2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Evet bizden de test istedi. Dün verdik sonuç bekliyoruz..
Sonucun belli olunca yazar mısın?ben 2 hafta daha beklemeye karar verdim.aşılar yapılırken taratacaklar nasılsa düzelme var mı bakacağım. mamayı kesmiştim muhtemelen o yüzden kilo alımı azaldı.bu aya kadar mama destekli gitmiştim her ay 1 kg dan fazla kilo alıyordu

Kızlar doğum kilolarınız ne durumda? Ben bir yerde takılı kalınca diyetisyenle başladım. Ama şu göbek ve bel çevresine bir çare bulmam lazım. pantolanlarım bacaklardan oluyor göbekten kapanmıyor🫠 korse taksam toparlar mıyım acaba🙃

Düzeldim canım, çok sağol. Böbrekte var mı bişi 12 nisanda ultrasonla belli olacak şu an konulmuş bir teşhis yok. Bugünüme şükür, Aslantoş iyi çok şükür.
Çok geçmiş olsun canım🙏🏻 bu arada söyleden edemeyeceğim çook güzel bir kadınsın maşallah oğluşun da annesinden nasiplenmiş 🧿🧿

Kızlar bebeklerinizle bir gün rutininiz nasıl?
Uyandığından itibaren nasıl bir gün geçiriyorsunuz
Hepimize fikir olur diye düşündüm😍
Sabah uyanınca yatakta koklaşıyoruz önce. Sonra komple üstünü değiştiriyorum. Burnunu açıyorum. Ellerini yüzünü silip Yatapına alıp yatak odasını topluyorum. Salona geçiriyorum mama saati çok az kalmadıysa çay suyu koyup, mutfağı topluyor, çamaşır atıyorum. Mamasını hazırlayıp yediriyorum. O esnada çay olunca kahvaltımı yapıyorum ana kucağında konuşuyoruz diğer yandan. Bu süre zarfında uykusu geliyor ve yatak odasına gidip beraber yatıyoruz. Bazen hemen, bazen biraz mızmızlanıp uyuyor, bende bazen gece çok az uyuduysam eşlik ediyorum. Kendi sağlığım yerindeyse uyanınca ev işlerini bu periyotlarda yapıyorum. Tabi aralarda kaka yapınca belden aşağısını yıkamalar, üst değiştirmeler ekleniyor. Yeni mama yemediyse dizime alıp oynatıyorum. Camdan dışarı bakarken ona hayattan, insanlardan, Dünyadan bahsediyorum. Rutin teyze ve bababesini görüntülü arıyoruz filan. Yatakta hareketler yaptırıyorum. Aslan çok kucak bebesi değil ana kucağında daha rahat ediyor. İşim yoksa mutfakta her yere yanında götürüp ona laf atıp iş yapmaya çalışıyorum. Hava iyi ise dışarı çıkıp işlerimizide hallediyoruz. Akşam babası gelince koklaşıp, oyun oynarlarken yemek hazırlıyorum. Bizimle masada duruyor yanımıza alıyoruz. Sonrasında biraz daha babası ilgileniyor. 8.30 gibi uyuma sinyali veriyor, kavga kıyamet uyutmaya çalışıyordum ama son zamanlarda teknik geliştirdim. Uykusu gelince biraz daha oyalayıp mama saatine kadar tutmaya çalışıyorum, saati biraz geçince daha çok ağır basıyor uyku. 9.30 gibi mamasını verirken kucağımda uyuyor ve yatağına yatırıyorum. İlk uyku 4 saat diğerleri 2-3 saat arası uyanıyor. 3 saati doldurmaya gayret ediyorum. Sabah 8-9 arasına kadar uyuyor en fazla. Aman ne çok yazdım. 🤣
Agrıların hafiflemiştir bir iki gün agrılı olmustu ama idrar yaptıkca gecmişti döküldükce rahatlamıstım insallah hemencik geçip gitsin
Amin. Bir kez ağrıdı sonra ağrı olmadı canım çok şükür. Sürekli olsa çok zor gerçekten.
Sütü az olup da bu ürünü kullanan oldu mu? Nasıl sonuçlar aldınız? Benim sütüm hep öğün neredeyse bir yemek kaşığı kadar geliyor işe yarar mı?
Bende işe yaramadı sadece sütü koyulaştırdı ki ben solgar ın multivatiminiyle bunu kullanıyordum.
Gunde kac kez kac ml veriyorsunuz acaba ben emziriyorum sadece gece uyurken mama veriyorum sma ,
90 ml veriyorum 3 aylik daha fazlası için ağlıyor ama çok olur diye vermek istemiyorum
Kuzum kiloya göre hesaplanıyor mama cc si. Ama biz 3.aylıkken 6-7 kilo civarındayken 120 cc veriyorduk.
Çok geçmiş olsun canım🙏🏻 bu arada söyleden edemeyeceğim çook güzel bir kadınsın maşallah oğluşun da annesinden nasiplenmiş 🧿🧿
Çok sağol canım. Çok iyi geldi bu güzel sözlerin, moral oldu.🤗 Evde bakımsız dururken insan arıyor eski günlerini.
Aslantoşla size öpücük ve kalp gönderiyoruz ♥️💋

