2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben normalde kaygı bozukluğu var antidepresan kullanıyordum bıraktım şuan iyim idare ediyom kendinizi dışarı atin dinlemeyin kendinizi yogunsa terapi destek alın iyi gelir benimde ins artmaz
Antidepresen ve yeşil reçeteli ilaç kullandım tam 15 ay. Hala tek başıma dışarı çıkamıyorum. :) Tabi bir yıl öncesine göre çok iyiym artık markete falan tek gidebiliyorum. Benim teşhisim de uyum bozukluğu. Bana verilen rapor kalıcı. Yani azaltabiliyorum ama tamamen kalkmıyor. Bu sorunla yaşıyorum. Meğer bende varmış ama tetikleyici bir olay ortaya çıkmasına yetmiş. Yapacak bir şey yok :)

Mesajınızı ağlayarak cevaplıyorum. Zaten normal belirtilerime inanmayan çevrem buna asla inanmaz. Rabbime sığınıyorum. Annelik çok zormuş. Umarım rabbim biz anneleri kötülüklerden korur.

Havasını alıyorum, ilaç yakıyor gerisi çok şey değil zaten. Ben göbekten yapıyorum canım en az orası acıyormuş
Canım ben eczacıyım sana bir tavsiye vereyim. İğneyi vurduktan sonra 7 saniye say öyle çek iğneyi. Yapar yapmaz çektiğinde kılcal damarlar daha hızlı çatlıyor morarma daha sık oluyor. ALLAH YARDIMCIN OLSUN

3,4 sn bekliyorduk aslında ama 7 sayayım artık. İğneyi eşim yapıyor zaten ben sadece gözümü kapatıp ayyyy diyorum

Aaa cidden çok şaşırdım Allah şifa versin. Düşünsene bebek mucizen oluyormuş ve tamamen iyileşiyormuşsun

Canım Dr. David D Burns’un “iyi hissetmek” diye bir kitabı var. Çok yardımcı olacağına inanıyorum sana. Bir de eğer terapist imkanın maddi olarak yoksa belediyelerin ücretsiz psikolojik danışmanları oluyor. Hatta kitabı hepinize öneririm. ( iyi düşün, pembe çiçekler böcekler tarzı bir kitap değil)

Şuan antidepresan almıyorsunuz dimi ben kaygıların üstüne gidiyorum sizde terapi ile rahatlarsiniz sosyal ortamlarmi zorluyor sizi evet travmalar tetikliyor

Havasını alıyorum, ilaç yakıyor gerisi çok şey değil zaten. Ben göbekten yapıyorum canım en az orası acıyormuş
Kendin mi yapiyorsun canim ben daha cesaret edemiyorum igneye bakamiyorum bile
Eşimin ilk vurdugu gün ben kacacak yer ariyorum emin misin yapabilir misin diye sorup duruyorum en son bebegimiz icin deyince kolu uzatip gözümü kapatmiştim ki aciyla hopladim
Ama göbeğimin sol tarafı hep morardı, kan oturdu. Sağ tarafı tertemiz @Kendikendine
Göbekten tırsiyorum inan ki
Koldan basladik ilk iki gun canim gitti sandim ama simdi pek etkilemiyor biraz yaniyor uyusur gibi oluyor geciyor alistim baya
Benim kolun biri morardi digerinde hicbir sey yok masllah.

Kalbini ferah tut canım. Allaha sığınmak en güzeli. Allah dağına göre dert verir, demekki çok güçlü bir kadınsın ki bunları yaşıyorsun. Her karanlık gecenin bir sabahı muhakak oluyor. Hayat o kadar zor ki aynı anda bir çok şeyi idare etmek durumunda kalıyoruz. Ama sonunda yavrularımız bize merhem olacak inşallah. 2019 nisanda ilk eşimden boşandım. Annem öldü ocak 2019 da bir hafta sonra beni aldattığını öğrendim. Evi terketrim ve canımı ondan zor kurtardım. Tek başıma mücadele ile. 2021 nisanda 2.eşimle evlendim. 2022 nisan ayında ise hamileyim ve bunun mutluluğunu yaşıyorum. Bak bir veya iki senede neler değişiyor hayatta. 7.5 yıl bebeğim olsun istedim karşı taraftan sebep olmadı tam tüp bebek yapacakken evlilik bitti. Şimdi mevlam hiç aratmadan verdi yavrumu. Eminim buradaki bir çok arkadaşın ne acıları, sorumlulukları vardır. Ama güçlüyüz kızlar bunuda atlatacağız.

Kyliebaci ben De aynıyım. Anksiyete zirve yaptıkça rezalet bir hal alıyor. Sufi nefesi meditasyon yapıyor musun
İlk defa senden duyuyorum genelde normal meditasyon yapıyorum işe yaramadı çoğu zaman. Fakat bugün sizle paylaşınca derdimi senin gibi anlayan bi kaç arkadaşın olması rahatlatrı ne yalan söylryim, kendimi yiyordum. Şuan bi çare arıyorum umutla. Kendime kızıyordum. Nası bu halde olursun içinde bi bebek var ve tamamen sana muhtaç, böyle nası iyi anne olacaksın diyordum. Sonra rahatladım biraz çünkü inanın paylaşmak çok etkili.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…