2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Bende sürekli buna takıldım o zaman tüp bebek hep erkek olmalı önce onlar varıyor
Canm tüp bebekte yumurta sperm ile dışarıda dölleniyo ve sana embriyoyu yerleştiriyolar. Yani biyolog en sağlıklı spermi seçip yumurtayı dışarıda döllüyo. Cinsiyeti belirleyen spermdir xx taşıryosa kız, xy taşıyosa erkek olur. Hatta bazı ülkelerde cinsiyet seçimi bu yolla yapılabiliyo.😅

O zaman ben sana sorayım 😂 keseyi gördüğünde betahcg kaçtı biliyor musun? Ben cuma gideceğim görmek için, 4+6 olacak. Betahcg de 2 günde 2 kat artarsa inşallah 2400 olacak karından olmasa da vajinal keseyi görebilir miyim acaba diye merak ediyorum. Aslında aracım bayramdan önce en azından sağlıklı ilerlediğine dair keseyi görmek bir hafta soru işareti yaşamamak.
Keseyi görürsün. ben de 4+6 da gördüm.. karından gördüm hcg de 3000 di sanırım. karından göremezse vajinal de bakabiliyorlar sanırım. ama görürsün bence.

Canm tüp bebekte yumurta sperm ile dışarıda dölleniyo ve sana embriyoyu yerleştiriyolar. Yani biyolog en sağlıklı spermi seçip yumurtayı dışarıda döllüyo. Cinsiyeti belirleyen spermdir xx taşıryosa kız, xy taşıyosa erkek olur. Hatta bazı ülkelerde cinsiyet seçimi bu yolla yapılabiliyo.😅
Benim tüp bebek , süreci biliyorum da işte tam öyle olmuyor. Farklı sistemler var. Mikro enjeksiyonda ancak o kontrol edilebiliyor. Valla biz hiç onun peşine düşmedik olsun yeterki demekten 🤣

valla ne güzel herkes gitti gordu keseyi, bana randevuyu 19 mayısa verdiler :KK70: taaa 8 haftalık olunca anca görebileceğim. su an 5+2

Kızlar bebişi ve kalp atışını gördük çok şükür.🤲
Ama ultrason çıktısı koca bi parıltı🤦‍♀️ 6+6 haftamdayım ama ultrasonda 6+3 çıktı.

15 gün önce TSH 3.91'di. Bugün 2.08'e düşmüş çok şükür. 25mcg ilaç kullanmaya devam. 15 gün sonra randevum var dahiliyede.

Tarama testleriyle ilgili bilgi verdi.
11 mayıs'a randevu aldım ilk bebeğimi 9.haftada kaybetmiştim korkuyorum ve arada görmek istiyorum. At kafandan bununla yaşayamazsın dedi ama korku işte. Ekte bana verdiği liste var.
Darısı tüm arkadaşlarımın başına inşallah🤲

Eklentiler

• IMG_20220426_151815.jpg
    IMG_20220426_151815.jpg
    123,6 KB · Görüntüleme: 72
Aynı ben 🥴 sürekli kız çocuğu görüyorum ama ağzımdan da sürkeli Oğlan çıkıyor. Ben de 2 embriyo transfer oldu valla Perşembe hem rüya hem içime doğan da doğru çıkabilir 🤌🤣🤣🤣

Umarım rüyalarınla hislerinin toplamını yaşarsın perşembe günü 🤣 benim de tüp bebek, mikro enjeksiyon diye biliyorum. artık embriyoloğumuz hangisini eşleştirdi ise yaşayıp göreceğiz. 😂
Yeterki sağlıkla gelsinler..

Kızlar bebişi ve kalp atışını gördük çok şükür.🤲
Ama ultrason çıktısı koca bi parıltı🤦‍♀️ 6+6 haftamdayım ama ultrasonda 6+3 çıktı.

15 gün önce TSH 3.91'di. Bugün 2.08'e düşmüş çok şükür. 25mcg ilaç kullanmaya devam. 15 gün sonra randevum var dahiliyede.

Tarama testleriyle ilgili bilgi verdi.
11 mayıs'a randevu aldım ilk bebeğimi 9.haftada kaybetmiştim korkuyorum ve arada görmek istiyorum. At kafandan bununla yaşayamazsın dedi ama korku işte. Ekte bana verdiği liste var.
Darısı tüm arkadaşlarımın başına inşallah🤲
Tebrikler canım.. her şeyin yolunda olmasına sevindim.
Sonuçta kayıplarla vedalaşmak kolay olmuyor ama bunu şu an içinde büyüyen bebeğin için yapmalısın. Sonuçta yeni bir yola çıktın ve her şeye sıfırdan başladın. Bu yeni tecrübede keyifli sağlıklı bir hamilelik seni bekliyor olsun 😍

Tebrikler canım.. her şeyin yolunda olmasına sevindim.
Sonuçta kayıplarla vedalaşmak kolay olmuyor ama bunu şu an içinde büyüyen bebeğin için yapmalısın. Sonuçta yeni bir yola çıktın ve her şeye sıfırdan başladın. Bu yeni tecrübede keyifli sağlıklı bir hamilelik seni bekliyor olsun 😍
Desteğin için teşekkür ederim canım çok haklısın bi doğsun gıdısını yicem onun🤗

Aklına geçmiş tecrübeler geldikçe gelecek hayalleri ile değiştir bence. Bak ne kadar pozitif bir şey kokusunu içine çekmek, gıdısını yemek.. hiç bir olumsuzluk bu güzel duyguların karşısında duramaz. Her şey çok güzel olacak .!

Bedeni , aklı, ömrü , bereketi , hayatı, mutluluğu sağlıklı olsun. Hem kendi bebeğim için hem de burada bu heyecanlı yolu paylaştığım her arkadaşımın bebeği için duam.

X