Gunde kac kez kac ml veriyorsunuz acaba ben emziriyorum sadece gece uyurken mama veriyorum sma ,
90 ml veriyorum 3 aylik daha fazlası için ağlıyor ama çok olur diye vermek istemiyorum
Ben 120 ml veriyorum . 5800 gram kızım. Neden az veriyorsunuz? Bebek ac mı uyusun ?

Sabah uyanınca yatakta koklaşıyoruz önce. Sonra komple üstünü değiştiriyorum. Burnunu açıyorum. Ellerini yüzünü silip Yatapına alıp yatak odasını topluyorum. Salona geçiriyorum mama saati çok az kalmadıysa çay suyu koyup, mutfağı topluyor, çamaşır atıyorum. Mamasını hazırlayıp yediriyorum. O esnada çay olunca kahvaltımı yapıyorum ana kucağında konuşuyoruz diğer yandan. Bu süre zarfında uykusu geliyor ve yatak odasına gidip beraber yatıyoruz. Bazen hemen, bazen biraz mızmızlanıp uyuyor, bende bazen gece çok az uyuduysam eşlik ediyorum. Kendi sağlığım yerindeyse uyanınca ev işlerini bu periyotlarda yapıyorum. Tabi aralarda kaka yapınca belden aşağısını yıkamalar, üst değiştirmeler ekleniyor. Yeni mama yemediyse dizime alıp oynatıyorum. Camdan dışarı bakarken ona hayattan, insanlardan, Dünyadan bahsediyorum. Rutin teyze ve bababesini görüntülü arıyoruz filan. Yatakta hareketler yaptırıyorum. Aslan çok kucak bebesi değil ana kucağında daha rahat ediyor. İşim yoksa mutfakta her yere yanında götürüp ona laf atıp iş yapmaya çalışıyorum. Hava iyi ise dışarı çıkıp işlerimizide hallediyoruz. Akşam babası gelince koklaşıp, oyun oynarlarken yemek hazırlıyorum. Bizimle masada duruyor yanımıza alıyoruz. Sonrasında biraz daha babası ilgileniyor. 8.30 gibi uyuma sinyali veriyor, kavga kıyamet uyutmaya çalışıyordum ama son zamanlarda teknik geliştirdim. Uykusu gelince biraz daha oyalayıp mama saatine kadar tutmaya çalışıyorum, saati biraz geçince daha çok ağır basıyor uyku. 9.30 gibi mamasını verirken kucağımda uyuyor ve yatağına yatırıyorum. İlk uyku 4 saat diğerleri 2-3 saat arası uyanıyor. 3 saati doldurmaya gayret ediyorum. Sabah 8-9 arasına kadar uyuyor en fazla. Aman ne çok yazdım. 🤣

Amin. Bir kez ağrıdı sonra ağrı olmadı canım çok şükür. Sürekli olsa çok zor gerçekten.

Bende işe yaramadı sadece sütü koyulaştırdı ki ben solgar ın multivatiminiyle bunu kullanıyordum.

Kuzum kiloya göre hesaplanıyor mama cc si. Ama biz 3.aylıkken 6-7 kilo civarındayken 120 cc veriyorduk.

Çok sağol canım. Çok iyi geldi bu güzel sözlerin, moral oldu.🤗 Evde bakımsız dururken insan arıyor eski günlerini.
Aslantoşla size öpücük ve kalp gönderiyoruz ♥️💋
Yaa ne güzel anlatmışsın canım😍
Ben ayağımda sallayarak uyutuyorum ve acilen bu durumu değiştirmem lazım
Bir kaç kez yanyana yatarak uyutmayı denedim ama ağlama krizleriyle son buldu
Çok alıştı sallanmaya nasıl aşıcaz bilmiyorum🙈
Bir de acıkma sinyalleri verdiğinde eğer hemen beslenmezse basıyor yaygarayı , bugün mesela öyle oldu, ben eds yaptığım için mama da hazırlamam gerekiyor o bastı yaygarayı nasıl hazırladım mamayı hiç hatırlamıyorum😃
Günlük aktivite olarak oyun halısında tutma, karın üstü egzersiz,camdan dışarıyı izletme, bu esnada sohbet etme vs gibi şeyler yapıyoruz , ama benimki uyku tablosuna göre gerçekten de 1.5 saati geçmeden uyku sinyali veriyor ve uyumak istiyor, eğer o süreyi geçirip uyutmaya geçirmezsem ağlamaya başlıyor🤣
Buna keza gündüz uykuları da çok kısa
Zaten 45 dakikadan az uykular felaket uykusu oluyormuş , bazen zar zor aşıyoruz felaket uykusunu🙈
İyce yorulsun daha iyi uyur diyorum ama izin vermiyorki aktivite yapalım😄
Annelik hep yetersizlik duygusu gerçekten kızlar
Acaba neyi eksik yapıyorum, günlük rutinlerimiz güzelmi diye düşünmekten alamıyorum kendimi
Bir de havalar iyi değil bu aralar , dışarı da çıkamıyoruz, ben bebeğimin yanında tv falan da açıp izlemiyorum ekrandan korumak adına, o yüzden biraz da bazen zor geçiyor günümüz bende bunalıyorum sanırım
İnşallah bebişlerimize hep güzel anlar yaşatırız mutlu oluruz hepbirlikte💕

