2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Bende 3 kez kaybettim bebeklerimi hepsi birbirinden farklı nedenlerle şuan yeni gebeyim 5 haftalık korkuyorum çok Allah'ım kucağımıza nasip etsin hepimizin
Amin inş hepimiz kucağımıza alalım bebeklerimizi rabbim nasip etsin ✨
Net bi neden yok bende açıkcası kalp atışı yok gelişmemiş deniyo ama neden kimse bilmiyor
Yeniden yaşamak istemiyorum çok yorucu bi süreç gerçekten önlem almak istiyorum

Hepsini yaptık canım
Bebeğe yapılan test sonucunda kürtaj da alınan örnekte bebeği bulamadıklarını söylediler
Trombofili testide 2li yapmış hastane oda temiz geldi ben yeni öğrendim 6 lısı 12 lisi varmış
Kromozom testide temiz
2li az olmuş en az 6lı yaptırsaydın keşke 2 kaybın var.
Bende 3 gende heterozigot çıktı ama çok ciddi pıhtılaşma değil bunlar, sebep bile sayılmıyor bazen ama biz ne olur ne olmaz 400 lük oksapar başladık. Hatta bazen hiç pıhtılaşma olmayan kişilere bile 2 kayıptan sonra önlem olarak sulandırıcı başlıyorlar. Herhangi bir sulandırıcı kullanıyor musun?

Her zaman aynı şey olmaz ki 🤗
Bu defa her şey sizin için çok güzel olsun inşaallah 🌸
Amin inş insan korkuyor biliyomusun
Çevremdeki herkes diyo içimize doğuyor sağlıkla kucağına alıcaksın güzel ilerliyor diye ama işte gün gelip şunuda yapsaydım demek istemiyorum 😓

Amin inş hepimiz kucağımıza alalım bebeklerimizi rabbim nasip etsin ✨
Net bi neden yok bende açıkcası kalp atışı yok gelişmemiş deniyo ama neden kimse bilmiyor
Yeniden yaşamak istemiyorum çok yorucu bi süreç gerçekten önlem almak istiyorum
Aşırı yorucu bir süreç rabbim düşmanima göstermesin.Hep korku hep endise

2li az olmuş en az 6lı yaptırsaydın keşke 2 kaybın var.
Bende 3 gende heterozigot çıktı ama çok ciddi pıhtılaşma değil bunlar, sebep bile sayılmıyor bazen ama biz ne olur ne olmaz 400 lük oksapar başladık. Hatta bazen hiç pıhtılaşma olmayan kişilere bile 2 kayıptan sonra önlem olarak sulandırıcı başlıyorlar. Herhangi bir sulandırıcı kullanıyor musun?
Devlet hastanesiydi bilseydi en başta konuşurdum cahilliğime geldi 🥺 bende öğrenince pişman oldum bide aylarca sonucu bekledim 🙊

Coraspirin 300 lük kullanıyorum canım gebelikten önceden başladık
Elenatol 1
Bide progestan 200 lük hergün 2 tane fitil olarak kullanıyorum
Hayırlara vesile olur inş yeterli mi sence

Merhaba hanımlar. Biz bugün 8+5 iz ve çok şiddetli kasık batmalarım oldu bütün gün. Gebeliğin başından beri sancım bir artar bir azalır, tamamen sancısız olduğum bu son bir kaç gündü...doktor sancılara çok normal dediği için hiç düşünmedim kafa yormadım ama bugün yaşadığım şey sancı değil. Hareketlerimi kısıtlayacak derecede kasıklarda batma oluyor. Tecrübeli anneler var aramızda, bu yaşadığım durum normal mi acaba? 9. haftada böyle batmalar olur mu?
Ben kızıma hamileyken o haftalarda agrım olmuştu kalkıp otururken daha yoğundu. Dinlendiğinde azalıyor mu

Devlet hastanesiydi bilseydi en başta konuşurdum cahilliğime geldi 🥺 bende öğrenince pişman oldum bide aylarca sonucu bekledim 🙊

Coraspirin 300 lük kullanıyorum canım gebelikten önceden başladık
Elenatol 1
Bide progestan 200 lük hergün 2 tane fitil olarak kullanıyorum
Hayırlara vesile olur inş yeterli mi sence
İlk kontrole kadar yeterli gibi. Oksapar başlayabilir doktorun gebeliğin devamında. İnşallah bu sefer sağlıkla gelsin ❤️

Lekelenme vs oldu mu? Progestan ne için verildi? Tüp bebek miydi seninki

İlk kontrole kadar yeterli gibi. Oksapar başlayabilir doktorun gebeliğin devamında. İnşallah bu sefer sağlıkla gelsin ❤️

