2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
İyi akşamlar kızlar. Nası geçiyor hamilelikleriniz? Elim kolum kalmıyor canım hiçbişey yapmak istemiyor hayattan soğumuş gibiyim. Bulantıları saymıyorum bile. Aranızda benim gibi olan varmı? Tekrardan sağlıklı gebelikler.

İlk kontrole kadar yeterli gibi. Oksapar başlayabilir doktorun gebeliğin devamında. İnşallah bu sefer sağlıkla gelsin

Lekelenme vs oldu mu? Progestan ne için verildi? Tüp bebek miydi seninki
Selizaycım. Seni 2022 yılında gebelik bekleyenler grubundan tanıyorum. Gebe olduğunu duyduğuma okadar sevindim ki. Herkese hayırlı olsun tabi sağlıkla kucağımıza alalım bebeklerimizi

Off çok kötü yaa hamileyim diye sevinçten duramazdım şimdi ayağa kalkmak bile istemiyorum zaten anksiyete hastasıyım tedsvisinden de kaçmışım şimdi geçeceğine inanmak istiyorum bebeğim de etkileniyor bu halimden biliyorum çaresiz kaldım acaba hormonlardan mı diye düşünüyorum çıkmaza girdim iyice

Geçecek canım her şeyin bir sonu var elbet. Birçoğumuz böyleyiz, çevremizdekiler anlamıyor, abartı sanıyorlar.

Sanırım hemen hemen her gebe bol ağlamaklı, kusmalı, kaygılı bir evre geçiriyor. 9. haftada kaygı artıyormuş hatta depresyona giren sayısı artıyormuş diye okudum bir yerde
Benim o boyutta bir durumum yok ama sizin anksiyete varsa bir terapiste gidin bence. İlerde ihtiyacım olursa hiç düşünmeden giderim.
Benim sorun bugün başlayan kasık batmaları, dün başlayan bahar alerjisi, muazzam baş ağrısı ve tabii yorgunluk

Kızlar bugün doktor folbiola çok yüksek dedi folidoce verdi onu da SGK karşılamıyo siz ne kullanıyosunuz
Ben de folega kullaniyorum onu da sgk karsilamiyor.
Bildigim kadariyla bu vitaminlerin hicbirini zaten sgk karsilamiyor.
Folbiol gebelikte bebege zarar veriyor kullanmayin.

Troid için hap kullanan arkadaşlar tekrar değer ölçümü için ne zaman kan tahlili yapacaksınız söyledi mi doktorunuz?
Troid seviyesine göre degisiyor.
Ilk gebeligimde 3 civarindaydi aylik tahlil veriyordum. 4 üstüne cikinca 2 haftada bir tahlil istemisti.
Bu gebelikte en son troid degerim 7 , haftalik tahlil istedi.

Ben normalde kaygı bozukluğu var antidepresan kullanıyordum bıraktım şuan iyim idare ediyom kendinizi dışarı atin dinlemeyin kendinizi yogunsa terapi destek alın iyi gelir benimde ins artmaz

İnşallah canım. Küçükşüğümden beri tek başıma mücadele ediyorum bu anksiyeteyle umarım bu sefer de baş ederim. Umarım daha çok artmadan eski neşeme dönerim. Maalesef terapist imkanım yok Allah a sığınıyorum. Mutlaka sesimi duyuyor.
Geçecek canım her şeyin bir sonu var elbet. Birçoğumuz böyleyiz, çevremizdekiler anlamıyor, abartı sanıyorlar.
Kesinlikle anlamıyorlar. Naz yapıyorum sanıyorlar. Oysaki bile bile kusup neden kendimi kötü edeyim. Aslında kimseden bişey beklememek lazım. Bebeğim çok tehlikeli bir zamanda geldi sıkıntılı süreçte, umarım annesi ve babasına bereket mutluluk getirir.

Ben normalde kaygı bozukluğu var antidepresan kullanıyordum bıraktım şuan iyim idare ediyom kendinizi dışarı atin dinlemeyin kendinizi yogunsa terapi destek alın iyi gelir benimde ins artmaz
Gel bacım gel anlayacağuz birbirimizi. Rabbim kıyısına bile getirmesin. Umarım bebiş bizim antidepresanımız olur.

Ben de öyleyim. Kendi işim verimli çalışamıyorum gelirim düştü. Eşimin üstüne işleri yıktım bi koltukta saatlerce yatabilirim. aşırı halsizim. Ama inan geçecek 12. haftadan sonra bi anda tüm belirtiler gidiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…