Kızlar muhakkak biliyorsunuzdur ama ben yine de buraya da koymak istedim belki faydalanan arkadaşlarımız olur
Ayına göre geeçekten bu uyku tablosu çok işe yarıyor
Buradaki belirtilen süreler hafif oynasa da eğer o sürelerin altında ya da üstünde uyutmaya çalıştığımda başarılı olamıyorum ben
Belki siz de faydalanırsınız diye buraya da atayım dedim 🤗

Eklentiler

• 530628E5-1351-462F-A304-701ABA2DF740.jpeg
    530628E5-1351-462F-A304-701ABA2DF740.jpeg
    104,4 KB · Görüntüleme: 90
Yaa ne güzel anlatmışsın canım😍
Ben ayağımda sallayarak uyutuyorum ve acilen bu durumu değiştirmem lazım
Bir kaç kez yanyana yatarak uyutmayı denedim ama ağlama krizleriyle son buldu
Çok alıştı sallanmaya nasıl aşıcaz bilmiyorum🙈
Bir de acıkma sinyalleri verdiğinde eğer hemen beslenmezse basıyor yaygarayı , bugün mesela öyle oldu, ben eds yaptığım için mama da hazırlamam gerekiyor o bastı yaygarayı nasıl hazırladım mamayı hiç hatırlamıyorum😃
Günlük aktivite olarak oyun halısında tutma, karın üstü egzersiz,camdan dışarıyı izletme, bu esnada sohbet etme vs gibi şeyler yapıyoruz , ama benimki uyku tablosuna göre gerçekten de 1.5 saati geçmeden uyku sinyali veriyor ve uyumak istiyor, eğer o süreyi geçirip uyutmaya geçirmezsem ağlamaya başlıyor🤣
Buna keza gündüz uykuları da çok kısa
Zaten 45 dakikadan az uykular felaket uykusu oluyormuş , bazen zar zor aşıyoruz felaket uykusunu🙈
İyce yorulsun daha iyi uyur diyorum ama izin vermiyorki aktivite yapalım😄
Annelik hep yetersizlik duygusu gerçekten kızlar
Acaba neyi eksik yapıyorum, günlük rutinlerimiz güzelmi diye düşünmekten alamıyorum kendimi
Bir de havalar iyi değil bu aralar , dışarı da çıkamıyoruz, ben bebeğimin yanında tv falan da açıp izlemiyorum ekrandan korumak adına, o yüzden biraz da bazen zor geçiyor günümüz bende bunalıyorum sanırım
İnşallah bebişlerimize hep güzel anlar yaşatırız mutlu oluruz hepbirlikte💕
Oyun halısı cidden çok işe yarıyor. 149 tl ye çiçeksepetinden almıştım 600 liralıklarla aynı işi görüyor. Aslan ayakta sallanmayı, kucakta sallanmayı reddetti. Kendi geliştirdi resmen yatma biçimini. Deneyerek anladım bende. Yanında el ele, bazen öpücükler vererek uyuyor. Ama kendi evinde olacak, babanesine gidince düzenini arıyor, tüm akşam yatak odasında onla yatmak zorunda kalıyorum. Karın üstü kucağımda yapıyorum son zamanlarda suratıma bakmasına bayılıyorum. Sabah üstüme alıyorum öpüşüp koklaşıyoruz. O mama hazırlama ışık hızıyla oluyor bizde de sabırsız bebeler🤣

Hanimlar, bebeginizi sonradan yan yatirmaya nasil alistirdiniz? Yastik kullaniyor musunuz?
Kendisi yatıyor canım. Sırt üstü yatırıyorum sağa dönüyor uyuyor. Bir de babası ile yüz yüze bakıp el ele tutuşarak uyumayı seviyorlar ondan da öğrenmiş olabilir. Ama ben bir şey yapmadım onu biliyorum.