Lekelenme vs oldu mu? Progestan ne için verildi? Tüp bebek miydi seninki
İnş şimdi kontrole gidiyorum 2 günde 1 ama Perinatalog ilede görüşmek istedim belki vericeği 1 iğne 1 hap bütün süreci değiştirir tek korkum geç kalıp kalmadığım🙊
Lekelenme filan olmadı çok şükür
Kuzum aşılama oldu
2 kayıptan sonra aşılama yapalım dendi bende süreç hızlansın istedim açıkcası kabul ettim
İnş sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi 🤰🏻

Amin inş insan korkuyor biliyomusun
Çevremdeki herkes diyo içimize doğuyor sağlıkla kucağına alıcaksın güzel ilerliyor diye ama işte gün gelip şunuda yapsaydım demek istemiyorum 😓
Biz ne söylersek söyleyelim ne yaparsak yapalım yavrularımız kendi kaderlerini yaşayacaklar, biçilen ömrü yaşayacaklar. Elinizden geleni yapıyorsunuz, kendinizi yıpratmayın. Rabbim sağlıkla kucaklamayı ve büyütmeyi nasip etsin 🤲🏻

Biz ne söylersek söyleyelim ne yaparsak yapalım yavrularımız kendi kaderlerini yaşayacaklar, biçilen ömrü yaşayacaklar. Elinizden geleni yapıyorsunuz, kendinizi yıpratmayın. Rabbim sağlıkla kucaklamayı ve büyütmeyi nasip etsin 🤲🏻
Yok ya yıpratmıyorum olanla ölene çare yok tabii gerçekten çok sakinim
Sadece keşke demek istemiyorum yada biri gelip ben sana git demedim mi desin istemiyorum
Benimki iç rahatlatma meselesi 🤭😄
İnş sağlıkla kucağımıza alalım rabbim yardımcımız olsun 🤗

Kızlar, 4+6 yım hatta bugün iki üç saat önce keseyi gördük. İlk defa şimdi kahverengi lekelenmeler var. Sarı ve kahverengi. Progestan zaten en başından beri kullanıyorum. Sizce düşük riski mi acile mi gitsem? Yaşadınız mı böyle bir şey?

Kızlar, 4+6 yım hatta bugün iki üç saat önce keseyi gördük. İlk defa şimdi kahverengi lekelenmeler var. Sarı ve kahverengi. Progestan zaten en başından beri kullanıyorum. Sizce düşük riski mi acile mi gitsem? Yaşadınız mı böyle bir şey?
Çok mu aşırı damla damla mı kuzum
Yerleşmede olabilir tabi ama dikkat etmek lazım
Doktorunu arayabilirmisin

Benim tam 4+7 de lekelenmem oldu. Doktor sulandırıcıları kesmemi ve lekelenmenin sürekliliği ile rengini takip etmemi söylemişti. İmkan varsa doktorunuzla görüşün 🌸

• Beğen
Reactions: zan
Çok mu aşırı damla damla mı kuzum
Yerleşmede olabilir tabi ama dikkat etmek lazım
Doktorunu arayabilirmisin
Maalesef devlet hastanesinde doktorum. Arayamam ama acile gidebilirim. Orada nöbetçi kadın doğumcu oluyor. Aşırı değil iki damla gibi. Hatta damla gibi de değil de sanki elini bir yere sürtesinde kanamaz ama peçeteye leke gelir öyle

Maalesef devlet hastanesinde doktorum. Arayamam ama acile gidebilirim. Orada nöbetçi kadın doğumcu oluyor. Aşırı değil iki damla gibi. Hatta damla gibi de değil de sanki elini bir yere sürtesinde kanamaz ama peçeteye leke gelir öyle
Teşekkür ederim gideyim ben doktora
Sizin düşük riski değildir bu bence. İlk zamanlar lekelenme olması çok normal aslında. Ama yine de içinizin rahat etmesi için doktora görünebilirsiz 😊

• Beğen
Bende de oldu aynı dönemde kahverengi leke şeklinde 2 gün sürdü akıntı gibi değil peçeteye geliyordu. Bu şekilde olunca sıkıntı olmuyor sonrasında gördüm ben bebişi. İçiniz rahat etsin diye bir görünün isterseniz ama kendinize stres yapmayın. Yoğun kırmızı kanama tehlikeli oluyor doktorlar hep böyle söylüyor

• Beğen
Ne olur ne olmaz bi kontrole git için rahatlasın kzıucım keşke demekten iyidir

• Beğen
X