2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar instagramda video izlerken denk gelmişti
3 aylık bebekleri ellerinden tutup kaldırmaya çalıştığınızda ( yatarken) başlarını tutabilmeleri gerekirmiş , ben dün denedim ama başı biraz arkaya doğru gitti yani tam tutamadı
Siz denedinizmi hiç ya da bileniniz varmı ?
Bu aylarda ne yapması gerekir bebişlerimizin
Mesela benimki henüz tutmaya başlamadı bişeyleri
Sadece auuuu ,uuuu sesler çıkarıyor 🙈😀
Benim ki 3 ay 20 günluk ve hala disari cikmaktan nefret ediyor😆tummy timeda hic sevmiyor hemen agliyor yinede inatla yaptirmaya calisiyorum kaslari gelissin diye biseyleri tutmaya calisiyor benim ki bilincli mi bilincsiz mi bilmiyorum ama bide bu aralar sanki konusmaya basladi cok söyleniyo😀

Kızlar instagramda video izlerken denk gelmişti
3 aylık bebekleri ellerinden tutup kaldırmaya çalıştığınızda ( yatarken) başlarını tutabilmeleri gerekirmiş , ben dün denedim ama başı biraz arkaya doğru gitti yani tam tutamadı
Siz denedinizmi hiç ya da bileniniz varmı ?
Bu aylarda ne yapması gerekir bebişlerimizin
Mesela benimki henüz tutmaya başlamadı bişeyleri
Sadece auuuu ,uuuu sesler çıkarıyor 🙈😀

2 gun once doktora gittigimizde 3.ay.kontrolu için iste bunu soyledi bizimki kaldiramiyodu orda evde calistirin biraz dedi kafasini kendi kaldirmasi gerekiyo dedi buraya yazmistim hatta. Bide bastırın ayaklarinin üstüne güçlensin ayaklari demisti. Hergun yaptırıyorum ona beden egitime dersi modunda bebegim🤣oyun halisinda bazen oyuncagi tutuyo ama bilinçsizce yapiyo sanirim ses ise genelde bağrınma halinde 🤣

Yaa ben denk gelmedim kuzum yazdığına
Bende şimdi niye kaldıramıyor diye taktım kafama
Bizim de kontrolümüz geçen haftaydı
Ama ben ozaman bilmiyordum bu hareketi
Doktor buna benzer bi hareket yaptırdı diye hatırlıyorum ama sanki onda da kaldıramamıştı
Bişey demedi doktor belki de hafif kaldırdı diye dememiştir bende tam hatırlayamıyorum
Bide deneyelim bakalım oturması oluşmuşmu dedi hop oturttu kucağına😀 yavaş yavaş oturabilir dedi denedi oturtmayı çok komikti o hali gözümden gitmiyor şaşkın şaşkın baktı
Kucağınızda hafif oturur pozisyonda tutabilirsiniz dedi hatta
Bu aylarda yapması gereken şeylere baktım netten çoğunu yapıyor takip etme seslere duyarlılık falan
Ama kafayı tam tutamıyor kaldırırken
Tembel bizimkiler belkide
Ozaman bende çalıştırayım bu pofidiği🙈
bol bol tummy time yaptırın bizim kız başını tutuyor ellerinden tutunca kalkıyorda ama dr tummy time i çok yaptırın dedi

Calistir calistir cok yattilar totolarini büyütmesinler 🤣🤣 doktor yapmadigi icin sorun gibi soylemedi ama öğretin dedi 🫣 tabi ben direk basladim paniğe esimi darliyorum sürekli 😀oturma modunu bizimkini calistirken bazen bende yapıyorum bos bos bakınıyor 🤣
Bol bol egzersiz bu saatten sonra şimdi bende başladım paniğe🙈😍
bol bol tummy time yaptırın bizim kız başını tutuyor ellerinden tutunca kalkıyorda ama dr tummy time i çok yaptırın dedi
Tamam canım🤗 , bugünden sonra daha çok arttırıcam , çok teşekkür ederim🌸bizimki tembel çıktı babası kılıklı🤣

Arkadaslar hangi vitaminleri kullaniyorsunuz ocean mummy kullaniyorum ben ama inanilmaz sacim dökuluyo bi fayda göremedim

Arkadaslar hangi vitaminleri kullaniyorsunuz ocean mummy kullaniyorum ben ama inanilmaz sacim dökuluyo bi fayda göremedim
Sormak istedigimi sen sormussun kuzum yaa resmen avuc avuc gidiyo saclar cocugun ustunde bile saclarim var surekli. Bende ocean mummy kullanyorum bide kalsiyum takviyesi aliyorum d vitamini de kullaniyorum ama hic bsy degismedi sanki artiyo gittikçe

Sormak istedigimi sen sormussun kuzum yaa resmen avuc avuc gidiyo saclar cocugun ustunde bile saclarim var surekli. Bende ocean mummy kullanyorum bide kalsiyum takviyesi aliyorum d vitamini de kullaniyorum ama hic bsy degismedi sanki artiyo gittikçe
Ben doktora sordum kızlar
Dökülme normalmiş ve bi süre daha devam edecekmiş
Sonrasında azalacak dedi
Yani şuan ne kullansak da fayda etmeyecek gibi

Bende ocean mummy d vitamini ve demir ilaci kullaniyorum ilactanda bıktim.artik hamilelikten beri artik bitsin istiyorum😷

Ne zaman toparlayacağız acaba? Ben saçımı makyajımı yapıp çıkacağım günlerin hayalini kuruyorum resmen
Hic sorma makyaj malzemeleri nerede unuttuk gecen bi rimel surdum cikartmaya vakit bulamadım öcü gibi gezdim🤣bide bi sure sonra sanirim giyinmeyi felanda istemiyor insan😀😀

Ne zaman toparlayacağız acaba? Ben saçımı makyajımı yapıp çıkacağım günlerin hayalini kuruyorum resmen
Bende aynı şeyi düşünüyorum hep
Sanki o güzel günlere bir gemiden el sallıyor gibiyim😃
Hiç gelmeyecekmiş gibi🤣
Okadar cok dökuluyor ki duşta gün icinde heryerde benim.sacim var korkudan tarayamiyorum bile 😬
Hele benim canım
Koca bir avuç attım geçen çöpe eşim şok olmuş görünce
Kestiricem bir türlü gidemiyorun kuaföre
Ama niyeti bozdum bu hafta sonu kesin gitmek istiyorum
Bebeyi eşe satıp😃
Bende öyle kendimi cok bakimsiz çökmüş hissediyorum 😔
Bende bende bende 😢
Hic sorma makyaj malzemeleri nerede unuttuk gecen bi rimel surdum cikartmaya vakit bulamadım öcü gibi gezdim🤣bide bi sure sonra sanirim giyinmeyi felanda istemiyor insan😀😀
Bende geçen özenip bir kalem çekip rimel süreyim dedim
2 gün öyle kapkara dolaştım 😀😀

X