Oyun halısı cidden çok işe yarıyor. 149 tl ye çiçeksepetinden almıştım 600 liralıklarla aynı işi görüyor. Aslan ayakta sallanmayı, kucakta sallanmayı reddetti. Kendi geliştirdi resmen yatma biçimini. Deneyerek anladım bende. Yanında el ele, bazen öpücükler vererek uyuyor. Ama kendi evinde olacak, babanesine gidince düzenini arıyor, tüm akşam yatak odasında onla yatmak zorunda kalıyorum. Karın üstü kucağımda yapıyorum son zamanlarda suratıma bakmasına bayılıyorum. Sabah üstüme alıyorum öpüşüp koklaşıyoruz. O mama hazırlama ışık hızıyla oluyor bizde de sabırsız bebeler🤣
Ayy ne guzell yaa bizimkinede boyle bir huy allahim Aminn 🙏🙏🙏🙁🙁

Kızlar doğum kilolarınız ne durumda? Ben bir yerde takılı kalınca diyetisyenle başladım. Ama şu göbek ve bel çevresine bir çare bulmam lazım. pantolanlarım bacaklardan oluyor göbekten kapanmıyor🫠 korse taksam toparlar mıyım acaba🙃
Benim berbat halde :KK43: kocaman bir göbek öylece duruyor korseyi ilk zamanlar mi takmak gerekti acaba geç mi kaldık ki

Kızlar bebeklerinizle bir gün rutininiz nasıl?
Uyandığından itibaren nasıl bir gün geçiriyorsunuz
Hepimize fikir olur diye düşündüm😍
Sabah uyandığımızda gülücükler agucuklar biraz emme savaşları yaşıyoruz. Sürekli konuşuyorum. Kendi yatağımızı toplarken kızıma dönencesini açıyorum ona da konuşuyorum ben yatağımızı toplarken hadi sende oyuncaklarını izle gibi. Sonra gün içerisinde kafasını tutabilmesi için ayna koyuyorum önene kafasını artık daha iyi kaldırıp baktığını gözlemledim. Konuşuyorum Baby tv den şarkılar açıyorum beraber söylüyoruz çok hoşuna gidiyor çok gülüyor. Oyun halısına koyuyorum. Dün itibariyle ayaklarını kaldırıp sağa sola atmaya başladı kendini. Bi süre uzaktan izledim 90 derece hareket edip döndü halısının üzerinde. Çıngıraklı eşeği var onunla oynamayı çok seviyor. Dışarı çıkarken de hep yanımıza onu alıyoruz. Onunla oynuyor ağzına götürmeye çalışıyor. Kitap okuyoruz bence çok sevdi dokunuyor resimlerini inceliyor okurken ııı diye sesler çıkarıyor. Böyle böyle akşam oluyor 😍

Aynı zamanda emzirdigim için ne kadar emiyor kestiremiyorum üzerine de sadece 1 defa gece 90 ml veriyorum, gunduzleride sadece emziriyorum
Aç uyumasın tabi 💞 bundan sonra emzirmemin üzerine 120 ml vermeyi denicem
Biz 3 ay 18 günlüğüz ve 6600kg doktorumuz 90-120 ml önerdi üstüne çıkmıyoruz

Biz 3 ay 18 günlüğüz ve 6600kg doktorumuz 90-120 ml önerdi üstüne çıkmıyoruz
Biz 2 ay 20 günlukken kilosu 6750 çıkmıştı.
Bir kez mama veriyorum onu da bu gece 120 ye çıkarıcam
Daha da üste çıkmam memeden ayrılmak istemiyor, mama biter bitmez 90 ml de ağlamaya başlıyor bitti diye
Sonra da kusuyor

Ya kızlar sizin bebeklerde çok huysuz mu bugün calpol verdim çok huzursuz olduğunda doktor ver demişti yok gene de huysuzluğu geçmedi çok ağlıyor diş çıkartıyor herhalde sizde de var mı böyle belirtiler😢😢😢 analık çok zormuş ya yetemediğimi düşünüyorum bazen bebişe özellikle böyle huzursuz ve çok ağladığı zamanlarda 😭😭😭

Ya kızlar sizin bebeklerde çok huysuz mu bugün calpol verdim çok huzursuz olduğunda doktor ver demişti yok gene de huysuzluğu geçmedi çok ağlıyor diş çıkartıyor herhalde sizde de var mı böyle belirtiler😢😢😢 analık çok zormuş ya yetemediğimi düşünüyorum bazen bebişe özellikle böyle huzursuz ve çok ağladığı zamanlarda 😭😭😭
Bizimde bu hafta böyle 3. Ay atağı diye düşünüp kendimi geçecek diye teselli ediyorum sizinde bir atağa yakalanmıştır bence :KK43:

X