geldi bebeği bizden 1 gün sonra doğdu. Şapır şupur emiyor. Çok özendim ya ağlayasım geldi
Bu hissi ben de ara ara yaşıyorum hatta çok ağladığım da oluyor. Benim sınavım da süt azlığı oldu diyorum. Mama verirken çok üzülüyorum yetersizlik hissi mahvediyor beni. sonra kendimi topluyorum “çok şükür bebeğim sağlıklı ve mama da olsa bir şekilde doyuyor” diyorum yoluma devam ediyorum

Danışmanlık almayı düşünüyorum ama işe yarar mı bilemiyorum

Kızlar Aslan'ın ayak baş parmağında tırnak batması olmuş. Kızarıklık ve şişlik var. Başına gelen deneyimli anneler var mı? Ne yapmak lazım acaba?
Canım geçmiş olsun sıcak bi bez sarıp bekletirsen atar iltihabı diye düşünüyorum bende çok olurdu annem undan lapa gibi bişey yapar sarardık hemen atardı iltihabını ordan yola çıkarak söyledim

Galiba bizede 4.ay atagi yüklendi asla uyumak istemiyor surekli uyanik ve oyun istiyor dün aksam 6da yarim saatlik sekerlemesinden uyandi gece 22de gece uykusuna anca yatti oda kavga kiyamet ve her 1bucuk saatte uyanip emmek istedi ve 6da cigliklarla aglayarak uyandi

Hosgeldin aramıza inşallah kısa sürer sizinki, zira biz hala çekiyoruz

sonuç çıkmış. çok şükür temiz henüz doktora göstermedik.. kilo almaması için başka ne sebep var anlayamadım

Benim ki de öyle canım uykuya dalamıyor aç mama yemiyor ağlıyor hep
benim oğlumda 2 haftadır bu şekilde. hep huzursuz mutsuz. yatmak istemiyor emmek istemiyor.. eli hep ağzında salya da var ama görünürde diş eti kızarıklığı vs yok.. 1 ayda sadece 300 gr almış..

Bizimde 1aysa 275 gram almisti idrar yolundan süphelendi doktor ama daha yeni 15gün önce filan yaptirmistik test cikmadi birde mikroskopla gözle bakilsin makine goremeyebiliyor bazen dedi ve enfeksiyon cikti

Insallah bizim bide başimizda babamiz var aglayinca koşarak gelip niye agliyo diye beni sinir eden
Ah bu babalar en büyük kaynana oluyorlar çocukları olunca zevkimden aglatiyorum diyorum bende, o ağlayınca çok hoşuma gidiyor, kahvemi alıp izliyorum diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…